Skocz do zawartości

Kolumny z mocnym basem


Recommended Posts

Słuchaj, uwielbiam takie przemiany na forum jak Twoje. 😆

Oczywiście że marudzę,  bo mogę. 

W 6:23 wchodzą puknięcia niskiego basu a mam tylko monitory . 

Tylko czym się zachwycać, jeden zauważy drugi nie.

 

A i nie dodam na jakich lampach bo może wam to nic nie powiedzieć 😇

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dedal napisał:

Słuchaj, uwielbiam takie przemiany na forum jak Twoje. 😆

Oczywiście że marudzę,  bo mogę. 

W 6:23 wchodzą puknięcia niskiego basu a mam tylko monitory . 

Tylko czym się zachwycać, jeden zauważy drugi nie.

 

Puknięcia😁

Naprawdę?

No nigdy nie miałem monitorów....

To w tym momencie powiem że brak kolumn podłogowych powoduje ....jak to najdelikatniej napisać.... nie dostajesz całego obrazu...tylko jego część.

Bardzo przyjemnie jak bas nap.....la po podłodze..😁

Nie da się nie zauważyć.

Oczywiście to wszystko nie jest najważniejsze, mi się podoba jak mój zestaw  czyli D28 + Simply odtwarza Guru, jego płyty Jazzmatazz, oraz wszystkie płyty Sade, dla mnie to jest najważniejsze, bo poziom wypełnienia, analogowosci , zapewnia michę uśmiechnięta tak mocno jak przy żadnym tranzystorze. A w D28 jest zajebiste to że pokaże KAŻDĄ zmianę w wzmacniaczu i Źródle.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tomai napisał:

Puknięcia😁

Naprawdę?

No nigdy nie miałem monitorów....

To w tym momencie powiem że brak kolumn podłogowych powoduje ....jak to najdelikatniej napisać.... nie dostajesz całego obrazu...tylko jego część

Bardzo przyjemnie jak bas nap.....la po podłodze..😁

 

Zrozum wreszcie ze nie każdy lubi czy szuka tego co Ty.

Nie mam zamiaru Ci tłumaczyć co miałem czego słuchałem. 

Pp prostu się tak nie podniecaj tym co zrobiłeś przez ostatnie miesiące😋 .

Przeskoczyłeś z CA351 super ,dobrze się bawisz ją Ci nie bronię ale ludzie tu na forum tez mają jakieś pojęcie. 

Pozdrawiam i milych odsłuchów 🖐

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko , nie ma problemu z lampami,  oryginalne sterujące ECC82 ruskie od Tung Sol  wymienione na 5963 Jan Philips NOS USA

Zmiana jak ogień - woda .

 

 

3 minuty temu, Dedal napisał:

Zrozum wreszcie ze nie każdy lubi czy szuka tego co Ty.

Nie mam zamiaru Ci tłumaczyć co miałem czego słuchałem. 

Pp prostu się tak nie podniecaj tym co zrobiłeś przez ostatnie miesiące😋 .

Przeskoczyłeś z CA351 super ,dobrze się bawisz ją Ci nie bronię ale ludzie tu na forum tez mają jakieś pojęcie. 

Pozdrawiam i milych odsłuchów 🖐

 

 

 

Aha, czyli mam się nie odzywać , bo się nie znam , ok.  Spoko , dzięki za opinie , mam ja w  d....e.

Nigdzie nie pisałem że ludzie na forum nie mają pojęcia.

Myślałem że to takie forum że można się dzielić swoim .... Spostrzeżeniem i rozwojem. 

Jak zwykle k....wa nie można napisać że coś mi się podoba , bo przyjdzie taki debeściak Dedal i napisze że panie....Ty jesteś malutki. 

A Ty jesteś żałosny.

 

Będę się podniecał tym co ja chcę a nie Ty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Tomai napisał:

Spoko , nie ma problemu z lampami,  oryginalne sterujące ECC82 ruskie od Tung Sol  wymienione na 5963 Jan Philips NOS USA

Zmiana jak ogień - woda .

 

 

Aha, czyli mam się nie odzywać , bo się nie znam , ok.  Spoko , dzięki za opinie , mam ja w  d....e.

Nigdzie nie pisałem że ludzie na forum nie mają pojęcia.

Myślałem że to takie forum że można się dzielić swoim .... Spostrzeżeniem i rozwojem. 

