Skocz do zawartości

Sennheiser Ambeo Soundbar Max czy Dievalet Dione?


mexyk

Recommended Posts

Witam Forumowiczów,

Szukam soundbara wyłącznie do kina domowego, który nadawałby się do sypialni o wielkości 25m2.

Po wstępnym rekonesansie wybrałem dwa modele:

Sennheiser Ambeo Soundbar Max oraz Dievalet Dione. Nie bardzo mam możliwość gdzie je odsłuchać, stąd mój temat na forum.

W przypadku pierwszego nieco zniechęca mnie cena biorąc pod uwagę ewentualną perspektywę rozbudowy o subwoofer, a przypadku drugiego, który ponoć nie potrzebuje suba do tej wielkości pomieszczeń, nawet gdyby zaszła taka potrzeba to nie ma wyjścia SUB, nie ma też DTS (czy to ma większe znaczenie?), ma natomiast bardziej znośną cenę i nie przypomina leżącej witryny.

Czy ktoś z Was miał okazję posłuchać jednego lub drugiego lub na podstawie chociażby porównania specyfikacji może określić przewagę w KD któregoś z nich? Ewentualnie czy w podobnym budżecie jest jakiś ciekawszy soundbar lub soundbar + sub?

By oszczędzić niektórym audiofilom niepotrzebnych emocji, zaznaczam, że dziękuję za propozycję klasycznego stereo lub KD, układ elementów w sypialni na to nie pozwala.

Edytowano przez mexyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając sens kina na belce... Brak DTS to cisza w przypadku oglądania filmów  tym kodekiem. Najbardziej istotne jeśli Twoje źródła to głównie płyty BluRay FHD i lubisz oryginalne ścieżki dźwiękowe w dobrej jakości DTS-HD Master Audio. Większość nowszych UHD mają równolegle także wysokiej jakości TrueHD (Dolby). 

25m2 i brak możliwości KD. Wierzę i współczuję takiej aranżacji. Ale przewijają się tu osoby nawet z ponad dwukrotnie większym metrażem gdzie także nic nie można zaproponować. Dramat. Cóż, taka współczesna moda wystrajania wnętrz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dione odpada, słyszałem, co prawda w warunkach dość osobliwych, ale wystarczy. Bas OK, reszta nie.

Teraz do wyboru mam sennheisera ambeo plus + sub lub ambeo max, miał ktoś może przyjemność lub też nie posłuchania obu? lub chociaż ambeo plus z subem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie masz warunków na kino oraz stereo i belka jest jedyną możliwą opcją, to sądzę że będziesz rozczarowany jakością niezależnie od marki którą wybierzesz. Ale szukaj. I najlepiej we własnych warunkach w pokoju słuchaj, bo w salonie i w markecie każdy sprzęt zagra inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem skoro nie ma miejsca na kino to w tych pieniądzach rozważałbym stereo (kolega pisał że nie da się postawić tam kina), z fajnymi monitorami zagra o niebo lepiej od "belki". A efektu kina z belki jaka by nie była i tak nie będzie - bo dla mnie dźwięk z belki to "mono" z obsługą dekoderów DD/DTS - fakt ukierunkowanie głośników jakoś tam ten dźwięk "rozpyli" w przestrzeni, ale jak się zrobi downmix do stereo i puści przez zestaw stereo to przestrzenność będzie z pewnością lepsza. No ale każdy według potrzeb i możliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

  8e97ab2a5fbc7948gen.png

5a6c91135e30a72agen.png

4bd24379337ad96bgen.png

4 godziny temu, tomek72 napisał:

Moim skromnym zdaniem skoro nie ma miejsca na kino to w tych pieniądzach rozważałbym stereo (kolega pisał że nie da się postawić tam kina), z fajnymi monitorami zagra o niebo lepiej od "belki". A efektu kina z belki jaka by nie była i tak nie będzie - bo dla mnie dźwięk z belki to "mono" z obsługą dekoderów DD/DTS - fakt ukierunkowanie głośników jakoś tam ten dźwięk "rozpyli" w przestrzeni, ale jak się zrobi downmix do stereo i puści przez zestaw stereo to przestrzenność będzie z pewnością lepsza. No ale każdy według potrzeb i możliwości.

