Skocz do zawartości

Heco Revolution 9...coś więcej


pablo11

Recommended Posts

1 godzinę temu, S!N! napisał:

Byłem użytkownikiem D30, a focali słuchałem w salonach i to brzmienie totalnie mi nie siadło, ja je odbierałem jako męczące i zbyt sterylne oraz takie chude. Diamondy mają piękne wokale, bas podchodzi momentami pod subwooferowy, mają podkreślony wysoki ton i są otwarte w górnych rejestrach, nie wiem jak brzmi odnowiona wersja, na pewno będę chciał odsłuchać co pozmieniali, ogólnie można kupić mk1 i mk2 mimo wszystko to kolumny, które mają coś w sobie co przyciąga po pierwszym odsłuchu i są jednymi z ciekawszych.

 

W ilu metrach miałeś te diamondy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo11Męczył mnie tweeter, który w niektórych numerach dawał o sobie znać, pewnie za sprawą elektroniki i akustyki dałoby się to ogarnąć, podobno w mk2 jest łagodniej i grają trochę pod jaspera, nie miałem ich zbytnio długo, żeby podłączać różne wzmaki, ale podkreślam, że ja to tak odbierałem co do basu jest głęboki i szybki z wibracją, mi ogólnie zawsze go za mało, wokale według mnie są cudne, nie przepadam za jakaś prezentacją ich na twarz, ale tutaj są naturalne, ocieplone, bardzo mi się podobały na pewno warto je posłuchać bo dla jednego tyle basu będzie wystarczająco, a dla innego nie. Później przeskoczyłem na niższy model d28 i tutaj zrobiło się lżej na górze i uszczupliło dolny bas, ale za to instrumenty jakoś lepiej wybrzmiewały z nimi żyłem rok i kupiłem Jaspery mkII.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, S!N! napisał:

@pablo11Ze wzmacniaczem to się do dziś bujam, jakoś nie mogę trafić w swój gust i chyba w moim przypadku czeka mnie niestety wydatek rzędu kolumn.

Już gdzieś o tym pisałem.Koleś ciągle wrzuca filmiki na fejsie jak gra jego sprzęt, a ma właśnie Jasper mk2.Praktycznie ciężko co innego na tych filmikach usłyszeć niż Yello.

Jemu gość polecił i ściągnął dla niego używanego Restek Chellengera i podobno świetnie to się zgrywa.

Nie jest to jakiś strasznie wielki wydatek, może warto sprawdzić, w razie czego z ewentualną  sprzedażą nie powinieneś mieć problemu.

https://www.kleinanzeigen.de/s-anzeige/restek-challenger-vollverstaerker/2565540015-172-9430

https://www.kleinanzeigen.de/s-anzeige/top-wie-neu-restek-solo-vollverstaerker-2-180-watt-an-jbl-ti5000/2553736579-233-1586

Obaj sprzedawcy bardzo pewni ze świetnymi opiniami.Ja bym szczególnie nad tym droższym pomyślał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, S!N! napisał:

@Tomasz KluczynskiA masz może namiar na profil tego gościa z filmikami?

W obecnej chwili nie mam, ale jak poświęcę trochę czasu to go znajdę.

Spróbuję do nie go na pisać, jak już będę miał na niego konkretny namiar to ci podrzucę.

