Skocz do zawartości

Heco Revolution 9...coś więcej


pablo11

Recommended Posts

Czytałem właśnie o tych celanach 800 czyli rozumiem,że te moje też muszą mieć podbity wyższy bas,bardzo mało o nich piszą,czytałem coś w zachodnich artykułach ,ale mało tego jest,pozostaje więc trochę akustyką i potem DSP w takim razie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pablo11 napisał:

Czytałem właśnie o tych celanach 800 czyli rozumiem,że te moje też muszą mieć podbity wyższy bas,bardzo mało o nich piszą,czytałem coś w zachodnich artykułach ,ale mało tego jest,pozostaje więc trochę akustyką i potem DSP w takim razie ?

Faktycznie informacji bardzo malo szkoda ze nikt ich nie testowal i nie zrobil pomiarow ;( no raczej tak no i zabawa w same ustawienie kolumn czasami kilkadziesiat cm potrafi duzo zmienic.Kat dogiecia,rozstaw, odsuniecie od sciany itp

Nawet aurora 1000 byly testowane poczytaj fajny test

https://www.audioholics.com/tower-speaker-reviews/heco-aurora-1000

Samym odsunieciem od sciany mozna redukowac podbicie pasma.Dosun do samej sciany i odsuwaj po 5cm i sluchaj.

Screenshot_20240530-092349.png

Screenshot_20240530-092309.png

Screenshot_20240530-092250.png

Bo rozumiem ze juz nie chcesz innych kolumn przetestowac ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co kupiłem te  ,ale jak poprawię akustykę i zrobię się suba to będzie dobrze,bo ich granie mi pasuje,czasem tylko brakuje zejścia,ale nie wiem jak to opisać,ten bas  po prostu nie jest rozlany tylko taki bardzo powściągliwy,no i podbity ten wyższy i być może w tym momencie schodzi się to podbicie z modami pomieszczenia.Przed chwilą na spokojnie robiłem sobie ten test z YouTube i na moje ucho podbicia były w okolicach 50,80 i 120 Hz ,ale to na słuch patrząc na ekran,bo jak włączyłem tą aplikację to ona nagrywa ciągle dopóki jej nie wyłączę i nie wiem jak czytać tę wyniki właściwie,tak w ogóle to szkoda,że tych kolumn nie ma nigdzie w salonie,żeby odsłuchać w adoptowanym pomieszczeniu

Screenshot_2024-05-30-10-23-07-30_c4254a393c570ad5ee05d45c0b30d817.jpg

Jak rozumieć taki wykres,nic mi to nie mówi,zaraz po nagraniu tego testu, równo z jego końcem, zatrzymałem pomiar i to jest zrzut ekranu z nagranym testem 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta aplikacja to taka bardziej zabawka ale daje jakis podglad w sytuacje.Tak ona dziala caly czas poprostu musi byc jak najciszej w pomieszczeniu zeby nie zakłocic pomiaru.No mocno poszarpane pasmo podbicie 50hz.

Teraz jakby byl gdzies test tych kolumn profesionalny z pomiarem to bys widzial wplyw pomieszczenia.

Zobacz jaka ogromna roznica w db jest miedzy 50hz a 60-70hz !!! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem pomiar na zagranicznym forum.

Screenshot_20240530-113526_(1).png

1 minutę temu, pablo11 napisał:

No właśnie na ucho 50 Hz bardzo podbite i jeszcze okolice 80 i 120 chyba i jak to ujarzmić ?

Kombinowac z ustawieniem albo cyfrowa korekta ! Z takim niskim basem walczyc to masakra.Ale zacznij od ustawienia serio dosun do samej sciany i odsuwaj po kawaleczku i sluchaj tak zeby w miejsu odsluchu bylo jak najrowniej z basem.Potem rozstaw mniejszy albo wiekszy.Potem Ty od sciany bardziej lub mniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak go zinterpretować ? Nie mam porównania z innymi wykresami innych głośników,nie znam się za bardzo na tym , mógłbyś opisać ten wykres i obrać go w słowa ,bo widzę,że 50 Hz wygląda dziwnie,ale nie wiem co to znaczy dobry wykres to znaczy nie mając doświadczenia z takimi wykresami nie umiem ich interpretować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszą,że jest podbicie przy 78 Hz ,czyli w sumie charakterystyka tych kolumn jest taka,że mają podbity wyższy bas jak celan 800 ,czy chodzi o akustykę pomieszczenia ? No bo to co ja mierzyłem to była odpowiedź pomieszczenia,a jaka jest w końcu charakterystyka własna tych kolumn pomijając pomieszczenie jeśli chodzi o bas ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, pablo11 napisał:

No i jak go zinterpretować ? Nie mam porównania z innymi wykresami innych głośników,nie znam się za bardzo na tym , mógłbyś opisać ten wykres i obrać go w słowa ,bo widzę,że 50 Hz wygląda dziwnie,ale nie wiem co to znaczy dobry wykres to znaczy nie mając doświadczenia z takimi wykresami nie umiem ich interpretować.

Chodzi o to zeby bylo jak najrowniej to co nas teraz interesuje to od 30 do 200hz.Zobacz pomiar ten co wyslalem a Twoj jak pomieszczenie wplywa na kolumny i to wlasnie slyszysz.Ogromna roznica w glosnosci poszczegolnych czestotliwosci.

Zeby tak na szybko przyjmijmy ze kreska -40 jest linia po ktorej idealnie powinien rownolegle isc bas a każda gorka lub dolina jest juz nieprawidłowa wartoscia.U Ciebie wyszlo ze na 40hz liczysz co 10,20,30 itd te pionowe kreski.Na 40hz jest na kresce -40 ale juz przy 50hz jest na kresce poziomej podchodzi pod -25 chodzi o rożnice w glosnosci ogrmna roznica !!! I potem ten bas wlasnie dudni lub go nie ma poniewaz pomieszczenie go podbija lub calkowicie kasuje lub oslabia wzgledem innej czestotliwosci.W idelanym świecie powinno byc wyszystko w miare rowno wtedy sluchajac plyte uslyszysz to co zostalo nagrane i to co miales uslyszec a nie grajace pomieszczenie.

Albo wybuch bomby w filmie ma byc niskie uderzenie przy 40hz ale jakos go nie uslyszales bo albo kolumny maja slaby ten bas albo pomieszczenie go zjadlo i dupa blada :/ stopa perkusji powinna byc mocna potezna bo tak jest w nagraniu a brzmi jak ktos by uderzal w karton ? No bo np masz mocny dolek przy 60-70hz a przy 120hz mocna gorka gdzie gra to glosniej o 10db niz 60hz i wychodza takie cyrki.Najlepiej na dobrych sluchawkach slychac te roznice tam wplyw pomieszczenia nie wystepuje.Nawet na tanich jak puscisz taki test to te pasma slychac rowno a potem na glosnikach juz niestety nie ;/

18 minut temu, pablo11 napisał:

Piszą,że jest podbicie przy 78 Hz ,czyli w sumie charakterystyka tych kolumn jest taka,że mają podbity wyższy bas jak celan 800 ,czy chodzi o akustykę pomieszczenia ? No bo to co ja mierzyłem to była odpowiedź pomieszczenia,a jaka jest w końcu charakterystyka własna tych kolumn pomijając pomieszczenie jeśli chodzi o bas ? 

Moze tak byc ale nie wiemy jak pomiar zostal przeprowadzony.Ten co wyslalem wyglada bardzo ladnie ale nic nie wiadomo o jego pochodzeniu jak to zostalo zrobione zeby wykluczyc wplyw pomieszczenia.

Mozesz to zrobic profesionalnie firma i pomiar albo kupic jakis korektor cyfrowy i pobawic sie na wlasne ucho equalizerem czasami pare db korekty jakiegos pasma i gra to juz super.