Jak zwykle k....wa nie można napisać że coś mi się podoba , bo przyjdzie taki debeściak Dedal i napisze że panie....Ty jesteś malutki. 

A Ty jesteś żałosny.

 

Będę się podniecał tym co ja chcę a nie Ty

😆

Tak ,tak 

Wreszcie się uruchomiłeś 👆 

Widziałem.na As jak się rzucasz odnośnie KD .

Podniecaj się czym  chcesz ,na simply italy świt się nie kończy.  Zaskocz wreszcie .

A co do w dupie , to kij masz chyba 🤠 

Pozdrawiam  

Nie napisałem.ze się nie znasz , to ile tych lamp przesłuchałeś? 

Ps i trochę nad interpretujesz , i za duzo K 🫣

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2024 o 06:51, Piotr Sonido napisał:

bo na płytkach stały :)

Taaa i co jeszcze, może miały zły dzień ?

 

Żeby tutaj nikogo nie urazić, ale jeśli bas jest definiowany na podstawie tego jego numeru powyżej to nie mam pytań, wątek dotyczy szeroko pojętej muzy klubowej od czarnych nisko schodzących basów po szybkie połamane bity wgniatające w fotel, a nie linie basowe dla Panów w podeszłym wieku of course nie wszystkich, żeby nie było, że wrzucam do jednego wora. Autor nie szuka takiego grania.

 

To w końcu są jakieś kolumny, który grają poprawnie R&B bez suba lub subów czy nie ma?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, S!N! napisał:

To w końcu są jakieś kolumny, który grają poprawnie R&B bez suba lub subów czy nie ma?

Widzisz że na to pytanie nie ma odpowiedzi. Każdy szuka czegoś innego i ma inne odczucie niskich tonow. Ja jak byłem jeszcze mlody też lubiłem jak bas łupie niemiłosiernie bo przy muzyce techno, trance electro to było fajne. Teraz 20lat później już mnie męczą niskie częstotliwości które przysłaniają średnicę  i w związku z tym nie mam tego powietrza i swobody w muzyce. Do tego z czasem przyszły łagodniejsze gatunki do słuchania i w zupełności wystarczają mi dobrze zestrojone 11cm głośniki podczas gdy Tobie za małe są podwojne 18stki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artur Charicki Szczerze Ci napisze, że ja też nie przepadam za jakimś mocnym buczeniem czy niskimi przykrywającymi górę, lubię jak te częstotliwości są tam gdzie powinny być i się nie odzywają nieproszone -nie wiem czy w robocie też nie mam właśnie czasami jedenastek i rzeczywiście jest tam przyjemna swoboda wybrzmiewania muzyki, zarówno na basie na wokalu i na wysokich. słucham przeważnie cicho, ale bas ma bardzo fajny detal, który wybrzmiewa bez prężenia się i fajne jest to, że wysokie nie sypią bezsensownie na lewo i prawo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tomai napisał:

A jeśli chodzi o te testowe częstotliwości podane wyżej...jeśli to prawdziwe.... To 20 Hz słyszę cicho , a 25 już wyraźnie.

Jak to sprawdzasz? 20Hz? Podejrzewam, że słuchasz wyższych harmonicznych tzn. zniekształceń ale możliwe, że system przetwarza sygnały od 20Hz jak porzadne HiFi.

Prosty test może rozwiać wątpliwości. Trzeba zapodać ton testowy 20Hz np. z aplikacji Frequency generator na telefonie spietym po BT z systemem audio.

Drugą aplikacją np. Spectroid można obejrzeć spektogram sygnału. Jeżeli kolumny odtwarzają cokolwiek to na spektrogramie można na osi poziomej odczytać f prążków widma. 

Przy czystym sygnale będzie jeden na 20Hz. Przy wysokim THD prążki mogą być na f harmonicznych 20x2 x3 x4 itd. czyli 40/60/80 Hz. 

Ten prosty test pozwala rozwiać wątpliwości czego tak naprawdę słuchasz 😉

Twój wzmacniaczy to fajny piecyk zaprojektowany z dbałością ale kl.A często bez USZ jest więc THD może być spore. Gdybyś z ciekawości sprawdził daj znać bo to interesujący i pouczający temat jest. 

