Skocz do zawartości

Nowe Głośniki do 2000zł


Recommended Posts

Wiem że wcześniej zakładałem temat o głośnikach do 1000zł używanych ale doszedłem do wniosku że zwiększę budżet 2x i kupie nowe na gwarancji. 
Nie mam możliwości jeżdżenia po całym kraju i słuchania różnych zestawów więc będę polegał na waszej opinii 
 

estawu do salonu (obecnie ok 20m2 ale nie długo może być w granicach 30) Źródło dźwięku to Yamaha RX-460 + Fioo Taishan jako konweter Cyfrowo Analogowy z TV

Muzyka różna, ROCK, Rap, Klubowa i oglądanie filmów. Muzyka z Spotyfii i z radia 

Mam kilka modeli na "oku"

STX F-360 n
Indiana Line DJ308
MAGNAT SUPREME 802
MAGNAT Tempus 55 
Monitor Audio Bronze 50 
INDIANA LINE Nota 550 X
Indiana Line Tesi 561 - Te znalazłem w Outlecie za 800zł szt.
ELAC Debut Reference B6
Taga Harmony TAV-607F
Indiana Line Tesi 561 

Obecnie użytkuje w salonie z wcześniej wymienioną Yamachą "odratowane" przez amatora Tonsil zgc-40-8-580 
A w pokoju komputerowym MicroLab Solo s6c podłączone pod SMSL Q5 PRO
i bardziej odpowiada mi charakterystyka microlab. 

418579222_1557090521752172_7825432602192009101_n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolumny podłogowe wchodzą w grę, moim zdaniem Indiana Line (Nota lub Test) oraz Pylon Pearl 25. Indiana trochę cieplejsza i miękka, Pylon bardziej rozrywkowy i dynamiczny ale nadal muzykalny - może Ci się podobać. STX nie polecam - dziwne bo produkuje całkiem niezłe przetworniki ale kolumny w całości mu nie wychodzą. Z Monitorów Monitor Audio ale Bronze 100 (50 to typowy surround do kina domowego). Elac też spoko, to również granie po cieplejszej stronie. Monitor Audio podobna dynamika jak Pearl 25. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Łukasz Jasiński WooCasH TECH napisał:

Wiem że wcześniej zakładałem temat o głośnikach do 1000zł używanych ale doszedłem do wniosku że zwiększę budżet 2x i kupie nowe na gwarancji. 
Nie mam możliwości jeżdżenia po całym kraju i słuchania różnych zestawów więc będę polegał na waszej opinii 
 

estawu do salonu (obecnie ok 20m2 ale nie długo może być w granicach 30) Źródło dźwięku to Yamaha RX-460 + Fioo Taishan jako konweter Cyfrowo Analogowy z TV

Muzyka różna, ROCK, Rap, Klubowa i oglądanie filmów. Muzyka z Spotyfii i z radia 

Mam kilka modeli na "oku"

STX F-360 n
Indiana Line DJ308
MAGNAT SUPREME 802
MAGNAT Tempus 55 
Monitor Audio Bronze 50 
INDIANA LINE Nota 550 X
Indiana Line Tesi 561 - Te znalazłem w Outlecie za 800zł szt.
ELAC Debut Reference B6
Taga Harmony TAV-607F
Indiana Line Tesi 561 

Obecnie użytkuje w salonie z wcześniej wymienioną Yamachą "odratowane" przez amatora Tonsil zgc-40-8-580 
A w pokoju komputerowym MicroLab Solo s6c podłączone pod SMSL Q5 PRO
i bardziej odpowiada mi charakterystyka microlab. 

418579222_1557090521752172_7825432602192009101_n.jpg

Witaj!

Głośniki od Indiany, to dobry trop. Zarówno seria Nota jak i Tesi, mają wiele do zaprezentowania. 

Nie co cieplej brzmią Noty, bardziej szlachetnie Tesi. Sądzę, że jak zawsze najlepszy będzie werdykt w postaci odsłuchu :)

Czy miałbyś możliwość podjechać do jednego z naszych punktów i odsłuchania tych kolumny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj!