Stereo również się nie da, a jak mam rozstawić dwa monitory na szafce w odległości 1,5 m od siebie to na pewno zagra to gorzej od dobrego soundbara, zresztą jeden już taki zachwalany tutaj wynalazek 2.0 postawiłem i się do niczego to nie nadawało. Kiedyś w małym pokoiku ~15m2 miałem soundbara yamaha ysp 2500 czy jakoś tak i efekt przestrzenny był słyszalny (czy jak kto woli odbijania fal dźwiękowych od ścian, bo to pewna różnica), czego o żadnym stereo powiedzieć nie można, także nie zgodzę się, że jakieś monitory z pewnością będą o niebo lepiej grały od soundbara.

Edytowano przez mexyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz cm pomiędzy lewą ścianą a skrzydłem drzwi? Mógłby być tam naścienny lewy front, np. Klipsch RP-240D ma niecałe 16cm szerokości. Prawy by był zaraz obok ozdobnej kostki. Nie pokazałeś jak wygląda sprawa za odsłuchem. Nie da radę powiesić bipoli/dipoli za wyrkiem?

1 godzinę temu, mexyk napisał:

także nie zgodzę się, że jakieś monitory z pewnością będą o niebo lepiej grały od soundbara.

Zaraz Cię tu zjedzą za takie herezje :) Gdzie soundbar, a gdzie dobre kolumny-monitory 🤣 W tej samej cenie co średniej klasy soundbar masz takie stereo że kapcie Ci spadną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
13 minut temu, Butler napisał:

Ile masz cm pomiędzy lewą ścianą a skrzydłem drzwi? Mógłby być tam naścienny lewy front, np. Klipsch RP-240D ma niecałe 16cm szerokości. Prawy by był zaraz obok ozdobnej kostki. Nie pokazałeś jak wygląda sprawa za odsłuchem. Nie da radę powiesić bipoli/dipoli za wyrkiem?

Ale to nie są głośniki bezprzewodowe i ja tam nie mam gniazd 230V, kucia itp. nie rozważam i jak już wspomniałem pomieszczenie na nadaje się do zestawu z kategorii KD ani stereo.

13 minut temu, Butler napisał:

Zaraz Cię tu zjedzą za takie herezje :) Gdzie soundbar, a gdzie dobre kolumny-monitory 🤣 W tej samej cenie co średniej klasy soundbar masz takie stereo że kapcie Ci spadną.

Herezji tutaj nie mało więc dlaczego ktoś miałby mnie zjeść za napisanie jaka jest rzeczywistość, mówimy o głośnikach do filmów, a nie słuchania muzyki poważnej czy jakiegoś rocka. W salonie mam stereo o wartości kilku przedmiotowych soundbarów i nie jest mokro w spodniach w czasie oglądania filmów, także nad tymi mitycznymi 'dobrymi kolumnami' bym się za bardzo nie spuszczał w KD, bo bez suba, jest słabo. We wtorek przychodzi Ambeo Max i dam znać jak wypada w KD na tle umieszczonych uprzednio przeze mnie tym miejscu KEF R3, które to wróciły tego samego dnia. 

Edytowano przez mexyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mexyk napisał:

Ale to nie są głośniki bezprzewodowe i ja tam nie mam gniazd 230V, kucia itp. nie rozważam i jak już wspomniałem pomieszczenie na nadaje się do zestawu z kategorii KD ani stereo.

Ok, ta uliczka ślepa i zamknięta.

