Skocz do zawartości

Pierwsze w życiu stereo do małego pokoju ~1500-2000 zł


d00

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Chciałbym w mądry sposób postawić swoje pierwsze stereo w małym pokoju, gdzie przebywam większość dnia. W owym pokoju pracuję (praca zdalna na laptopie), a po pracy korzystam z TV ze Smart TV, gdzie odpalam filmy i seriale w serwisach streamingowych. Dodatkowo pod TV jest wpięta konsola Xbox Series X. Aktualnie do słuchania muzyki używam dokanałówek AirPods Pro, które łączę z laptopem lub telefonem w zależności od tego, na czym słucham (właściwie to same się przełączają). No, a z TV dźwięk leci natywnie, z wbudowanych głośników... co efekt daje tragiczny.

Pokój jest na poddaszu, więc ma skosy. Powierzchnia to ok. 15m2.

Do tego wszystkiego marzy mi się zakup i postawienie gramofonu, gdyż vinyli kilka w domu jest i są od lat nieużywane. Już wstępnie mam coś wypatrzonego. Byłby to gramofon Audio-Technica AT-LP120X-USB.

Mój problem jest taki, że na kwestiach dźwiękowych nie znam się za bardzo i nie wiem czego dokładnie potrzebuję. Nie oczekuję cudów, niech to będzie pierwszy, w miarę akceptowalny sprzęt - całość stałaby pewnie na szafce RTV, bo jest troszkę miejsca - ale raczej na same kolumny/monitory aktywne. Chociaż jakiś wzmacniacz pewnie też bym upchał - czy co tam będzie potrzebne. Gramofon też miałby stać właśnie tu.

Moim celem jest to zrobić tak, by z tych kolumn korzystało wszystko, czego będę używał. Czyli telefon/laptop po Bluetooth/AirPlay (będą stały na biurku - inny mebel), TV pewnie kablami? No i gramofon też kablami? Da się spiąć pod jedne aktywne kolumny dwa źródła - czyli TV i gramofon?

To, jak to wygląda w przestrzeni 2D, prezentuję na screenie.

Mój dźwiękowy rozkład użytkowania:

- 70% muzyka ze streamingów (Spotify i Apple Music)

- 20% filmy i seriale

- 10% gry

Da się coś sklecić w tej kwocie 1500-2000 zł sensownego?

uklad.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem (bylem) w podobnej sytuacji...

Nie jestem audiofilem ale sam składam zestaw nr 1. 

W podobnym budżecie można wybrać coś z klasy d. Np loxjie a30, arylic b50 albo coś innego. Masz wejscie po optyku albo hdmi w przypadku arylica. Koszt używka do 600zl coś znajdziesz. I 900zl wrzucić w używane kolumny typu nota 550x albo jak monitory 260x. Może elac b6.2 i zostanie na gramofon jeszcze kilka stówek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Z nowych produktów najlepszym pomysłem, będzie zakup monitorów aktywnych:

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/elac-connex.html

Elac Connex - nie duże głośniki podstawkowe, z dużą funkcjonalnością do których możesz sobie podłączyć różne urządzenia (w tym wspomniany gramofon)

Z dodatkowych korzyści, to brak dodatkowych kabli oraz urządzeń po środku :) 

Zerknij, przemyśl, zapraszamy na prezentację!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Tomasz S. napisał:

Tradycyjnie Edifier S2000 MKIII + Wiim mini 

A ten Wiim mini jaką czyniłby funkcję? Łączyłbym się z nim poprzez różne urządzenia, a on bezpośrednio z tymi kolumnami? Czyli w takiej konfiguracji np. puszczenie muzyki z telefonu poprzez Spotify byłoby finalnie w lepszej jakości niż bezpośrednio przez wyżej wymienione kolumny aktywne Elac Connex?

Spodobały mi się te Elac Connex.

2 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Cześć

Z nowych produktów najlepszym pomysłem, będzie zakup monitorów aktywnych:

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/elac-connex.html

Elac Connex - nie duże głośniki podstawkowe, z dużą funkcjonalnością do których możesz sobie podłączyć różne urządzenia (w tym wspomniany gramofon)

Z dodatkowych korzyści, to brak dodatkowych kabli oraz urządzeń po środku :) 

Zerknij, przemyśl, zapraszamy na prezentację!

