Skocz do zawartości

Przewód zasilający do wzmacniacza / luźna wtyczka


Recommended Posts

Witam wszystkich,

Ostatnio stwierdziłem że wymienię sobie przewód zasilający do wzmacniacza z oryginalnej cienizny na coś grubszego, oczywiście bez jakiś szaleństw wiec padło na Melodikę (bo podobno produkowana w Polsce :) ale problem polega na tym że wtyk przewodu słabo siedzi w gnieździe wzmacniacza, na tyle że potrafi nie kontaktować. Aby zaradzić owinąłem go parę razy taśmą izolacyjną i jest ok ale to taki pół środek. Czy może to być wina przewodu że wtyk jest kiepski (w cdku też kiepsko siedzi), i innego producenta będzie lepszy czy może to być wina wyrobionych gniazd i je należałoby wymienić ? Jakie ewentualnie przewody polecacie, oczywiście z tych tanich tak do 300zł/mb z wtyczkami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdzę może gdzieś, tak jak napisałem w obu sprzętach moich (czyli Denon PMA1500AE i CD z tej serii) wtyczka słabo siedzi a oryginalna dobrze. I porównywałem wtyczki to faktycznie oryginalne są jakby grubsze z 1mm... Może Denon w tamtych czasach miał inny standard. Sprawdzę gdzie indziej albo zamówię dla porównania inny przewód aby sprawdzić.

Zastanawiałem się ewentualnie nad zamówieniem jakiegoś gniazda do samego wzmacniacza i przełożenia (np. furutech, koszt kilkadziesiąt złotych do przełknięcia) ale to już po weryfikacji samego przewodu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, masiuss napisał:

Dzisiaj sprawdzę może gdzieś, tak jak napisałem w obu sprzętach moich (czyli Denon PMA1500AE i CD z tej serii) wtyczka słabo siedzi a oryginalna dobrze. I porównywałem wtyczki to faktycznie oryginalne są jakby grubsze z 1mm... Może Denon w tamtych czasach miał inny standard. Sprawdzę gdzie indziej albo zamówię dla porównania inny przewód aby sprawdzić.

Zastanawiałem się ewentualnie nad zamówieniem jakiegoś gniazda do samego wzmacniacza i przełożenia (np. furutech, koszt kilkadziesiąt złotych do przełknięcia) ale to już po weryfikacji samego przewodu

To zamów coś co "sonicznie" :) będzie też lepsze (chociaż w tej klasie ochronności urządzeń  nie wiem, czy da sie wyłapać) z tanich i naprawdę dobrze wycenionych masz isotek np.zielony Initium, później już jest 2 x droższy Premier.

https://www.tophifi.pl/przewody/przewody-zasilajace/isotek-evo3-initium.html?gad_source=1&gclid=Cj0KCQiA5rGuBhCnARIsAN11vgSvb-Us2PokCuwTpfCre-ONH8orgDeINnTuNBFBL5YtyRQRMEcTPPIaAgqdEALw_wcB

Twoje Denony sa w 2 klasie ochronności be zbolca uziemiającego,  to też może mieć wpływ, że wtyk IEC słabiej się trzyma niż w gniazdku z 3 bolcami.

Tak, wtyki tutaj różnie się zachowują, jedne lżej wchodzą i mają luz inne wręcz trzeba użyć siły,  pewno dlatego, że trochę profil mają inny w sensie niewielkich różnic, ale jednak.

Melodika ma fatalne jakościowo wtyki na zasilających.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, też o tym pomyślałem że to trochę wina braku trzeciego bolca :) na razie wziąłem na próbę jeden kabel aby sprawdzić czy coś się zmieni, byłem mega sceptycznie nastawiony ale po podłączeniu tej Melodiki poprawa była zauważalna, prawdopodobnie każdy przewód byłby i tak lepszy niż ten sznurek oryginalny 😂

Może wykorzystam ten zasilający do odtwarzacza CD (po owinięciu izolką trzyma się rewelacyjnie) a zamówię coś innego do wzmaka a przy okazji porównam, choć tak jak napisałeś może już nie być różnicy w dźwięku,

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, masiuss napisał:

wtyk przewodu słabo siedzi w gnieździe wzmacniacza

Miałem tę fioletową Melodikę (właściwie wciąż mam w szufladzie - trzeba będzie wystawić na sprzedaż) i nie stwierdziłem takich problemów. Ani ze wzmacniaczami, ani z cedekiem Cyrusa, który też nie miał bolca uziemienia. Może trafiłeś gorszą sztukę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, masiuss napisał:

Może wykorzystam ten zasilający do odtwarzacza CD (po owinięciu izolką trzyma się rewelacyjnie) a zamówię coś innego do wzmaka a przy okazji porównam, choć tak jak napisałeś może już nie być różnicy w dźwięku,

Tylko, że z czasem syf po kleju może zostawiać taka izolacja i może schodzić, chyba że wepniesz i żonglować kablami nie będziesz. 

Nie wiem jak gra ten Denon, ale Melodika to ostatni kabel jakim chciałbym wpinać jakikolwiek sprzęt audio.

Wymiana tego kabla na taki sam i na takich samych wtykach nic nie da, moim zdaniem będzie to samo.

Jest jeszcze opcja, że był używany i może coś się zadziało z wtykiem IEC.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

Nie wiem jak gra ten Denon, ale to ostatni kabel jakim chciałbym wpinać jakikolwiek sprzęt audio.

