Skocz do zawartości

Raczej nowy CD za ok. 1500 zł


mroczny

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Planuję zakup CD za kwotę jak w temacie (ok. 1,5 k). Teraz słucham kompaktów na Cambridge Audio Topaz CD5 + amplituner: harman/kardon HK 3390 + kolumny: HECO Victa 501. Odtwarzacz CD kupiłem używany, ładnie się go słucha, ale od jakiegoś czasu, po starcie płyty przez pierwsze ok. 2 min słychać "trykanie" mechaniczne. Zaglądałem do środka ale nic nie wypatrzyłem. No i chciałbym troszkę odświeżyć sprzęt - na razie CD. Przeglądałem trochę internet (nie za bardzo mam czas jeździć na odsłuchy do salonów, zresztą przy takim budżecie...) i rozważam następujące opcje:

1. Cambridge Audio AXC35 - przyjemny dźwięk i sentyment do Cambridge

2. Taga Harmony TCD-50 - różnie o nim piszą

3. Rotel CD11 Tribute - odstrasza mnie wyświetlacz :)

W zasadzie waham się między 1) Cambridge a 2) Taga Harmony. Ten drugi ma b. dobre parametry (przesłuch < -100 dB, stosunek sygnał-szum > 110 dB), wyjścia RCA i XLR oraz cyfrowe (to na przyszłość, bo na razie mam wzmacniacz bez takich wejść). Z kolei w Cambridge podoba mi się dźwięk i to, że czyta też mp3 (przydaje się sporadycznie i mógłbym się bez tego obyć), też ma wyjścia cyfrowe.  Poczytałem trochę o Tadze i mnie zaciekawił. Wydaje się, że w tej cenie ma dosyć mocne wyposażenie i dobrze gra, tyle, że ma krótką historię - zdaje się, że niecały rok i nie ma zbyt wielu opinii.

W temacie napisałem, że interesuje mnie raczej nowy sprzęt, niż w takiej cenie używany wyższej klasy, bo nie chciałbym się wpakować na jakąś używaną "minę" - że pogra rok, trzeba wymieniać laser, coś tam naprawiać itp. Nie wiem komu w internecie zaufać - chyba, że na tym forum. Odtwarzacz ma mi służyć przez najbliższe kilka (naście) lat.

Chętnie poczytam opinie o tych CD-kach i porady, szczególnie jeśli ktoś chciałby coś napisać o trwałości Tagi i porównaniu wrażeń odsłuchowych. Słucham The Cure, Voo Voo, Pink Floyd, Petera Gabriela, Lisy Gerrard, trochę new romantic. Z góry dziękuję za merytoryczne odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tage odradzam.Po roku padł napęd.Ale dzwiękowo całkiem fajna.Rotela CD11 ma mój brat juz dość długo i bardzo go chwali.Ma tez Pioneera PD30 i tez chwali.Ja uzywam od lat Pioneera PD50 i jeszcze mnie nigdy nie rozczarował.Kupiłem Tage jako dodatkowy odtwarzacz ale to byl slaby wybór.Cambridge nie slyszałem.Kwota do wydania troche mała.W tym budzecie będzie ciężko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie.

Skłaniam się raczej do kupienia nowego egzemplarza. Dla porównania:  Cambridge Audio AXC35 - są ogłoszenia z ceną 1550 zł, Taga Harmony TCD-50 - 1750 zł, Rotel CD11 Tribute - 1900 zł. Wolałbym nie przekroczyć 2 kzł. T Z6 dał mi cenną wskazówkę, że w jego Tadze padł napęd. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że pojedynczy egzemplarz mógł być wadliwy, ale to kolejna uwaga na minus o Tadze. Bardziej mi zależy na spokojnym słuchaniu muzyki niż na szukaniu za kilka miesięcy kolejnego CD. Stąd też moje obawy przed kupowaniem używek (DiBatonio - dzięki za link - rozejrzę się tam, mimo pewnego oporu). Rozumiem, że z odtwarzacza za 1500-2000 zł nie usłyszę cudów ale też, mimo niskiej kwoty, chciałbym ją dobrze wydać. Poprzednio miałem Pioneera (jakiś podstawowy model - nie pamiętam oznaczeń) i gdy kupiłem niewiele droższego Cambridge to okazało się, że muzyka brzmi dużo lepiej. Mój wniosek: na tym poziomie cenowym też są sprzęty dające dźwięk dobry albo dużo lepszy. Stąd też moja prośba o wasze sugestie i porady.

Czy Rotel CD11 Tribute faktycznie będzie grał dużo lepiej niż tańszy Cambridge AXC35? Jeśli tak, to pal sześć wyświetlacz, kupię lepszy dźwięk, ale jeśli grają podobnie to po co płacić więcej? Zaciekawiła mnie Taga - jest o niej parę pochlebnych artykułów, ale też zdarzają się na forum negatywne opinie praktyków - jak T Z6. To są dla mnie cenne uwagi, bo jeśli gra ładnie ale się psuje - to raczej nie kupię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuściłbym Rotel-a Cd11 Tribute. Nie wiem czy zagra lepiej czy gorzej niż AXC35 ale testowałem go z budżetowym Denon-em DCD-720ae i nie było pomiędzy nimi żadnej różnicy. W dodatku ten model Rotel-a miał dwie irytujące przypadłości które jak dla mnie były nie do przyjęcia a mianowicie ... naciśnięcie przycisku Play na pilocie po położeniu płyty na tackę nie powodował jej zamknięcia tylko trzeba było to zrobić ręcznie z przycisku na odtwarzaczu a druga przypadłość to taka że tacka nie zamykała się automatycznie sama przy wyłączaniu odtwarzacza czyli odtwarzacz wyłączyłeś a tacka nadal pozostawała wysunięta 🤦🏻. W przedziale do 2 tysi masz duży wybór odtwarzaczy CD ...luknij na Denon DCD-900NE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy sprzęt jest już na tyle dobry, że w cenie za jaką chcesz kupić odtwarzacz masz spory wybór. Yamaha, Onkyo, Pioneer, Denon. Jest też jeszcze Rotel chociażby. Nie ma sensu pchać się w konstrukcje i wynalazki jakićhś niszowych producentów, ani tym bardziej w używki.

