Skocz do zawartości

Klipsch RP-1200SW czy SVS PB-2000 PRO


mexyk

Recommended Posts

15 godzin temu, Gmow1977 napisał:

Oczywiście koledzy czytają wątek  ze zrozumieniem co Autor pisze ...?Nie?

Niestety bardzo często wątki na tym forum po X odpowiedziach zaczynają zbaczać na inne tory.
Najbardziej mnie rozwala ta zagorzała dyskusja odnośnie DSP i porównywanie jednego suba z DSP do dwóch bez (lub też z DSP).
Ludzie. Nie szukajcie sobie sami przeciwników bo takich nie ma :>>> Oczywistą sprawą jest to, że (UWAGA ZAZNACZAM BARDZO WAŻNY ELEMENT) >>> jeśli mamy miejsce <<< na wędrówki z subami i miejsce na dwa to trzeba brać dwa. Jak się zapewne domyślacie takich ludzi nie ma za dużo (biorąc pod uwagę, że kino w większości sytuacji ląduje w salonie).
Sam jestem w takiej sytuacji i kalibracja (DIRAC lub Audyssey - są odpowiednie narzędzia do edycji krzywych po kalibracji) oraz DSP w subie pozwoliły mi wygładzić maksymalnie ile się da krzywą dla suba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, moim zdaniem oba mogą się tu bardzo dobrze sprawdzić. SVS ma przewagę w postaci DSP oraz mniejszych wymiarów, ale jednak sporo osób wybiera brzmienie Klipscha. W razie czego zapraszamy do kontaktu i na indywidualne wyceny :) Może ten czynnik zadecyduje ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ostatecznie padło na SVS SB-2000 Pro, zobaczymy co to będzie.

Posiadam transmiter Velodyne WiConnect do bezprzewodowego łączenia subwoofera. Nadajnik i odbiornik posiadają zasilacz, który ma oznaczenie jak niżej:

37c81ab5ec82071e.png

Chciałbym podłączyć odbiornik do subwoofera SVS SB-2000 PRO za pomocą gniazda USB, które ma oznaczenie jak niżej, z którego niewiele wynika jakiego prądu pobiera/oddaje

d25f73e8e5a02ed2.jpg

Zauważyłem, że dedykowany dla subwooferów transmiter SVS Soundpath Wireless Audio Adapter ma oznaczenie AUDIO IN/AUDIO OUT 5V DC, a jeszcze inny transmiter do SVS o nazwie SVS SoundPath Tri-Band Wireless Audio Adapter ma oznaczenie na urządzeniu 5V DC 1A, natomiast o dziwo w specyfikacji jest napisane "5 V, 0.5 A (nadajnik) / 4.75 V, 0.3 A (odbiornik)"


Proszę o wskazówkę, czy posiadany przeze mnie transmiter Velodyne będzie pasował do SVS SB-2000 Pro (w sensie, że nic się nie uszkodzi i dźwięk będzie taki jak ma być) jeżeli połączę go przewodem USB - Wtyk DC 5.5/2.5mm 5V zastępując zasilacz do gniazda 240V jaki był w zestawie transmitera Velodyne, a którego używać nie chcę przy odbiorniku subwoofera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2024 o 11:36, 77Mariusz77 napisał:

Bierz dwa RP 1000 , jeżeli myślisz, że tym DSP w SVS zdziałasz cuda , to ja Tobie powiem , że nie zdziałasz w zasadzie nic. 

Znaczenie więcej zdziałasz zmieniając jego położenie. 

Mam SVS jak i Klipscha z tej serii. 

 

Coś tam pomaga ale slusznie zauwazone. Cudu nie robi.

Dnia 10.03.2024 o 14:21, 77Mariusz77 napisał:

Ja mając do wyboru dwa suby klipsh z nowej serii bądź jeden svs z dsp jak w tym przypadku , nawet chwili bym się nie zastanawiał tylko brał dwa. 

To dsp nie da nawet namiastki tego co drugi sub. 

Jestem za

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...