Skocz do zawartości

Kolumny z mocnym basem


Recommended Posts

Witam, potrzebuje kolumn, które mają głęboki i soczysty bas. Do tej pory zawsze korzystałem z subwoofera lecz zmiana wystroju uniemożliwia jego zakupu. Pokój to ok 35m. Nie słucham żadnego rocka tylko klubową muzykę. Od kolumn oczekuje żeby nie było efektu koca, mogą sobie syczeć troszkę. Środek też dobrze żeby był bo jednak lubię czasem posłuchać muzyki trance z vocalem żeby był bliski i obecny. Basik lubię właśnie taki subwooferowy. Miałem zachwalane heco aurora 700 z różną elektroniką ale bez subwoofera to nie grało według mnie. Ogólnie miałem też różnego typu kolumny i elektronikę ale tylko magnat transpuls 1000 grał jeszcze jako tako pod mój gust. Myślałem odsłuchać polk se60, dali oberon 7/9 albo jakieś klipscha tylko nie wiem czy to zagra tak mięsiście jakbym chciał. Zauważyłem że to co w gatunkach rockowych gra przyzwoicie i ludzie zachwalają to w moich gatunkach i innych rejestrach basu jest słabo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek Szymański Witam masz pewnie trochę podobny problem do mnie tylko, iż ja poszukuje ciemniejszej barwy, wszystko gra za jasno i przez to ten basik nie jest wyeksponowany. Niech zgadnę najlepiej gra Ci w samochodzie? Osobiście zatrzymałem się na Jasperach 25 MK II, lecz i tak nie jest to takie granie jakie bym chciał. Przewaliłem trochę tych klamotów i jak grało w miarę dołem takim subwooferowym to brakowało kopa wyżej i te tracki brzmiały bezjajowo, sam chciałem obadać te Magnaty, lecz nie miałem okazji, czego Ci w nich brakowało, możesz swoimi słowami opisać ich brzmienie? Na pewno warto obadać Polk Reserve R700, Davis Acoustics Balthus 90, Oberona 9 czy Diamonda 30, ewentualnie coś od JBLa może akurat jakiś model podejdzie.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że żadne pseudosłupeczki nie dadzą takiego niskiego zejścia co sub i większość tych kolumienek gra chudo, mnie też dziwi to, że ludzie twierdzą, iż aurory lub kolumny x maja duży bas, a jak się słucha to okazuje się, iż jest go tyle co pies napłakał, ale tłumacze sobie to tym, że po prostu słuchają jazzów czy innych protoplastów niepotrzebujących zbytnio tego zakresu - w latach 90 słuchałem masę trancu i różnorodnej karuzeli gatunkowej i pamiętam jak miałem kolumny spod szyldu unitry plus jakiś prlowski wzmak, który miał takiego powera, że bas było słychać od najniższego volumu i nic tam nie brakowało, brzmienie z młodzieńczych lat dość mocno utkwiło mi w pamięci i było niesamowicie wciągające i przyjemne z miękkim basiorem, mruczącym i potężnym na górze, zero agresywności i natarczywości, piękna przestrzeń, takie namacalne ciepło i jedwabistość oraz lekkość później zachciało mi się zmian i się zaczęło pitolenie z kablami, zworkami, wzmacniaczami, ustawianiem, lataniem z kolumnami po pokoju i innymi niepotrzebnymi badziewiami, jak dla mnie brak totalnie duszy w tym nowym audio. Co ciekawe w pracy mam jakaś wieżyczkę sharpa, która umila mi dzień i ten gniotek sprawia mi więcej frajdy ze słuchania muzyki, niż sprzęt za duże $ @Tomek SzymańskiBędę śledził temat, pochwal się po odsłuchał na jaki set ostatecznie padnie wybór i co udało Ci się przetestować :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
9 godzin temu, S!N! napisał:

@Tomek Szymański Witam masz pewnie trochę podobny problem do mnie tylko, iż ja poszukuje ciemniejszej barwy, wszystko gra za jasno i przez to ten basik nie jest wyeksponowany. Niech zgadnę najlepiej gra Ci w samochodzie? Osobiście zatrzymałem się na Jasperach 25 MK II, lecz i tak nie jest to takie granie jakie bym chciał. Przewaliłem trochę tych klamotów i jak grało w miarę dołem takim subwooferowym to brakowało kopa wyżej i te tracki brzmiały bezjajowo, sam chciałem obadać te Magnaty, lecz nie miałem okazji, czego Ci w nich brakowało, możesz swoimi słowami opisać ich brzmienie? Na pewno warto obadać Polk Reserve R700, Davis Acoustics Balthus 90, Oberona 9 czy Diamonda 30, ewentualnie coś od JBLa może akurat jakiś model podejdzie.