2 minuty temu, mexyk napisał:

We wtorek przychodzi Ambeo Max i dam znać jak wypada w KD na tle umieszczonych uprzednio przeze mnie tym miejscu KEF R3, które to wróciły tego samego dnia.

KEF nie są złe. W czym był problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
5 minut temu, Butler napisał:

KEF nie są złe. W czym był problem?

No właśnie w tym, że te głośniki nie dają jakiejkolwiek przestrzeni w filmach, nie mają podstawy basowej jaka jest potrzebna w filmach i już wspomniany Dievalet Dione zagrał znacznie lepiej od tych głośniczków, które dobre są, ale do pokoju 12m2 i słuchania na 30% głośności niektórych tylko gatunków muzycznych, z którymi mi nie po drodze. Problem wydaje mi się jest w tym, że większość polecających te głośniki w właśnie w takich warunkach słucha i o takim przeznaczeniu, mając mylne wyobrażenie, że skoro w tym celu jakiś sounbar by brzmiał marnie, to i w innych warunkach oraz w innym celu miało by być podobnie, a tak nie jest.

Tylko jak tu przyznać, że coś wyśmiewane gra lepiej niż moje wychuchane prestiżowe KEF'y.

Oczywiście nie piszę tego do Ciebie, a na podstawie lektury setek tematów tutaj i 'kilku' głośników jakie przesłuchałem.

Edytowano przez mexyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mexyk napisał:

Tylko jak tu przyznać, że coś wyśmiewane gra lepiej niż moje wychuchane prestiżowe KEF'y.

Takie KEFy wymagają więcej od użytkownika w ustawieniu niż wciśnięta belka pod TV. Tu ważne są odległości od ściany, zachowane kąty do odsłuchu... Ty nie masz jak tego tu zrealizować no i zabrzmiały jak zabrzmiały. Co do podstawy basowej to częstym wyborem jest układ 2.1 gdzie sub przejmuje niskie tony. Belki z marnym, ale jednak załączonym subem dają w kwestiach kinowych dodatkowe punkty bo z założenia musi być efekciarsko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maciek72 napisał:

Proponowałem Tobie swoje Tannoy Hts 101 xp z uchwytami do montażu na ścianie plus subwoofer.

Ale kolega całkowicie odrzuca ciąganie kabli. Nie ma tematu w tej kwestii Maciek. Ludzie traktują audio jak dodatkowy mebel czy kwiatek, mało kto przewiduje puszczenie instalacji pod głośniki i mamy takie wychuchane, wycyckane miejsce do życia gdzie tylko belkę można wstawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 kable za telewizorem ? 

Między futryną , a tymi ustrojami ( pod telewizorem) widzę deskę , płytę (Szeroką) w tym samym kolorze  , co komoda i ustrój  , a na niej powieszone 3 poziomo Tannoy HTS jako LCR skierowane delikatnie do góry na odbiorcę . Wszystkie kable poprowadzone za płytą . Dystans 1.8 mm  , chyba nie zaburzy fengshui :)

Marantz na blacie komody  ,  albo w dziurce :)

sub bezprzewodowo . System kolega posiada . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

No a co stoi na przeszkodzie aby wrzucić tu mini satelity?

Jak Monitor Audio MAss , Apex, Dali Fazon, Canton Movie itp?

 

A czy to są głośniki bezprzewodowe (mam na myśli inne aniżeli subwoofer i centralny)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, mexyk napisał:

A czy to są głośniki bezprzewodowe (mam na myśli inne aniżeli subwoofer i centralny)?

A jakie to ma znaczenie skoro i tak trzeba by je czymś zasilić? Bezprzewodowe głośniki, tylko surround,w popularnych markach u nas ma właściwie tylko Yamaha. Na upartego każdy głośnik może być bezprzewodowy (są specjalne adaptery) ale dalej trzeba go czymś zasilić. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
21 minut temu, PanKlor napisał:

A jakie to ma znaczenie skoro i tak trzeba by je czymś zasilić? Bezprzewodowe głośniki, tylko surround,w popularnych markach u nas ma właściwie tylko Yamaha. Na upartego każdy głośnik może być bezprzewodowy (są specjalne adaptery) ale dalej trzeba go czymś zasilić. 

