Skocz do zawartości

Transport CD


megawatowy

Recommended Posts

Witajcie, obecnie gram na Cyrus One Cast, KEF Q950, Wiim Mini.

Mam sporą kolekcję płyt CD, niestety mój odtwarzacz z epoki (Sony z 1991 roku) padł - działał również jako transport (po optyku), byłem z niego zadowolony, no ale nie mam punktu odniesienia. Mam w domu również odtwarzacz DVD, który obsługuje Audio CD, ma wyjście coaxialne RCA (wg. Specyfikacji 192kHz/24bit) Czy warto inwestować w nowy transport skoro sygnał cyfrowy to zera i jedynki (tu chyba nie może nic pójść nie tak), za dekodowanie odpowiada DAC w Cyrusie? Może lepiej zainwestować w lepszego DAC-a?
Co myślicie?

Pozdrawiam.

Edytowano przez megawatowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@megawatowy Jak kolega doradza, podlacz i posluchaj.

Jesli ci sie nie podoba, to z mojej strony Polecam Cambridge Audio CXC. Jesli sie nie myle za mniejsza sume mozesz kupic nawet odtwarzacze, wejdz na Allegro i tam poszukaj.

Dobre podobno sa Onkyo 7030, Yamahy tez niezle sa, Taga Harmony tez chyba warta sprawdzenia jest TCD50. To tylko czesc tego co na rynku jest dostepne.

To tylko jesli ci sie dzwiek z DVD nie podoba. Jesli sie podoba, daj spokoj i niczego nie szukaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Podłączyłem DVD i niestety po coaxialu nie gra. Gra na wyjściu analogowym i gra dużo słabiej niż stary soniak, płasko, z obciętą górą. Podejrzewam, że kwesta zmiany ustawień, niestety DVD ma tylko wyjście video SCART którego nie ma w mój TV, a wyświetlacz DVD nie wyświetla menu ustawień. 
Musze poszukać TV z epoki i zmienić wyjście na digital. A na razie zostaje mi streaming 😏.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dobrze zgrał się z tym samym wzmacniaczem  - CD Cyrus 8 SE. Kosztował mnie około 1500zł, z nowym mechanizmem i laserem. Test tego modelu jest w internecie. Można i taniej, kupić uszkodzony i samemu wymienić - kosztuje to niedużo a i łatwo zrobić samemu. Cdek ma u mnie dożywotkę , trzeba tylko opanować poprawne wkładanie płyt cd. Przy okazji zgra się idealnie z wymiarami Onecast-a.

Też mam Wiim(pro plus) ale miałem podłączony bezpośrednio pod wzmaka. 

Edytowano przez kassyx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2024 o 10:52, megawatowy napisał:

Dzięki za odpowiedzi.

Podłączyłem DVD i niestety po coaxialu nie gra. Gra na wyjściu analogowym i gra dużo słabiej niż stary soniak, płasko, z obciętą górą. Podejrzewam, że kwesta zmiany ustawień, niestety DVD ma tylko wyjście video SCART którego nie ma w mój TV, a wyświetlacz DVD nie wyświetla menu ustawień. 
Musze poszukać TV z epoki i zmienić wyjście na digital. A na razie zostaje mi streaming 😏.

Ja ostatnio podłączyłem sobie stare ps3 i używam je jako transportu CD. Daje radę 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2024 o 18:29, Artur Brol napisał:

Dobre podobno sa Onkyo 7030

Jak budżetowy transport też polecę ten model, tak samo jak jego odpowiednik z Pioneera PD-30AE. Warto też sprawdzić po wyjściach analogowych jak zagra w stosunku do wbudowanego Daca w Cyrusie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...