Skocz do zawartości

Jaki zestaw stereo do 10,000 zł


sylvekk

Recommended Posts

Witam,

Jestem laikiem w sprawach audio, lubię posłuchać muzyki ale nie mam czasu zagłębiać się w temat sprzętu audio. Sporro jest porównań, rankingów itp ale w sumie to im nie wierzę, ciężko stwierdzić czy mają one sens jak jest się laikiem.

Toteż moja prośba do was o propozycję kompletu stereo, kolumny, amplituner, osprzęt jeśli potrzebny.

 

Pomieszczenie 40m2 wysokie na 2.9m

Sluchamy głównie edm, pop, rock

Obecnie używamy Harman Kardon Citation One podłączone przez BT do telewizora, jakość dźwięku jest akceptowalna ale za cicho jak na taką powierzenie, no i brak stereo.

Odtwarzamy muzykę z YouTube na telewizorze, fajnie byłoby jakby można odtwarzać YouTube albo YouTube music bezpośrednio na amplitunerze.

Lubię głębszy bas więc fajnie jakby głęboko schodziły kolumny i amplituner  

 

Co polecacie do 10 tyś zł?

Z rankingów wychodzi mi Yamaha R-N800A lub R-N1000A co do kolumn to co ranking to inne.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-bluesound-powernode-elac-carina-fs-247-4.html

Do Twoich klimatów to będzie dobry wybór. Poza tym komfortowo obsłużysz TV (jest HDMI eARC). Nie idź w Yamahę za 7 koła i kolumny za 3, to moim zdaniem złe proporcje. 

800-tka jest tańsza, ale nie ma HDMI eARC. 

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie rankingi czytasz ale RB800/1000 to po prostu amplitunery. Czy top? Nie. solidny wybór i to wszystko.

Mają Tidal Conenct wiec to ułatwienie.

YT możesz grac przez Airplay z tego co kojarze.

1000 ma HDMI

Grają tak samo jak poprzednia seria 803

Masz spore pomieszczenie zaczął bym od kolumn

KEF Q950 / Heco Aurora 1000 / Monitor Audio Bronze 500 /  Magnat Signature 507

A zasilił bym je czymś lepszym

Arcam SA20 / A15 / Denon PMA 1700AE / Magnat MA 900 itp Do tego Wiim pro +

I wszystko działa jak trzeba.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Czy HDMI ARC jest dla Ciebie wymaganym aspektem? Telewizor możesz spokojnie podpiąć po złączu optycznym, ale nie ma wtedy sterowania. 

Z kolumn na pewno warto sprawdzić Monitor Audio Bronze 500, KEF Q950, Pylon Audio Sapphire 31, System Audio Saxo 60, drożej Fyne F502 :) Ze wzmacniaczy warto sprawdzić Audiolaba 6000A, Cambridge Audio CXA61, może Vincent SV-500, Musical Fidelity M3si. Opcji trochę jest, w razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy. Sprawdzisz kilka opcji i będziesz wiedział, w jakim kierunku iść ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.03.2024 o 23:08, sylvekk napisał:

Witam,

Jestem laikiem w sprawach audio, lubię posłuchać muzyki ale nie mam czasu zagłębiać się w temat sprzętu audio. Sporro jest porównań, rankingów itp ale w sumie to im nie wierzę, ciężko stwierdzić czy mają one sens jak jest się laikiem.

Toteż moja prośba do was o propozycję kompletu stereo, kolumny, amplituner, osprzęt jeśli potrzebny.

 

Pomieszczenie 40m2 wysokie na 2.9m

Sluchamy głównie edm, pop, rock

Obecnie używamy Harman Kardon Citation One podłączone przez BT do telewizora, jakość dźwięku jest akceptowalna ale za cicho jak na taką powierzenie, no i brak stereo.

Odtwarzamy muzykę z YouTube na telewizorze, fajnie byłoby jakby można odtwarzać YouTube albo YouTube music bezpośrednio na amplitunerze.

Lubię głębszy bas więc fajnie jakby głęboko schodziły kolumny i amplituner  

 

Co polecacie do 10 tyś zł?

Z rankingów wychodzi mi Yamaha R-N800A lub R-N1000A co do kolumn to co ranking to inne.

 

 

 

Witaj,

Można uderzyć w model niższy, czyli RN800. Różnica nie będzie zbyt duża do modelu RN1000 a lepiej byłoby dopłacić do głośników aby uzyskać dobry, wspólny set. Dlatego też zerknij sobie na następującą konfigurację:

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-yamaha-r-n800a-elac-debut-reference-f5.html

Wydajne Elac-i, spory zakres dynamiki który sprawdzi się w dużym pomieszczeniu, a przede wszystkim nie zła spójność za RN800.
Nie pozostaje nic innego, jak chyba to sprawdzić, co :)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

@sylvekk jakis update po tygodniu?

Chyba dam sobie spokój z kupnem nagłośnienia. Wychodzi na to że 10tyś zł to za mało a i tak mocno nadwyrężył bym budżet. Pozostanę przy Citation One.