W aucie mam słabe audio. Najgorsze na tych wszystkich forach ludzie piszą że gdzieś tam mają za dużo basu ale może mają inny gust i słuchają plumkania jakiegoś. Ja mam spaczony słuch, bo gram w klubach co weekend. Lubię fajnie nisko ale przy umiarkowanej głośności. Magnaty były u mnie krótko, bo żona mnie z nimi pogoniła za wygląd. Jakby jeszcze troszkę mocniej grały basem to dzwiekowo mój typ. Po nich miałem signy 507 i góra była nieprzyjemna a bass jak z kartonu

Ostatnio miałem na testy stx quantum 300. Przy muzyce rockowej testowane grały mocarnie z akai am59, przy elektronice czar prysł. Sąsiad ma pylony pearl 27 i był zdziwiony jaki te stxy dawaly bas  w porównaniu do pylonów w tym konkretnym gatunku, tyle że ja na codzien tego nie słucham

Edytowano przez Tomek Szymański
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek SzymańskiNie masz spaczonego słuchu, również grywałem w klubach na pionkach i brzmienie było fajne, soczyste, po prostu te domowe kolumny nie radzą sobie z klubową muzą łącznie z rapem, który jest najbardziej wymagający, tam jest dosłownie wszystko od punku po klasykę i grają do dupy, poza tym jak te małe przetworniki mają napompować porządny bas w takich większych pomieszczeniach, brzmi to tak jakby utwory nie miały jaj i masz racje Ci co piszą o dużym basie to pewnie im buczy albo słuchają właśnie jakiś plumkań.

@Artur CharickiNie słyszałem tych nowych, starsze nie grają dobrze, ale wyglądają pięknie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Tomek Szymański napisał:

Witam, potrzebuje kolumn, które mają głęboki i soczysty bas. Do tej pory zawsze korzystałem z subwoofera lecz zmiana wystroju uniemożliwia jego zakupu. Pokój to ok 35m. Nie słucham żadnego rocka tylko klubową muzykę. Od kolumn oczekuje żeby nie było efektu koca, mogą sobie syczeć troszkę. Środek też dobrze żeby był bo jednak lubię czasem posłuchać muzyki trance z vocalem żeby był bliski i obecny. Basik lubię właśnie taki subwooferowy. Miałem zachwalane heco aurora 700 z różną elektroniką ale bez subwoofera to nie grało według mnie. Ogólnie miałem też różnego typu kolumny i elektronikę ale tylko magnat transpuls 1000 grał jeszcze jako tako pod mój gust. Myślałem odsłuchać polk se60, dali oberon 7/9 albo jakieś klipscha tylko nie wiem czy to zagra tak mięsiście jakbym chciał. Zauważyłem że to co w gatunkach rockowych gra przyzwoicie i ludzie zachwalają to w moich gatunkach i innych rejestrach basu jest słabo.

Sprobuj Monitor Audio Gold 200 . To juz takie nie male kolumny, i z tego co pamietam calkiem dobrze sobie radzily ze wszystkim. Z porownania MA gold 100 5g z Pylon Diamond 25 wyszlo, ze dla mnie delikatnie za ciemne sa, ale jesli maja taki sam dzwiek jak te 200 ki to te MA Gold 200 5g moga ci sie spodobac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S!N! napisał:

żadne pseudosłupeczki nie dadzą takiego niskiego zejścia co sub i większość tych kolumienek gra chudo, mnie też dziwi to, że ludzie twierdzą, iż aurory lub kolumny x maja duży bas, a jak się słucha to okazuje się, iż jest go tyle co pies napłakał

Zależy od tego jakiego suba i jakie psedusłupeczki masz na myśli. U mnie JL Audio d108 niczego do basu nie wniósł. 

  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Artur Charicki napisał:

@S!N! Jaki problem kupić sobie altusy i technicsa?? 

Nie miałem okazji słuchać altusow, kiedys słyszałem jednego altona 80 i calkiem przyjemnie to grało basikiem

Teraz chwilowo mam soundbar jbl bar 5.1 pierwszej generacji i basik jest jaki lubię tylko że listwa gra jak gra. Kolumny też nie chciałbym żeby były ciemne. Aurory były dla mnie właśnie za ciemne, graly bardzo kierunkowo i to pod kilkoma wzmacniaczami testowane. 

