Skocz do zawartości

Stereo do 10k


Mistral311

Recommended Posts

Cześć, witam wszystkich serdecznie.

Chcę wymienić moją 20 letnią Yamahę i podobnie stare Bose na coś nowego.

Już nie 5.1 a normalne, ludzkie stereo 

Powiedzmy, że kwota jest ok 10 tys.

Problemem jest układ domu. Salon połączony z jadalnia, kuchnią i korytarzem a nad jadalnią antresola czyli wielka dziura na piętro.

Nie słuchamy muzyki poważnej, rapu, metalu i ciężkiego jazzu.

Dużo radia, spotify. Do tego koncerty na blueray lub z odtwarzacza multimedialnego.

Do tv mam podpięty soundbar Bose 700 ale wolałbym aby jego rolę przejął nowy sprzęt. 

Jeśli chodzi o amplituner to rozważam Denona dra-900h lub Onkyo TX-8390. 

Który z nich jest lepszy. Denon jest o połowę tańszy.

A kolumny? Może pójść w używane? Można kupić znacznie lepsze w takiej samej cenie. 

Rozważałem również Taufel Definion 3 + Denon 900 za 9700. Kusząca jest opcja testowania przez 8 tygodni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 ma Audiolaba 7000a za 4400, do tego Wiim Pro Plus, Polk Audio ES60 i mieścisz się w budżecie za nowy sprzęt. Jeżeli rozważasz używany to otwiera mnóstwo kombinacji i opcji, można złożyć fajne dobrze grające zestawy. Nie napisałeś jaka to powierzchnia, bardzo dużo będzie tam zależało od akustyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Dzięki za odpowiedź.

Salon ma 32 m, jadalnia 9 i kuchnia 11. TV jest na ścianie po prawej stronie (tam gdzie cyfra 474 :) )

W salonie Denona słuchałem kolumny Polk chyba ES50 i amplituner Denon DRA 900. Wg mnie brzmiało to ok. Denon ma jedno super. Można wypożyczyć sprzęt na weekend i sprawdzić w warunkach domowych

Pisałem o amplitunerze ze względu na max funkcjonalność. Chciałbym aby reszta domowników używała sprzęt intuicyjnie. Bez dodatkowych pilotów. Muszę poczytać o Wiim.

10k nie jest kwotą sztywną ale nie za bardzo chciałbym przekraczać

 

20240210_075529.jpg

Edytowano przez Mistral311
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mistral311 napisał:

Wg mnie brzmiało to ok. Denon ma jedno super. Można wypożyczyć sprzęt na weekend i sprawdzić w warunkach domowych

Ale to nie jest wyjątek 

Od lat większość salonów audio to oferuje. Tylko z reguły trzeba zapłacić pełną kwotę w 100% do zwrotu jak się oddaje sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC za 1000 zł jest ich sporo, do tego wzmaka np Baltlaba, kolumn masa oczywiście podłogowe Bondar audio są bardzo fajne za 5 tys, są AP Vigo 2 za ponad 4 tyś i cała masa winnych. Lepiej idź w używany sprzęt kupisz w świetnym stanie bardzo dobrej klasy dźwięk. Nie wiem jaki dźwięk lubicie ale jak ma to być do słuchania bez zobowiązań to sporo fajnych kolumn się używanych znajdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo TX-8390 obecnie brak w salonach, jest za to model niższy TX-8270, który też sobie nieźle radzi w stereo. Onkyo gra precyzyjnie, z twardszym, kontrolowanym basem, wysokie tony nie są w żadem sposób wyostrzone, nieźle buduje scenę dźwiękową. Podsumowując gra dosyć neutralnie. Denon to natomiast trochę spokojniejsze granie, z gładziej podaną góra pasma i bardziej nasyconą średnicą i masywniejszym basem, ale już nie tak kontrolowanym.

Innym rozwiązaniem jest zakup wzmacniacza stereo z korekcją akustyki pomieszczenia np. Arcam SA30 czy Lyngdorf Audio TDAI-1120, ponieważ jeżeli kolumny mają stać na ścianie gdzie będzie telewizor, a słuchać będziesz na środku pokoju to często występuje w takim układzie problem z niedoborem niskich tonów. Wzmacniacze te potrafią znacznie pomóc skorygować te niedostatki. Natomiast bez nich zostaje tylko albo zmiana miejsca odsłuchowego, zazwyczaj bliżej kolumn lub dołożenie subwofera. Obecnie w większości salonów można wypożyczyć za kaucją dany zestaw do przetestowania w domu jak odnajdzie się naszej akustyce, tym bardziej że masz nieregularne pomieszczenie, które często zaskakują w tej kwestii.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Hmmmmm. Albo skomplikowanie wyboru :) :)

A miało być łatwo.

Czy używane Focale Aria 936 mogą się sprawdzić? Trochę budżet się rozjeżdża ale nie kupuję sprzętu na rok.

Ewentualnie ten w tym samym miejscu mam do wyboru heco gt 902 i magnat 1009

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie teufele to nie ten budżet.

