Skocz do zawartości

Programowalne DAC-i , z możliwą delikatną korekcją krzywej /EQ


Marek333

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Co do decyzji o zakupie  to rozważam nadal DACi ale wszystko muszę przełożyć na po 14 marca bo mam wyjazd z kraju w piątek rano więc tego teraz nie ogarnę a chciałbym  w bliskim sąsiedztwie czasowym odsłuchać DACa  upatrzonego oraz RME z tego wątku. Akustykę mam w miarę OK, więcej z różnych przyczyn, powiedzmy rodzinnych / estetycznych już nie poprawię . muszę zaaakcpetować pokój taki jaki mam. Domu też nie zmienię , żony też nie :) 
Całą resztę mogę zmieniać w linii czasu, powolutku... Ale też nie chcę tylko tym się zajmować , warto się umieć cieszyć tym co się ma., Oczywiście nie wyklucza to korekt - dlatego kupić chcę DACa albo RME DAC 2fs / na teraz  myśli /

 

PS. Szkoda że nie wyszło na Twoje z możliwością odtwarzania po kolei z prawej kolumny utworów  w pace Lumina, żałuję.
Może kiedyś to poprawią.... . Na razie kupiłem JPLAY i jestem z tego programu bardzo ! zadowolony - mega fajne ma rozwiązania i gra lepiej niż Tidal connect natywna apka. (tego tematu nie chcę rozwiajać bo zaraz zrobi się afera, każdy sobie niech sam sprawdzi :)   )

Edytowano przez Marek333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem RME. To jest zabawka, która absorbowała aby ciągle coś poprawić ustawieniami. A DAC jest jaki jest ale bez rewelacji. Jeżeli masz okazję przesłuchaj upatrzonego dac. Z apką lumina to szkoda, że tak masz, bo faktycznie może to być denerwujące. Natomiast w T3 działa tak jak Ci opisałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

OK, dzięki., Coś nie pomyśleli. Przecież to jest okrutnie irytujące jak chcesz posłuchać z przeglądanego Albumu utwory...musisz wpierw cofnąć się do spisu Albumów, jak jest ich dużo , to odnaleźć właściwy  (czas.... a  czasem nie pami∑ętasz który to !  ) potem kliknąć na Album myszką dłużej , dodać do Playlisty i dopiero to idzie po kolei. Masakra !

Zawzięli się programiści z Lumina żeby to tak potwornie utrudnić !
Dlatego odpuściłem  tą aplikację i jak chociaż to zrobią   to  może wrócę do niej. 
Na zachodnich forach na to zwracałem uwagę do Wklie.... wiesz o kogo chodzi zapewne. Mają sprzęt super ! 9/10  (byłoby 10/10 gdyby dali AKM  a nie Sabre)

a oprogramowanie dali jakiemuś nie ogarniętemu programiście co to nigdy sam nigdy chyba swojego działa nie włączył i nie używa , nie wiedząc jak boli używanie jego wytworu.. Soft 2/10 max !

 

--edit. ok, pooglądam sobie porównanie jeszcze RME / DEnafrips i inne..
https://www.youtube.com/watch?v=ar99WXKVjJk 

RME  rozwiążałby mi  wiele tematów na raz - dlatego tak mi się podoba.  Natomiast odsłucham i RME ADI-2 DAC   i PONTUSA II  i jeden z tych sprzętów kupię. Jak lepiej zagra i ociepli mi PONTUS, wezmę PONTUSA (na marginesie... "na zachodnich wpisach" masę Heglowców jest bardzo! zadowolonych  z  Denafripsów)
Więc  tylko odsłuch zdecyduje w moim torze w realu

Edytowano przez Marek333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mikelas76 napisał:

Albo masz tak slaby sprzet, albo gołe sciany w pokoju, gdzie poglos uniemozliwia ci jakąkolwiek ocenę grajacego sprzetu.  Jesli tak jest, to ile warte sa twoje wywody na tym forum???

Michał, spokojnie. :) Wojtek ma może budżetowe kolumny i wzmacniacz, ale bardzo fajnie się razem zgrywają i w sumie brzmią jak zestaw z wyższej półki (wiem, bo słyszałem). Potwierdzą to pewnie inne osoby, które też znają ten Wojtkowy tandem. Problem tkwi, moim zdaniem, w czym innym. Wojtek kupił kiedyś Chorda Qutesta, nie usłyszał specjalnej różnicy pomiędzy nim, a tańszym Mojo i wysnuł z tego (uważam, że dość pochopny) wniosek, że droższe daki to tylko naciąganie frajerów. Obstawiam, że ten Qutest nie pokazał na co go stać, bo nabywca nie dokupił zasilacza liniowego (w końcu nie jest frajerem ;) ). Oczywiście mogę się mylić, ale myślę, że się jednak nie mylę. 