Głośniki od Indiany, to dobry trop. Zarówno seria Nota jak i Tesi, mają wiele do zaprezentowania. 

Nie co cieplej brzmią Noty, bardziej szlachetnie Tesi. Sądzę, że jak zawsze najlepszy będzie werdykt w postaci odsłuchu :)

Czy miałbyś możliwość podjechać do jednego z naszych punktów i odsłuchania tych kolumny?

Niestety nie mam możliwości, w sensie powiem szczerze... nie chcę mi się jechać 200km w jedną stronę...


Obecnie mój wybór padł na dwie konstrukcje 

Heco Aurora 300 lub Heco Victa Prime 502 
O Indianach za dużo jednak negatywnych komentarzy i oponii wyszło w necie i na grupach FB 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Fyne Audio F500 można czasem nabyć nowe w okolicach 2000-2200 zł. KEF Q350 dość ładnie grają, jak za 1800 zł są naprawdę OK.

dla mnie te konstrukcje bez wysokotonowego oddzielnie są zbudowane nie po bożemu :D po prostu jak na nie patrzę to mnie coś aż w mózgu uwiera :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to zalety, co do designu kwestia gustu / przyzwyczajenia. Mnie się KEFy podobały,  Jeśli chodzi o super dopracowane designerko monitory to jednak nie ten budżet. Jak kolumny mają dobrze grać i wyglądać to np. Gato Audio ma fajne monitory, ale to 4k za używane. Także Sonus Faber czy DALI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Ma to zalety, co do designu kwestia gustu / przyzwyczajenia. Mnie się KEFy podobały,  Jeśli chodzi o super dopracowane designerko monitory to jednak nie ten budżet. Jak kolumny mają dobrze grać i wyglądać to np. Gato Audio ma fajne monitory, ale to 4k za używane. Także Sonus Faber czy DALI.

Nie oczekuje nawet namiastki audiofilskiego brzmienia :) jestem ralistą wiem że w tym  świecie to za tyle są ludzie co kable kupują. Ale dla kogoś kto 20 lat sluchał muzyki na komputerowych głośnikach to i tak już będzie przeskok :D chcę po prostu głośniki które nie będą męczyć i nie bd wstydu trzymać tego w salonie, 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O które z tych trzech pytasz?

Usher na Allegro (Chyba AudioLand) - około 2300-2400 Podstawowa okleina - https://allegro.pl/oferta/usher-s-520-audioland-studio-kolumny-9045980386

Dynki są po ok. 3400 w 5-6 sklepach, m.in. w Q21 oraz Nautilus2

Bowersy to oczywiście Top HiFi -  3400 za 607 S3 i 4200 za 606 S3.

Edytowano przez Tweeter2016
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Łukasz Jasiński WooCasH TECH napisał:

Niestety nie mam możliwości, w sensie powiem szczerze... nie chcę mi się jechać 200km w jedną stronę...


Obecnie mój wybór padł na dwie konstrukcje 

Heco Aurora 300 lub Heco Victa Prime 502 
O Indianach za dużo jednak negatywnych komentarzy i oponii wyszło w necie i na grupach FB 

a co takiego wyszło negatywnego, że Cię zniechęciło :)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

Fyne Audio F500 można czasem nabyć nowe w okolicach 2000-2200 zł. KEF Q350 dość ładnie grają, jak za 1800 zł są naprawdę OK.

Ja ich raz słuchałem w salonie Na Temat Audio(bo chciałem do drugiego zestawu dokupić małe białe kolumienki podstawkowe), i dla mnie była tragedia, byłem nimi rozczarowany a grały ze wzmakiem za 13 tys zł, fakt to pomieszczenie odsłuchowe było dla nich za duże.

Ja tam słyszałem sam bas i nic więcej, ja bym ich nikomu nie polecał.