Cambridge CXA61 albo lepiej 81 + Wiim mini + KEF Q 950

7 godzin temu, Mistral311 napisał:

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Hmmmmm. Albo skomplikowanie wyboru :) :)

A miało być łatwo.

Czy używane Focale Aria 936 mogą się sprawdzić? Trochę budżet się rozjeżdża ale nie kupuję sprzętu na rok.

Ewentualnie ten w tym samym miejscu mam do wyboru heco gt 902 i magnat 1009

No to zdecydowanie GT902, wyborne kolumny. 1009 tez. Zdecydowanie te lepiej do Arii.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mistral311 napisał:

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Hmmmmm. Albo skomplikowanie wyboru :) :)

A miało być łatwo.

Czy używane Focale Aria 936 mogą się sprawdzić? Trochę budżet się rozjeżdża ale nie kupuję sprzętu na rok.

Ewentualnie ten w tym samym miejscu mam do wyboru heco gt 902 i magnat 1009

Dorzucamy Ci z naszej strony B&W 704s3

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/bowers-wilkins-704-s3.html?gad_source=1&gclid=CjwKCAiA_aGuBhACEiwAly57MfKMyg76W0q_duybO_Sm1CikjTUB9-LtmJeavGzbbL3dt5eJMiu9oRoC5WwQAvD_BwE

są mniejsze, ale basowe głośniki mają sporą amplitudę. Na brak w dynamice nie powinieneś narzekać, a ładną przestrzenią i barwą powinny zadowolić :)
Zapraszamy Cię na sprawdzenie, bądź wypożyczenie :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Nie teufele to nie ten budżet.

Cambridge CXA61 albo lepiej 81 + Wiim mini + KEF Q 950

No to zdecydowanie GT902, wyborne kolumny. 1009 tez. Zdecydowanie te lepiej do Arii.

 

No to mnie zaskoczyłeś.  I to bardzo.

A akomplikowałeś jeszcze bardziej 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, też nie rozważałbym Denona DRA czy Onkyo w tym budżecie :) Ciekawszą opcją jest zdecydowanie rozdzielenie wzmacniacza od streamera, wyżej wspomniany CXA61 z KEF Q950 to fajna opcja. Podobnie warto rozważyć Pylon Audio Sapphire 31, Dali Oberon 7 :) Ze wzmacniaczy sprawdziłbym Audiolaba 6000A, Cyrus One, może Arcam Radia A5. ogółem opcji jest sporo, zapraszamy do kontaktu i umówienia się na odsłuch :) Ciasno w terminarzu, ale na pewno coś się znajdzie ;)

Zachęcam również do obejrzenia naszego filmu, gdzie prezentujemy kilka zestawów stereo w okolicy Twojego budżetu :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2024 o 09:21, Mistral311 napisał:

Czy używane Focale Aria 936 mogą się sprawdzić? Trochę budżet się rozjeżdża ale nie kupuję sprzętu na rok.

Focal Aria 936 to bardzo dobre kolumny jeżeli lubisz styl grania, z wyrazistą i energetyczną górą pasma, wokale bardzo naturalne, bez podbarwień. Dół pasma z mocniejszym podbiciem, ale nieźle kontrolowany. Warto wybrać się do salony na odsłuch, abyś mógł zobaczyć co lepiej wpasowuje się w Twój gust. Z nowych kolumn w kwocie poniżej 10k, warto moim zdaniem dla porównania i zobaczenia w jakim kierunku chcesz iść posłuchać jeszcze np. Triangle Borea BR09, które mają łagodniejsze wysokie tony od Arii czy też Klipsch RP-8000 II, który gra z najmocniej podbitym dołem i górą, czy wspomniany KEF Q950, które ma najbardziej liniowo zestrojoną górę ze średnicą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

 

Ostatnio miałem już kilkunastoletnie Bose Acoustimass chyba 10 w starej wersji + amplituner Yamaha chyba 430 (20 lat) i dodatkowo soundbar Bose 700 z subwooferem.

 

Dlatego zmiana na nowoczesny sprzęt zawsze będzie dawała masę radości. A najważniejsze, że żona zaakceptowała zmiany. I kolejne kosmetyczne zmiany na np. kolumny za 20 tys. przejdą bez echa :) Za jakiś czas, użytkując w warunkach rzeczywistych będę w stanie określić co mi nie odpowiada. Próbuję przekonać kolegę do sprzedaży przepięknych Triangli. Dojrzewa do zmiany kolumn. Na razie jeszcze się broni. 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2024 o 14:54, Mistral311 napisał:

 

WItam.

 

Kupiłem używane Dali Zensor 7 + subwoofer Dali SUB E-12 i Onkyo 8390. Na chwilę obecną jestem zadowolony. Zobaczymy, gdy się toto osłucha czy nie będę chciał zmian. Jest baza do rozbudowy. 

 

Na razie dziękuję za podpowiedzi.

 

 

 

 

To jeszcze pewnie kabelki jakieś by się przydały lepsze, hehehe  :) :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...