Skocz do zawartości

Wymiana kolumn surround z podstawkowych na naścienne


eMBe

Recommended Posts

Elo elo.

Noszę się z zamiarem wymiany kolumn surround z podstawkowych na naścienne (coś w stylu Monitor Audio Bronze 6G FX).
Aktualnie sytuacja wygląda tak jak na zdjęciu poniżej. I tu mam problem ponieważ na ścianie tylnej mam miejsca tylko 27cm. Nie mam jak zrobić więcej ze względu na panele tapicerowane (nie do ruszenia). Monitor Audio Bronze 6G FX mają szerokość 28,4cm. Ewentualnie zrobić jakiś dystans i na tym powiesić tą kolumnę? Tylko to też pięknie nie będzie wyglądać.
Pytanie czy mogę powiesić kolumnę w rogu na ścianie oznaczonej X (czyli na ścianie prawej)? Są mniejsze tego typu kolumny? Niestety muszą być białe :D
Czy ta kolumną może w ogóle być powieszona w samym narożniku pokoju?

image.png.25ca35613cfdedb183dea52993595443.png
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, eMBe napisał:

Celuję w coś pokroju Monitor Audio Bronze 6G FX. 
Ale z tego co szukam to umieszczanie ich w rogu nie jest najlepszym pomysłem.

Teraz rozumiem - z jakiegośpowodu chcesz bi/dipol. W rogu będzie więcej odbić. Wrzuć obrazek z pomieszczeniem jak to ma grać to pewnie ktoś coś podpowie. Z tego zdjęcia które zamieściłeś niewiele wynika.... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eMBe napisał:

Aktualnie sytuacja wygląda tak jak na zdjęciu poniżej. I tu mam problem ponieważ na ścianie tylnej mam miejsca tylko 27cm. Nie mam jak zrobić więcej ze względu na panele tapicerowane (nie do ruszenia). Monitor Audio Bronze 6G FX mają szerokość 28,4cm. Ewentualnie zrobić jakiś dystans i na tym powiesić tą kolumnę? Tylko to też pięknie nie będzie wyglądać.
Pytanie czy mogę powiesić kolumnę w rogu na ścianie oznaczonej X (czyli na ścianie prawej)? Są mniejsze tego typu kolumny? Niestety muszą być białe :D
Czy ta kolumną może w ogóle być powieszona w samym narożniku pokoju?
 

Ciężko powiedzieć która ściana będzie lepsza, albo raczej gorsza bez praktycznych eksperymentów, jak fale dźwiękowe będą się tutaj odbijać. Bardzo  jestem ciekawy jak odczujesz zmianę z głośników kierunkowych, czy będziesz zadowolony.

Nie wiem, czy jakieś niewielkie dystanse by tu widok popsuły, chyba te panele nie są bardzo głębokie.

Od strony estetyki MA Silver FX 7g są bardzo ładnie wykonane, ciężko się tu do czegoś przyczepić; pod warunkiem, że nie nałożymy na nich tych ohydnych czarnych maskownic 😉 Bronze FX osobiście nie widziałem.

Edytowano przez przemeklbn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PanKlor napisał:

@Q21 sprawdźcie lepiej czy nie pomyliliście wymiarów na stronie. Zdarza się często dowolna interpretacja szerokości, wysokosci i glebokosci. Ze zdjecia wydaje sje ze te 25 cm to raczej wysokość....

To samo miałem pisać. Te Silver FX na bank mają wysokość 25cm a szerokość 31,2cm.
 

49 minut temu, przemeklbn napisał:

Nie wiem, czy jakieś niewielkie dystanse by tu widok popsuły, chyba te panele nie są bardzo głębokie.