Czytałem informacje na ich temat itd. bardzo fajne się wydają. One mają BT, ale czy poza tym wspierają połączenia takie jak AirPlay 2 albo Spotify Connect?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, d00 napisał:

A ten Wiim mini jaką czyniłby funkcję? Łączyłbym się z nim poprzez różne urządzenia, a on bezpośrednio z tymi kolumnami? Czyli w takiej konfiguracji np. puszczenie muzyki z telefonu poprzez Spotify byłoby finalnie w lepszej jakości niż bezpośrednio przez wyżej wymienione kolumny aktywne Elac Connex?

Spodobały mi się te Elac Connex.

Czytałem informacje na ich temat itd. bardzo fajne się wydają. One mają BT, ale czy poza tym wspierają połączenia takie jak AirPlay 2 albo Spotify Connect?

W ramach połączeń, to sam BT. 

Ale...

możesz dokupić niewielkich rozmiarów odtwarzacz sieciowy, którym załatwisz wszystko co wymieniłeś ;)

Audio Pro Link 2 

https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-sieciowe/audio-pro-link2.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

W ramach połączeń, to sam BT. 

Ale...

możesz dokupić niewielkich rozmiarów odtwarzacz sieciowy, którym załatwisz wszystko co wymieniłeś ;)

Audio Pro Link 2 

https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-sieciowe/audio-pro-link2.html

Dobrze, super! Póki co skupię się na głośnikach. Chyba najlepsze dla mnie rozwiązanie. ;) Dzięki!

Wiadomo może kiedy będą dostępne te głośniki w kolorze czarnym?

Edytowano przez d00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie zdecydowanie warto iść w kolumny aktywne. Jeżeli lubisz granie z mocniej podbitym dołem, bardzo dobrą rozdzielczością i przestrzenią grania to wspomniany Edifier S2000 MKIII może być dobrym wyborem. Natomiast jak wolisz bardziej liniowe brzmienie, to znaczy bardzie równo zestrojony bas ze średnicą, przez to łatwiejsze w ustawieniu blisko ściany ze względu na mniejsze podbicie niskich tonów to polecam sprawdzenie Triangle Borea Active BR02. TV w obu podłączysz kablem optycznym, gramofon pod jedno z wejść 2xRCA, a Bluetooth obsługuje kodek aptX HD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, d00 napisał:

Dobrze, super! Póki co skupię się na głośnikach. Chyba najlepsze dla mnie rozwiązanie. ;) Dzięki!

Wiadomo może kiedy będą dostępne te głośniki w kolorze czarnym?

One są tylko w takim czarnym antracytowym, przejrzyj sobie zdjęcia w internecie, w różnym świetle albo po prostu nas odwiedź :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

One są tylko w takim czarnym antracytowym, przejrzyj sobie zdjęcia w internecie, w różnym świetle albo po prostu nas odwiedź :)

Wchodząc do Was na stronę - klikając w "Wybierz dostępne kolory" mam jedynie "Walnut" (screen). To jest nieco brązowy kolor z tego co widzę. Chodzi mi o ten klasyczny czarny - taki jak tutaj: https://www.elac.com/debut-connex-explore-lp/

 

Screenshot2024-01-30at22_45_42.png.417ea101b27f84796df06fb97f37fe1f.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Albo aktywne Magnaty, Edifery, ELACi albo Loxije A 30 + B6.2

 

Jeśli chodzi o Magnaty, to czy lepiej zagra model Multi Monitor 220 czy Monitor Reference 2A? Słucham sporo muzyki klasycznej oraz piano-solo utworów. Zależy mi też na tym, aby była możliwość ustawienia całości w miarę cicho (w tle do pracy zdalnej) i by też dało się to w miarę fajnie słuchać. A tak normalnie to słucham bardzo dużo ballad, ballad rockowych z lat 70-90, zero rapu. Może znając moje preferencje da się bardziej dopasować odpowiednie kolumny? Edifery, ELACi może tutaj bardziej wpasują, zamiast Magnatów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, d00 napisał:

Wchodząc do Was na stronę - klikając w "Wybierz dostępne kolory" mam jedynie "Walnut" (screen). To jest nieco brązowy kolor z tego co widzę. Chodzi mi o ten klasyczny czarny - taki jak tutaj: https://www.elac.com/debut-connex-explore-lp/

 

Screenshot2024-01-30at22_45_42.png.417ea101b27f84796df06fb97f37fe1f.png

Masz rację,

Został teraz wyłączenie kolor brązowy, ale widzę że są w perspektywie i czarne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Kupiłem za grosze nowy wzmacniacz Denon AVR-X550BT i potrzebuje dobrać do tego dwie kolumny podłogowe. Zależy mi na w miarę czystym brzmieniu. Możecie coś polecić używanego do 1500 zł ? Dziękuję za odpowiedź

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2024 o 08:25, d00 napisał:

Jeśli chodzi o Magnaty, to czy lepiej zagra model Multi Monitor 220 czy Monitor Reference 2A?

