Skocz do zawartości

Dwa Subwoofery


Tekila

Recommended Posts

1 godzinę temu, Tekila napisał:

Witam dużo czytałam o subwooferach w kinie domowym i często polecają dwa suby do kina do oglądania filmów. Obecnie mam rel ht 1003mkIIb. Myślicie że dokupienie drugiego takiego da dużo lepszy efekt. Będzie duża słyszalna różnica 

Hej 

Oczywiście,  że 2 subwoofer spotęguje efekt , którego różnicą będzie jak najbardziej słyszalna. 

 

 

PanKlor - taki wpisami tylko zniechęcasz ;)

 

Mało kto ,jak Ty na tym forum  zaleca użycie minimum  dwóch subwoofer-ów w kinie , a tym razem siejesz zamęt, zamiast jednoznacznie potwierdzić  .

Jeżeli kolega poradził sobie z jednym subem , to dlaczego nie miałby  poradzić sobie z  dwoma .

 

Zdecydowanie co 2 subwoofery w kinie , to nie  jeden , a kwestia ich odpowiedniego skalibrowania , to już temat na zupełnie inną rozmowę . 

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, fluid81 napisał:

Jeżeli kolega poradził sobie z jednym subem , to dlaczego nie miałby  poradzić sobie z  dwoma

Bo skonfigurować dwa źle każdy głupi potrafi. Skonfigurowanie solo jest o wiele prostsze.

52 minuty temu, fluid81 napisał:

Oczywiście,  że 2 subwoofer spotęguje efekt , którego różnicą będzie jak najbardziej słyszalna. 

Nie spotęguje. Nie dubluje się subów by "potęgować efekty" w warunkach domowych.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

Bo skonfigurować dwa źle każdy głupi potrafi. Skonfigurowanie solo jest o wiele prostsze.

Nie spotęguje. Nie dubluje się subów by "potęgować efekty" w warunkach domowych.

Doskonale wiesz , że nie o dublowanie mi chodziło,  a o finalny efekt poprawnego skonfigurowania/skalibrowania dwóch subwoofer-ów ;)

Jeżeli kiedyś  (a  myślę że to nastąpi to  niebawem ), dorzucę drugi sobwofer do swojego systemu , to napewno zadbam o to , aby zostały oba poprawnie skalibrowane (nie koniecznie dokonam tego sam ) .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, fluid81 napisał:

Mało kto ,jak Ty na tym forum  zaleca użycie minimum  dwóch subwoofer-ów w kinie , a tym razem siejesz zamęt, zamiast jednoznacznie potwierdzić  .

Jeżeli udzielenie zgodnej z prawdą odpowiedzi to sianie zamętu to ja nie mam więcej pytań. 

Poprawna konfiguracja 2 subwooferow może zająć w zależności od pomieszczenia, wykorzystanych środków  oraz oczekiwanych efektów od kilkudziesięciu minut do kilkunastu godzin.  

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć, zdecydowanie warto :) Najlepiej ustawić je będzie po dwóch przeciwległych stronach pomieszczenia. 

Zapraszamy w razie czego na PW po wycenę ;) 

Proszę mi powiedzieć czy dobrze zgraja się takie dwa suby z amplitunerem Onkyo txnr6100 i kolumnami focal theva2 . Tylko do oglądania filmów 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Tekila napisał:

Proszę mi powiedzieć czy dobrze zgraja się takie dwa suby z amplitunerem Onkyo txnr6100 i kolumnami focal theva2 . Tylko do oglądania filmów 

Primo - drugi subwoofer to bardzo dobra rzecz. Secundo - nie ma co się zgrywać z amplitunerem, z głośnikami może trochę .... najwięcej to masz do zgrania z pomieszczeniem. 

Jak tylko do oglądania filmów to 2xKlipsch RP-1000SW (taniej) / SVS PB-1000 Pro (drożej ale z EQ/DSP). Na koniec - Onkyo 6100 ma ten sam sygnał z obu wyjść subwoofera, wypadałoby móc sterować chociaż jednym oraz nie zakładać z góry gdzie będzie stał. Można mieszać subwoofery. 

 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem u siebie HT 1003 MK2 i MK1. 

Docelowo będzie 2x rel HT 1002 MK2. No i w moim przypadku lepiej się zagrało jak dwa były z przodu. Gdy był jeden z tyłu to lepiej grało ale w innych pokojach. Tylko u mnie jest pomieszczenie typu "L" więc może dlatego. 

Bez żadnego dsp będzie ciężko zgrać. U siebie próbowałem z Dirac i w kinie ogromna poprawa. A w szczególności od 50-80hz 

Bass brzmiał swobodniej, bardziej dociążone brzmienie no i ogólnie podczas oglądania filmów sporo na plus. Do stereo nie udało mi się zgrać idealnie ale jest to możliwe. Tylko trzeba posiedzieć przy tym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2024 o 15:09, Tekila napisał:

Proszę mi powiedzieć czy dobrze zgraja się takie dwa suby z amplitunerem Onkyo txnr6100 i kolumnami focal theva2 . Tylko do oglądania filmów 

Dwa subwoofery w kinie robią dobrą robotę ale nie ustawiaj ich obu z przodu.

15 godzin temu, Tekila napisał:

A proszę mi jeszcze powiedzieć no zamiast drugiego suba  kupić końcówkę mocy. Nie znam się za bardzo dlatego pytam 

A jakie masz kolumny?

Słuchasz stereo z tego 6100?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...