 

 

Pytasz i sam sobie odpowiadasz.

A znaczenie ma takie, że takie, że Pan którego cytowałem znalazł jak sądzi rozwiązanie mojego problemu, dopytuję więc czy aby na pewno są to głośniki bezprzewodowe, a więc takie, gdzie kabli nie trzeba przeciągać ani tworzyć gniazd 230V, co w tym temacie zaznaczałem, że je wyklucza.

Edytowano przez mexyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie miałeś głowę jak uzgadniałeś plan z architektem? Fakt, kino domowe i instalacja audio nie należą do udogodnień życia pierwszej kategorii, ale jeśli planuje się miejsce na wypoczynek przed szklanym ekranem to trzeba pamiętać że uzbrojenie domu to coś więcej jak ogrzewanie, kanaliza/woda w łazience/kuchni, 230v w gniazdkach oraz oświetlenie. Męczące są projekty w których wszystko zrobione jest na tip top, ale zupełnie pominięte w nich takie kwestie jak brak instalacji dla przewodów głośnikowych czy ethernet. Ponadto widzimy układ pomieszczenia w którym nie ma jak audio rozstawić a jedyna opcja na dźwięk który będzie trochę lepszy jak z samego TV to plastikowa belka z dudniącym subem. Sam przyznasz chyba że to trochę żenujące. A jak nie przyznasz, to przynajmniej ja tak sądzę. Mimo wszystko trzymam kciuki że jakiś soundbar tu nie polegnie.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Butler napisał:

A gdzie miałeś głowę jak uzgadniałeś plan z architektem? Fakt, kino domowe i instalacja audio nie należą do udogodnień życia pierwszej kategorii, ale jeśli planuje się miejsce na wypoczynek przed szklanym ekranem to trzeba pamiętać że uzbrojenie domu to coś więcej jak ogrzewanie, kanaliza/woda w łazience/kuchni, 230v w gniazdkach oraz oświetlenie. Męczące są projekty w których wszystko zrobione jest na tip top, ale zupełnie pominięte w nich takie kwestie jak brak instalacji dla przewodów głośnikowych czy ethernet. Ponadto widzimy układ pomieszczenia w którym nie ma jak audio rozstawić a jedyna opcja na dźwięk który będzie trochę lepszy jak z samego TV to plastikowa belka z dudniącym subem. Sam przyznasz chyba że to trochę żenujące. A jak nie przyznasz, to przynajmniej ja tak sądzę. Mimo wszystko trzymam kciuki że jakiś soundbar tu nie polegnie.

Robi się coraz ciekawiej :)

Już spieszę z wytłumaczeniem. Otóż w piwnicy mam salkę kinową, a że lubię zasypiać przed filmem w łóżku, to pojawił się niezrozumiały z mojej strony kaprys by poprawić dźwięk z TV i poprosiłem na forum o poradę, który z dwóch soundbarów wybrać, uprzejmie informując, że na KD nie ma w tym wypadku miejsca i sposobności.

Następnie usilne próby audiofili przekonania mnie że pytanie 'który soundbar lepszy' z natury - zawiera w sobie z natury fałsz, spaliły na panewce i spowodowały, że w powietrzu można wyczuć nutkę irytacji, no bo w końcu "jak to nie ma miejsca na stereo ani kino domowe to się w głowie audiofilskiej nie mieści".

