Skocz do zawartości

Heco Revolution 9...coś więcej


pablo11

Recommended Posts

1 minutę temu, ufo27 napisał:

Masz racje ale ten bas musi byc rowniez szybki i nie zalewajacy reszte pasma ja mialem subow troche rele t5 i ht, indiana basso oraz klipsch rp sw 110,112,115.Ale pani domu nakazala redukcje sprzetu pod groźba mojego opuszczenia domu i zamieszkania w piwnicy 😂 i tak z pelnego 5.1 jest teraz 4.0.

Wiec kolumny musze niestety wyrabiac basowo w muzyce oraz filmy.Sluchalem dali mentor 8 ale nie u siebie i tam basu nie brakowalo....ale ten wyglad...moze musze szukac kolumn z innej epoki tylko ze musza jakos wygladac bo zona mnie pogoni.

Uzyskanie szybkiego basu z takich kolumn jest 100x trudniejsze wręcz niemożliwe. Łatwiej jest to zrobić Subem, dobrze ustawionym z DSP i akustyką. Ewentualnie szybko bas można uzyskać prościej z kolumn zamkniętych z dużym głośnikiem najczęściej papierowym. Dobrym przykładem są kolumny Wigo WB 70 tylko trzeba to odpowiednio nakarmić prądem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, AudioTube napisał:

Cześć Chłopaki @pablo11 i @ufo27 

Czytam, że macie potrzebę na nisko schodzący mrukliwy basior/subbasior. Czy dobrze odczytuję Wasze wpisy?

Ja lubię czasami takie brzmienie. Mam trochę plików, gdzie ono w nagraniach występuje. I zrobiłem dwie rzeczy. Dokupiłem odpowiedniego suba oraz zadałem sobie trudu na znalezienie odpowiedniego sweet spota.

Czy myśleliście o takim rozwiązaniu? Pozdro. Adam

Ja z kolei mam Svs 2000 pro i z tych co odsłuchiwałem u siebie to najlepiej mi przypasował,jest szybki i subtelny,nie taki natarczywy a jednocześnie schodzi nisko z tym,że używam go rzadziej, wolę bas z kolumn w muzyce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wing0 napisał:

Uzyskanie szybkiego basu z takich kolumn jest 100x trudniejsze wręcz niemożliwe. Łatwiej jest to zrobić Subem, dobrze ustawionym z DSP i akustyką. Ewentualnie szybko bas można uzyskać prościej z kolumn zamkniętych z dużym głośnikiem najczęściej papierowym. Dobrym przykładem są kolumny Wigo WB 70 tylko trzeba to odpowiednio nakarmić prądem...

U mnie z napedzeniem mysle spokojnie sobie poradzi onkyo m5000r moze nie ma ogromnej mocy ale rezerwa pradowa duuuza !!!!

Wiec nie boje sie kolumn trudnych.Ja teraz cos z dali planuje posluchac albo elac vela moze 408...

1 minutę temu, pablo11 napisał:

Ja z kolei mam Svs 2000 pro i z tych co odsłuchiwałem u siebie to najlepiej mi przypasował,jest szybki i subtelny,nie taki natarczywy a jednocześnie schodzi nisko z tym,że używam go rzadziej, wolę bas z kolumn w muzyce.

Tez wole bas z samych kolumn jakos tak spójniej jest....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tej końcówki, Onkyo ogólnie nigdy nie budziło mojego zaufania ale pewnie mają fajne urządzenia. Nie twierdzę że możecie mieć bas pulsujący jak skroń na bieżni przy 300 W obciążenia ;) ale wiem jak brzmi masa paczek nowej produkcji typu Heco, Dali itd dynamiczny, przy tym po prostu świetnie brzmiący bas jest bardzo mało prawdopodobny do uzyskania. 

@AudioTube tak nieśmiało wam pisze ale on wie najlepiej ile pracy i kasy trzeba wyładować by bas zachwycał. 

Ps nie twierdzę że ja mam świetny bas chyba to najgorsza część pasma u mnie, ale wiem jak może brzmieć rewelacyjny bas powtarzam bas nie basior 😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pablo11 napisał:

używam go rzadziej, wolę bas z kolumn w muzyce.

Rozumiem, że jest coś w połączeniu kolumn z subem co Tobie przeszkadza. Czy dobrze rozumuję?

A z innej beczki i ostatnie natarczywe pytanie. 
Czy próbowałeś różnych ustawień kolumny i zwłaszcza sweet spot? Ja także mam pewne ograniczone miejsce, ale pewnego razu wyrzuciłem z salonu sofę i fotel. By dowolnie ustawić kolumny i sweet spot. Zauważyłem duże różnice w brzmieniu na korzyść. Na szczęście mogłem tam mój zestaw ustawić.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AudioTube napisał:

Rozumiem, że jest coś w połączeniu kolumn z subem co Tobie przeszkadza. Czy dobrze rozumuję?

A z innej beczki i ostatnie natarczywe pytanie. 
Czy próbowałeś różnych ustawień kolumny i zwłaszcza sweet spot? Ja także mam pewne ograniczone miejsce, ale pewnego razu wyrzuciłem z salonu sofę i fotel. By dowolnie ustawić kolumny i sweet spot. Zauważyłem duże różnice w brzmieniu na korzyść. Na szczęście mogłem tam mój zestaw ustawić.
 

