Skocz do zawartości

jaki wzmacniacz do Borea 09?


Wiktorio

Recommended Posts

Borea to całkiem fajne kolumny, nie są wcale tak stereotypowo ostre czy jasne jak się mówi o Triangle ale oczywiście grają po tej żywej, dynamicznej stronie. Jeśli zależy Ci na wejściu pre-in, połączyłbym je z Atollem IN50 lub IN80, Musical FIdelity M3si /M2si lub Audiolab 7000A. Wszystkie te wzmacniacze powinny zadbać o fajny środek pasma, raczej nie wyostrzą góry i będzie też przyjemny bas. Przełączenie w tryb kina domowego jednym kliknięciem. Oczywiście spróbuj najpierw posłuchać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, stereo-typ napisał:

Borea to całkiem fajne kolumny, nie są wcale tak stereotypowo ostre czy jasne jak się mówi o Triangle ale oczywiście grają po tej żywej, dynamicznej stronie. Jeśli zależy Ci na wejściu pre-in, połączyłbym je z Atollem IN50 lub IN80, Musical FIdelity M3si /M2si lub Audiolab 7000A. Wszystkie te wzmacniacze powinny zadbać o fajny środek pasma, raczej nie wyostrzą góry i będzie też przyjemny bas. Przełączenie w tryb kina domowego jednym kliknięciem. Oczywiście spróbuj najpierw posłuchać. 

bardzo dziękuję! z pewnością rozważę sugestię, moim cichym typem były Magnat MA 900 i NuPrime IDA-8 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem atoll to dobry wzmacniacz do nich. Ewentualnine Denon PMA 1700ne jesli jeszcze znajdziesz w dobrej cenie.

Ale to będzie stereo nie amplituner kina.

9 godzin temu, Wiktorio napisał:

bardzo dziękuję! z pewnością rozważę sugestię, moim cichym typem były Magnat MA 900 i NuPrime IDA-8 

MA900 też fajny wzmacniacz i pasujący pod te kolumny. Także polecam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Jest kilka fajnych opcji, ale przede wszystkim upewnij się, że Twój amplituner kina domowego ma wyjście pre-out dla frontów. Na pewno warto sprawdzić wyżej wspomniane Atolla IN80, Musical Fidelity M2si, a z droższych opcji Denon PMA-1700NE oraz Audiolab 7000A, który będzie z tego grona grał najlżejszym dźwiękiem. Zapraszamy do umówienia się na odsłuch :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, to już jest spory wybór :-), niestety mój AVR nie ma pre-outa.... czy zatem dobrą drogą jest sprzedać obecny avr Onkyo 656 i kupić używany tańszy, który ma pre-outa, czy to bez sensu. W kinie zależy mi tylko aby podłączyć już posiadane głośniki i suba. Bardziej stawiam na stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem swego czasu triangle Esprit Antal EZ. U mnie grały z TDAI1120, ale zdecydowanie najlepiej zagrały z AudioAnalogue Fortissimo kolegi. Generalnie do triangle polecam coś co pcha średnicę, czyli właśnie AA, Musical Fidelity, może wspomniany wcześniej Denon. Unikaj do tych kolumn wzmacniaczy grających ostro i chudo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, McKarmi napisał:

Miałem swego czasu triangle Esprit Antal EZ. U mnie grały z TDAI1120, ale zdecydowanie najlepiej zagrały z AudioAnalogue Fortissimo kolegi. Generalnie do triangle polecam coś co pcha średnicę, czyli właśnie AA, Musical Fidelity, może wspomniany wcześniej Denon. Unikaj do tych kolumn wzmacniaczy grających ostro i chudo.

Wielkie dzięki, to już jest spory wybór :-), niestety mój AVR nie ma pre-outa.... czy zatem dobrą drogą jest sprzedać obecny avr Onkyo 656 i kupić używany tańszy, który ma pre-outa, czy to bez sensu. W kinie zależy mi tylko aby podłączyć już posiadane głośniki i suba. Bardziej stawiam na stereo.

wspomniany AA to już spora kwota, jeszcze w max budżecie jest Unison Research Unico Primo choć w okolicy 6 tys chyba Denon PMA-1700NE wydaje się ciekawszy. Bez zwrotu głowy się nie obejdzie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unison również produkukuje fajne integry o ciemniejszym, nasyconym dźwięku - do Triangle jak znalazł. Co do pre out, z miarę współczesnych lub w ogóle nowych i stosunkowo niedrogich amplitunerów kina chyba tylko Marantz posiada wyjścia pre out. Cała reszta konkurencji startuje z takimi wyjściami od znacznie wyższych, droższych modeli. Jeśli zależy Ci na spięciu wzmaka z kinem, Onkyo będzie do wymiany. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Wiktorio napisał:

Wielkie dzięki, to już jest spory wybór :-), niestety mój AVR nie ma pre-outa.... czy zatem dobrą drogą jest sprzedać obecny avr Onkyo 656 i kupić używany tańszy, który ma pre-outa, czy to bez sensu. W kinie zależy mi tylko aby podłączyć już posiadane głośniki i suba. Bardziej stawiam na stereo.