 

 

Powiem tak, troszkę chciałem wesprzeć rodzimą produkcję :) nie mam też porównania do innych przewodów/marek i nie wiem czy cokolwiek może w moim systemie lepszy kabel wnieść, a przynajmniej takie mam przemyślenia (nie jest to system za nie wiadomo jakie pieniądze). Denon jest ze mną wiele lat i słuchając wielu innych wzmacniaczy bardzo dobrze wypada na ich tle (oczywiście w ograniczonym budżecie) gra z Chario Lynx ale z względu na zmianę pomieszczenia już czekają Elac Vela 407 które wygrały po wielu odsłuchach :)

Tak jak zaproponowałeś, coś tam wezmę dla porównania bo i  tak chciałem zmienić zasilające u mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, masiuss napisał:

Jakie ewentualnie przewody polecacie, oczywiście z tych tanich tak do 300zł/mb z wtyczkami

A ile za całość? Bo za około 600 zł. możesz mieć nowego Isoteka Premier. Za ok. 800 zł. - używanego Isoteka Sequel kupionego w 2023 r. A to już przyzwoity kabel.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Rafał S napisał:

A ile za całość? Bo za około 600 zł. możesz mieć nowego Isoteka Premier. Za ok. 800 zł. - używanego Isoteka Sequel kupionego w 2023 r. A to już przyzwoity kabel.

Nie, to już raczej za dużo, oscyluję w kwocie 200-400zł za gotowy 1mb, Melodica była w dolnej granicy tej kwoty, ale na dzień dzisiejszy nie chcę wydawać za dużo (inne wydatki :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam, miałem w domu Nordost Blue kabel zasilający. W każdym razie coś za blisko 300 €.

Porównałem z kablem ze wzmacniacza i nic nie uslyszalem.

Tylko sie nabiegałem, przełączając te kable.

Nie wiem czy ten brak różnic dotyczy wszystkich kabli - możliwe że nie , skoro Ty usłyszałeś różnice - ale śmiem sądzić ze trochę wyżej i różnic nie ma. Moje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mariol napisał:

Arturze im wyżej tym większe różnice. Jeżeli będziesz miał okazję podłącz Oyadine Tunami V1. Jest drogi ale nie najdroższy, nie poznasz swojego wzmacniacza. Jeżeli gdzieś się pojawia na rynku wtórnym od razu znika.

Ach te Oyaide....😁

Jeśli mówisz o tym z czerwonymi wtykami, to wtyki zdjąć i założyć 004, tylko oryginały,  a nie ich wydmuszki z allegro, czy Alliexpress. 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Isotek-a, tego najtańszego więc porównam jakość wykonania, sprawdzę jak siedzi w sprzęcie i czy w dźwięku coś się zmieni. Dla ciekawości wypożyczę inne kabelki aby samemu zweryfikować co się zmieni / czy może moje ucho też nie wyłapie zmian 😁 Melodike mam jeszcze czas na zwrot. 

A z innej beczki, szukam najchętniej z okolic Warszawy kogoś kto zaciska wtyki bananowe chorda ohmio. Może ktoś coś ? 😉 Chciałem zrobić kabelek na bazie clearway bo akurat taki mam, z tymi wtykami ale dodatkowo założyć oplot (dla wyglądu)... No i wszyscy mają z tym problem, jedna firma powiedziała że może mój oplot założyć ale.jakies chore pieniądze za ten dodatek policzyła. Więc wolałbym samemu kabel przygotować i tylko aby wtyki mi ktoś zacisnął. Ewentualnie wysyłka też w Polskę wchodzi w grę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, masiuss napisał:

A z innej beczki, szukam najchętniej z okolic Warszawy kogoś kto zaciska wtyki bananowe chorda ohmio. Może ktoś coś ? 😉 Chciałem zrobić kabelek na bazie clearway bo akurat taki mam, z tymi wtykami ale dodatkowo założyć oplot (dla wyglądu)... No i wszyscy mają z tym problem, jedna firma powiedziała że może mój oplot założyć ale.jakies chore pieniądze za ten dodatek policzyła. Więc wolałbym samemu kabel przygotować i tylko aby wtyki mi ktoś zacisnął. Ewentualnie wysyłka też w Polskę wchodzi w grę.

A po co Tobie oplot na tym kablu? 

Firma policzyła chore pieniądze (jakie?) za oplot, czy za założenie i oprawienie tego kabla? 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DiBatonio napisał:

A po co Tobie oplot na tym kablu? 

Firma policzyła chore pieniądze (jakie?) za oplot, czy za założenie i oprawienie tego kabla? 

 

 

Tak jak napisałem to oplot aby przewód tylko wizualnie zmienić, nic więcej... robię sobie pomieszczenie i jest w ciemnej tonacji, po prostu biały przewód nie pasuje mi tam 🙂 za założenie oplotu mojego dodatkowo 150zl względem kwoty za wykonanie i oprawienie przewodu bez tego oplotu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, masiuss napisał:

Tak jak napisałem to oplot aby przewód tylko wizualnie zmienić, nic więcej... robię sobie pomieszczenie i jest w ciemnej tonacji, po prostu biały przewód nie pasuje mi tam 🙂 za założenie oplotu mojego dodatkowo 150zl względem kwoty za wykonanie i oprawienie przewodu bez tego oplotu 

150zł za założenie samego oplotu? To ile za całą oprawę takiego kabla i uzbrojenie w banany bez takiego oplotu?

🤦

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, DiBatonio napisał:

150zł za założenie samego oplotu? To ile za całą oprawę takiego kabla i uzbrojenie w banany bez takiego oplotu?

🤦

 

Bo to chyba cena abym  się odczepił i nie wymyślał 😆 cena za standardowa konfekcję nie przerażająca 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...