Skocz do zawartości

Jakie kolumny?


Józef67

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

W sensie?

chcesz je? nie chcesz? nie pdooba Ci się styl? Opis?

Ile myślałeś?

Wiem, firma produkuje sprzęt wysokiej jakości. Ale podstawki za 12 tysięcy ??? Cały zestaw kina domowego musiałby kosztować 50 tysięcy ? 
Może jestem laikiem ale 60 Hz to nie rekord świata dla podstawek.
Ponadto same podstawki (jak na razie) po co komu ?
A "wygląd", dla mnie sprzętu klasy popularnej sprzed 40 lat.

Edytowano przez Józef67
dopisek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dokształcałem się w kwestii kolców i podkładek pod kolumny. W sumie czarne chmury, siwy dym.
Zwolennicy i przeciwnicy kolców dzielą się 50/50. Podobno wymyślili to na wyspach by kolumny nie przewracały się na grubych dywanach.
Podkładki dzielą się na twarde (sam metal) i z podkładem filcowym. Zatem po co te kolce ostre jak igła ???

Znów pewno pozostaje eksperyment, ale gdy używa się 20-30 % mocy kolumny to pewno nie zauważy się różnicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2024 o 12:04, Józef67 napisał:

Wiem, firma produkuje sprzęt wysokiej jakości. Ale podstawki za 12 tysięcy ??? Cały zestaw kina domowego musiałby kosztować 50 tysięcy ? 
Może jestem laikiem ale 60 Hz to nie rekord świata dla podstawek.
Ponadto same podstawki (jak na razie) po co komu ?
A "wygląd", dla mnie sprzętu klasy popularnej sprzed 40 lat.

Ale jaki to jest wyznacznik?

https://studio999.pl/produkt/wilson-audio-tunetot/

Te kosztują 62000 za parę. A bardziej przyziemnie

https://koris.pl/dali-epicon-2.html

30 000 zł za parę.

Czy produkuje sprzet wysokie jakości?

Wygląd to zupełnie indywidualna sprawa.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
13 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Czy produkuje sprzet wysokie jakości?

Wygląd to zupełnie indywidualna sprawa.

Nawet niezbyt wyszukany sprzęt Unitry np. radia w latach mojej młodości :P kosztowały po kilka średnich pensji. Dziś znajdują amatorów i czasem osiągają znaczne ceny.

Co do wyglądu... sprzęt oprócz funkcjonalności powinien jeśli już nie być ozdobą pomieszczenia to przynajmniej nie szpecić.
Przedmiotowe kolumienki Unitry wyglądają marnie. Dokładnie tak jak popularne kolumny sprzed 30-40 lat.

Firmy Volvo, Porsche i większość nie produkują dobrych samochodów w skorupach podobnych do Citroena 2CV czy Syrenki.

Edytowano przez Józef67
uzupełnienie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Józef67 napisał:

Firmy Volvo, Porsche i większość nie produkują dobrych samochodów w skorupach podobnych do Citroena 2CV czy Syrenki.

Dla takich klientów są inne produkty. A o gustach się nie dyskutuje, najwidoczniej Unitra zdecydowała o zachowaniu stylu vintage co również ma wielu sympatyków. Nawet superauta często dizajnem nawiązują do dawnych modeli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
20 minut temu, Butler napisał:

A co uważasz za wzór skoro klasyczny układ kolumny jest dla Ciebie koszmarkiem?

Jak mówił Fred (Chłopaki nie płaczą) ... świat idzie do przodu, a te kolumny (szczególnie wersja z jasnymi maskownicami) żywcem przypominają głośniki od gramofonów sprzed 40 lat. Określenie "klasyczny" brzmi dostojnie, ale słabo tu pasuje.

Zakup amplitunera mi się udał, ale z kolumnami mam od początku pecha. Problem niestety w tym że pofatygowałem się do jakiegoś salonu muzycznego i nie odsłuchałem. 
Kolumny Elac debut 5.2 wychwalane za bas, dynamikę okazały się nie trafione. Nie wiem czy to normalne, że nie słyszę wysokich tonów powyżej 6-7 kHz. W opiniach pisze że wysokie tony są przytłumione, ale chyba nie powinny być aż tak. 
Mam niby gwarancję na 2 lata ale spakowanie i wysłanie ich do serwisu to jak wyprawa na wojnę. 

Jestem ciekaw czy ktoś z Was nie ma schematu zwrotnic do tych kolumn. Jak uszanuję mało praktyczną gwarancję to będę musiał  dołożyć  wzmacniacz 2.0 i kolumienki wysokotonowe.

A może ktoś miał ten problem z tymi kolumnami ...

Edytowano przez Józef67
...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Józef67 napisał:

Określenie "klasyczny" brzmi dostojnie, ale słabo tu pasuje.

