Skocz do zawartości

Heco Revolution 9...coś więcej


pablo11

Recommended Posts

16 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Ja myslę że ta akustyka tez ogranicza nieco możliwości tych kolumn. Bo Revolution 9 graja znacznie ciekawiej od Diamondów.

Bardziej wciągająco, rozrywkowo ale nie w negatywny sposób.

Masz rację Piotrze ,ja akustyką mam do bani muszę powalczyć,heco grają bardzo fajnie ,tylko dudni mi bas i jest pogłos muszę coś z tym zrobić,bo strasznie mnie to męczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, pablo11 napisał:

Masz rację Piotrze ,ja akustyką mam do bani muszę powalczyć,heco grają bardzo fajnie ,tylko dudni mi bas i jest pogłos muszę coś z tym zrobić,bo strasznie mnie to męczy.

Rozumiem, One i tak mają szybszy i bardziej kontrolowany bas od Diamondów.

Ale takie efekty finalne w pomieszczeniu nie są oczekiwane.

Wysuń je nieco do przodu, daj absorbery za. I dywan przed. To już coś pomoże.

Wiecej to już by się przydało zbadac krzywą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam wysunięte i dywan też mam,tylko ściany puste i jest lipa bo dudni, będę musiał kogoś wziąć do pomiarów 

Metr od ściany stoją 

Absorbery za nimi też mam,ale na dniach chcę zrobić ( bo nie zaszkodzi) pułapki basowe z rur szalunkowych o średnicy 40cm  2szt. 2.5 metra i 2szt. po 1m i zobaczę co będzie się działo 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,a potem będę szukał kogoś do pomiarów i żeby suba mi "zszył" z kolumnami,może ktoś z forum pomoże , oczywiście nie za darmo,ale najpierw troszkę z tą akustyką powalczę.Bo heco grają naprawdę super , mają przestrzeń,stereofonię na wysokim poziomie,tylko w niektórych kawałkach przydałoby się jeszcze mięska na dole,bo są chyba wyżej strojone,chodzi mi o bas i tak jak do muzyki której słucham w większości np. rock gotycki,Depeche Mode,czy jakiś blues czy lżejszy metal,to bas jest super,szybki i w odpowiednim czasie na odpowiednim miejscu,ale do takiej muzyczki lelum polelum takiej dyskotekowej z lat 80 typu MODERN TALKING to lubię mieć troszkę "sztucznego mięska" i wtedy na ratunek svs 2000 pro tylko nie umiem go dobrze wystroić,nie znam się na tych pomiarach,ale dużo czytam i myślę nawet o drugim ,a potem ,żeby ktoś pomógł mi to zestroić np. przez DSP i wtedy częściowo problem z modami by to załatwilo ,no i w 42 metrach byłoby akurat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, pablo11 napisał:

Tak ,a potem będę szukał kogoś do pomiarów i żeby suba mi "zszył" z kolumnami,może ktoś z forum pomoże , oczywiście nie za darmo,ale najpierw troszkę z tą akustyką powalczę.Bo heco grają naprawdę super , mają przestrzeń,stereofonię na wysokim poziomie,tylko w niektórych kawałkach przydałoby się jeszcze mięska na dole,bo są chyba wyżej strojone,chodzi mi o bas i tak jak do muzyki której słucham w większości np. rock gotycki,Depeche Mode,czy jakiś blues czy lżejszy metal,to bas jest super,szybki i w odpowiednim czasie na odpowiednim miejscu,ale do takiej muzyczki lelum polelum takiej dyskotekowej z lat 80 typu MODERN TALKING to lubię mieć troszkę "sztucznego mięska" i wtedy na ratunek svs 2000 pro tylko nie umiem go dobrze wystroić,nie znam się na tych pomiarach,ale dużo czytam i myślę nawet o drugim ,a potem ,żeby ktoś pomógł mi to zestroić np. przez DSP i wtedy częściowo problem z modami by to załatwilo ,no i w 42 metrach byłoby akurat.

Lyngdorf. Masz świetne DSP i możliwość zszycia subwoofera poprzez możliwość odcięcia kolumn i samego subwoofera filtrami dolno i górno przepustowymi na częstotliwości zadanej przez użytkownika, wprowadzenie odległości kolumn od miejsca odsłuchowego jak i subwoofera lub subwooferów. 

Potem pomiary DSP, zszycie fazowe i wszystko gra tak cacy, że absolutnie nie ma problemu z tym, że subwoofer słychać czy że coś gra inaczej, niż jakby ten bas wydobywał się z samych kolumn. 

Sam mam takie rozwiązanie i jestem mega zadowolony, bo cały średni i niski bas leci z SVSa w zamkniętej obudowie. Czyli dobry impuls, szybkość i bardzo dobre zejście. Tam, gdzie jest 30 Hz w utworze, to 30 Hz słyszę. 