Edytowano przez Misio38
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady i podpowiedzi. Z wymienionych sprzętów zainteresował mnie Pioneer PD-30AE i prawie identyczny z zewnątrz Onkyo C-7030. Czy ktoś może porównywał brzmienie tych modeli, awaryjność, żywotność lasera, szybkość wczytania płyty, jak sobie radzą z odtwarzaniem porysowanych CD i płyt CD-RW? A jak wypadają w porównaniu z Cambridge Audio AXC35?

MacieQ - mi też przeszkadza to, co opisałeś o Rotel-u Cd11 więc skreślam go z listy. Irytują mnie też "dziury" USB w panelu przednim. Wygląd jest mniej ważny ale jednak trochę ma wpływ na mój wybór.

12 godzin temu, michaudio napisał:

... Onkyo c-7030, lub Pioneer pd 30 ae. ... z potencjałem do tuningu.

A na czym mógłby polegać tuning?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani Rotel ani Pioneer ani tez Onkyo nie posiadają dziur usb.Pioneer PD30 owszem ale stara wersja.Natomiast PD30AE jest pozbawiony portu usb na przednim panelu.Mój brat posiada Rotela Cd11, Pioneera PD30 i wspomnianego Onkyo C7030.Pioneer i Onkyo to podobny dzwiek.Rotel brzmi nieco inaczej.Ja bym tą róznice okreslił krótko jako dwa pierwsze dające dzwięk blizej ciepła a ostatni bardziej analityczny.Ale to tez bedzie zalezalo od tego do czego podłaczymy te odtwarzacze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mroczny napisał:

Dzięki za porady i podpowiedzi. Z wymienionych sprzętów zainteresował mnie Pioneer PD-30AE i prawie identyczny z zewnątrz Onkyo C-7030. Czy ktoś może porównywał brzmienie tych modeli, awaryjność, żywotność lasera, szybkość wczytania płyty, jak sobie radzą z odtwarzaniem porysowanych CD i płyt CD-RW? A jak wypadają w porównaniu z Cambridge Audio AXC35?

MacieQ - mi też przeszkadza to, co opisałeś o Rotel-u Cd11 więc skreślam go z listy. Irytują mnie też "dziury" USB w panelu przednim. Wygląd jest mniej ważny ale jednak trochę ma wpływ na mój wybór.

A na czym mógłby polegać tuning?

Mam dwie sztuki Onkyo, jedna z nich została stuningowana przez mudę44. Najkrócej rzecz ujmując, w bezpośrednim porównaniu, seryjny cedek gra z przewagą średnicy. Ten zmodyfikowany gra bardzo równo, od dołu do góry, to całkiem przyzwoite źródło. I przy tym nie grymasi z płytami. Oba onkyo zostały, a pozbyłem się Yamahy cd-s2100, bo nie chciała odtwarzać części mojej płytoteki. Mam też Pioneera pd 30 ae, gra identycznie jak Onkyo c7030. Po sprawdzeniu i porównaniu pionek leży w kartonie jako rezerwa. Pioneer ma odpinany kabel zasilający, Onkyo ma kabel na stałe. Napędy są ciche, mają lekką zwłokę przy odczycie płyt, bo to napędy-lasery dvd "skrócone" do odtwarzania cd. Mam je ponad dwa lata, działają bezproblemowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, moim zdaniem Taga TCD-50 to bardzo fajna opcja :) Dobrze brzmiący i raczej bezproblemowy sprzęt. Podobnie Cambridge ACX35, ale moim zdaniem gra jednak nieco gorzej. To oczywiście wszystko zależne od gustu ;) AXC określiłbym jako bardziej stonowany sprzęt i może przez to go odbieram jako takiego. 

W razie czego zapraszam do kontaktu, na odsłuchy i indywidualne wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stosunkowo niskim budżecie postawiłbym jednak na japońskie marki. Osobiście szanuję jakość Marantz-a CD6007 ale i Denon DCD jest ok choć mniej rozdzielczy i ma gorszą stereofonię, za to silniejszy bas. CD6007 może w moim odczuciu konkurować z droższymi konstrukcjami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejne opinie. Marantz jednak przekracza granicę cenową, którą sobie wyznaczyłem. Na ten moment skłaniam się do Onkyo C-7030, a po głowie jeszcze chodzi Taga. Tymczasem dalej grzebię po internecie i czytam. Niestety, na razie nie dam rady posłuchać brzmienia na żywo i muszę się opierać na zbieranych opiniach. Jeśli ktoś jeszcze doda swoje zdanie to chętnie poczytam i sądzę, że w niedługim czasie zdecyduję co kupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Okazało się, że za cenę, którą sobie założyłem (1500 - 1700 zł)  udało mi się kupić Marantza CD6007. Co prawda z drugiej ręki ale wygląda jak nieużywany, jeszcze 2 lata gwarancji. W porównaniu do Cambridge Audio Topaz CD5 dźwięk jest dużo lepszy: pełniejsza scena, dużo wyraźniejsze wysokie tony i głębsze basy. Generalnie: więcej i lepiej słychać..

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie, porady i opinie. Mimo niskiego budżetu, bardzo mi pomogliście. 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...