Rożnią się nieco brzmieniem. Ja wole 2A

Ale oba sa fajne.

Dnia 1.02.2024 o 08:42, d00 napisał:

Wybrałem finalnie Magnaty A2.

I jak?

29 minut temu, zbd napisał:

Dzień dobry

Kupiłem za grosze nowy wzmacniacz Denon AVR-X550BT i potrzebuje dobrać do tego dwie kolumny podłogowe. Zależy mi na w miarę czystym brzmieniu. Możecie coś polecić używanego do 1500 zł ? Dziękuję za odpowiedź

To amplituner kinowy. Kup komplet kinowy,

Klipsch F1 / F2

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.02.2024 o 08:38, Piotr Sonido napisał:

Rożnią się nieco brzmieniem. Ja wole 2A

Ale oba sa fajne.

I jak?

To amplituner kinowy. Kup komplet kinowy,

Klipsch F1 / F2

 

Nie było jednak tych Magnatów, a w międzyczasie pojawiły się ELACi Connexy. Mam je już parę dni i super. Ja jestem zadowolony ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.02.2024 o 08:08, zbd napisał:

Dzień dobry

Kupiłem za grosze nowy wzmacniacz Denon AVR-X550BT i potrzebuje dobrać do tego dwie kolumny podłogowe. Zależy mi na w miarę czystym brzmieniu. Możecie coś polecić używanego do 1500 zł ? Dziękuję za odpowiedź

Zajrzyj na giełdę. 

Mam na sprzedaż świetne podlogowki za jedyne 1000 zł ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenione na wyspach, u nas produkt niszowy, można poczytać na pinkfishmedia

pinkfishmedia.net/forum/threads/linn-keilidh-speakers.244926/

Największa ich zaleta to obudowa zamknięta, są znacznie bardziej przyjazne w ustawieniu, sprawiają mniej problemów z podbiciem czy dudnieniem basu ;)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2024 o 15:58, Piotr Sonido napisał:

No i przecież o to chodzi. To też fajny produkt. Sluchalem, co prawda nie u siebie. Mam jakiś sentyment do ELACa.

 

A jeszcze mam pytanie. Bo teraz korzystam z tych kolumn ELAC w sposób taki, że przełączam je pomiędzy Bluetooth, a HDMI ARC w telewizorze. W zależności, jak je używam. Łączę się przez Bluetooth tylko z telefonu iPhone oraz laptopa MacBook. Obydwa mają Airplay 2. Pytanie, czy warto by do tych głośniczków dodać streamer, aby za pomocą tego odtwarzać? Dużą ujrzę poprawę jakości? Mam na myśli porównanie BT z codec AAC do Airplay 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2024 o 17:31, stach_s napisał:

Linn Keilidh ;)

Chyba nie znam dzieki.

Dnia 12.02.2024 o 20:35, d00 napisał:

A jeszcze mam pytanie. Bo teraz korzystam z tych kolumn ELAC w sposób taki, że przełączam je pomiędzy Bluetooth, a HDMI ARC w telewizorze. W zależności, jak je używam. Łączę się przez Bluetooth tylko z telefonu iPhone oraz laptopa MacBook. Obydwa mają Airplay 2. Pytanie, czy warto by do tych głośniczków dodać streamer, aby za pomocą tego odtwarzać? Dużą ujrzę poprawę jakości? Mam na myśli porównanie BT z codec AAC do Airplay 2.

Tak będzie różnica pomiędzy BT a streamerem. Moim zdaniem warto.

Albo zamienić i MAcBooka podłączyć przez HDMI.

Albo bo masz przeciez USB

Wiec komp USB, telewizor optyk albo to HDMI i sprawa załatwiona.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...