Ale nadal wiadomo, należy znaleźć jak najlepszy sweet spot, żeby uzyskać jak najlepsze możliwości. 

No i najlepiej chociaż częściowa adaptacja akustyczna, bo na sekundowe pogłosy to już nic nie pomoże. 

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Żółty,jeszcze wczoraj nawet czytałem dużo Twoich postów na ten temat,także wiem mniej więcej co masz na myśli,tylko nurtuje mnie ciągle jedna rzecz,co z większymi dołkami na basie obawialbym się trochę o sprzęt,żeby zasypać np. dziurę nie wiem kilkunastu decybeli,ale wiem też,że najpierw akustyką na pewno to masz rację.Wybaczcie błędy ale piszę z telefonu.

Wiem,że też masz chyba 2000 pro i nawet pisałeś kiedyś o dużych wychyłach membrany przy jakimiś utworze Stinga,ja np.ostatnio rozmawiałem z chłopakiem, który bawi się z kolegami , coś tam nagrywają mają studio takie amatorskie to powiedział mi,że co jakiś czas wymieniają suby właśnie od wyżyłowania ich sztucznie dsp,to jak to jest właśnie?

Zolt nie  Żółty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, pablo11 napisał:

co z większymi dołkami na basie

Dosunąłem kolumnę do ściany i zwiększyłem odległość za plecami. Około 30cm. W obu przypadkach. To oczywiście sytuacja u mnie. Pokazuję tylko, że są rozwiązania.

Do jednego zachęcam. Nie pozbywaj się kolumn. Never😉😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to chciałbym Wam podziękować bardzo za porady za odzew i uważam,że Wasze forum i środowisko jest bardzo fajne,to miłe,że ludzi łączy pasją i wymieniają się poglądami, spostrzeżeniami i doświadczeniami,jest to bynajmniej taka fajna odskocznia od codzienności i pozdrawiam Was wszystkich,a szczególności Bogusława i Piotra Sonido,bo to oni "namówili" mnie na te kolumny Heco 😉 i jestem z nich zadowolony bardzo ponieważ,że tak to ujmę do gatunków, które najczęściej odsłuchuje są niesamowite,ale wiadomo,że zawsze można coś poprawić,tym bardziej,że troszkę życia jeszcze zostało to będzie na co pracować 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pablo11 napisał:

 

Jedno mnie martwi heco r9 to duze paczki na 8 calowych a piszesz ze jednak brakuje Ci niskiego zejscia i masz dudnienie ktore nie wystepowalo w heco r7 i pylonach d30 ? 

I jeszcze laczyc suba do tego masakra nie czaje tego zeby takie kolosy potrzebowaly suba. Weź sciagnij na telefon aplikacje spectroid i zrob test calego pasma na youtube tak z ciekawosci zobaczysz ktora/e czestotliwosci sie wybijaja

 

Ja je chcialem kupic ale jakos mnie to odstraszyło bo czesto na filmikach widze je w towarzystwie suba....a teraz czytam ze niskiego pomruku jednak brakuje.Teraz myśle bardziej nad klipsch rf7, polk r700 lub wlasnie pylon 30.Masz ponad 40m2 to one powinny tam pieknie rozwinac skrzydla i grac pelnym pasmem chyba ze ich strojenie sie kłania.Ja nie wiem czy bez cyfrowej obrobki wygrasz z basem i jego dudnieniem.Policz sobie dlugosci fali niskich czestotliwosci.Panele z welny za kolumny 20cm grubosci to nie wiele moga pomoc.Ale jesli masz poglos i echo to spoko da sie zrobic ale moim zdaniem lepiej rozpraszac niz pochlaniac.

20220429_152903.jpg

20220222_130950.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki kolego sprawdzę tą aplikację bo zielony jestem narazie w tym temacie,ale masz rację heco r7 i pylony nie dudniły,ale ostatnio w plenerze słuchałem sobie swojego głośnika Marshall Tufton i brzmiał fajnie,a jak włączałem go w salonie na przemian z heco to on miał inny bas taki bardziej miękki lecz wyższy bas też dudnił w tych samych utworach ciekawe czy te pułapki basowe o których pisałem wyżej troszkę pomogą 250 cm wys. I 40 cm szerokości,ale jutro sprawdzę tą aplikację, dziękuję Ci bardzo kolego 

Z kolei na wolnym powietrzu ten głosnik bluetooth Marshall brzmiał o niebo lepiej niż w domu i dlatego myślę,że jednak akustyka się kłania.Swoja drogą ciekawe jestem gdybym heco sprawdził na dworze,wtedy byłoby ich prawdziwe brzmienie ale nie mam jak za bardzo

U mnie do sufitu jest 290 a jedna ze ścian ma 575 czyli dwukrotność i to może być przyczyną?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta aplikacja zrobi Ci zarys calego pasma i zobaczysz gorki i doliny w paśmie oczywiscie to nie jest profiesionalny pomiar ale zawsze cos.

