Skocz do zawartości

Integra ROTEL 1592 MK2 vs ROTEL w dwóch klockach? Co zabrzmi lepiej?


Tweeter2016

Recommended Posts

Zainteresował mnie - już jakiś czas temu - ROTEL 1592 MK2.....I to jest wzmacniacz, który chyba spełnia moje wszystkie oczekiwania, ale widzę, że niektórzy koledzy idą inną drogą, kupując przedwzmacniacz i końcówkę mocy tej samej firmy.  Czy za 11k zł można mieć dzielony system ROTEL-a który zabrzmi lepiej od 1592 MK2? Jakie składowe (pre i końcówka) grają na poziomie ww. integry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jesli ten model Ci odpowiada, to nie widze powodu by go nie kupic. 

Czy bedziesz mogl znalezc cos od Rotel dzielonego do sumy 11 tys, lepiej brzmiacego niz ten ? Nie sadze. 

Zerknalem na moc i zauwazylem ze sie informacje na ten temat roznia - na stronie podane 200 przy 8 oHm a w folderze juz 150 przy 4 oHm ( chyba ze cos z oczami mam).

Tez ostatnio pytalem o koncowke mocy, i ze tak powiem odradzono mi ten krok.

Zintegrowane tez sa dobre. Ja mam np. Gato Audio DIA 250s z 500 Watt na kanal przy 4 oHm i sobie chwale. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Tak sądziłem, że nie uda się oszukać księgowych ROTEL-a ! :)

31 minut temu, Artur Brol napisał:

Zintegrowane tez sa dobre. Ja mam np. Gato Audio DIA 250s z 500 Watt na kanal przy 4 oHm i sobie chwale. 

Nie znam wzmacniaczy GATO, wiem tylko że to klasa D. Natomiast kolumienki GATO to piękna rzecz! Takie FM2, ehhhhhh :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Rotela 😄

Klasa D ale jak dla mnie rownie dobre jak klasa AB. Porownalem z Gato AMP150 i DIA pozostala ze mna.

Zaryzykuje nawet stwierdzenie, ze gdybys kupil cos tanszego od Rotela tez bylbys zadowolony.

Kolumienki jak najbardziej. Miodzio. Nie mialem jednak przyjemnosci niczego z ich kolumn w domu sluchac.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie sie, jesli im odpowiada cos to to chwala. Ja też tak robię.

Jeśli tobie ten 1592 odpowiada i możesz sobie na niego pozwolić, to nic tylko zamawiać. Jeśli jednak choć raz zadałeś sobie pytanie czy można by równie dobrze ale taniej, to powinieneś trochę się porozglądać. Firm produkujących taki sprzęt jest naprawdę wiele. Modeli jeszcze więcej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię sobie listę firm, potem patrze co mają,  co mi się podoba, które z tych odpowiadają jeśli chodzi o funkcje i moc a na końcu z tych wszystkich wybieram te które bym chciał sprawdzić, przesłuchać. Odsłuch w domu z własnymi kolumnami.

Np na stronie stereohifi.nl

Podzielono sprzęt na państwa.

Warto zerknąć , choć to pewnie nie wszystko.

Miłej zabawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Rotel w pomiarach Audio jest mocniejszy niż na papierze:

ROTEL RA-1592 

Moc znamionowa (1% THD+N, 1 kHz) [W] 8 Ω, 2x 210

Moc znamionowa (1% THD+N, 1 kHz) [W] 4 Ω, 2x 367

Rozdzielenie pre i końcówki może ale nie musi dać lepszych rezultatów. Dochodzi konieczność dodatkowego kabla rca i sieciowego. Integrę szybciej tez kiedyś sprzedaż, jak będziesz zmieniał na coś jeszcze lepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, majkel74 napisał:

Dochodzi konieczność dodatkowego kabla rca i sieciowego.

Co oczywiście zwiększa koszt i w tym budżecie pojawiają się już kolejne modele.

Abstrahując od Rotela: z mojego punktu widzenia oddzielna stereofoniczna końcówka mocy ma sens tylko przy budowie dual mono i dobrym wkładzie. Bo jeśli oba kanały nie są odpowiednio rozdzielone (lub wnętrze końcówki jest zbudowane budżetowo) to zysk z wyodrębnionego pre niknie. A spełnienie tych warunków to na ogół wyższa cena.

Pamiętam, że stosunkowo niedrogie dzielonki oferował Exposure. Była nawet wersja z małymi monoblokami.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem pytanie, nie mając dużego doświadczenia, ale koledzy mnie wyleczyli już z "dzielonek" - przynajmniej na najbliższe czasy, może kiedyś.....przy innym budżecie.

Kolumny jakie posiadam  (Heco Aurora 700) nie mają znaczenia, bowiem też je zmienię - na coś z półki ELAC Vela 408, KEF R7, Bowers Wilkins "600" czy coś w podobnej kwocie (Monitor Audio? Heco Celan 7 / 9,........).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko „dzielonkom” , ale patrząc pragmatycznie, w określonym budżecie gro środków pójdzie na drugą obudowę. 
Z jakichś tez powodów tzw hi-endowe firmy do pewnego budżetu proponują tylko integry, w dzielonki wchodząc dopiero w obszarach „cost no object”.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, majkel74 napisał:

A może napiszesz tez coś merytorycznego w temacie?

Po sarkazmie wnoszę że masz wzmacniacz dzielony?

Czy jednak integrę?

Jaka to różnica ? - bez sensownych kolumn to jaki będzie wzmacniacz jest kompletnie bez znaczenia. Jakościowa integra za 11k - np Hegel H190 spokojnie może się mierzyć z każdym połączeniem dwóch klocków za tą samą cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2024 o 20:31, majkel74 napisał:

Myślisz ze w budżecie powiedzmy 15 tys za nowy wzmacniacz jakaś kombinacja pre-Power będzie lepsza od integry? Jakieś przykłady?

Już olać konieczną dopłatę w kwocie powiedzmy 1500 na rca i sieciówkę (wtedy pre-Power musiałoby kosztować 13,5 tys vs 15 tys za integrę)

A to nie wiem. Ja w tym budzecie słuchałem Karana, Accuphase, Moon, Leema i wolał bym jednak integrę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...