Skocz do zawartości

Kolumny do NAD M23


Marcin W

Recommended Posts

Cześć.

Mój pierwszy post, dlatego chciałbym się na początku serdecznie przywitać.

Chciałbym Was zapytać o kierunek poszukiwań kolumn głośnikowych do zestawu:

NAD M33 + NAD M23 + NAD M23 (bridge). M33 pracuje teraz jako preamp, niebawem wymienię go na M66.
Słucham głównie elektroniki, jazzu, muzyki z wokalami (eg. Massive Attack, Zero 7) i  wiele innych, ale nie szukam zestawu do rocka czy metalu, a już na pewno nie szukam lampowego, ciepłego brzmienia.

Zależy mi na świetnym, ale nie męczącym detalu, wiadomo - dobrej średnicy i precyzyjnym basie. W razie czego z basem sobie poradzę dodając suba.

Przesłuchałem:
Bowers 702 S3 - wyczynowe - mają wszystko co lubię, tylko na dłuższą metę są przesadnie sterylne i teochę męczące.

Wilson Audio Sabrina X - mój faworyt, gra fantastycznie, ale gdyby były odrobinę większe, myślę że zagrałyby jeszcze lepiej.

Focal Sopra No2 - grają ślicznie, ale nie mają tego czegoś co mają modele wyżej. Zagrają z każdą muzyką świetnie, ale brakuje im IMHO pazura.

Herbeth M40.2 - trochę za kominkowe, ale to jest jeszcze faza testów.

Na pewno nie szukam lampowego grania, potrzebuję grania "z pazurem". Jak macie jakieś pytania to chętnie odpowiem. Budżet - 70 - 80 k.

Pokój przygotowany akustycznie (p. B. Chojnacki przeprowadził pomiary i przygotował projekt).

Edytowano przez Marcin W
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 16.02.2024 o 08:58, Marcin W napisał:

Cześć.

Mój pierwszy post, dlatego chciałbym się na początku serdecznie przywitać.

Chciałbym Was zapytać o kierunek poszukiwań kolumn głośnikowych do zestawu:

NAD M33 + NAD M23 + NAD M23 (bridge). M33 pracuje teraz jako preamp, niebawem wymienię go na M66.
Słucham głównie elektroniki, jazzu, muzyki z wokalami (eg. Massive Attack, Zero 7) i  wiele innych, ale nie szukam zestawu do rocka czy metalu, a już na pewno nie szukam lampowego, ciepłego brzmienia.

Zależy mi na świetnym, ale nie męczącym detalu, wiadomo - dobrej średnicy i precyzyjnym basie. W razie czego z basem sobie poradzę dodając suba.

Przesłuchałem:
Bowers 702 S3 - wyczynowe - mają wszystko co lubię, tylko na dłuższą metę są przesadnie sterylne i teochę męczące.

Wilson Audio Sabrina X - mój faworyt, gra fantastycznie, ale gdyby były odrobinę większe, myślę że zagrałyby jeszcze lepiej.

Focal Sopra No2 - grają ślicznie, ale nie mają tego czegoś co mają modele wyżej. Zagrają z każdą muzyką świetnie, ale brakuje im IMHO pazura.

Harbeth M40.2 - trochę za kominkowe, ale to jest jeszcze faza testów.

Na pewno nie szukam lampowego grania, potrzebuję grania "z pazurem". Jak macie jakieś pytania to chętnie odpowiem. Budżet - 70 - 80 k.

Pokój przygotowany akustycznie (p. B. Chojnacki przeprowadził pomiary i przygotował projekt).

Zdjęcie z testów dla uwagi :)

20240226_182556 (002).jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Ja bym chyba stawiał na te Wilsony

Ale w takim budzecie z pazurem zwrócił bym także uwagę na

Proac K6

PMC IB2SE

Audiovector R6 Signature

Spendor Classic 200

Amphion Krypton 3

Sonus Faber Olimpica Nova V

 

Dziękuję za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2024 o 08:58, Marcin W napisał:

Cześć.