Takze na ucho wlacz sobie to co Ci wyslalem z youtube i zobaczysz ktora czestotliwosc sie wybije mocno a potem to samo zobacz sobie na sluchawkach i bedziesz wiedzial o co chodzi.

Taki test na wolnym powietrzu faktycznie pominiesz calkowicie wplyw akustyki.

I teraz pomyśl bedziesz mial dudnienie przy 50hz fala ma ok 7m dlugosci i to nie jest prosta linia kierunkowa jak np rozchodza sie wysokie tony.Taka niska fala ma ksztalt jakby kuli rozchodzi sie we wszystkie strony naklada,odbija i znosi.I teraz co taki maly panel akustyczny zrobi ??? Nic bez znaczenia.Musialbys wylożyc wszystkie narozniki bo tam kotluje sie bas.Oraz za kolumny potezne panele jak najgrubsze min 20cm ale to bedzie tylko troche pomagac.

Czasami samo ustawienie kolumn da wiecej niz wstawienie na pałe jakis paneli.

https://www.mega-acoustic.pl/poradnik-akustyczny/kalkulator-akustyczny/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ufo27 napisał:

Ta aplikacja zrobi Ci zarys calego pasma i zobaczysz gorki i doliny w paśmie oczywiscie to nie jest profiesionalny pomiar ale zawsze cos.

Takze na ucho wlacz sobie to co Ci wyslalem z youtube i zobaczysz ktora czestotliwosc sie wybije mocno a potem to samo zobacz sobie na sluchawkach i bedziesz wiedzial o co chodzi.

Taki test na wolnym powietrzu faktycznie pominiesz calkowicie wplyw akustyki.

I teraz pomyśl bedziesz mial dudnienie przy 50hz fala ma ok 7m dlugosci i to nie jest prosta linia kierunkowa jak np rozchodza sie wysokie tony.Taka niska fala ma ksztalt jakby kuli rozchodzi sie we wszystkie strony naklada,odbija i znosi.I teraz co taki maly panel akustyczny zrobi ??? Nic bez znaczenia.Musialbys wylożyc wszystkie narozniki bo tam kotluje sie bas.Oraz za kolumny potezne panele jak najgrubsze min 20cm ale to bedzie tylko troche pomagac.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ściągnąłem tą aplikację przed chwilą i chyba jakiś niereformowalny jestem bo ona  ciągle robi pomiar,jak ją zatrzymam to jest tylko jakiś wycinek pomiaru,nie bardzo łapię a na YouTube jak sobie włączyłem ten test to w tym filmiku nie widziałem tego sygnału od najniższych do najwyższych,tam była tylko muzyka a w tle zmieniały się tylko zestawy głośnikowe, przyznaję,że jestem trochę na bakier z techniką,nie mogę dojść do ładu z tą aplikację 🙂.A jeśli chodzi o te pułapki to mnie one wyjdą dużo taniej bo sam je zrobię,a są naprawdę duże,dziś jak wiozłem te tuleje ,no to byłem w szoku bo dwie są 2.5 M wysokie i 40 cm średicy i dwie po 1 m i również 40 cm średnicy ,na jednej ścianie mam okna na całej długości i tam będą te  o  1 metrowej wysokości a w rogach gdzie nie ma okien  będą te 2.5 metra wysokie,do środka zroluję wełnę dam dekielku i kolega tapicer mi je ogarnie tkaniną, także powiem Ci kolego,że nawet profilaktycznie nie zaszkodzi bo one będą miały działanie szerokopasmowe,a ja i tak jestem przed remontem no i żona daje mi wolną rękę,niech się przyzwyczaja 🙂

Czytałem wszystkie 54 strony 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bo ja nie puszczałem z linku tylko wpisałem ręcznie w telewizorze zamiast przekierować z telefonu🙂

Jutro to przetestuje bo teraz żona ogląda telewizję,a kolumny stoją obok, więc muszę być grzeczny bo jak dziś zobaczyła te tuleje na pułapki to myślałem,że zemdleje🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pablo11 napisał:

Kolego Ufo wybacz ale czy ja dobrze rozumiem ten kalkulator,że X to ściana na której stoją kolumny,a Y to lewa ściana ?

To jest poprostu oś x i y zmieniasz w ten sposob miejsce odsluchu i polozenie kolumn mozesz idealnie odtworzyc geometrie i uklad swojego pokoju potem dajesz oblicz i widzisz co tam sie dzieje.