Biorę się za przeglądanie grup forumowych na fejsie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie szanownych kolegów, minęło jakieś 25 godzin wygrzewania paczek,plumkały całą noc.Rano zaraz po przebudzeniu raczej z niewielką wiarą i nadzieją  udałem się do salonu sprawdzić czy nastąpiła jakaś poprawa.Grało radio internetowe i jakiś zupełnie nieznany mi kawałek,od razu po wejściu poczulem jakoś tak dziwnie,że muzyka zaczyna jakby bardziej mnie otaczać,ale myślę sobie jestem wyspany są to pierwsze poranne bodźce i mój mózg chyba bawi się ze mną w berka.Podgłaszam z lekka i czuję więcej mięska,no i ten wokal,przecieram oczy,a raczej uszy i dochodzę po chwili do wniosku,że to na pewno zmieniło się moje postrzeganie,a tym bardziej nie znam kawałka,ale już z lekko podniesionym pulsem jakby po małej czarnej, postanawiam iść krok,a nawet kilka dalej ,a co mi tam włączam YouTube ,przy focalach zapomniałem o jego istnieniu,to był ich największy wróg,nigdy się z nim nie dogadały.Na pierwszy kawałek wybieram coś co zawsze przyprawiało mnie o dreszcze a mianowicie "Policy of truth" wersję koncertową,podglaszam  z wyczuciem,nagle wybrzmiewają pierwsze dźwięki perkusji,nie dowierzam uszom,już w tym momencie przy focalach oddawałem im walkowera ,gryzły się od pierwszych sekund jak dwa wściekłe kojoty z youtubem,po chwili na scenie pojawia  się David i   swym zalotnym tanecznym krokiem zaczyna czarować publiczność a przy tym i mnie, nastają następne dźwięki z lekka podgłaszam i już wiem ,że jest lepiej,nagle David dochodzi do głosu,wokal natychmiast powala mnie na kolana, włosy na rękach próbują odlecieć na księżyc razem ze skórą,nie to nie jest sen to David jakiego znam i uwielbiam,mocny i charyzmatyczny głos, którego wczoraj nie mogłem darować nowym heco,nabrał odpowiedniej barwy i potęgi i jakby nawet wysunął się do przodu,jest zupełnie ale to zupełnie inaczej.Kawałek kończy się, myślę sobie idę dalej,bo nawet w tym momencie nie ma mnie kto uszczypnąć,sprawdzimy teraz zejście basu czy zaczyna zbliżać się do akceptowalnego poziomu , włączam sobie ( oczywiście na Youtube) Take on me jakiś remix z mocno schodzącym dołem i co ? Znowu nie dowierzam,mega zejście, oczywiście jak na możliwości 7-ek,bo podejrzewam,że w Heco rev. 9 będzie jeszcze lepiej.Oj będzie może nie rozwód,ale na pewno separacja z SVS-em,jedynie jakaś domówka będzie w stanie nas zbliżyć i bardzo dobrze.Następnie stwierdzam,że sprawdzę jak brzmi separacja poszczególnych instrumentów i przy okazji jeszcze inny wokal,wrzucam Bruce Springsteen kawałek z Pulp Fiction ( YouTube),jest za......ście ,instrumenty brzmią tak jak powinny ,wokal tak jak lubię i to wszystko na Youtube ? Sposób przekazywania koncertowej atmosfery przez te głośniki jest niesamowity, są bardzo tolerancyjne i bardzo dużo wybaczają w gorszych nagraniach w porównaniu do focali to jest nie do wiary dla mnie 🙂 Jeśli chodzi o bas to co mnie bardzo cieszy nie jest już pudełkowy i ten taki "wyższy bas" nie brzmi jak w focalach jakby jakieś dziecko weszło do środka  i pukało młotkiem,w obudowę żeby go wypuścić,w ariach to było mega irytujące .Pomyślałem,że skoro nowe głośniki są dla mnie takie miłe od rana to wrzucę im coś trudniejszego,focale nie dały rady za bardzo łagodnie to potraktowały tak jakoś za słabo bez ikry,a mianowicie Toccata and Fuga na kościelnych organach oczywiście cały czas YouTube na grubo ,a co mi tam i znowu banan na twarzy muzyka zaczyna ogarniać mnie zewsząd, zejście jest super , czuję się jak w katedrze,bo przy focalach to nie była nawet przydrożna kapliczka,no może z subem tak,a tutaj ten basik zupełnie inny i potężniej,dużo potężniej choć zejścia jeszcze brakuje,ale jest duuużo fajniej.Jeszcze takie spostrzeżenie a propos akustyki,te kolumny są dużo bardziej przyjazne nie ma takich pogłosów i bas nie dudni,nie wiem czemu ,ale jest dużo lepiej niż przy wcześniejszych.Na koniec przełączam na Tidala i włączam sobie Enya i The Clanad,żeby sprawdzić czy kolumny oddadzą ciepełko jakie tkwi w tych utworach,no i zgadza się wszystko jest na swoim miejscu,nie oziebiają klimatu,jest cieplutko ,ale focale z subem akurat ten repertuar grały jeszcze cieplej,może dlatego ,że z subem,narazie nie będę go nie podłączam ponieważ interesuje  mnie tylko jak grają same skrzynki.Także wymowa i potęga wybrzmiewania bardzo od wczoraj się zmieniła i jestem bardzo zadowolony 🙂

IMG_20240225_092955.jpg.9b6d9943474697f5b7e1894ac5cd8f17.jpg

IMG_20240225_092837.jpg

IMG_20240225_093125.jpg

IMG_20240225_093244.jpg

Niesamowite jest jaki wpływ ma wygrzewanie,te wszystkie kawałki jak na źródło zagrały świetnie,focale nie dały rady,a tutaj nie muszę rezygnować z YouTube bo mimo gorszej jakości czasem lubimy czegoś posłuchać z żoną i naprawdę wiem,że czym lepsze głośniki tym mniej wybaczają gorszej jakości,a te heco są bardzo tolerancyjne to jest nie do wiary poprostu !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, pablo11 napisał:

i naprawdę wiem,że czym lepsze głośniki tym mniej wybaczają gorszej jakości

Mamy zatem inne zdanie, a ja nawet pewność, że im lepsze „głośniki” tym bardziej wybaczają . Jeszcze bym dodał o akustyce, ale innym razem.
Tym samym gratuluję tych kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2024 o 10:11, pablo11 napisał:

Tak już doszedłem do tego, po prostu za szybko przeczytałem z lotu ptaka,te silvery mogłyby być alternatywą dla heco gdyby już ich nie było, no ale ta średnica mnie martwi,dobra najpierw odsłucham te 7-ki,dam znać jakie wrażenia i dopiero dalej będę kombinował,bo jeszcze nie przesłuchałem tych a już o silwery rozpytuję 🙂

Odsłuch zdecydowanie obie te konstrukcję.

