Skocz do zawartości

Heco Revolution 9...coś więcej


pablo11

Recommended Posts

Masz rację kolego , wczoraj dzwoniłem do q21 i na weekend panowie wypożyczą mi diamondy 30 Mkii ( pozdrawiam  🙂 ) czekam na dostawę tych heco revolution 9,a w międzyczasie rzeczywiście trzeba przesłuchac  te pylony,wszyscy je tak chwalą więc zobaczymy,ciekaw jestem jak tam z basem bo reszta z tego co już Wy pisaliście i z tego co wyczytałem powinna być ok,jedyne co to wypełnienie tego metrażu i podstawa basowa,zobaczymy ,sam jestem bardzo ciekaw jak wypadną ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, AudioTube napisał:

Piotr, czy Q5 brzmią jasno?

I czy przy „gołych” ścianach ten efekt może być łatwiej do zaobserwowania?

Pytam, ponieważ czytałem o potrzebach kolegi, by brzmienie troszkę „ocieplić”.

Moim zdaniem to analityczne i jasniejsze granie tak. Ale nie ostre.

20 godzin temu, pablo11 napisał:

A pylony diamond jak brzmią, są cieplejsze czy bardziej naturalne ?

Rozumiem,że przy gołych ścianach ostrość się uwydatnia ?

Diamondy ale i każde pylony są dużo cieplejsze. Momentami stłumione. Takie komenatrze siępojawiają.

 

22 minuty temu, pablo11 napisał:

Masz rację kolego , wczoraj dzwoniłem do q21 i na weekend panowie wypożyczą mi diamondy 30 Mkii ( pozdrawiam  🙂 ) czekam na dostawę tych heco revolution 9,a w międzyczasie rzeczywiście trzeba przesłuchac  te pylony,wszyscy je tak chwalą więc zobaczymy,ciekaw jestem jak tam z basem bo reszta z tego co już Wy pisaliście i z tego co wyczytałem powinna być ok,jedyne co to wypełnienie tego metrażu i podstawa basowa,zobaczymy ,sam jestem bardzo ciekaw jak wypadną ?

Czyli będziesz miał u siebie jedne i drugie na testy? No to super :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę utwierdzony w którą stronę pójdą moje odczucia w jasną czy bardziej w ciepłą,bo heco mi bardzo przypasowały,ale być może pylony mnie przewrócą 🙂

Właśnie nie w tym samym czasie,bo q21 dopiero zamówili 9-ki ,także bezpośrednio nie porównam,ale skoro diamondy są cieplejsze,to myślę,że po tych samych kawałkach będę wiedział co jest dla mnie lepsze, wczoraj rozmawiałem z kolegą to powiedział mi ,że znając moje gusta muzyczne,to raczej heco ,ja wiem,że z pamięci jest ciężej porównać,ale skoro pylony  są cieplejsze,czyli odmienne granie to domyślam się,że kawałki takie bardziej melodyjne mogą lepiej brzmieć a takie z pazurem mniej ciekawie,ale ciekaw jestem jeszcze "potęgi" brzmienia i jak z basem,no zobaczymy,zdam relację z odsłuchu,tylko będą nowe, więc muszą się wygrzać troszkę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Piotr Sonido napisał:

No to obie kolumny będziesz tez musiał wygrzewać. Weź to pod uwagę. Odsłuch godzinny po wyjęciu z kartonu no nie.

 

Daj znać

No niestety dwa lub trzy dni będą,ale coś już można będzie zaobserwować,najlepiej z 20 godzin jak grają chociaż i potem wejść z powietrzną glową odsłuchać paru skrajnych kawałków i już wiadomo,to tak jak z ciuchami,jak coś nie gra to lepiej nie kupować 🙂,musi być to coś,dam znać oczywiście 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pablo11 napisał:

No niestety dwa lub trzy dni będą,ale coś już można będzie zaobserwować,najlepiej z 20 godzin jak grają chociaż i potem wejść z powietrzną glową odsłuchać paru skrajnych kawałków i już wiadomo,to tak jak z ciuchami,jak coś nie gra to lepiej nie kupować 🙂,musi być to coś,dam znać oczywiście 

Sorry za literówkę "z przewietrzoną głową"

2 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

No to czekamy :)

 

Ok👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie szanownych kolegów, chciałbym  podzielić się swoimi odczuciami co do wrażeń z odsłuchu i walorów estetycznych PYLON DIAMOND 30 mkii.