Ale najpier zobacz ten film z linku jaka czestotliwosc ci sie mocno wybije i bedzie buczec itp

7 minut temu, pablo11 napisał:

Tak bo ja nie puszczałem z linku tylko wpisałem ręcznie w telewizorze zamiast przekierować z telefonu🙂

Jutro to przetestuje bo teraz żona ogląda telewizję,a kolumny stoją obok, więc muszę być grzeczny bo jak dziś zobaczyła te tuleje na pułapki to myślałem,że zemdleje🙂

Hehe ok 😁 moja zona tez juz ma dosc po tym jak przez 2 miesiace robilem panele kostki na ściane 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pablo11 napisał:

No to też fajnie 👍,dlatego trzeba panią dozować wrażenia i amortyzować,ja np.dziś oprócz tulei przyniosłem kwiatki i przeszło jakoś🙂

No dokładnie 😁 dobry sposob na zrownoważenie sytuacji 👍 

Jeszcze potem etap finalny jak beda gotowe do wstawienia w salonie 😂

Bedziesz robil w nich otwory ? Znajomy ma z rury kanalizacyjnej zrobione od ziemi do sufitu w rogach ale otwornica wycinal otwory tak gesto ze prawie nie ma tej rury jak ser szwajcarski to ważne to zwieksza zakres pochlaniania krotszych fal zeby nic sie nie odbijalo pelne pochlanianie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie zrobię bez otworów i zobaczę co się zmieni,bo z tego co wyczytałem tak jak pisał Pan Bartek akustyk to na pewno nie zaszkodzi a może pomóc,a z otworami to już chyba jest pewnego rodzaju strojenie chyba,albo się mylę,w każdym bądź razie najpierw sprawdzę bez,a potem już w ciemno nic nie robię tylko jakieś pomiary,bo nie chcę tak na chybił trafił robić za bardzo,potem będę się radził co robić dalej,wiesz tak małymi kroczkami,a na końcu słynne Dsp ,bo bez tego z tego co piszecie,a jeszcze suba zszyć bez dsp to chyba ciężko,tylko najpierw chciałbym jak najbardziej akustyką tak "naturalnie".Jedyne co mnie martwi,(pisałem wyżej),że rozmawiałem z takim chłopakiem ( ale on z Bydgoszczy był to mi nie pomoże ) że z kolegami mają jakieś studio nagrań chyba i że przez to całe DSP to już nieraz suba wymieniali czy głośniki od tego sztucznego podbijania dołków ponoć ,ale nie znam się na tym nie wiem jaka jest kontrola nad taką "sztuczną" korektą 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dluga droga przed Toba akustyka to ciezki temat :( i drogi !!! takie pewniaki bez pomiarow to te walki w rogi co robisz a za kolumny panele grube.

Wiesz ja tez mam podbite po 3db pasma 30-40hz nic sie nie dzieje nawet jak slucham baaardzo glosno.Bas ponizej 30hz to juz daje w dupe glosnika zaczyna sie praca mocno tłokowa.Ja suba odcinalem zawsze na 40hz przy duzych kolumnach ktore juz zaczynaja miec ten bas mocno opadajacy wiec tu sub ladnie przejmie te pasmo ponizej 40hz.Potem glosnosc dobrze ustawic tu nawet na tidalu mozna puszczac pasma 20-30-40 hz itd w reke decybelościomierz i pomiar.Ja tak sobie wyrownalem bas i jest fajnie.Dzieki temu odkrylem ze mialem np podbite o 4db 100hz wiec zjechalem na eq bas zrobil sie głebszy czysty nie ma buczenia.Duzo zabawy eksperymentow to Tobie ma sie podobac jak gra wiec nie musisz sie trzymac jakis zasad !! 

Ja zawsze stawiam na dzwiekowa  preferencje a nie referencje.Odkrylem to jak mialem pelne kino i referencyjne ustawienia nigdy mi sie nie podobaly.Zawsze pod siebie i wlasne ucho !!! 

 

Tylko i tak caly czas sie zastanawiam czemu te piekne duze kolumny potrafia Ci zadudnic i nie maja niskiego zejscia.Nie widzialem ich pomiarow ale boje sie ze one moga byc tak zestrojone.

Zobacz te i jak mocno maja podbite 100hz na wykresie !!! Teraz u mnie w salonie gdzie mam podbicie tego pasma byla by masakra !!!!

https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/283-heco-celan-800

Teraz zobacz przy 30hz i 100hz jaka roznica i jak to ma grac niskim basem ?

Mozliwe ze Twoje kolumny maja jakies podbicie mocne ktore nalozylo sie z akustyka Twojego pokoju i mamy potem problem albo dudnienie lub buczenie albo calkowity zanik basu bo fale odbite kasuja sie nawzajem.Moze heco 7 lepiej sie wpasowaly w pokoj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...