 

Bardzo dziękuję za podpowiedzi i poświęcony czas. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sylvekk napisał:

Chyba dam sobie spokój z kupnem nagłośnienia. Wychodzi na to że 10tyś zł to za mało a i tak mocno nadwyrężył bym budżet. Pozostanę przy Citation One.

Kwintesencja forum audiofilskiego. Zamiast porad jest wciskanie wszystkiego co się da. Chociaż jeden nie dał się omamić. Ja na spokojnie bym rozważył te Yamahy, oczywiście 1000 nie ma sensu, ale 800, a nawet w twoim przypadku RN600 plus np Mission LX 4 mk2 i jest gitara. Z dobrym sprzętem mieścisz się w 2/3 budżetu. A w zasadzie w twoim przypadku rn600 też nie ma sensu, bo nie ma YPAO i wtedy jeszcze taniej pojawia się wzmacniacz A-S501. I w połowie założonego budżetu masz znakomity dźwięk. Jeśli z dostępnością Mission są problemy to masz Pylon Pearl 27. Nadal za połowę budżetu masz znakomity zestaw.

Youtube nie ma chyba żaden ampli.

Edytowano przez Misio38
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 40m2 ,a padają propozycję typu aurora, kefy czy inne wypierdki jak elac bez bas, jeszcze podkreśliłeś, że chcesz ten głęboki -  już to widzę jak one nagłaśniają takie pomieszczenie,a jeszcze jak masz jakieś trudne akustycznie to szkoda gadać. mam 35m2 i daj sobie z nimi spokój, szkoda na to $, a tym bardziej na wzmacniacze proponowane przez branżę jak choćby musical z pukaniem w kartonik, idź w jakieś używki typu Diamond 30 , quadrale czy jble, dali itp te większe, czasami naprawdę trafi się fajna okazja lub w starsze konstrukcje, ale to już musi ktoś doradzić z doświadczeniem.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2024 o 21:35, sylvekk napisał:

Chyba dam sobie spokój z kupnem nagłośnienia. Wychodzi na to że 10tyś zł to za mało a i tak mocno nadwyrężył bym budżet. Pozostanę przy Citation One.

 

Bardzo dziękuję za podpowiedzi i poświęcony czas. 

A udalo sie coś sprawdzić.?

Dnia 16.03.2024 o 20:46, Misio38 napisał:

Jeszcze raz. Yamaha rn600+Pylon Pearl 27. Jutuba nie ma żaden ampli. Lepiej wykupić subskrypcję Spotify. Jak dogadasz się z rabatami to masz sprzęt za jakieś 5-6 koła.

Ma wymieniać swojego Harmana na tą Yamahe?

A tu takie coś?

Dnia 16.03.2024 o 06:01, Misio38 napisał:

Kwintesencja forum audiofilskiego. Zamiast porad jest wciskanie wszystkiego co się da.

:/

LOL

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

@Piotr Sonido udało sie sprawdzić. Znajomy zzaproponował żebym podjechał do jego znajomego i posłuchał taniego zestawu. Pojechałme i byłem mile zaskoczony i sprzęt już kupiony. Staneło na Wiim Amp (idealne rozwiązanie dla mnie, ma eARC, streaming, YouTube przez chrome cast, możliwość podłączenia subwoofera jeśli było by za mało basu dla mnie, kolumny w kolorze dąb, Wiim Amp tak zgrabny że mieści się pod telewizorem) plus kolumny Taga Harmony 606. Całość wyszła niecałe 3100zł, gra to o wiele lepiej niż głośniki które miałme, jest znacząca różnica, i szczerze powiem że to mi w zupełności wystarcza. 

Edytowano przez sylvekk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2024 o 19:30, Helmut1972 napisał:

Posiadam Marantz PM7000N i kolumny podłogowe Triangle Borea Br08 + dobre kable głośnikowe za ok. 800zł.  Rewelacja. Słuchałem różnych konfiguracji i dopiero to zestawienie uważam za bardzo dobre.

Super

20 godzin temu, sylvekk napisał:

@Piotr Sonido udało sie sprawdzić. Znajomy zzaproponował żebym podjechał do jego znajomego i posłuchał taniego zestawu. Pojechałme i byłem mile zaskoczony i sprzęt już kupiony. Staneło na Wiim Amp (idealne rozwiązanie dla mnie, ma eARC, streaming, YouTube przez chrome cast, możliwość podłączenia subwoofera jeśli było by za mało basu dla mnie, kolumny w kolorze dąb, Wiim Amp tak zgrabny że mieści się pod telewizorem) plus kolumny Taga Harmony 606. Całość wyszła niecałe 3100zł, gra to o wiele lepiej niż głośniki które miałme, jest znacząca różnica, i szczerze powiem że to mi w zupełności wystarcza. 

No i fajnie że się udało :)

Te Taga oatrząc na ich cenę to faktycznie w miare sensowne kolumny.

nie każdy je lubi ale ja akurat uważam że są ok.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...