Pozdrawiam. M 

PS Przy okazji proszę Ciebie i @Dedalo zaniechanie uszczyliwości i dyskusję na argumenty bez personalnych wycieczek. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Artur Charicki napisał:

Widzisz że na to pytanie nie ma odpowiedzi. Każdy szuka czegoś innego i ma inne odczucie niskich tonow. Ja jak byłem jeszcze mlody też lubiłem jak bas łupie niemiłosiernie bo przy muzyce techno, trance electro to było fajne. Teraz 20lat później już mnie męczą niskie częstotliwości które przysłaniają średnicę  i w związku z tym nie mam tego powietrza i swobody w muzyce. Do tego z czasem przyszły łagodniejsze gatunki do słuchania i w zupełności wystarczają mi dobrze zestrojone 11cm głośniki podczas gdy Tobie za małe są podwojne 18stki.

Ja jestem na tym etapie mimo że jestem kolo 40stki że szukam czegoś co łupie niemiłosiernie. Ludzie którzy mówią o muzyce jazz to sorki ale to nie ten świat...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2024 o 11:14, majkel74 napisał:

np Dogs Pink Floyd , 7 min, tam jest fajne ciśnienie niskiego basu

Fenomenalne brzmienie. Poducha subbasowa.

Dnia 20.06.2024 o 11:14, majkel74 napisał:

kawałek Avratz zespołu Infected Mushroom

Znamy👌 Dziesiątki numerów Grzybów to kandydaci na testy basu/niski i średni. Jeśli mogę, to dodam, że i na a może nawet przede wszystkim drive tego „basu”.
Mam okazję porównywać na subie do kina/BR i do muzyki/zamknięty. To dwa różne „światy”. 
Dobrze jest wiedzieć, jakiego „basu” potrzebujemy no i zmierzyć pokój i jeśli taka potrzeba zastosować korekcję za pomocą np dsp. 

Pamiętam, gdy dawniej kolumny miałem w długiej sypialni, to przy utworze Chrisa Jones - Long after you are gone, jakby helikopter na dachu mi lądował. Mogło się basolubom podobać, ale wolę słuchać brzmienie z jak najmniejszym udziałem pokoju.

Niektórym naszym kolegom jak czytam, pokój trochę tego basu zżera. A szkoda.
 

 

 

 

A tutaj na spokojną noc. 

IMG_0258.jpeg

Edytowano przez AudioTube
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moja muzyka 0.17-18 s pojawia sie niskie zejscie gdzie caly pokoj wibruje.

 

 

A tu jak wchodzi perkusja pojawia sie takie niskie jebn.. i potem w trakcie niski bas jest fajnie obecny.Tylko przy moich modyfikowanych klipsch to jest.Pozostale kolumny ktore mialem tego nie mialy.

Tu stopa perkusji na monitor audio byla jak pukanie kijem w karton !!!

Na klipsch jest miekka i glebsza i juz ja czuc.

Stopa na dali i ma uderzala krotko płytko na klipsch gleboko mocno ! Mocne walniecie i odrazu sie wycofuje.

Na silverach cala ta muzyka powodowala jazgot wysokie suche i ostre plastikowo i tandetnie to gralo.Tak jakbyscie podbili 4-6khz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowiac wprost chcemy my miłośnicy poteżnego jeb.. stopy perkusji i innych subbasowych wrażen zeby ten bas byl jak najbardziej liniowy i siegajacy najniżej wzgledem tego wysokiego i reszty pasma.A np mamy 90db przy 50hz ale idac nizej juz np przy 40hz 84db a przy 30hz 80db a potem nagle przy 20 juz 60hz poprostu ten bas silnie opada i w tych niskich rejonach jest slabo odczuwalny.Ale moze go wzmocnic pomieszczenie lub nawet jeszcze go oslabic itp to wszystko oczywiscie takie przyklady.

-6db przy 33hz odnosi do poziomu średniego calego pasma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od strojenia,wielkosci obudowy, glosnikow itp to bedzie indywidualna cecha danej kolumny a potem dochodzi do tego wplyw pomieszczenia oraz zasilania i moze byc calkiem i naczej.Pusc sobie to i posluchaj ;

 

5 minut temu, Artur Brol napisał:

Jesli dobrze odczytuje, skutecznosc moich przy zejsciu do 30 Hz jest 55 dB?

74db przy 30hz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...