Głębokość tych paneli to niecałe 4cm więc też nie tak mało. Na upartego mógłbym ten jeden przeszkadzający panel próbować oderwać i przykleić połowę mniejszy żeby było miejsce na kolumnę ale przyklejałem je klejem Mamut i obawiam się, że razem z panelem oderwę wszystkie warstwy farby razem z gipsem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki pokroju Monitor Audio Fx żyją z odbić....Dlatego nie powinno ich się upychać w samym rogu.Zalecane jest Minimum 50cm od narożnika. Żeby mogły oddychać .Druga sprawa to powierzchnie odbijające.Im twardszeg  i obszerne  tym lepiej.Jeśli dobrze zrozumiałem chcesz dać taki głośnik na  "Pikowanej " ścianie ??? To go zabije....

Ja tam widzę jakieś On Wall Dali ,Klipsch ,Heco?

Jest jeszcze Kef

Edytowano przez Gmow1977
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gmow1977 napisał:

Głośniki pokroju Monitor Audio Fx żyją z odbić....Dlatego nie powinno ich się upychać w samym rogu.Zalecane jest Minimum 50cm od narożnika. Żeby mogły oddychać .Druga sprawa to powierzchnie odbijające.Im twardszeg  i obszerne  tym lepiej.Jeśli dobrze zrozumiałem chcesz dać taki głośnik na  "Pikowanej " ścianie ??? To go zabije....

Dokładnie. Te panele tapicerowne są na całej tylnej ścianie. Czyli mija się z celem u mnie wymieniać kierunkowe na naścienne takie jak Monitor Audio Fx.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, eMBe napisał:

Dokładnie. Te panele tapicerowne są na całej tylnej ścianie. Czyli mija się z celem u mnie wymieniać kierunkowe na naścienne takie jak Monitor Audio Fx.

Dokładnie tak kolego...

Ja polecam ci On Wall od Dali jest tam kilka modeli na każdą kieszeń

One mają szerokie pole krycia ,nie trzeba ich kierować na pole odsłuchowe.Brzmią też fajnie.Ewentualnie Dali Fazon zgrabne i wtopią się w każde otoczenie😉 Na rogi wsam raz...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
34 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

No ja miałem właśnie jedną tak zamontowaną. I grało to dobrze.

Zarówno przy MA FX jak i  Klipschach 240s

 

Z tym że ja wole brzmienie Bi/Di poli niż klasycznych jako surround

Tak czy siak pozostaje problem kolumn o odpowiedniej szerokości i wpływu paneli tapicerowanych na brzmienie. Mogę usunąć jeden duży panel (przy Monitor Audio Bronze 6G FX wpasowałaby się kolumna i panel o połowę mniejszy nad kolumną) i wtedy przynajmniej ta prawa kolumna nie byłaby w samym rogu.

image.png.5b09775f1a57d256f52a46b6ffbcc54c.png

Edytowano przez eMBe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest te 11cm .Z tym można sobie szybko poradzić .Problem to  twoje podejście....

Ty już wiesz że to będą te  FX . I żeby nie było,to są fajne głośniki....ale nie w takiej sytuacji jak u ciebie.... 

Dali FAZON  dysponują specjanymi uchwytami...wszędzie je zamontujesz.

https://www.heimkinoraum.de/lautsprecher/nach-hersteller/dali/dali-fazon-sat-wandlautsprecher-2349/1010060?utm_source=googleshopping&utm_medium=googleshopping&gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAtaOtBhCwARIsAN_x-3LCuBFMTLlkIGLPL7JEJB7XHZ9Zf_-KhvPV6SnLpfWHVYGmdj1E7s8aAv9aEALw_wcB

Zrobisz jak uważasz...Mam tylko prośbę. Podziel się efektami jak już dokonasz zmiany.To ważne dla innych ,którzy znajdą się w podobnej sytuacji w przyszłości...

Powodzenia 😉

Edytowano przez Gmow1977
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W glownej mierze dostajesz informację o on wallach jak tak zrobisz to zle nie bedzie.

Ja bym mordował te Dipole. Ale to ja. Przyzwyczajenie, lubienie? Nie wazne. Jesli nie jestes nakrecony na nie jak ja to takie on walle są prostrze w Twoim przypadku.

Jak chcesz walczyć to tak te panele trzeba by poprzestawiać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...