Skocz do zawartości

Heco Revolution 9...coś więcej


pablo11

Recommended Posts

Witam szanownych forumowiczów, śledzę to forum już dłuższy czas,temat , który mnie interesuje tak jak w tytule,a mianowicie kolumny heco clean Revolution 9,mało o nich wiadomości.Do rzeczy:salon 43 m2 przed remontem nie bardzo zaadoptowany akustycznie,do tej pory męczyłem się z focalami aria 936 ,lecz na tym metrażu brzmiały bardzo "wąsko",że tak to ujmę 

...wybaczcie,ale niechcący puściłem w eter niedokończone.Problem tych arii był taki,że oprócz tego,że brzmiały chudo i nie były wystarczające na ten metraż był jeszcze taki,że średnica była wycofana ,grały zbyt mało potężnie i troszkę za ostro na dłuższą metę ,wokale jakieś takie wycofane.Muzyka jakiej słucham to czasem klasyczna,pop lata 90,rock,trance, oprócz jazu praktycznie wszystko,bluesa też troszkę ,Janis Joplin się przewinie.Moje pytanie to czy heco revolution 9 mogą być dobrą opcją,ponieważ w sklepie audio bardziej polecano mi pylon DIAMOND 30 i utwierdzanie mnie w tym,że heco 9 grają nudno,czy to prawda ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam,że ciekawi mnie też bas w tych celanach względem arii i pylona,ponieważ do arii na ten metraż musiałem dokupić suba svs 2000 pro,lecz wolałbym korzystać z niego tylko podczas jakiejś domówki,nie jestem zwolennikiem takich plomb.Na odsłuch dostanę  ze sklepu na weekend heco celan Revolution 7 ,bo 9 tylko na zamówienie,nie wiem czy to zobrazuje mniej więcej charakter brzmienia 9-tek ?

Kraft czytałem Twoje testy monitorów,świetna robota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczujesz zdecydowaną poprawę po Aria 936, które faktycznie są "sztywne", szczupłe i mogą męczyć. Heco ma naprawdę fajny zapas mięsistego basu ale z dobrym rytmem kickiem. Do tego barwny środek z papierowych membran i łagodniejsza góra niż w Focalu. Lubią większe pomeiszczenia więc w Twoim metrażu powinno być bardzo fajnie. Nudne na pewno nie są :) Walcz o to żeby uzyskać optymalne brzmienie bez suba. Celan 7 w takim metrażu mogą też być trochę za małe ale i tak powinno być lepiej niż na Arii. Diamond 30 to też nie jest głupia opcja. Może jeszcze Dynaudio Emit 50? Zawsze warto posłuchać. Kwestia też jaki wzmacniacz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pablo11 napisał:

Dziękuję za odpowiedź,no więc właśnie chodzi mi o to,czy będą brzmiały "potężniej" od arii 936 ,czy do różnorodnej muzyki będą ok. i czy diamond  Pylon 30 gra bardziej z "pazurem" od heco ,bo tak w sklepie zachwalali ( pylona) ?

Kolego Bogusław,a czy Heco przy dłuższych odsłuchach nie są tak męczące jak arie i czy wokale (średnie) nie są tak wycofane jak w focalach ?

1 minutę temu, stereo-typ napisał:

Odczujesz zdecydowaną poprawę po Aria 936, które faktycznie są "sztywne", szczupłe i mogą męczyć. Heco ma naprawdę fajny zapas mięsistego basu ale z dobrym rytmem kickiem. Do tego barwny środek z papierowych membran i łagodniejsza góra niż w Focalu. Lubią większe pomeiszczenia więc w Twoim metrażu powinno być bardzo fajnie. Nudne na pewno nie są :) Walcz o to żeby uzyskać optymalne brzmienie bez suba. Celan 7 w takim metrażu mogą też być trochę za małe ale i tak powinno być lepiej niż na Arii. Diamond 30 to też nie jest głupia opcja. Może jeszcze Dynaudio Emit 50? Zawsze warto posłuchać. Kwestia też jaki wzmacniacz...

Dziękuję za informację,ja chcę kupić heco revolution 9 tylko w q21 ich nie mają,dlatego,żebym miał zarys chcą wypożyczyć mi 7-ki ,chociaż ja chciałem ten większy model od razu ,ale to tylko na zamówienie,najbardziej chodzi mi o to,żebym po zmianie z arii miał:

-poteżniejsze brzmienie

-dobre niewycofane wokale

-lepszą podstawę basową 

-niezbyt natarczywą górę

I właściwie to wszystko,nie mam,aż tak wielkich wymagań,a wzmacniacz do wymiany, narazie mam denon pma-900 hne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon docelowo trochę słabawy ale nie wszystko na raz, wiadomo. Wypożycz zatem te Celan 7 i zobaczysz jaka będzie różnica. Jak pójdzie w tą stronę jakiej szukasz ale np. będzie brakowało rozmachu, duża szansa, że Celan 9 to będzie właśnie to. Jeśli logistycznie dasz radę, spróboj może wypożyczyć dwie pary na raz (myślę o Pylonie np.). Moim zdaniem powinno Ci się podobać to brzmienie, będzie mniej więcej tak jak to opisałeś powyżej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy bas w pylonach 30 i rozmach o którym piszesz nie będzie mniejszy niż w heco,bo w sklepie wręcz zapewniano mnie,że heco mi nie podejdą tylko zdecydowanie pylony, nie wiem skąd ta pewność,aż taka różnica na korzyść diamondów ?

2 par kolumn naraz nie dam rady,że względu na $$$,już na samych ariach straciłem dużo 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pablo11 napisał:

Kolego Bogusław,a czy Heco przy dłuższych odsłuchach nie są tak męczące jak arie i czy wokale (średnie) nie są tak wycofane jak w focalach ?

Co do zmęczenia? No ....  troche mam dylemat.  Gdy ja szukałem kolumn to słuchałem tych kolumn i o ile zgadzam się, że jest tam lekka dziura na średnicy to nie odebrałem ich jako męczące a wręcz przeciwnie. 

kolumny1.JPG.e967af5a8e89421cb17873b4ad84cc5e.JPG

 

Inna sprawa, że nie słuchałem Heco "9-ek" i niekoniecznie mogą być 1-1 jak moje.  Podam przykład ..... na kolumnach Dynaudio serii confidence,  50ki są analityczne, szczegółowe i dokładne a model wyżej (60-ki) już są inne, o ciepłym zabarwieniu do długich odsłuchów czego nie mogę powiedzieć o 50-ch.

Ostatnia sprawa ...... pamiętaj ze gra cały zestaw włącznie z kablami, bo coś podejrzewam ze meczące 936 to wina kabli i zapewne akustyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bogusław 66 napisał:

Co do zmęczenia? No ....  troche mam dylemat.  Gdy ja szukałem kolumn to słuchałem tych kolumn i o ile zgadzam się, że jest tam lekka dziura na średnicy to nie odebrałem ich jako męczące a wręcz przeciwnie. 

kolumny1.JPG.e967af5a8e89421cb17873b4ad84cc5e.JPG

 

Inna sprawa, że nie słuchałem Heco "9-ek" i niekoniecznie mogą być 1-1 jak moje.  Podam przykład ..... na kolumnach Dynaudio serii confidence,  50ki są analityczne, szczegółowe i dokładne a model wyżej (60-ki) już są inne, o ciepłym zabarwieniu do długich odsłuchów czego nie mogę powiedzieć o 50-ch.

Ostatnia sprawa ...... pamiętaj ze gra cały zestaw włącznie z kablami, bo coś podejrzewam ze meczące 936 to wina kabli i zapewne akustyki.

6 godzin temu, stereo-typ napisał:

Odczujesz zdecydowaną poprawę po Aria 936, które faktycznie są "sztywne", szczupłe i mogą męczyć. Heco ma naprawdę fajny zapas mięsistego basu ale z dobrym rytmem kickiem. Do tego barwny środek z papierowych membran i łagodniejsza góra niż w Focalu. Lubią większe pomeiszczenia więc w Twoim metrażu powinno być bardzo fajnie. Nudne na pewno nie są :) Walcz o to żeby uzyskać optymalne brzmienie bez suba. Celan 7 w takim metrażu mogą też być trochę za małe ale i tak powinno być lepiej niż na Arii. Diamond 30 to też nie jest głupia opcja. Może jeszcze Dynaudio Emit 50? Zawsze warto posłuchać. Kwestia też jaki wzmacniacz...

Dziękuję za informację,ja chcę kupić heco revolution 9 tylko w q21 ich nie mają,dlatego,żebym miał zarys chcą wypożyczyć mi 7-ki ,chociaż ja chciałem ten większy model od razu ,ale to tylko na zamówienie,najbardziej chodzi mi o to,żebym po zmianie z arii miał:

-poteżniejsze brzmienie

-dobre niewycofane wokale

-lepszą podstawę basową 

-niezbyt natarczywą górę

I właściwie to wszystko,nie mam,aż tak wielkich wymagań,a wzmacniacz do wymiany, narazie mam denon pma-900 hne

Przepraszam za dubel,ale jest 4 rano więc...No tak te FOCALE to tak na pograniczu masz rację kolego( chorusy były dużo ostrzejsze),ale słyszałem,że pylony i heco to podobne granie, intrygują mnie te heco bo z opisów jest ok.( choć jest ich jak na lekarstwo),ale prasa i fora nie bardzo się o nich rozpisują,dlatego pomyślałem,że procentowo większy budżet został wtłoczony w produkt niż w reklamę,jakiś taki lekko "niszowy " ten celan np. w porównaniu do monitor audio silver,o których też myślałem,ale w  pewnej rozmowie ktoś odwiodł mnie,że bardzo kłująca góra,choć nie słyszałam ich to widzę,że tu na forum mają niezłe wzięcie,mowa o s ilmerach monitor np.500

Czy monitor audio silver są dużo jaśniejsze od tych heco rev.9 i diamondow ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco Revolution 9 to dużo lepsze kolumny od Pylon Diamond.