Albo tak ustawic kolumny zeby zniwelowac te dudnienie nawet kosztem mocno oslabic bas i ratowac sie subem zebt ten bas odzyskac.Tylko czy wtedy dudnienie nie pojawi sie z suba nie wiadomo....ja gdyby ustawienie nie pomagalo oraz po adaptacji akustycznej to szukalbym innych kolumn ;(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem już teraz o co chodzi ,to znaczy ten pierwszy wykres który mi wyslałeś z zagranicznego forum to jest wykres tych kolumn jak one grają,ich,że tak to nazwę charakterystyka no i tam też jest coś z tymi 50 Hz ,jest niżej,ale mnie chodzi o to czy "one" tak grają czy to moje pomieszczenie tak gra a one same ( pomijając pomieszczenie )grają bardziej liniowo ? No i teraz czemu np. diamondy 30 i heco rev.7 , które przecież też "obsługują" pasmo 50 Hz nie dudniły w tym samym pomieszczeniu ? Wybacz mi kolego,ale nie rozumiem trochę tego,no bo przecież mody pomieszczenia są chyba stałe,nie kumam tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pablo11 napisał:

Wiem już teraz o co chodzi ,to znaczy ten pierwszy wykres który mi wyslałeś z zagranicznego forum to jest wykres tych kolumn jak one grają,ich,że tak to nazwę charakterystyka no i tam też jest coś z tymi 50 Hz ,jest niżej,ale mnie chodzi o to czy "one" tak grają czy to moje pomieszczenie tak gra a one same ( pomijając pomieszczenie )grają bardziej liniowo ? No i teraz czemu np. diamondy 30 i heco rev.7 , które przecież też "obsługują" pasmo 50 Hz nie dudniły w tym samym pomieszczeniu ? Wybacz mi kolego,ale nie rozumiem trochę tego,no bo przecież mody pomieszczenia są chyba stałe,nie kumam tego.

Ten wykres jesli jest wiarygodny to tak graja bardziej liniowo i wtedy wina jest Twojego pomieszczenia ! Masz podbicie.

Mozliwe ze rev7 i d30 mialy ten bas juz bardziej opadajacy slabszy w tych rejonach i mimo ze pomieszczenia to podbilo to i tak mocno sie to nie wybijalo od innych czestotliwosci i roznice nie byly duze w glosnosci bylo mimo to w miare rowno

2 minuty temu, pablo11 napisał:

Racja z monitorami,no ale sub nie będzie miał podbitych tych 50 Hz w tym samym pomieszczeniu ?

Mozesz wtedy ustawic ciecie na subie np 35-45hz wtedy juz bedzie spadek przy 50

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo te ciecie jak dasz na subie np na 30hz to nie oznacza ze nie uslyszysz na nim 100hz to nie dziala jak ciecie siekiera ze odcina wszystko powyzej tylko z danym spadkiem ze majac na subie 30hz to wszystko powyzej  coraz ciszej jest odtwarzane mozna ladnie sobie to ustawic i ten basik sie wyrowna z kolumna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pablo11 napisał:

Co sądzisz o tym wykresie ? Bo ten jest bez suba dlatego,że ja myślałem,że chodzi o mody pomieszczenia a nie o właściwości kolumn .

Wiesz mialem kilka par kolumn i wyszystkie mialy ten sam problem ewidetnie pomieszczenie !!! .U ciebie tamte nie dudnily wiec lepiej sie wpasowaly w pomieszczenie albo to wina rev 9 przez ich takie strojenie ! Ale gdy patrze na ten wykres to maja rowne granie ale nie wiadomo czy to jest wiarygodne jesli tak graja to pomieszczenie winne.Mogles jeszcze z tymi d30 dluzej powalczyc moze jakby sie w nich gora otworzyla by Ci zapasowaly.Albo rev 7 a suba ciac na 30-35hz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok.bo ten wykres to jest wykres samych kolumn,a tamten był z subem dlatego,że wcześniej jak mi wczoraj dałeś link to miało być pod kątem modów badanie a dziś z kolei rozmawiamy o właściwościach kolumn 🙂 dlatego się nie zrozumieliśmy. Ale chciałbym ,żebyś mi powiedział jeśli mogę Cię prosić kolego czy to te kolumny są tak źle wystrojone czy pomieszczenie jest takie,bo z naszej rozmowy nie mogę wywnioskować czy to głownie wina akustyki czy tych kolumn ? Wybacz zagmatwanie 😆