Dlatego solennie przepraszam, że nie przyszło mi do głowy, by na etapie projektu domu, zmienić jego bryłę, a przez to, by układ sypialni miał odpowiednią akustykę tak by finalnie móc dostosować pomieszczenie pod kątem audio. Faktem jest, że zajmując się projektem swojej kanciapy do życia myślałem tylko o kanalizacji, wodzie w łazienkach i kuchni oraz kilku gniazdach 230V, ale czasu nie cofnę i mam świadomość, że jest to karygodne.

Posypując głowę popiołem przyznaję, że to żenujące i nie mam nic na swoje usprawiedliwienie, iż do takiej sytuacji dopuściłem. Może w ramach ekspiacji rozważę generalny remont chociażby tego pomieszczenia, by móc zastosować rozwiązanie audio jakie mi tutaj zaproponowano. Tylko co to da, skoro była pomieszczenia się nie zmieni? Dlatego rozważę również krok w celu zmiany układu ścian nośnych i konstrukcji dachu. Jedyne czego się obawiam, to że owe audio może wymagać ode mnie wsłuchania się, skupienia, odpowiedniego audytu pomieszczenia no i przede wszystkim wiary, że to co dociera do moich uszu jest na prawdę dźwiękowym doznaniem jakie oferują polecane zestawy, do których zamówiony przeze mnie soundbar się nie umywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, mexyk napisał:

Faktem jest, że zajmując się projektem swojej kanciapy do życia myślałem tylko o kanalizacji, wodzie w łazienkach i kuchni oraz kilku gniazdach 230V, ale czasu nie cofnę i mam świadomość, że jest to karygodne

Ogólnie soundbary są TU traktowane jako sprzęty drugiej kategorii stąd pewne... nieporozumienia. Nie wszedłeś na forum budowlane czy gospodyń wiejskich tylko w sam środek ula w którym rozkminia się ilość subwooferów w salonie, określa się położenie glosnikow w systemie itd. Tak jakbyś wszedł na forum sportów motorowych i spytał który skuter jest lepszy :D

Fajnie ze masz poczucie humoru, czasem trafiaja się ciężcy zawodnicy. ;)

Ja jestem z tych co robili generalny remont pod kątem kina domowego oraz akustyki, jakbyś poważnie chciał sobie coś poprawić w tej kwestii to służę pomocą. I wcale nie trzeba się wsłuchiwać by usłyszeć różnicę przed/po.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
34 minuty temu, Butler napisał:

Ogólnie soundbary są TU traktowane jako sprzęty drugiej kategorii stąd pewne... nieporozumienia. Nie wszedłeś na forum budowlane czy gospodyń wiejskich tylko w sam środek ula w którym rozkminia się ilość subwooferów w salonie, określa się położenie glosnikow w systemie itd. Tak jakbyś wszedł na forum sportów motorowych i spytał który skuter jest lepszy :D

Fajnie ze masz poczucie humoru, czasem trafiaja się ciężcy zawodnicy. ;)

Ja jestem z tych co robili generalny remont pod kątem kina domowego oraz akustyki, jakbyś poważnie chciał sobie coś poprawić w tej kwestii to służę pomocą. I wcale nie trzeba się wsłuchiwać by usłyszeć różnicę przed/po.

To fakt, mylnie wymagałem od ekspertów w dziedzinie audio nieco szerszych horyzontów, a przynajmniej podstawowej wiedzy/wyobraźni, że w moim przypadku któryś ze wskazanych soundbarów będzie lepszy w filmach niż rozstawione po bokach TV najlepsze stereo, a jeżeli nie to chociaż zauważenie, że ja w ogóle nikogo o to nie pytam :)

Parafrazując, wszedłem na forum sportów motorowych i spytałem który skuter lepszy bo szukam dla małego bez kategorii B żeby sobie do szkoły na nogach nie musiał chodzić, a oni na to, że do gimnazjum się kuwa jeździ samochodem albo w ogóle nie wsiada za kółko.

Dzięki za chęć doradzenia w kwestii akustyki, ale póki co nie ma takiego zapotrzebowania  :)

Edytowano przez mexyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...