Jako związany dawniej z branża opwoiem Ci dlaczego w sklepie w różnych miejscach usłyszysz odwrotne zdanie.

Na Pylonie jest dobra marża, Dobre warunki wspołpracy z producentem. Z kolei z Heco sklepy nie specjalnie je chca miec na stanie bo

- malo klientów je zna gdyz dystrybutor nie inwestuje w marketing

- marza na ten produkt jest nizsza

 

Natomiast te kolumny grają ciekawiej, bardziej wciągająco. Są rewelacyjnie wykonane.

Seria Aria która jest dostepna w tej samej cenie czy to modele 936 czy 948 moim zdaniem także grają gorzej. W Focalu płacisz za wykonanie rzekome we Francji.

W Heco nie ma się absolutnie nigdzie miejsca do przyczepienia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje Piotrze,z ust forumowicza z takim doświadczeniem ( śledzę forum od dawna ) słysząc to ,coraz bardziej przekonuję się do heco,jakiś wewnętrzny głos mówi mi ,że będą dla mnie ok.,fajnie gdyby ktoś z branży miał 9-ki ,żeby wziąć do odsłuchu,bo 7-ki mogą mnie zmylić,dzwoniłem do dwóch sklepów,ale też mięli tylko 7-ki i wszyscy tylko: może arie,albo Sonus Faber itp. każdy proponuje tylko bardziej reklamowane marki,ale tym bardziej chciałbym odsłuchać te heco,no być może jeszcze te monitory silver 500,bo dużo osób chwali,choć nie wiem czy nie za ostre,bo nie słyszałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, AudioTube napisał:

@Bogusław 66 jak to wyszło, że wybrałeś właśnie te Heco?

To proste, Heco dostałem do domu na testy od S4 i w tym samym czasie jeździłem po salonach trójmiasta na odsłuchy i zawsze po powrocie i włączeniu muzyki na The New Statement miałem banana na gębie.

-- edit.

Diamond? nie wiem, jak grają 30ki ale model 28 miał nasz formowy kolega Marcin i słuchałem ich nie raz.  Są osoby co pamiętają walkie z tymi kolumnami, jeżdżenie po inne czy podmiany wzmacniaczy, żeby muzyka była muzyką .... dziś te kolumny grają u kogoś innego a kolega Marcin ma inne, bo "28" były kłopotliwe ze wzmacniaczem Denon`a.

ALE .....  jak podałem przykład Dynaudio poszczególne modele magą grać nieco inaczej a to "nieco" moze decydować "pasować albo nie pasować"

Edytowano przez Bogusław 66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, AudioTube napisał:

Heco marka, no prawie nic o niej nie mogę na forum przeczytać.

Serio? A mówi Ci coś nazwa Heco Aurora? Jest niemal w każdym wątku o tanich kolumnach podłogowych.

Po wpisaniu "Heco" w forumową wyszukiwarkę wyskakuje: "Znaleziono 10 425 wyników";)

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)
Heco Celan Revolution 9 oraz Pylony Diamond 30 to moim zdaniem różne konstrukcje i nie da się tu obiektywnie powiedzieć, która jest lepsza, a która gorsza. Bardzo dużo też zależy od Twojego wzmacniacza, bo Pylon jest raczej mniej wybredny w tej kwestii. 

Ogółem uważam Pylony za bardziej uporządkowane, ale grające gęstszym dźwiękiem. Dynamika w teorii jest na podobnym poziomie, ale przez większą otwartość brzmienia można to odbierać tak, że Heco są lepsze w tym zakresie. Niestety o Celany Revolution 9 będzie ciężko na odsłuch, ale 7mki prezentują bardzo zbliżony styl grania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz mam do wymiany w niedalekiej przyszłości,ale ciekaw jestem czy jak odsłucham 7-ki i powiedzmy,że przypasują barwą itd. to czy zamawiając u Was 9-ki jest szansa je dostać?

Choć nie ukrywam,że wolałbym od razu odsłuchać 9ki wówczas mogłoby już nie wracać a z 7-kami na pewno będzie powrót nawet jak przypasują,bo chodzi o 9-tki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...