10 minut temu, Artur Brol napisał:

@S!N! Ludzie tak twierdza bo moze z ich punktu widzenia te X kolumny maja dobry czy mocny bas. Jesli ty ich posluchasz , stwierdzisz ze jednak nie. Mocny bas , to dla kazdego co innego, niestety. Odsluchy i raz jeszcze odsluchy.

Dokładnie tak jak piszesz, ja się sparzyłem, bo to co jest och i ach to u mnie okazało się słabe. Nie lubię dźwięku audiofilskiego tylko takiego który sprawi mi przyjemność sluchania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Chmarski napisał:

Zależy od tego jakiego suba i jakie psedusłupeczki masz na myśli. U mnie JL Audio d108 niczego do basu nie wniósł. 

  

Fakt, przepraszam za niedoprecyzowania, musi być też lepszej jakości sub.

@Tomek SzymańskiTam był chyba właśnie duży przetwornik i też coś kojarzę, że basowo grało przyjemnie, ale już nie pamiętam.

@Artur CharickiAaa ok , inaczej odebrałem post :) Chyba ciężka sprawa aby odszukać coś nierozsypanego z tamtej epoki.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek Szymański Panie Tomku. 
Dwa lata latałem po sklepach za stołem do kuchni. Miał być metr na metr, blat 6 cm gruby, nogi grube minimum 12cm. No sklepów od …, ale nie mieli. Wkurzyłem się i polazłem do stolarza/meblarza. Podobna historia ze stolikami do pokojów, szafą, ramą na wyrko, zasłonami, szafeczkami, półeczkami i nie wiem czym tam jeszcze.

Masz Panie Tomaszu wygórowane potrzeby 

20 godzin temu, Tomek Szymański napisał:

potrzebuje kolumn, które mają głęboki i soczysty bas

 

20 godzin temu, Tomek Szymański napisał:

żeby nie było efektu koca, mogą sobie syczeć troszkę

 

20 godzin temu, Tomek Szymański napisał:

z vocalem żeby był bliski i obecny

 

20 godzin temu, Tomek Szymański napisał:

Basik lubię właśnie taki subwooferowy

Nie czekaj Pan dwóch lat. Idź Pan do „stolarza” od kolumn. Na wymiar, a jak nie spasują, to do poprawki i aż będą grały jak

1 godzinę temu, Tomek Szymański napisał:

który sprawi mi przyjemność sluchania

Powodzenia.

pozdrawiam

Adam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, AudioTube napisał:

@Tomek Szymański Panie Tomku. 
Dwa lata latałem po sklepach za stołem do kuchni. Miał być metr na metr, blat 6 cm gruby, nogi grube minimum 12cm. No sklepów od …, ale nie mieli. Wkurzyłem się i polazłem do stolarza/meblarza. Podobna historia ze stolikami do pokojów, szafą, ramą na wyrko, zasłonami, szafeczkami, półeczkami i nie wiem czym tam jeszcze.

Masz Panie Tomaszu wygórowane potrzeby 

 

 

 

Nie czekaj Pan dwóch lat. Idź Pan do „stolarza” od kolumn. Na wymiar, a jak nie spasują, to do poprawki i aż będą grały jak

Powodzenia.

pozdrawiam

Adam

 

Nie mam czasu i nerwów na takie zabawy

29 minut temu, AudioTube napisał:

@Tomek Szymański Panie Tomku. 
Dwa lata latałem po sklepach za stołem do kuchni. Miał być metr na metr, blat 6 cm gruby, nogi grube minimum 12cm. No sklepów od …, ale nie mieli. Wkurzyłem się i polazłem do stolarza/meblarza. Podobna historia ze stolikami do pokojów, szafą, ramą na wyrko, zasłonami, szafeczkami, półeczkami i nie wiem czym tam jeszcze.

Masz Panie Tomaszu wygórowane potrzeby 

 

 

 

Nie czekaj Pan dwóch lat. Idź Pan do „stolarza” od kolumn. Na wymiar, a jak nie spasują, to do poprawki i aż będą grały jak

Powodzenia.

pozdrawiam

Adam

 

Nie mam czasu i nerwów na takie zabawy

Czy dobry bas w kolumnach czyt. Mocny, mięsisty, misiowaty, nie punktowy, zalewajacy pokój w kolumnach podłogowych i brak efektu koca to coś wygórowanego? Nie potrzebuję sluchac szarpania strun i czego tam jeszcze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

 

 

 

Da się taki efekt uzyskać ale długo się słuchać na da bo wszystko w domu trzęsie, od basu uszy się zatykają a ciśnienie udeża po klacie.

Chcesz mieć bas to trzeba poruszyć duże ilości powietrza. Duże membramy i dużo mocy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...