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś włączyłem suba, zapomniałem o monoblokach. I usłyszałem inne brzmienie😃, aniżeli byłem przyzwyczajony, ale to fajna obserwacja i  doświadczenie. No, ale u mnie sub jest częścią projektu i „grać” ma wyżej aniżeli audiofile przyzwyczajeni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AudioTube napisał:

Kiedyś włączyłem suba, zapomniałem o monoblokach. I usłyszałem inne brzmienie😃, aniżeli byłem przyzwyczajony, ale to fajna obserwacja i  doświadczenie. No, ale u mnie sub jest częścią projektu i „grać” ma wyżej aniżeli audiofile przyzwyczajeni.

Sub to fajna sprawa ale musi to byc dobry sub nie buczypudlo no i zgranie z kolumnami to podstawa !! Tylko przy ustawieniu go za wysoko pojawia sie problem lokalizacji brzmi to źle dlatego ja zawsz cialem nisko.Ja tylko nie czaje kupowac duzych kolumn a potem pudrować syfa subem....nie lepiej monitory i suba ? 

2 minuty temu, pablo11 napisał:

Są przecież jeszcze pułapki strojone na daną częstotliwość jakby co.

No to będzie trudna przeprawa

Tak tylko to juz musi przyjechac zawodowiec zrobic pomiary i dobrac ustroje.Zapomnij ze sam to zrobisz tylko kase wywalisz wiem bo sam tak robilem i kasy poszlo i potem to sprzedawalem....Napisz do megaacustic ile kosztuje takie cos ale wydaje mi sie ze kupe kasy !!

Ciekawe jak u Ciebie zagraly by konstrukcje typu dali grand albo audio physic scorpio to kolumny ktore mi zawsze w glowie siedzialy ale niestety mam za malutkie pomieszczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie już teraz sam nie wiem co robić, czegoś się chociaż od Ciebie dowiedziałem kolego ,za co Ci dziękuję . Teraz słucham tych kawałków, które dudniły jakby w pudełko ktoś walił i bez suba jest lepiej, są sporo mniej słyszalne,ale są.Trochę tego wszystkiego nie kumam bo nie mam umysłu ścisłego ,ale tak na logikę nie mogę jednego zrozumieć,że np.subwoofer powinien grać liniowo ( chodzi mi o czysty projekt) to jeśli pomieszczenie ma podbicie np. 50hz to jak może go nie być słychać ?  Trzeba by było wyciszyć to pasmo tak ,czy ja to dobrze rozumiem ?

Ale wiecie co teraz jak słucham bez suba już,że trzeci dudniący kawałek to jest o niebo lepiej,sub wcześniej grał że dwa tygodnie bez przerwy i ciągle coś przestawiałem w aplikacji,a teraz jak go wyłaczylem zupełnie to jest i wiele lepiej na tych "męczących" kawałkach i o co tu chodzi ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pablo11 napisał:

No właśnie już teraz sam nie wiem co robić, czegoś się chociaż od Ciebie dowiedziałem kolego ,za co Ci dziękuję . Teraz słucham tych kawałków, które dudniły jakby w pudełko ktoś walił i bez suba jest lepiej, są sporo mniej słyszalne,ale są.Trochę tego wszystkiego nie kumam bo nie mam umysłu ścisłego ,ale tak na logikę nie mogę jednego zrozumieć,że np.subwoofer powinien grać liniowo ( chodzi mi o czysty projekt) to jeśli pomieszczenie ma podbicie np. 50hz to jak może go nie być słychać ?  Trzeba by było wyciszyć to pasmo tak ,czy ja to dobrze rozumiem ?

Tak miec eq i wyciszyc ta czestotliwosc.Albo szukac innego miejsca na kolumny i suba.

A w ramach eksperymentu wez odsun kolumny od tylnych scian na 1.7m a pote rowniez suba po to 1/4 dlugosci fali 50hz czy dudnienie sie zmiejszy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...