Skocz do zawartości

Połączenie Yamaha A-670 i głośniki podłogowe B and W 703 S3- co myślicie? Salon 25 m2. Lepiej zmienić amlituner czy głośnik. Pomieszczenie wyciszone ściany - na jednej duże okno dobra izolacja


Recommended Posts

2 godziny temu, alexmcken1983 napisał:

Dzień dobry!

Uprzejmie proszę o poradę- do planu połącznia jak w temacie.

Salon 25 m2. Lepiej zmienić amlituner czy  głośnik. Pomieszczenie wyciszone ściany - na jednej duże okno dobra izolacja

Pozdrawiam,

Piotr

 

Moim zdaniem najistotoniejszym elementem zestawu jest wzmacniacz a dopiero do niego dobierałbym kolumny. Co niepodoba Ci sie w brzmieniu obecnego zestawu ? Co jest celem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, terracan1929 napisał:

Zdanie masz, co najmniej, nietuzinkowe.

NIe bardzo wiem jak odczytać to co napisałeś :) Nabijasz się ?

Zreszta to jest temat rzeka i każdy dobiera sprzęt w rózny sposób a celem jest uzyskanie dzwieku, którym jest sie oczarowanym. Natomiast jest istotne zeby nie skuoiać sie na gonieniu zajaćzka zamiast w spokoju słuchacć sobie swojej ukochanej muzyki :) Uwazam ze zaczynajac od wzmacniacza jest bardzo prosto i dorgs do osiągnięia celu jest w mnaire szybka i krótka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, terracan1929 napisał:

Nieeee, skąd ?

Po prostu 99,9 % "audiofilów" uważa dokładnie na odwrót.

Choć ja, w obecnym moim zestawie, najpierw miałem Yamaszkę, a kolumny musiały wkomponować się do niej :) 

 

Tez mam Yamaszkę  Rn2000A :) i gra z Opera Seconda SE i brzmi dla mnie bajecznie :) mam tez klipsche R28 dwa rózne bieguny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, terracan1929 napisał:

Nooo, bravo Ty :) 

Fan club Yamaha rośnie w siłę 💪

Ja szukałem ZAwsze naturalnego dzwięku. Yamaha gra naturalnie bardzo naturalnie ale jak posłuchałem jej z Klipschami to sie załamełaem :) naszczeście znalazłem ten dzwiek naturalny dzwiek z Operami :) Slicznie tez Yamasxzka gra z kolumnami Proac :)))) tez przepiekne naturlane brzmienie :) masa powietrza scena wychodzi po dwa metry w lewo i w prawo ( niekiedy ) Punktowo lokalizuje poszczególnych zawodników na scenie, wokale bajka no sam powiedz czego mi wiecej potrzeba :)  Z operami jest jeden myk !!! musz miec duzo miejsca z po bokach przynajmniej 2m i trzeba je odsunac od sciany na minimum 60 cm.

9 minut temu, terracan1929 napisał:

Nooo, bravo Ty :) 

Fan club Yamaha rośnie w siłę 💪

no trochę różne bieguny, ale i pułapy cenowe :) 

Mam dla Ciebie prezent dla YAmaszki :) -  płyta z roku 1996 La Bamba ( O-Zone Perccussion Group ) :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, alexmcken1983 napisał:

Dzień dobry!

Uprzejmie proszę o poradę- do planu połącznia jak w temacie.

Salon 25 m2. Lepiej zmienić amlituner czy  głośnik. Pomieszczenie wyciszone ściany - na jednej duże okno dobra izolacja

Pozdrawiam,

Piotr

 

Hej,

Wybacz ale taka kombinacja jest zupełnie bez sensu....

A670 nadawał się co najwyżej do głośników fabrycznych NSBP301 lub nie co lepszych podstawkowców...

703s3 to poważna kolumna i żeby tutaj coś z niej wyciągnąć, to bez wzmacniacza za kilka tysięcy nie ma co podchodzić...

Pierwszy przykład dobrego zestawienia, to Rotel RA1572mk2

https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/rotel-ra-1572-mkii.html?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwwMqvBhCtARIsAIXsZpaNZaa2eQnaQr5TQsZFyBDG6baOYjST5Gzo1ElSFEXppOKzVH7tpgEaAu4DEALw_wcB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...