Skocz do zawartości

Sennheiser Ambeo Soundbar Max czy Dievalet Dione?


mexyk

Recommended Posts

Dnia 23.02.2024 o 20:51, mexyk napisał:

Szukam soundbara wyłącznie do kina domowego, który nadawałby się do sypialni o wielkości 25m2.

w tym miejscu miało być "Szukam soundbara wyłącznie do poprawienia dźwięku zamiast głośniczków TV, który nadawałby się do sypialni o wielkości 25m2." i pewnie dyskusja potoczyłaby się w innym kierunku 😉.

W tym wypadku pozostaje chyba tylko wypożyczać i testować, który przypadnie do gustu 😀 i ten zostawić.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, mexyk napisał:

To fakt, mylnie wymagałem od ekspertów w dziedzinie audio nieco szerszych horyzontów, a przynajmniej podstawowej wiedzy/wyobraźni, że w moim przypadku któryś ze wskazanych soundbarów będzie lepszy w filmach niż rozstawione po bokach TV najlepsze stereo, a jeżeli nie to chociaż zauważenie, że ja w ogóle nikogo o to nie pytam

Problem w moim przypadku polega na tym że każdy soundbar który słyszałem grał niemal tak samo i równie tak samo słabo dlatego z czystego poczucia sumienia nie wskażę Ci że belka A jest lepsza od belki B. Nie oczekuj po mnie w tej kwestii szerszych horyzontów, ale określił bym to inaczej... Nazwijmy to uprzedzeniem po wielokrotnym zawodzie. 

Poczekaj chwilę, może jeszcze ktoś się znajdzie i doradzi bardziej obiektywnie. Nie każdy tu wariat :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mexyk napisał:

A czy to są głośniki bezprzewodowe (mam na myśli inne aniżeli subwoofer i centralny)?

Wszystkie sa przewodowe.

Ale i tak wtedy musisz do nich kabel zasilania podłączyć. Troche nie rozumiem problemu.

Zasilający może być ale głośnikowy już nie?

15 godzin temu, mexyk napisał:

uż spieszę z wytłumaczeniem. Otóż w piwnicy mam salkę kinową, a że lubię zasypiać przed filmem w łóżku, to pojawił się niezrozumiały z mojej strony kaprys by poprawić dźwięk z TV i poprosiłem na forum o poradę, który z dwóch soundbarów wybrać, uprzejmie informując, że na KD nie ma w tym wypadku miejsca i sposobności.

No to już. To weź belkę. Obojętnie która.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Panowie, no więc tak, jestem już po posypaniu głowy popiołem w postaci odsłuchu u mnie soundbara sennheiser ambeo. Od tego dnia minęło parę dni i udało mi się wyjść z szoku jakim było odsłuchanie sprzętu za ponad 10 tys., zachwalanego w każdej jednej recenzji czy, także tych na portalach tematycznych mieniących się konserwatywnymi i zwrócić go tego samego dnia (czego bardzo nie lubię robić, bo szanuję handel internetowy i wiem jakie to obciążenie dla sprzedawców). To co najbardziej zszokowało mnie w tym sprzęcie to nie fakt, iż dźwięk był słyszany jedynie z na wprost oraz z lewej strony (wiem, przy takiej aranżacji trudno by było inaczej, w przypadku dźwięku, który ma się odbijać), ale przede wszystkim brak jakiegokolwiek basu. Mój przenośny Sonos Move to przy nim sub estradowy - co bardzo mnie dziwi porównując przekrój i ilość membran w ambeo. Jedyne to, to odsłuchując ten soundbar na 30% było już głośno, ale na głośności akurat mi nie zależy. Dopiero po dodaniu Velodyne SPL 1200 Ultra dało się tego słuchać, ale jego zawsze mogę dodać.

Zostawiając już powyższe na boku i nadal szukając polepszenia dźwięku TV w kinie bez przeciągania kabli, do głowy przyszedł mi pomysł głośników aktywnych i subwoofera, mianowicie:

Klipsch The Sevens  (Nines za duże gabarytowo, będą przysłaniać TV) + Klipsch RP-1200SW (większy nie widzę sensu, i tak będzie wyglądać u mnie karykaturalnie)

Czy takie coś sprawdzi się względem moich oczekiwań, ewentualnie jakieś inne sensowne propozycje zestawów 2.1 bez wzmacniacza/amplitunera?

Edytowano przez mexyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PanKlor napisał:

Moim zdaniem spokojnie może być Klipsch RP-1000SW, nie jest dużo mniejszy. Zgrabniejsze będą suby zamknięte SVS SB albo Rel HT. 

Mam świadomość, że 1000 wystarczy, ale różnica w gabarycie niestety jest znikoma, i po prostu bardziej opłacalny jest 1200, nawet pod kątem ew. odsprzedaży.

Wszędzie piszą, że między SVS SB, a PB jest przepaść na korzyść tego drugiego w kinie, rozumiem, że mowa o SB-2000. Generalnie chciałbym coś najlepszego pod względem jakości w cenie jak RP-1200Sw i chyba nic nie znajdę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mexyk napisał:

Wszędzie piszą, że między SVS SB, a PB jest przepaść na korzyść tego drugiego w kinie, rozumiem, że mowa o SB-2000.

Jeśli chodzi o SVS i ich wydajność, bezpośrednie porównania SB-PB wypada oczywiście na korzyść konstrukcji z bass reflex. Ale biorąc pod lupę oba rodzaje konstrukcji to można przyjąc że mniejszy PB ma wydajność wyższej serii SB. Mam 2x SB3000 i wiem że są one zbliżone to PB2000.

5 godzin temu, mexyk napisał:

Czy takie coś sprawdzi się względem moich oczekiwań, ewentualnie jakieś inne sensowne propozycje zestawów 2.1 bez wzmacniacza/amplitunera?

Próbuj, jedno stereo już miałeś i poległo. Klipsch jest bardziej narowisty i to może być dobry trop, posiada niezbędne wyposażenie, testuj. Z basem sprawa wygląda tak że jego jakość będzie uzależniona nie tylko od suba, ale także od modów pomieszczenia, a więc istotny jest stosunek długości ścian, wielkość pokoju oraz miejsce odsłuchu. Fale niskich częstotliwości są pasudne do opanowania i nawet jak postawisz mocarny subwoofer to może się okazać że np. w miejscu odsłuchu 40Hz przestawiać będzie wątrobę, a będzie zupełny brak uderzenia przy 80Hz. Albo odwrotnie... Jak coś takiego u Ciebie nastąpi to receptą na to jest drugi sub i wówczas masz szansę wyrównać pasmo o ile w optymalnych miejscach je ustawisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mexyk napisał:

Wszędzie piszą, że między SVS SB, a PB jest przepaść na korzyść tego drugiego w kinie, rozumiem, że mowa o SB-2000. Generalnie chciałbym coś najlepszego pod względem jakości w cenie jak RP-1200Sw i chyba nic nie znajdę.

Pod kątem kina - tak. Doradziłem Ci zamknięte bo można mieć z nich dobry bas a za zdecydowanie mniejsze. Dodatkowym atutem jest ich szybkość, dobrze radzą sobie w muzyce. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...