Skocz do zawartości

Nowy sprzet


Recommended Posts

Witajcie,

Od dłuższego już czasu przekopuję się przez internet w poszukiwaniu inspiracji. Chciałbym coś zmienić w swoim audio tak by zagrało lepiej. 
dziś mam Rotela RA05 kolumny MA RS8. Słucham głównie płyt a jakiś rok temu kupiłem wymarzony odtwarzacz B&O Beosound 9000. Różnica pomiędzy CD Rotela była kolosalna. Do Spotify kupiłem prostą Yamahe WXAD10 i pewnie kiedyś wymienię ją na coś lepszego.
pomieszczenie? Salon z kuchnią pewnie koło 35-40m2. Jak szukałem po forach to raczej mało kto słucha tego co ja:) lubię amerykański rap i r’n’b. Lubie jak solidny bas przetacza się przez pokój i wali we mnie fala. I chodzi o to ze wcale nie musi być głośno, dziś brakuje mi szczegółów.
niestety nie znam się na sprzętach zbyt dobrze albo wcale, odnoszę wrażenie ze ten Rotel ma za mało pary żeby rozbujać kolumny. 
a jako że dotarłem do ściany zwracam się z prośbą o pomoc. Zmieniać wzmacniacz? Kupić końcówkę mocy? Obydwa? Pewnie szukałbym czegoś na rynku używek więc o odsłuchy ciężko. Podobnie ciężko określić mi budżet, kilka tysięcy mógłbym wydać choć pewnie wolę wydać 2-3 niż 8:)  

z góry dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kuba Piotrowicz napisał:

Witajcie,

Od dłuższego już czasu przekopuję się przez internet w poszukiwaniu inspiracji. Chciałbym coś zmienić w swoim audio tak by zagrało lepiej. 
dziś mam Rotela RA05 kolumny MA RS8. Słucham głównie płyt a jakiś rok temu kupiłem wymarzony odtwarzacz B&O Beosound 9000. Różnica pomiędzy CD Rotela była kolosalna. Do Spotify kupiłem prostą Yamahe WXAD10 i pewnie kiedyś wymienię ją na coś lepszego.
pomieszczenie? Salon z kuchnią pewnie koło 35-40m2. Jak szukałem po forach to raczej mało kto słucha tego co ja:) lubię amerykański rap i r’n’b. Lubie jak solidny bas przetacza się przez pokój i wali we mnie fala. I chodzi o to ze wcale nie musi być głośno, dziś brakuje mi szczegółów.
niestety nie znam się na sprzętach zbyt dobrze albo wcale, odnoszę wrażenie ze ten Rotel ma za mało pary żeby rozbujać kolumny. 
a jako że dotarłem do ściany zwracam się z prośbą o pomoc. Zmieniać wzmacniacz? Kupić końcówkę mocy? Obydwa? Pewnie szukałbym czegoś na rynku używek więc o odsłuchy ciężko. Podobnie ciężko określić mi budżet, kilka tysięcy mógłbym wydać choć pewnie wolę wydać 2-3 niż 8:)  

z góry dzięki!

Cześć,

Napisałeś takie zdanie:

"Lubie jak solidny bas przetacza się przez pokój i wali we mnie fala. I chodzi o to ze wcale nie musi być głośno"

i to dało mi do zrozumienia, że w grę może wejść subwoofer :)

Co prawda w stereo nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie ale nie zawsze trzeba się trzymać sztywno zasad :)

Czy próbowałeś kiedykolwiek wstawić takie urządzenie do swojego pomieszczenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Kuba Piotrowicz napisał:

O matko! Absolutnie nigdy nawet nie brałem pod uwagę. Myślałem że jak się ma subwoofer w domu to pokazują Cię palcami na ulicy:) 

Nie, dlaczego :) 

Przyzwoite subwoofery zaczynają od kwoty 2500 zł. Pierwszą sensowną propozycją, w dodatku w obudowie zamkniętej, mógłby być B&W ASW608 albo ASW610

https://www.tophifi.pl/glosniki/subwoofery/bowers-wilkins-seria-600-asw608.html

https://www.tophifi.pl/glosniki/subwoofery/bowers-wilkins-asw610.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Nie, dlaczego :) 

Przyzwoite subwoofery zaczynają od kwoty 2500 zł. Pierwszą sensowną propozycją, w dodatku w obudowie zamkniętej, mógłby być B&W ASW608 albo ASW610

https://www.tophifi.pl/glosniki/subwoofery/bowers-wilkins-seria-600-asw608.html

https://www.tophifi.pl/glosniki/subwoofery/bowers-wilkins-asw610.html

 

Dzięki za pomysł. Poważnie rozważę. Zobaczę czy ktoś podpowie coś innego. Chwilowo bliżej mi do stereo, poza tym takiego pudła nie miałbym gdzie postawić bez mocnej reorganizacji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba nie jesteś czasem z rejonu Malopolski?