Są u mnie od wczoraj w wersji kolorystycznej  "Chocolat wak oil " ,zaraz po wyjęciu z kartonów  uznałem,że wykonane są porządnie z dbałością o szczegóły ( choć jest ich tu niewiele tak naprawdę) i  nie ma tutaj do czego się przyczepić.Chwilę po tym jak ustawiłem je w miejscu powiedzmy docelowym stwierdziłem,że są to "mebelki", które w zależności od koloru oczywiście,nie są w stanie niczego popsuć we wnętrzu,ale i niczego nie są w stanie naprawić,zachowawcze,powściagliwe i po prostu poprawne nie wybijające się przed szereg,że tak powiem,nie trzeba być po ASP,żeby odważyć się gdziekolwiek je wstawić,coś jak dobre dżinsy pasują zawsze i wszędzie,jest ok.i tyle. Na pierwszy ogień jeśli chodzi o odsłuch poszedł Dire Straits i od razu co rzuciło się w uszy to brak "chudości" i takie pełne brzmienie ,no i bardzo nisko schodzący bas,jak na niewygrzane glośniki o tej średnicy? ,no to kolego S!N! ?,byłem pod wrażeniem ,ale nie tylko to,potem włączyłem jakiś kawałek,żeby sprawdzić wokal,już wiem "Eurythmics"  i wokal zabrzmiał przestrzennie i trójwymiarowo, naprawdę bardzo przekonująco.Nie chciałem pochopnie ich oceniać poza tym byłem padnięty więc po trzech kawałkach   pozostawiłem je na cichym graniu na całą noc. Dziś grają już około 16 godzin i coś tam można  powiedzieć,przesłuchałem sporo kawałków od muzyki klasycznej,bluesa ,jazzu ,koncertowej wersji Nirvany,Depeche Mode, Metallicę,zahaczyłem o cieplejsze klimaty oraz arie uznanych artystów i moje spostrzeżenia są takie,że wbrew pozorom choć można uznać te paczki za dość uniwersalne i bezpieczne ,to jednak bardziej świadomy i wrażliwy na smaczki miłośnik dobrego brzmienia może poczuć pewien niedosyt.Charakteryzują się dobrym basem,jest mięsisty i nisko schodzący to trzeba im przyznać,lecz jego wadą jest to,że jest zbyt obecny i taki wszędobylski,muzyka jest nim zbyt podszyta i nie chodzi o jego wielkość i jakość bo ona jest dobra,lecz ciągłe uczestnictwo,nawet subtelne momenty w których nie jest zbyt pożądany są nim zmiękczone i podkolorowane,mnie to przeszkadzało ,było to takie nienaturalne.Odnosząc się do Heco rev. 7 mimo to że również nie były w pełni wygrzane to jednak basik potrafił ukazać się wtedy kiedy powinien,a nie wedle zasady,że jak nie drzwiami to oknem,był na każde zawołanie w odpowiednim czasie i miejscu jak kelner w dobrej restauracji,ten w pylonach troszkę się narzuca i naprasza.Wokale z DIAMONDÓW z kolei brzmią naprawdę wyśmienicie i myślę,że są o krok przed HECO, są takie pełne i przestrzenne , przyprawiają o gęsią skórkę nie można im nic zarzucić, wybrzmiewają soczyście i z rozmachem jakby chciały porwać nas na wspólny rejs i udaje im się to,ja bynajmniej odpłynąłem przy Cz.Niemenie i nie tylko,tutaj duży plus.

