Skocz do zawartości

Pioneer VSX-LX305 - mini recenzja


eMBe

Recommended Posts

A może to cyka przekaźnik, który chce załączyć wentylator. A wentylator nie chce się włączyć. Może znajdź jakiś wiatrak ( wentylator na usb ) i połóż na górę amplitunera, aby wdmuchiwał zimne powietrze i sprawdź czy wtedy będzie cykanie. Taki mały eksperyment.

Edytowano przez MasterD23337
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, MasterD23337 napisał:

A może to cyka przekaźnik, który chce załączyć wentylator. A wentylator nie chce się włączyć. Może znajdź jakiś wiatrak ( wentylator na usb ) i połóż na górę amplitunera, aby wdmuchiwał zimne powietrze i sprawdź czy wtedy będzie cykanie. Taki mały eksperyment.

Nope. Sprawdziłem z dość sporym wiatrakiem i dokładnie to samo. Około 25 minut. Pyk. I spadek mocy.

Ciekawe czy jest jakieś menu serwisowe gdzie byłby podgląd na parametry amplitunera typu temperatura, pobór mocy, impedancja etc.
Jeśli to pyknięcie to zmiana impedancji to zmienia się gdzieś wewnętrzne poza konfiguracją w menu. Tam pozostaje bez zmian.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, eMBe napisał:

Nope. Sprawdziłem z dość sporym wiatrakiem i dokładnie to samo. Około 25 minut. Pyk. I spadek mocy.

Ciekawe czy jest jakieś menu serwisowe gdzie byłby podgląd na parametry amplitunera typu temperatura, pobór mocy, impedancja etc.
Jeśli to pyknięcie to zmiana impedancji to zmienia się gdzieś wewnętrzne poza konfiguracją w menu. Tam pozostaje bez zmian.

Popraw mnie jeśli się mylę: wspominałeś, że w przypadku, gdy amplituner jest w pozycji ON , ale nie napędza kolumn , również następuje pyknięcie/spadek mocy po około 25 minutach , prawda? 

W takim razie ( gdy wzmacniacz nie dostaje praktycznie żadnego obciążenia,  jednocześnie nie generuje  nadmiernego ciepła) zasadne jest to : że wiatrak się nie włącza. Co za tym idzie : automatyczny spadek mocy nie jest również wypadkową  zabezpieczenia  przed szkodliwym przegrzaniem w tym konkretnym przypadku  . Charakterystyczne jest to , że ta opcja ze spadkiem mocy ma praktycznie miejsce w tym samym przedziale czasowym. Bez sensu , bo wystarczy dać w pi.dę trochę wzmacniaczowi , który złapie temperaturę w czasie krótszym niż 25 min , i już na dużo wcześniej powinien nastąpić ten nieszczęsny spadek . Tak się nie dzieje . 

Będę powtarzał to do znudzenia - tak diametralny spadek mocy po 25 minutach odbił by się mega szerokim echem w dynamice, jakości,  ogolnie wydajności dzwięku generowanego zarówno w stereo jak i w kinie.  Nie dało by się tego nie zauważyć, usłyszeć.  

Na moje oko i ucho: spadek tej mocy w tych konkretnych  obu przypadkach nie jest związany w żaden sposób z próbą zabezpieczenia przed przegrzaniem , lub następstwem tego , że w odpowiednim momencie nie odpala się wiatrak odprowadzający nadmierne ciepło. 

Może głupkowato dywaguję,  ale tak to widzę . 

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Ja nie twierdzę, że to kwestia przegrzewania się. Sprawdzam wszystkie możliwe opcje.
Jest pewne korelacja mimo wszystko między spadkiem tej mocy a ustawioną impedancją.
Jeśli ustawię na "6 Ohm or above" to ta moc spada w moim przypadku o połowę po tych 25 minutach.
Jeśli ustawię "4 Ohm" to ta moc jest zmniejszona o połowę od razu.

Edytowano przez eMBe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc , wysoce  prawdopodobne jest to ,że jest to celowe działanie jednostki odpowiadającej za zarządzenie mocą itp , co by raczej wskazywało na błędne myślenie,  że jest to jakiś defekt ,założenie,  że sprzęt się grzeje zbyt mocno etc.