Dnia 23.02.2024 o 12:03, Bogusław 66 napisał:

Co do obu serii to faktycznie jest więcej różnic niż sądziłem, to tylko młodszy brat.

Piotrze ... cały czas myślę czy nie iść w La Diva (to zamknięta konstrukcja ..  dla mnie lepsza), ale musiał by się znaleźć ktoś kto by mnie przekupił z New Statement 

--------

Z heco trzeba uważać na kable, nie wszystkie się sprawdzą.

Przekupił ? co masz na myśli?

Sam się zastanawiałem nad La Diva i nie znalazłem do odsłuchu w moim obszarze.

 

Finalnie jest poniedziałek. Słuchałeś coś czy tylko na forum siedziałeś? :D

A tak na poważnie to jak po kilku dniach? To jest to czy jednak nie?

Co Ci najbardziej nie podeszło? To może uda się wzkazać coś innego.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze tylko ponoć w silverach jest lekko wycofana średnica i nie wiem jak z górą ,bo w heco podłączonych liniowo a nie (+2db ) jest akurat idealnie( dla mnie oczywiście ),jest przejrzysta,ale nie ostra,więcej góry już bym nie chciał.A tak na marginesie to te heco rev. 9 zaliczają się do jasnych,cieplejszych czy naturalnych paczek ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze przesłuchałem ,opisałem wrażenia po wygrzaniu zabrzmiały tak jak powinny , mieliście rację z Bogusławem i w ogóle  wszyscy którzy pisaliście,że te kolumny są super.Oddałem je dziś do sklepu i zamówiłem 9-ki, mają być, będę cierpliwie czekał 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, pablo11 napisał:

Piotrze tylko ponoć w silverach jest lekko wycofana średnica i nie wiem jak z górą ,bo w heco podłączonych liniowo a nie (+2db ) jest akurat idealnie( dla mnie oczywiście ),jest przejrzysta,ale nie ostra,więcej góry już bym nie chciał.A tak na marginesie to te heco rev. 9 zaliczają się do jasnych,cieplejszych czy naturalnych paczek ?

Silvery grają podobnie. Nie mają wycofanej średnicy jeśli Heco dla Ciebie też jej nie mają. Podbne ale nie takie same. Dlatego warto odsłuchać i zobaczysz czy taka różnica jest w dobrą czy nie stronę.

15 godzin temu, pablo11 napisał:

Piotrze przesłuchałem ,opisałem wrażenia po wygrzaniu zabrzmiały tak jak powinny , mieliście rację z Bogusławem i w ogóle  wszyscy którzy pisaliście,że te kolumny są super.Oddałem je dziś do sklepu i zamówiłem 9-ki, mają być, będę cierpliwie czekał 🙂

A no to ok. To nie szukamy dalej. to cofam to powyzej :)

Super że będziesz kolejnym zadowolonym z Revolution :)

Miło że mogłem pomóc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam bardzo koledzy ,jeszcze nie zamykam,bo jak przyjdą 9-ki to dam znać, pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzięki 🙂

21 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Silvery grają podobnie. Nie mają wycofanej średnicy jeśli Heco dla Ciebie też jej nie mają. Podbne ale nie takie same. Dlatego warto odsłuchać i zobaczysz czy taka różnica jest w dobrą czy nie stronę.

A no to ok. To nie szukamy dalej. to cofam to powyzej :)

Super że będziesz kolejnym zadowolonym z Revolution :)

Miło że mogłem pomóc

Piotrze jeszcze jedno,czyli te heco zaliczają się do jasnych czy neutralnych kolumn,pytam bo da mi to obraz ,co to znaczy ciepłe brzmienie właściwie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pablo11 napisał:

Piotrze jeszcze jedno,czyli te heco zaliczają się do jasnych czy neutralnych kolumn,pytam bo da mi to obraz ,co to znaczy ciepłe brzmienie właściwie ?

Nie są ciepłe.

Ja bym je tak na pograniczu ustawił. Naturalności a jasności.

Ale jasne to nie są. To nie Focal, Klipsch, Audiovector itp

z ciepłych to na przykład KEF, ELAC, Heco ale linia Aurora

Z naturalnych kolumn ale dla mnie nieco nudnych. Takich liniowych. Bardzo bezpiecznych to na przykłąd Wharfedale. Na ich tle Revolution gra jednak inaczej.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...