Idąc dalej z oceną, jeśli chodzi o wysokie tony ,to jak dla mnie są dość mocno okrojone i czułem się trochę jak na wystawie Malczewskiego w lekko przyciemnianych okularach.Instrumenty są wygładzone i nie brzmią wiarygodnie, gitarom i talerzom brak takiej  prawdziwej metaliczności, są mocno poskromione,w Heco dla porównania jak muzyk przeciągnął po strunie  to tak mnie przeszyło,że aż  zaparło dech w piersiach o dreszczach nie wspominając,a tutaj jednak brakuje smaczków, które  mają niemałe znaczenie jeśli pożądamy pełnych wrażeń  z odsłuchu,bo są one poprostu na wagę złota .Do muzyki instrumentalnej na pewno nie wybrałbym tych głośników ponieważ niewybaczalny jest ich połowiczny przekaz brzmienia wielu z nich.Tak ogólnie podsumowując, myślę,że Heco revolution dają większe poczucie obecności i uczesnictwa w muzyce ,a w diamondach poza wokalem , który jest pełny i wybrzmiewa przepięknie,mam tylko poczucie odsłuchu, ale tak z obserwatora,poprostu takie cieplutkie przyjazne brzmienie, jakby w kominku się  żarzyło   ,w heco natomiast jest ogień i ogromny potencjał , są bardziej pełnokrwiste i myślę,że w moim odczuciu są bardziej wiarygodne.Zastanawia mnie jeszcze ,że tutaj bas od pierwszej minuty był pełny i nisko schodzący,a w Heco trwało to długo zanim było to mięsko ?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo11Diamondy bardzo długo się wygrzewają, bas totalnie się zmieni jak i zarówno cała góra to dwa różne światy po wyjęciu z pudła i po czasie jak już osiągną maximum,bas zrobi się sprężysty, bardziej się otworzą i niestety bądź też stety to kolumny na których słychać każdą zmianę cześci systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, S!N! napisał:

@pablo11Diamondy bardzo długo się wygrzewają, bas totalnie się zmieni jak i zarówno cała góra to dwa różne światy po wyjęciu z pudła i po czasie jak już osiągną maximum,bas zrobi się sprężysty, bardziej się otworzą i niestety bądź też stety to kolumny na których słychać każdą zmianę cześci systemu.

Dzięki za uwagę, no dobrze więc niech sobie plumkają,ciekawe tylko czy do jutra wieczora okażą w większej części swoje oblicze,zobaczymy .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo11 przeczytałem Twoje obserwacje/Pylony. Zrozumiałem. Piszesz językiem dla mnie zrozumiałym. Ponadto cieszę się, ponieważ bardzo podobnie opisałbym brzmienie Pylonów. Od 25 do 30. Nic nie dodam. To Twój wątek. Opisałeś różnice w stosunku do brzmienia z Heco.  Czekam na dalsze testy, o ile będą. 
Do przeczytania. Pozdro.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pablo11 napisał:

.Zastanawia mnie jeszcze ,że tutaj bas od pierwszej minuty był pełny i nisko schodzący,a w Heco trwało to długo zanim było to mięsko ?

Tutaj będzie zupełnie inaczej, po czasie bas dostanie koloru i kształtu i zrobi się mniej narzucający, brzmienie będzie otwarte w górnych rejestrach i bardziej przestrzenne tylko, ze one potrzebują wzmacniacza ze swojej półki cenowej , a nawet droższego. Hmm  D28, D30 i Jasper 25 mk2 nie wygrzały się w ciągu jednego dnia, ale nie wyłączaj i zostaw na noc, niech sobie plumkają i na świeżo odpal i czekamy na ostateczny wybór oraz kolejne porównanie :)

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, AudioTube napisał:

@pablo11 przeczytałem Twoje obserwacje/Pylony. Zrozumiałem. Piszesz językiem dla mnie zrozumiałym. Ponadto cieszę się, ponieważ bardzo podobnie opisałbym brzmienie Pylonów. Od 25 do 30. Nic nie dodam. To Twój wątek. Opisałeś różnice w stosunku do brzmienia z Heco.  Czekam na dalsze testy, o ile będą. 
Do przeczytania. Pozdro.