Co do tematu spróbuj zmienić na Tidal. Spotify fajna sprawa jednak czarna platforma ma wyraźnie lepsza jakość brzmienia.

Mozna faktycznie pomyśleć o subwooferze. Fyne F3 seria robi dobre w stereo a tanie. coś z wyższej połki to SVS SB1000 PRO albo REL z serii Tx ale tu już wyższa cena. Proporcjonalna do jakości w stereo.

W ostatniej konfoguracji może warto sprawdzić inny wzmak.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jestem z małopolski, z Krakowa a dlaczego?

tidala miałem przez długi okres czasu ale jest niekompatybilny z moją yamaha. O ile Spotify działa w dedykowane apce, o tyle tidal przez apke Yamahy która nie ma 90% funkcji. 
A gdyby na chwilę odejść od pomysłu subwoofera, czy zmiana wzmacniacza coś wniesie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zmiana wzmacniacza na pewno dużo zmieni. Pomyślałbym nad czymś, co zapewni więcej dołu i pełniejsze granie w jego zakresie. Na pewno warto sprawdzić Rega Elex MK4, Musical Fidelity M5si, Atoll IN100, może Fezz Torus 5040. Ciekawą opcją jest też Unison Research Unico Primo :) W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kuba Piotrowicz napisał:

Lubie jak solidny bas przetacza się przez pokój i wali we mnie fala.

Użyłeś czasu teraźniejszego. Czy miałeś już okazję, by doświadczyć takiego solidnego basu i 

23 godziny temu, Kuba Piotrowicz napisał:

dziś brakuje mi szczegółów.
niestety

No z tymi szczegółami.

Interesuje mnie czy masz już wzorzec takiego grania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, AudioTube napisał:

Użyłeś czasu teraźniejszego. Czy miałeś już okazję, by doświadczyć takiego solidnego basu i 

No z tymi szczegółami.

Interesuje mnie czy masz już wzorzec takiego grania.

Niestety nie mam wzorca. Nie mam znajomych którzy kupują sprzęt audio. Nie chce też zawracać głowy odsłuchami wiedząc że nie kupię sprzętu za 20tys. Więc raczej są to pobożne życzenia niż wysłuchane doświadczenia. 
ostatnio czuję że po prostu wszystkiego w tym moim audio brakuje, głębi, szczegółowości, basu. Nie mówię że ma być jak na słuchawkach ale chciałbym czuć więcej detali.

boje się że usłyszę że pasuje wymienić wszystko i sporo wydać ale może z czasem.. 

stąd wydaje mi się że subwoofer faktycznie podkręci dudnienie które lubię ale nie rozwiąże problemu reszty. Te moje kolumny chyba potrzebują więcej prądu niż może zapewnić wzmacniacz. 
no chyba że uważacie że i one są średnie ale wtedy faktycznie idziemy w wymianę wszystkiego i rozbuchanego budzetu

7 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć, zmiana wzmacniacza na pewno dużo zmieni. Pomyślałbym nad czymś, co zapewni więcej dołu i pełniejsze granie w jego zakresie. Na pewno warto sprawdzić Rega Elex MK4, Musical Fidelity M5si, Atoll IN100, może Fezz Torus 5040. Ciekawą opcją jest też Unison Research Unico Primo :) W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy ;) 

No są to wzmacniacze które gdzieś przewijały się po forach. Niestety mogę sobie jedynie poczytać o nich. Choć nie przeczę że ta hybryda unisona kradnie serce:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Kuba Piotrowicz napisał:

Tak jestem z małopolski, z Krakowa a dlaczego?

Napisz do mnie na PW. Jeśli Twój nick to prawdziwe dane to chyba się znamy :)

22 godziny temu, Kuba Piotrowicz napisał:

tidala miałem przez długi okres czasu ale jest niekompatybilny z moją yamaha. O ile Spotify działa w dedykowane apce, o tyle tidal przez apke Yamahy która nie ma 90% funkcji. 

Niesyety nie ma connecta. To prawda

22 godziny temu, Kuba Piotrowicz napisał:

A gdyby na chwilę odejść od pomysłu subwoofera, czy zmiana wzmacniacza coś wniesie? 

Tak, chodź to zalezy od klasy.

11 godzin temu, Kuba Piotrowicz napisał:

boje się że usłyszę że pasuje wymienić wszystko i sporo wydać ale może z czasem.. 

Zatem zniany trzeba robić spokojnie, po elemencie i za każdym razem oceniać co i na ile sięzmienia.

11 godzin temu, Kuba Piotrowicz napisał:

stąd wydaje mi się że subwoofer faktycznie podkręci dudnienie które lubię ale nie rozwiąże problemu reszty. Te moje kolumny chyba potrzebują więcej prądu niż może zapewnić wzmacniacz. 