Nie twierdzę że mi się podobają, ale mają swój urok. I myśl sobie co chcesz, wierzę że mogą pięknie wyglądać w dobrej aranżacji choć to nie mój styl. A z tym światem do przodu to audio zapędziło się w kozi róg. Moda się zrobiła na smukłe wysokie kolumny i dźwięk tylko na tym stracił. Złote czasy kiedy skrzynki to były moniotory z bardziej wyrównaną proporcją boków.... Zakładam że współczesny Klipsch Heresy to też dla Ciebie strach na wróble.

i-klipsch-heresy-iv-orzech.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Butler napisał:

Zakładam że współczesny Klipsch Heresy to też dla Ciebie strach na wróble.

Owszem Klipschy wyglądają oryginalnie, ale nowocześniej i bardziej procesjonalnie. A Unitry to już nie "trącą" tylko walą myszką ...
Bardzo wątpię czy znajdą wielu nabywców. A tego że tylko podstawki a nie zestaw (szukałem nie znalazłem) to już zupełnie nie rozumiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Józef67 napisał:

Nawet niezbyt wyszukany sprzęt Unitry np. radia w latach mojej młodości :P kosztowały po kilka średnich pensji. Dziś znajdują amatorów i czasem osiągają znaczne ceny.

Co do wyglądu... sprzęt oprócz funkcjonalności powinien jeśli już nie być ozdobą pomieszczenia to przynajmniej nie szpecić.
Przedmiotowe kolumienki Unitry wyglądają marnie. Dokładnie tak jak popularne kolumny sprzed 30-40 lat.

Firmy Volvo, Porsche i większość nie produkują dobrych samochodów w skorupach podobnych do Citroena 2CV czy Syrenki.

Tak, amplituner Amator 2b + kolumny stereo Unitry to było coś. Sam miałem pod to podłączony komputer i magnetowid VHS. :6_smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Józef67 napisał:

Nawet niezbyt wyszukany sprzęt Unitry np. radia w latach mojej młodości :P kosztowały po kilka średnich pensji. Dziś znajdują amatorów i czasem osiągają znaczne ceny.

Co do wyglądu... sprzęt oprócz funkcjonalności powinien jeśli już nie być ozdobą pomieszczenia to przynajmniej nie szpecić.
Przedmiotowe kolumienki Unitry wyglądają marnie. Dokładnie tak jak popularne kolumny sprzed 30-40 lat.

Firmy Volvo, Porsche i większość nie produkują dobrych samochodów w skorupach podobnych do Citroena 2CV czy Syrenki.

Design to taka kwestia że tobie sie może nie podobać ale 5 innych osób kupi. No nigdy nie wiesz.

Jeżeli firma podeszła do sprawy prawidłowo to zbadała rynek.

6 godzin temu, Józef67 napisał:

Owszem Klipschy wyglądają oryginalnie, ale nowocześniej i bardziej procesjonalnie. A Unitry to już nie "trącą" tylko walą myszką ...
Bardzo wątpię czy znajdą wielu nabywców. A tego że tylko podstawki a nie zestaw (szukałem nie znalazłem) to już zupełnie nie rozumiem.

A Tannoy z najwyższych linii? Fajne czy nie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

A ja tam się widziałem na takim odsłuchu

Piotrze, też bym się zapisał na odsłuchanie takich kolumn. Ich cena gwarantuje jakość, w to nie wątpię, ale na pewno nie pasują do "przeciętnego" mieszkania/salonu. 30 m2 to minimum by je wkomponować.
Osobiście mnie się nie podobają. Preferuję nowoczesny design. Wymiary pomieszczenia zmuszają mnie/nas do wyboru wąskich kolumn, choć jak zaznaczył @Butler doszło do przegięcia. Wąskie kolumny zmuszają do stosowania mniejszych głośników a 18-20 cm szerokości na pewno zmniejsza jakość dźwięku. 

4 godziny temu, Artur Brol napisał:

Matko jedyna, ta szpilka na tej obudowie 🤨

Mnie wzrok zatrzymał się na zupełnie czymś/kimś innym . Podarowałbym jej tą ryskę ... :P .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Józef67 napisał:

 Wymiary pomieszczenia zmuszają mnie/nas do wyboru wąskich kolumn, choć jak zaznaczył @Butler doszło do przegięcia. Wąskie kolumny zmuszają do stosowania mniejszych głośników a 18-20 cm szerokości na pewno zmniejsza jakość dźwięku. 

Na rynku są wąskie kolumny z dużym głośnikiem z boku kolumny. 

Zdjęcia dla przykładu:

https://afono.pl/portfolio/enkidu/

https://bestaudio.pl/media/k2/items/cache/af2ef6a0e2c9c528b09655df79f3b312_XL.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...