 

Dziękuję,bardzo się cieszę,że to potwierdzasz bo wtedy będę miał przekonanie,że dobrze wybrałem ,nie chciałbym się pomylić z oceną,ale gdybyś chciał coś dodać od siebie to jestem otwarty na Twoje  spostrzeżenia ,a tymczasem niech sobie plumkają,zobaczymy jutro,bo heco dopiero w niedzielę pokazały coś więcej 🙂

16 minut temu, S!N! napisał:

Tutaj będzie zupełnie inaczej, po czasie bas dostanie koloru i kształtu i zrobi się mniej narzucający, brzmienie będzie otwarte w górnych rejestrach i bardziej przestrzenne tylko, ze one potrzebują wzmacniacza ze swojej półki cenowej , a nawet droższego. Hmm  D28, D30 i Jasper 25 mk2 nie wygrzały się w ciągu jednego dnia, ale nie wyłączaj i zostaw na noc, niech sobie plumkają i na świeżo odpal i czekamy na ostateczny wybór oraz kolejne porównanie :)

Pewnie,że tak zrobię dzięki za cenne uwagi, oczywiście narazie na swoim słabym wzmacniaczu,no ale inaczej nie mam jak,niech sobie grają,zobaczymy w którym kierunku pójdą 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie stałem obok jakichkolwiek kolumn z grupy Heco. 
Słupki od Pylona kilka godzin odsłuchów. To nie moje brzmienie, ponieważ lubię detal, analityczność. Proszę nie mylić z „jasnym” graniem. Tutaj spekuluję, chciałbym się mylić, a co tam możesz mnie wykląć. Brzmienie ze słupków Pylona/tych tańszych jest zza kotary. Nie mówię o niskich rejestrach i midbasie. Tutaj według mnie dużą rolę odgrywa dopasowane wzmocnienie oraz mniej lub bardziej sweetpoint. 
 

15 minut temu, pablo11 napisał:

tymczasem niech sobie plumkają

Zachęcam do conajmniej tygodnia odsłuchów. Nie ma bata, mamy inną wrażliwość na brzmienie. Inne ubytki słuchu, a o „akustyce”/pogłosie i na dalszym miejscu wzmocnieniu nie wspomnę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, AudioTube napisał:

Nigdy nie stałem obok jakichkolwiek kolumn z grupy Heco. 
Słupki od Pylona kilka godzin odsłuchów. To nie moje brzmienie, ponieważ lubię detal, analityczność. Proszę nie mylić z „jasnym” graniem. Tutaj spekuluję, chciałbym się mylić, a co tam możesz mnie wykląć. Brzmienie ze słupków Pylona/tych tańszych jest zza kotary. Nie mówię o niskich rejestrach i midbasie. Tutaj według mnie dużą rolę odgrywa dopasowane wzmocnienie oraz mniej lub bardziej sweetpoint. 
 

Zachęcam do conajmniej tygodnia odsłuchów. Nie ma bata, mamy inną wrażliwość na brzmienie. Inne ubytki słuchu, a o „akustyce”/pogłosie i na dalszym miejscu wzmocnieniu nie wspomnę.

Nie no bez przesady dlaczego wykląć ? One bynajmniej narazie brzmią rzeczywiście trochę jak zza kotary,ja również wolę bardziej analityczne,bo nie tracę szczegółów które są istotne,z tym ,że nie lubię też zbyt ostro ,te heco bardzo mi przypasowały.Wiem,że akustyka jest bardzo ważna,ale tutaj chodzi o jakiś wstępny zarys,już teraz wiem ,że ciepłe brzmienie to nie mój typ i to bez względu na akustykę,z kolei arie mi nie podchodziły,z tego co pamiętam, miałeś podobne odczucia co do arii kolego, tak że tutaj się zgadzamy.