Tym bardziej o braku jakiej kolwiek awarii , lub jakiejś wadzie technicznej świadczy fakt , o którym sam wspominasz .

"Jeśli ustawię "4 Ohm" to ta moc jest zmniejszona o połowę od razu." 

 

 

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy, że tak jest. Pytania pozostają.
Dlaczego tak się dzieje przy relatywnie niskim obciążeniu amplitunera? To nie świadczy zbyt dobrze o tej konstrukcji jak dla mnie.
Dlaczego nie ma nigdzie żadnych informacji o tego typu zarządzaniu mocą? Boją się informować klienta o tym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, eMBe napisał:

Załóżmy, że tak jest. Pytania pozostają.
Dlaczego tak się dzieje przy relatywnie niskim obciążeniu amplitunera? To nie świadczy zbyt dobrze o tej konstrukcji jak dla mnie.
Dlaczego nie ma nigdzie żadnych informacji o tego typu zarządzaniu mocą? Boją się informować klienta o tym?

Nie potrafię Ci odpowiedzieć na to pytanie , albo odpowiem tak : bo amplituner wchodzi w jakiś tam tryb z góry zaimplementowany w urządzenie. Dzwoń na wsparcie. Tam najwcześniej dostaniesz jakieś info , bo raczej sam tego nie rozwiążesz  .

Gdyby nie to charakterystyczne pyknięcie,  nawet by nie było tematu .

Po mnie akurat to spływa,  bo po za tym charakterystycznym pyknięciem,  nie dostrzegam żadnych negatywnych zmian w odbiorze .

Oddaj ten amplituner, jeśli masz taką możliwość i będziesz miał spokojną głowę 😉

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, fluid81 napisał:

Nie potrafię Ci odpowiedzieć na to pytanie , albo odpowiem tak : bo amplituner wchodzi w jakiś tam tryb z góry zaimplementowany w urządzenie.

Może to taki specjalny tryb jak VW zrobił dla swoich samochodów z silnikami diesla. Potem zaprogramowanie tego trybu nazwano 'dieselgate' 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eMBe napisał:

No właśnie problem w tym, że bardzo podoba mi się jak gra :D

Jak chcesz zostać wśród trójcy Onkyo/Pioneer/Integra i masz wolne 2k zł dołożyć do Integry to bym wziął Integrę DRX 2.4. To chyba będzie odpowiednik  Pioneera VSX-LX305. W Itegrze niby płacisz za jakość. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, eMBe napisał:

Ciężko to sprawdzić bo sam się wyłącza po jakichś 14 minutach :D 

To wyłącz ta opcję.

22 godziny temu, eMBe napisał:

Załóżmy, że faktycznie impedancja kolumn nie jest taka jak deklaruje producent. Jeśli coś byłoby nie tak z impedancją to chyba powinno się to przełączyć od razu a nie po X minutach czy się mylę? 
Czy jeśli mam kolumny o deklarowanej impedancji 8 Ohm to czy nie stanie się nic jak na amplitunerze będzie ustawione 4-6 Ohm?

Impedancja na pewno nie jest taka jaka podaje producent i nie. Od razu nie. Bo problem wystepuje z czasem nagrzewania.

21 godzin temu, eMBe napisał:

Z innej beczki. Czy jest sens podłączyć fronty na bi-wire/bi-amp?

Tak

 

20 godzin temu, fluid81 napisał:

Jest takie forum : HDTV Forum .

Tam na nim takich jak Ty , określamy: pajac , bufon , cham .

A wiesz czemu?

Bo to jest forum ktore jest podpiete do sklepu. Ale nieoficjalnie i malo kto o tym wie. Kiki i Blackninja to tak na prawde loco loco z olsztyna. Ja tam psiałem lat temu i mnie zablokwoali. Za co? Za to że nie pisałem ajk oni chcieli.

Sposób blokady był także srogi. To forum to taka troche Rosja.

