Skocz do zawartości

Dobór przewodów głośnikowych


Mazzi

Recommended Posts

Witam, mam zamiar zmienić kabelki w moim zestawie powernode, kolumny podstawkowe b&w 606s2 i sub b&w as608. Zostanawiam się pomiędzy AudioQuest rocket11 a chord clearway x, jakie są wasze opinie o tych kabelkach? Ewentualnie co radzicie pod taki zestaw 

Edytowano przez Mazzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te chordy kupiłem na metry, ze 20 albo i więcej. W dwóch systemach. Wszystko działało tak jak trzeba, ale kolor/biały za mocno rzucał się w oczy i jakieś takie słabo giętkie były. No nie układały się na podłodze, tak jak chciałem. Zamieniłem na kable od Mateusza z Solid Core Audio. 

Brzmieniowo nie słyszę różnicy.

Mniej rzucają się w oczy i układają się jak im nakazuję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z odliczaniem Wito76 dodaję oliwy do ognia:

Acoustic Revive SPC-REFERENCE II

Co prawda kable droższe czterokrotnie ale: uzyskasz czytelną scenę. czyste brzmienie pianina, wysokie są kapitalne i tak "s" to jest jedno "s" a nie "sssss" srednica na swoim miejscu, nie w przodzie ale i nie w tyle, niskie szybkie nie bułowate. W ogóle kable o czystej i dynamicznej prezentacji, ale nie są ani jasne ani ciemne. Co ciekawe mało popularne na tym forum z uwagi, że tutejsza branża nimi nie handluje, a kabelki są godne polecenia. W przyszłości gdybyś zmieniał system podejrzewam, że kable by zostały z Tobą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Mój budżet to około 100/m z racji długości przewodów oraz ilości wtyk. Jeszcze jedno pytanie co myślicie o kablu ze zintegrowanymi zworkami i wyrzuceniu blaszek. Pan z olxa z Wrocławia zajmujący się zarabianiem i sprzedażą kabli polecił mi jeszcze wireworlda helicon occ 

Edytowano przez Mazzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to idź i wypożycz kable, posłuchaj i sam podejmij decyzję. Ja ma chordy wypożyczyłem Tellurium Q Black II i dziś je oddaje. Kable ogólnie jak na swoją cenę nic nie wnoszą. To są marginalne różnice za które nie warto dopłacać. Ale to w moim przypadku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Niestety nie ma blisko możliwości wypożyczenia, jedynie realcable i audioqesty by się znalazły. A czy ten rocket 11 od aq też może być za jasny? Oczywiście top hi-fi go poleca ale oni mają tylko te dwie firmy w sprzedaży więc oczywiste że je będą polecać 

Edytowano przez Mazzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mazzi napisał:

Mój budżet to około 100/m z racji długości przewodów oraz ilości wtyk. Jeszcze jedno pytanie co myślicie o kablu ze zintegrowanymi zworkami i wyrzuceniu blaszek. Pan z olxa z Wrocławia zajmujący się zarabianiem i sprzedażą kabli polecił mi jeszcze wireworlda helicon occ 

Odpuść wtyki na rzecz lepszej jakości kabla. Kablem bez wtyków wykonasz od razu zworki bez przecinania kabla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mazzi napisał:

Niestety nie ma blisko możliwości wypożyczenia, jedynie realcable i audioqesty by się znalazły. A czy ten rocket 11 od aq też może być za jasny? Oczywiście top hi-fi go poleca ale oni mają tylko te dwie firmy w sprzedaży więc oczywiste że je będą polecać 

Wysyłkowo możesz wypożyczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mariol napisał:

Sorki nie doczytałem, że i sub masz do podłączenia, więc metrów potrzebujesz. Jak na razie mało opcji. Propozycja Piotra z Van den Hul może być ok. Tellurium do suba? 

Sub jest podłączony audioqeste Irish red 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mazzi napisał:

Sub jest podłączony audioqeste Irish red 

 

8 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Tu trzeba kable ciemne. I zaskocze ale albo Van den Hul albo Melodika MDC2250 jesli ma być tańszy. Ten drugi mocno obcina górny zakres w tym zestawieniu się to przyda. Van Den hul bedzie droższy gra łagodniej ale nie traci informacji.

 

Który ten van den hul?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Tu trzeba kable ciemne. I zaskocze ale albo Van den Hul albo Melodika MDC2250 jesli ma być tańszy. Ten drugi mocno obcina górny zakres w tym zestawieniu się to przyda. Van Den hul bedzie droższy gra łagodniej ale nie traci informacji.

 

Obecnie używam realcable bm 250 t, kupiłem go od razu do kompletu w ciemno nie znając w ogóle zagadnienia. Masz może jakąś opinię o tym kabelku? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mazzi napisał:

 

Który ten van den hul?

Każdy.

10 godzin temu, Mazzi napisał:

Obecnie używam realcable bm 250 t, kupiłem go od razu do kompletu w ciemno nie znając w ogóle zagadnienia. Masz może jakąś opinię o tym kabelku? 

Jest spoko ale sa ciemniejsze kable na rynku. A do tego zestawu dobrał bym własnie coś lekko mówiąc przygaszonego.

Zgadzam się kabel nie kosztem wtyków i też jestem za tym abyś wypozyczył zdalnie kabel jeśli chcesz być pewny zakupu.

Ten wątek nie da Ci odpowiedzi na wlasne pytania. Jedynie sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, majkel74 napisał:

Tellurium Q Blue II - nic nie psują, nie rozjaśniają, są giętkie, „posłuszne” i całkiem ładne, do tego w dobrych cenach.

Sam się na nimi zastanawiam, a jak wypadają na tych najniższych częstotliwościach, szukam jakiś, które by utemperowały dół na poczet wyższego basu, nie podkreślają wokalu bo tego chciałbym uniknąć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Każdy.

Jest spoko ale sa ciemniejsze kable na rynku. A do tego zestawu dobrał bym własnie coś lekko mówiąc przygaszonego.

Zgadzam się kabel nie kosztem wtyków i też jestem za tym abyś wypozyczył zdalnie kabel jeśli chcesz być pewny zakupu.

Ten wątek nie da Ci odpowiedzi na wlasne pytania. Jedynie sugestie.

A powiedz mi czy ten Aqua rocket 11 też jest jasnym kablem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...