Wtedy kosztowały ciut ponad 2000zł za parę,a dokupiłem nowe nieużywane od gościa Wilson EL-4 i one dla mnie deklasują te F500, a zapłaciłem 1000zł za parę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

a co takiego wyszło negatywnego, że Cię zniechęciło :)?

cytuje :) 
"
Tragedia. Mulaste, pozbawione życia, bezpłciowe kolumny"
"Muły totalne bez detalu, bez kontroli. Mi nie siadły. Ale idź posłuchać"
"Odsłuchiwałem co prawda z najtańszym wzmacniaczem stereo Yamaha i Denonem AVR s660h na fronty ale dla mnie brak basu. Konieczny subwoofer| + zgadzam się również w mojej ocenie tandeta"
 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Łukasz Jasiński WooCasH TECH napisał:

cytuje :) 
"
Tragedia. Mulaste, pozbawione życia, bezpłciowe kolumny"
"Muły totalne bez detalu, bez kontroli. Mi nie siadły. Ale idź posłuchać"
"Odsłuchiwałem co prawda z najtańszym wzmacniaczem stereo Yamaha i Denonem AVR s660h na fronty ale dla mnie brak basu. Konieczny subwoofer| + zgadzam się również w mojej ocenie tandeta"
 

 

 

ciekawe te komentarze...,

jakbyśmy dodali od siebie to zapewne byśmy się z tym zderzyli :)

Nota 550X nie są słabo zrobione a nie nie brzmią tandetnie. Są kolumny które 3000-4000 zł i nie są zrobione wcale lepiej.

Dźwięk? Brzmią ciepło, są zaokrąglone i mimo wszystko są w stanie pokazać dużo, ale pod warunkiem, jak nie będziemy do nich podłączać wzmacniacza za 1000 zł :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

ciekawe te komentarze...,

jakbyśmy dodali od siebie to zapewne byśmy się z tym zderzyli :)

Nota 550X nie są słabo zrobione a nie nie brzmią tandetnie. Są kolumny które 3000-4000 zł i nie są zrobione wcale lepiej.

Dźwięk? Brzmią ciepło, są zaokrąglone i mimo wszystko są w stanie pokazać dużo, ale pod warunkiem, jak nie będziemy do nich podłączać wzmacniacza za 1000 zł :)

 

 

U mnie Tesi 561 grają z Rotelem a14mk2 i bardzo mi się to połączenie podoba. Dźwięk jest ciepły, nasycony, gram głównie wieczorami, więc raczej cicho. Muzykę puszczam z wiim pro po coax, bez korekcji. Na wzmaku też korekcja wyłączona. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, AbOrienteLux napisał:

U mnie Tesi 561 grają z Rotelem a14mk2 i bardzo mi się to połączenie podoba. Dźwięk jest ciepły, nasycony, gram głównie wieczorami, więc raczej cicho. Muzykę puszczam z wiim pro po coax, bez korekcji. Na wzmaku też korekcja wyłączona. 

Ja będę to łączyć z Amplitunerem za 250zł :D (Yamaha rx460) 

 

17 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Tu ktoś ma Dynki prawie nowe z gwarancją do końca świata za 2650 zł para !!!

https://www.olx.pl/d/oferta/dynaudio-emit-20-nowy-model-walnut-CID99-IDWCqv9.html

Jeszcze niedawno niewiele mniej kosztowała sztuka! Tu masz parę.

 

Kupuje tylko i wyłącznie nowe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, AbOrienteLux napisał:

U mnie Tesi 561 grają z Rotelem a14mk2 i bardzo mi się to połączenie podoba. Dźwięk jest ciepły, nasycony, gram głównie wieczorami, więc raczej cicho. Muzykę puszczam z wiim pro po coax, bez korekcji. Na wzmaku też korekcja wyłączona. 

Dobry przykład konfiguracji, w której Indiany mają od podłączonego wzmacniacza dobry prąd :)

Gdyby ktoś podłączył Rotela A11 Tribute do Nota 550X to też byłby zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...