Tak ,przeszkadza mi "plomba" ,ale pomimo tego to dla mnie przy 43 m² już z pylon d30 było zbyt dużo basu ,był zbyt obecny jak dla mnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pablo11 napisał:

Tak ,przeszkadza mi "plomba" ,ale pomimo tego to dla mnie przy 43 m² już z pylon d30 było zbyt dużo basu ,był zbyt obecny jak dla mnie

Co mi sie nie podoba w dzisiejszych kolumnach to strojenie ich wywalony wysoki bas a przy 30hz juz -15db albo jeszcze gorzej.Np dynaudio emit 50 ma -6db przy 25hz i to kolumny ktore musze posluchac !! Chodzi mi zeby ten bas byl jak najbardziej liniowy a nie tak silnie opdajacy.Potem jeszcze pomieszczenie podbija czesto wysoki bas i mamy masakre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Wing0 napisał:

Nie znam tej końcówki, Onkyo ogólnie nigdy nie budziło mojego zaufania ale pewnie mają fajne urządzenia. Nie twierdzę że możecie mieć bas pulsujący jak skroń na bieżni przy 300 W obciążenia ;) ale wiem jak brzmi masa paczek nowej produkcji typu Heco, Dali itd dynamiczny, przy tym po prostu świetnie brzmiący bas jest bardzo mało prawdopodobny do uzyskania

To akurat fajnie zbudowana spawarka !! To sie onkyo udalo !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wszechobecny", to znaczy jego jakość była ok. tylko tak jak opisałem to wcześniej przy odsłuchu ,było go za dużo,a raczej za często względem reszty pasma ,brzmiał jakby bez przerwy , niektóre kawałki były za miękkie takie nienaturalne, ciągle podszyte basem,może nie za dużym czy pełnym,ale ciągle ,takie było moje odczucie bynajmniej 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo, dzięki. Czuję radość, ponieważ rozumiem co napisałeś teraz i wiem o czym piszesz. Ja także bym tak opisał. 
Bardzo często doświadczam brzmienia, które bym tak opisał. W większości pokojów na audioshow tak było. U mnie było beznadziejnie. Niesprawiedliwie obwiniałem  kolumny/wzmocnienie. Nie wspominając o mnie samym.

Na szczęście jest ogromny wybór kolumn. Przy dużej sile woli, cierpliwości na pewno coś dobrego zakupisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie,ale to moje odczucie jest bas musi się odzywać wtedy kiedy jest taka potrzeba i w Heco tak było ,lecz w 7 był troszkę za słaby,obecny kiedy trzeba,ale za słaby do mojego pomieszczenia, myślę,że w Heco rev 9 powinno być lepiej,zobaczymy,czekam bo mają być po świętach 🙂

A z kolei w pylon DIAMOND 30 był fajny bas,tylko brzmiał cały czas ,co mnie w ogóle nie pasowało,bo to było przekłamane,takie w krzywym zwierciadle,skoro znałem kawałki po 30 lat , których słuchałem w różnych miejscach,nie wiem ,w klubie ,przez słuchawki,w radio,u siebie,u znajomych itd. i nagle zabrzmiały podejrzanie "miękko" to znaczy,że bas był zbyt obecny,ale powtarzam "jak dla mnie",bo ja w takim wydaniu tych kawałków nie znałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tweeter2016 napisał:

Czy przesiadka z Auror 700 na Celan Revolution 7 lub 9 (odpowiednio 8500 i 13000 zł) jest dobrym pomysłem ? Czy szukać w tej kwocie czegoś lepszego (dużo dobrego słyszałem o ELAC 407/408 i KEF R7). Na OLX są używane New Statement za 12k zł.

To zalezy co chcesz zmienic bo wiesz to ze celan stoi wyzej od auror nie oznacza ze Ci podejdzie dzwiekowo.Aurora jest cieplejsza i ma bardzie misiowaty miekki bas.Tak te elac moga byc ciekawe dodatkowo piekne mebelki !!!! Kef r700 nie sluchalem ale czytalem ze bardzo źle graja slabe nagrania a im glosniek tym bardziej drze sie srednica ta wysoka wiec moga byc meczace ale gora maja lagodna nawet troche zbyt plasko to wszystko gra ale to tylko opinie z internetu moze ktos elektronike źle dobral nie wiem....Ja chyba jednak poslucham rubicon 6 i opticon 8 jestem strasznie ich ciekawy.

1 godzinę temu, pablo11 napisał:

Tych new statement nie słuchałem,ale są o dwie półki wyżej niż aurora i o jedną wyżej niż revolution 9,to już coś znaczy 

Czy różnice między celan Revolution 9 i Celan GT 902 są spore,ktoś coś wie na ten temat ?

Moze w klubie heco popytaj.Bo sa gt902 na olx chyba z 3 pary duze na 20cm glosnikach ciekawa sprawa ale maja spory spadek ponizej 3ohm wiec roznie moze byc jak elektronika nie bedzie wyrabiac.

Edytowano przez ufo27
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ufo27 napisał:

Kef r700 nie sluchalem ale czytalem ze bardzo źle graja slabe nagrania a im glosniek tym bardziej drze sie srednica ta wysoka wiec moga byc meczace ale gora maja lagodna nawet troche zbyt plasko to wszystko gra ale to tylko opinie z internetu moze ktos elektronike źle dobral nie wiem....Ja chyba jednak poslucham rubicon 6 i opticon 8 jestem strasznie ich ciekawy.

Pisałem o KEF R7, nie starszych R700.   DALI są również interesujące. Jestem fanem duńskich paczek, choć nigdy .....ich nie miałem :) (słuchałem w salonie i u kolegi).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Pisałem o KEF R7, nie starszych R700.   DALI są również interesujące. Jestem fanem duńskich paczek, choć nigdy .....ich nie miałem :) (słuchałem w salonie i u kolegi).

Pytanie czy r7 bedzie jakos znacznie sie roznic od 700...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...