2 minuty temu, pablo11 napisał:

Nie no bez przesady dlaczego wykląć ? One bynajmniej narazie brzmią rzeczywiście trochę jak zza kotary,ja również wolę bardziej analityczne,bo nie tracę szczegółów które są istotne,z tym ,że nie lubię też zbyt ostro ,te heco bardzo mi przypasowały.Wiem,że akustyka jest bardzo ważna,ale tutaj chodzi o jakiś wstępny zarys,już teraz wiem ,że ciepłe brzmienie to nie mój typ i to bez względu na akustykę,z kolei arie mi nie podchodziły,z tego co pamiętam, miałeś podobne odczucia co do arii kolego, tak że tutaj się zgadzamy.

Nie przepraszam to kolega " Stereo-typ"  miał podobne zdanie o ariach,pomyliłem Was🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aria kolumny nie miałem okazji. Szkoda, ponieważ często pojawiają się u kolegów z forum. Jestem ciekawy.

Tak sobie wstępnie zaplanowałem, by zrobić listę i wypożyczyć tą większość „popularnych” kolumn/monitorów. Wtedy będę się wymądrzał.
Tylko nie mam tranzystora odpowiedniego. Ale kto wie, co przyszłość przyniesie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, AudioTube napisał:

Aria kolumny nie miałem okazji. Szkoda, ponieważ często pojawiają się u kolegów z forum. Jestem ciekawy.

Tak sobie wstępnie zaplanowałem, by zrobić listę i wypożyczyć tą większość „popularnych” kolumn/monitorów. Wtedy będę się wymądrzał.
Tylko nie mam tranzystora odpowiedniego. Ale kto wie, co przyszłość przyniesie.

Tak to kolega "Stereo-typ" miał podobne wrażenia o arii,pomyliłem Was,a jeśli chodzi o odsłuchy ,to rzeczywiście,żeby usłyszeć różne kombinacje głośników ze wzmacniaczami to trochę czasochłonne i problematyczne,ja jeżeli miałbym siebie określić to bynajmniej narazie czuję się bardziej melomanem niż audiofilem, jeśli już i raczej szkoda mi czasu na wieczne poszukiwania, wybiorę teraz jakieś kolumny i chcę spokojnie sobie słuchać i cieszyć się fajnym brzmieniem.Swiadomość ,że jest gdzieś coś lepszego będzie nam zawsze towarzyszyć,ale mnie to nie przeszkadza, myślę,że wybiorę teraz w miarę dobrze i potem zapomnę o temacie.

1 minutę temu, pablo11 napisał:

Tak to kolega "Stereo-typ" miał podobne wrażenia o arii,pomyliłem Was,a jeśli chodzi o odsłuchy ,to rzeczywiście,żeby usłyszeć różne kombinacje głośników ze wzmacniaczami to trochę czasochłonne i problematyczne,ja jeżeli miałbym siebie określić to bynajmniej narazie czuję się bardziej melomanem niż audiofilem, jeśli już i raczej szkoda mi czasu na wieczne poszukiwania, wybiorę teraz jakieś kolumny i chcę spokojnie sobie słuchać i cieszyć się fajnym brzmieniem.Swiadomość ,że jest gdzieś coś lepszego będzie nam zawsze towarzyszyć,ale mnie to nie przeszkadza, myślę,że wybiorę teraz w miarę dobrze i potem zapomnę o temacie.

Tak mi się bynajmniej wydaje🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra w Diamond 30 się nie otworzy. Nie będzie detaliczna, nie będzie tak zywa i przy tym nie ostra która znajdziemy w Revolution 9.

Ilość basu faktycznie może się zmienić. Dojdzie go. Czy kontrola się poprawi? Myslęże tak. Natomiast nadal będzie to bfite pasmo które momentami przykrywa niektóre inne aspekty. Posłuchaj sobie nieco głośniej i dłużej tych kolumn.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...