Jesli chcesz żeby zagrały bardziej dynamicznie, jaśniej, bardziej rozdzielczo to tak. Tu sub nie pomoże , wmak tak.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Napisz do mnie na PW. Jeśli Twój nick to prawdziwe dane to chyba się znamy :)

Niesyety nie ma connecta. To prawda

Tak, chodź to zalezy od klasy.

Zatem zniany trzeba robić spokojnie, po elemencie i za każdym razem oceniać co i na ile sięzmienia.

Jesli chcesz żeby zagrały bardziej dynamicznie, jaśniej, bardziej rozdzielczo to tak. Tu sub nie pomoże , wmak tak.

 

Czyli subwoofer nie poprawia dynamiki według Ciebie, Piotr. Dobrze wiedzieć :)

Kolega, wskazał bezpośrednio, że lubi dominację niższego zakresu. Przeczytaj wątek od samego początku, to być może zrozumiesz skąd ta idea.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Czyli subwoofer nie poprawia dynamiki według Ciebie, Piotr. Dobrze wiedzieć :)

Kolega, wskazał bezpośrednio, że lubi dominację niższego zakresu. Przeczytaj wątek od samego początku, to być może zrozumiesz skąd ta idea.

 

Wiadomo, że sub rozwiązuje problem niskiego zakresu, nie rozwiąże jednak braku szczegółowości. Nie ma co drążyć, pomysł jest niezły i biorę go pod uwagę, jednak chciałbym poznać też inne opcje nim pójdę na zakupy:) 

spodobała mi się opcja wzmacniacza hybrydowego. Co myślicie o marce Magnat? Przyjemnie na papierze wygląda MA 1000 choć jedynie na rynku wtórnym. Nowa linia to raczej amplitunery niż wzmaki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Karol64208 napisał:

Cześć,

@Kuba Piotrowicz, mam okazję od czasu do czasu posłuchać u znajomego MA 1000, zaliczył bym go do klasy średnie, ważne też jakie kolumny do niego podczepisz. Do tak dużego pomieszczenia jak Twoje to szukaj kolumn z dużymi przetwornikami  i wtedy powinno się zgrać z  MA

Pozdr.

Wszystko jest względne, więc dla Ciebie klasa średnia to pewnie dla mnie top:) mam kolumny monitor audio RS8 i do nich chciałbym coś podpinać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Karol64208 napisał:

Cześć,

@Kuba Piotrowicz, mam okazję od czasu do czasu posłuchać u znajomego MA 1000, zaliczył bym go do klasy średnie, ważne też jakie kolumny do niego podczepisz. Do tak dużego pomieszczenia jak Twoje to szukaj kolumn z dużymi przetwornikami  i wtedy powinno się zgrać z  MA

Pozdr.

A do Magnata wracając jak z żywotnością tego sprzętu? Czy kupno używki to duże ryzyko? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Czyli subwoofer nie poprawia dynamiki według Ciebie, Piotr. Dobrze wiedzieć :)

Kolega, wskazał bezpośrednio, że lubi dominację niższego zakresu. Przeczytaj wątek od samego początku, to być może zrozumiesz skąd ta idea.

 

Znowu nie czytasz całości. znowu

Wiec skróce

Dnia 25.03.2024 o 07:23, Piotr Sonido napisał:

Mozna faktycznie pomyśleć o subwooferze. Fyne F3 seria robi dobre w stereo a tanie. coś z wyższej połki to SVS SB1000 PRO albo REL z serii Tx ale tu już wyższa cena. Proporcjonalna do jakości w stereo.

Jednak potem

Dnia 25.03.2024 o 20:30, Kuba Piotrowicz napisał:

ostatnio czuję że po prostu wszystkiego w tym moim audio brakuje, głębi, szczegółowości, basu.

 

Dnia 25.03.2024 o 20:30, Kuba Piotrowicz napisał:

stąd wydaje mi się że subwoofer faktycznie podkręci dudnienie które lubię ale nie rozwiąże problemu reszty.

Tu nie jest problem z samym basem. Możesz powiedzieć jak masz zamiar podkręcić głębie stereo i szczegółowość przez subwoofer? Dobrze widzieć.

8 godzin temu, Kuba Piotrowicz napisał:

A do Magnata wracając jak z żywotnością tego sprzętu? Czy kupno używki to duże ryzyko? 

Zalezy którego modelu.

MA1000 był bardzo udany.

Tam są lampy w pre. wiec je się wymienia rzadko.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Znowu nie czytasz całości. znowu

Wiec skróce

Jednak potem

 

Tu nie jest problem z samym basem. Możesz powiedzieć jak masz zamiar podkręcić głębie stereo i szczegółowość przez subwoofer? Dobrze widzieć.

Zalezy którego modelu.

MA1000 był bardzo udany.

Tam są lampy w pre. wiec je się wymienia rzadko.

 

Dziękuję za podsumowanie :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...