Już któryś raz czytam, że komuś droższa zabawka nie zagrała. Niektóre z nich mogą być oczywiście przeciętnymi urządzeniami z zawyżonymi cenami. Ale często mam ochotę zapytać: "no dobra, człowieku, ale co dokładnie zrobiłeś, żeby to zagrało?". Czasem okazuje się, ze nic. Bo skoro drogie, to powinno nas porazić różnicą na plus w dowolnym torze, do którego trafi, prawda? :) Najdziwniejsze, że rozumują tak również osoby, które piec i paczki dobierają do siebie bardzo starannie, ale już cała reszta ma im ładnie zagrać, tylko dlatego, że tyle kosztuje...

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Marek333 napisał:

bo moje AV Qr5+H390 są za szczegółowe czasem

Przeczytałem. I jeszcze chciałbym wejść w Twoje „buty”. No zrozumieć.

Marku, a może to pewne realizacje brzmią za szczegółowo. No tak sobie reżyser zażyczył. Wielokrotnie wracam do Taylor Swift😃 i brzmi to w moich uszach bardzo detalicznie. 

Czy słuchałeś tych samych utworów na innym zestawie/pomieszczeniu i było inaczej?

Pozdrawiam Cię.

Adam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Witam Ekipę  :)

1. Czy też macie tak że Q21 odpowiada na te maile które im "pasuje". Bo jak pytam o pożyczenie za kaucją sprzętu czy DAC-a tu już nic nie odpisują. :(   
Dziwne, mogliby cokolwiek odpisać np że nie pożyczają. To już nie pierwszy raz gdzie nie mam żadnej odpowiedzi na zapytanie mailowe w sumie z zamiarem konkretnym i poważnym nabycia. 
Przecież człowiek już tego sprzętu nieco nabył i nabywa. Zmieniam zdanie z pozytywnego na mocno średnie. Dodzwonić się też nie mogłem, człowiek wisi na linii jak do jakiegoś urzędu.  Nie wyobrażam sobie żeby nie odpisać na maila gdy ktoś pisze do mnie biznesowo.  Może to jakiś przypadek...  chciałbym aby tak było.. ale już pewne zdanie sobie wyrobiłem. Szkoda, :(  bo wygodnie się kupuje jak ktoś ma sporo tak jaka oni - ciągle jakieś  duperele się dokupuje.


2. Druga sprawa . Czy orientujecie się kto może mieć do sprawdzenia nawet u siebie w salonie (podjechał bym z wzmacniazcem swoim) 
 te  poniższe  3 DAC-i tak aby porównać jednego dnia z jednym sprzętem, obok siebie  ?        / ... najlepiej w granicach ok 100 km od Warszawy.


HOLO Audiio Spring 3 lvl 2
Denafripsa PONTUSa II 
CHORD Qtest

Najbardziej zależy mi na porównaniu pierwszych dwóch modeli.

MIłego dnia :) 

 

Edytowano przez Marek333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Marek333 napisał:

1. Czy też macie tak że Q21 odpowiada na te maile które im "pasuje". Bo jak pytam o pożyczenie za kaucją sprzętu czy DAC-a tu już nic nie odpisują. :(  

Ja nie miałem takich doświadczeń. Kontakt był zawsze dość sprawny. Ale fakt, że za każdym razem działo się to latem - pewnie mają wtedy mniejszy ruch w interesie. :) Najlepiej zadzwonić, a potem w emailach nawiązywać do wcześniejszej rozmowy tel.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Marek333 napisał:

HOLO Audiio Spring 3 lvl 2

I inne Holo’s w

Magnahifi Nederland

Marku, skrobnij proszę maila do nich. Kiedyś, kiedyś bardzo intensywnie o tych produktach myślałem. Mieli bardzo dużo na półkach, ot tak na testy.

Powodzenia.

W Nl Denafrips także mega popularny. Jeśli masz gotowość to na necie stronka, telefon itd stoją.

Ja mam jeszcze jedną propozycję, także z Nl. Ale to już jakbyś nic nie zakupił z Holo, Denafrips. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Tylko te 2 (3) wchodzą w rachubę  i na nie się zafixowałem :) pod kątem  opinii +  ważne ! są odsprzedawalne. Już mam wiedzę jak trudno sprzedać coś nie typowego a dobrego w sumie

@AudioTube Dziękuję

Teraz zobaczyłem że to NL, odpada więc, nie będę przecież z Warszawy do Holandii jechał żeby sprawdzić

+ musi być w jednym miescu możliwość odsłuchu obu DACow. inaczej nie ma sensu , nie da się porównać.

Edytowano przez Marek333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...