20 godzin temu, eMBe napisał:

Wyłączyłem autostandby i sprawdziłem zachowanie amplitunera bez włączania czegokolwiek (czy to film czy muzyka).
Dokładnie takie samo zachowanie. Około 25 minut, pyknięcie. Spadek poboru mocy. Amplituner był ciepły ale nie gorący. Wentylator oczywiście ani drgnie.
Nie wiem co o tym myśleć. Dość osobliwe zachowanie sprzętu za 4,5K.

Mówiłem. No to jest od grznia. Wróć siędo tematów na audiostereo o Onkyo 676. Bylo to tam wszystk oogarniete.

19 godzin temu, eMBe napisał:

O braku reakcji @S4Home nie wspominam. Wiem, że @Piotr Sonido się odniósł do tematu ale ja amplituner kupowałem jak już tam nie pracował. Na początku tego miesiąca.

No oni już tu nie piszą. Ja pisałem. Nic w tym dziwnego. Kręcą teraz filmy.

Co Ci mają napisać. Problem jest znany od lat. Jak Onkyo było w EIC to nie podlegało to gwarancji.

 

Kręcimy się w kółko w tym temacie. Mówie. Odkopać temat o Onkyo 676  pyknieciach.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Sonido ja mimo wszystko jeszcze temat trochę podrążę.
Wyjaśnisz mi to? Status zabezpieczenia po zalogowaniu się przez IP amplituner i user/password ciuser/ciuser.

Not protected. Status ten nie zmienił się przed ani po tym pyknięciu.
Dlaczego Not protected? :>>>
Ale zauważyłem podczas słuchania muzyki dzisiaj rano, że po pyknięciu wentylator się kręcił powoli.
Status FAN był: LOW.

Tłumaczenie ONKYOUSA:
This is actually a normal operation of the unit, acting as a PROTECT feature in regulating and preventing internal damage. This information is proprietary; but have been advised by the Engineer this is a normal operating function exhibited by many of our late models and doesn't warranty any servicing.



image.png.a515ce080cd2c962faa6b3583b3e93a8.png

1 godzinę temu, Misio38 napisał:

To jeszcze tego nie zrobiłeś? Już dawno byś wiedział jak wygląda sytuacja.

Oczywiście, że sprawdzałem:

 

18 godzin temu, eMBe napisał:

Jeśli ustawię "4 Ohm" to ta moc jest zmniejszona o połowę od razu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, eMBe napisał:

Jeśli nie zadziałało żadne zabezpieczenie to dlaczego po pyknięciu spadł pobór mocy o połowę? :D

Bo nie zostały przekroczone żadne parametry które by o tym świadczyły i po prostu TTTM. 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja (chyba już ostatnia) :>>>
Wychodzi na to, że amp po jakimś czasie ogranicza moc jaka jest wykorzystywana gdyż po prostu nie potrzebuje pełnej mocy do napędzania kolumn przy danej głośności.
W momencie zwiększenia głośności z -40dB do -15dB (zaznaczone czerwonym kółkiem) pobór mocy wrócił do wartości sprzed pyknięcia.
Raczej case closed. Chociaż powinno być coś takiego opisane w manualu moim zdaniem.

image.png.45a6274936793b2367f0307f98d90267.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, eMBe napisał:

Aktualizacja (chyba już ostatnia) :>>>
Wychodzi na to, że amp po jakimś czasie ogranicza moc jaka jest wykorzystywana gdyż po prostu nie potrzebuje pełnej mocy do napędzania kolumn przy danej głośności.
W momencie zwiększenia głośności z -40dB do -15dB (zaznaczone czerwonym kółkiem) pobór mocy wrócił do wartości sprzed pyknięcia.
Raczej case closed. Chociaż powinno być coś takiego opisane w manualu moim zdaniem.

Także moim zdaniem na pewno tak jest. Bo po co ma pobierać więcej mocy jak jej nie potrzebuje. Gdyby taką uwagę ujęli w instrukcji, to pewnie było by mniej pytań i nerwów wśród posiadaczy takich czy podobnych amplitunerów. Dlatego ciesz się. Musisz sobie sprawdzić przy jakiej minimalnej głośności pobiera więcej energii i nie pstryka i tak oglądać, albo do tego przywyknąć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...