Nowy amplituner z PRE outem bedzie kosztował wiecej i bedzie grał jak twoje Onkyo.

Chyba że uzywany. Ale to znowu kwestia ceny.

Nowsze Onkyo 6100 / Yamaha 6A

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny dobrze zgrywają się ze wzmacniaczami grający po cieplejszej stronie lub neutralnie. Choć mieliśmy i klientów co łączyli je z energicznie grającymi i wyrazistą górą np. Cambridge Audio CXA61. Borea ma łagodniej podbitą górę niż poprzednie modele Triangle, tak samo obecna seria Esprit EZ jest bardziej wyważona. Wysokie tony wyraźne i dźwięczne, ale nie przekrają granicy kiedy pojawia się ostrość w tym paśmie.

Wspomniany Magnat MA900 i IDA-8 grają po cieplejszej stronie. Magnat ma nisko schodzący i dociążony bas, średnica nie jest wycofa, nasycona, górą gładko odtwarzana Podobny styl prezentuje Musical Fidelity M2si, który jest też często wybieramy wzmacniaczem do tych kolumn. NuPrime znowu niskie tony ma trochę mniejsze dociążenie na basie, ale znowu lepszą kontrolę. Średnica, góra z większą rozdzielczością (trochę bardziej dynamiczna), przestrzenią. Jeżeli ganie ma być bardziej dynamiczne, żywe, ale bez popadania w agresywność, to możesz wziąć też pod uwagę Atolla i Exposura. Warto abyś wybrał się na odsłuch, aby ocenić brzmienie poszczególnych połączeń.

Jeżeli chcesz zachować amplituner do oglądania filmów, to można zastosować przełącznik wzmacniaczy Beresford TC-7220 MKIII , który pozwala przełączyć szybko jakie urządzenie ma napędzać kolumny bez konieczności przepinania kabli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za sugestie, ten przełącznik też wydaje się ciekawym rozwiązaniem. Pozostaje tylko posłuchać i porównać w/w modele. To już takie łatwe nie będzie i trochę czasu potrzebne, ale wiadomo że warto 🙂

Zapytam jeszcze czy warto rozważać dobry AVR, który zadba o kino i dobrej jakości stereo jak wymieniane wcześniej wzmacniacze? Czy zdecydowanie iść w stronę wzmacniacza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Wiktorio napisał:

uff. A11 na pewno nie 🙂 , AVR 5 - hmmm- ok 9 tys, chyba też nie. Kwota 6-7max wchodzi w rachubę. Rozumiem, że aby połączyć obie funkcjonalności to trudno o ekonomiczny kompromis 🙂   

Wtedy Denon X 3800 z Amazonu jak jest promocja okolo 4000 zł No i zostaje Ci 5 na końcówkę mocy albo integrę.

nie będzie to dokładnie to samo. Ale będzie lepiej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za w/w wskazówki. Po przemyśleniu i "naradzie rodzinnej" - uznaliśmy, że nie chcemy rezygnować z kina- obecne głośniki grają w konfiguracji 5.1. Docelowo będę wymieniał obecne elementy na BR 03, BRC1

oraz dokupię

Triangle Borea BRA1 (BRA-1) Głośniki surround/modułowe z Dolby Atmos moduł 

tak zadowolę domowników, a siebie chciałbym uraczyć w stereo- wykorzystując 1 urządzenie.

Czy zatem pod rozwagę między Arcam AVR 5, Marantz Cinema 50 czy MusicCast RX-A4A warto wziąć coś jeszcze pod uwagę aby dobrze zagrało z Borea 09? Budżet Max. 8-10 tys.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tutaj jeszcze wątpliwość, będę wymieniał obecny głośniki na pozostałe elementy serii borea, między innymi Triangle Borea BRA1 plus centralny i tylnie .  Który zatem avr to ogarnie tak aby równocześnie mieć dobrą opcję stereo z hr09 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie skłaniam się na Arcam avr5, wątpliwości budzi czy ustawiania bez diracka będzie łatwe , niektórzy piszą że to dość skomplikowane. Nie ma tyle bajerów co inne avr w podobnym budżecie . Słucham w przewadze muzyki a kino weekendowo . Hmmm. Ciągle wracam z pomysłem aby zastosować jeszcze posiadany Avr HK245 a do niego podłączyć wzmacniacz stereo pw budżecie do 5tys oczywiście z Borea br09 plus eversolo. Poproszę jeszcze o decydującą wskazówkę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Spośród amplitunerów do kina domowego, które mają również predyspozycje zagrać przyzwoite stereo, proponujemy Ci zerknąć na Yamahę RXA2 https://www.tophifi.pl/kino-domowe/amplitunery-av/amplituner-kina-domowego-musiccast-yamaha-rx-a2a.html

Nie tylko nowoczesność i wszechstronność w połączeniach powinny dać Ci frajdę z użytkowania. Zapraszamy na testy  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...