Mój pierwszy post, dlatego chciałbym się na początku serdecznie przywitać.

Chciałbym Was zapytać o kierunek poszukiwań kolumn głośnikowych do zestawu:

NAD M33 + NAD M23 + NAD M23 (bridge). M33 pracuje teraz jako preamp, niebawem wymienię go na M66.
Słucham głównie elektroniki, jazzu, muzyki z wokalami (eg. Massive Attack, Zero 7) i  wiele innych, ale nie szukam zestawu do rocka czy metalu, a już na pewno nie szukam lampowego, ciepłego brzmienia.

Zależy mi na świetnym, ale nie męczącym detalu, wiadomo - dobrej średnicy i precyzyjnym basie. W razie czego z basem sobie poradzę dodając suba.

Przesłuchałem:
Bowers 702 S3 - wyczynowe - mają wszystko co lubię, tylko na dłuższą metę są przesadnie sterylne i teochę męczące.

Wilson Audio Sabrina X - mój faworyt, gra fantastycznie, ale gdyby były odrobinę większe, myślę że zagrałyby jeszcze lepiej.

Focal Sopra No2 - grają ślicznie, ale nie mają tego czegoś co mają modele wyżej. Zagrają z każdą muzyką świetnie, ale brakuje im IMHO pazura.

Herbeth M40.2 - trochę za kominkowe, ale to jest jeszcze faza testów.

Na pewno nie szukam lampowego grania, potrzebuję grania "z pazurem". Jak macie jakieś pytania to chętnie odpowiem. Budżet - 70 - 80 k.

Pokój przygotowany akustycznie (p. B. Chojnacki przeprowadził pomiary i przygotował projekt).

A ja bym spróbował Proac D20R. U mnie doskonale zagrały z pojedynczą końcówką m23, z dwiema będzie na pewno lepiej. Mój salon ma prawie 30m2 i porównując z Bowersami (703, 702 Signature) znacznie przyjemniejsze brzmienie - nie brakuje detali i jest to coś, czego oczekujemy od reprodukcji jazzu, czyli ta namacalność. No i najciekawsze - bas schodzi na pewno zgodnie z deklaracją producenta, co nie idzie w parze z ich rozmiarem.

Jedyną cechą, która może być pewnym ograniczeniem jest ich gra na najwyższych poziomach głośności - tutaj już praw fizyki nie da się ominąć, ale z drugiej strony jednak przynajmniej u mnie grały co najmniej o klasę lepiej niż większe D30R.

Może ich wartość postrzegana nie jest najwyższa, ale dźwiękiem zdecydowanie nadrabiają, dość powiedzieć że w takim połączeniu (z m23) w moim przypadku lepiej zagrały od przeszło dwukrotnie droższych Dynaudio Confidence 20.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Będę pewnie oryginalny, ale na pierwszym miejscu zasugeruję odsłuch głośników izodynamicznych Diptyque Audio DP-160. Pod względem nasycenia brzmienia, powietrza, sceny, lokalizacji i ogólnego wrażenia oderwania się dźwięku od kolumn nie mają sobie równych. Lubią dużo prądu, ale przy odpowiedniej konfiguracji efekt jest wyśmienity! Wariant nr 2 to klasyka, czyli Sonus Faber Olimpica II lub III. A na deser zaproponuję jeszcze polską manufakturę Qualio Audio IQ. Bardzo fajna, ciekawa i super grająca konstrukcja!

 

Zapraszamy na odsłuchy! :)

Q21.r

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Dołącz do odsłuchów, najnowszą propozycję ze strony ELAC-a czyli VELA 408.2 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/elac-vela-fs408-2-bialy-polysk.html

to mocny, wieloplanowy i otwarty na boki dźwięk. Brzmi w zupełnie inny sposób a niż B&W 702 których słuchałeś. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...