Skocz do zawartości

nuprime dac 10 vs cambridge cxn, dac w arcam sa30


Carmion

Recommended Posts

Witam, posiadam aktualnie ma gold 200 i zastanawiam się nad dwiema opcjami. Wstępnie jestem nastawiony na arcama sa30 ze względu na all in one i diraca pasuje mi ten sprzęt. 

Ale rozważam również Roksana Caspiana M2 z Nuprime dac 10 + wiim mini. Ale wygoda będzie na minus. Bo sprzęt będzie podłączony również do TV no i również brak diraca. 

No i pytanie mam takie czy ten Nuprime dac 10 będzie się wyróżniał jakością nad dac w arcam sa30, czy cambridge cxn? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wypożyczyć jednocześnie wzmaka i DAC i sam ocenić. Już samo połączenie Caspiana M2 z Twoimi paczkami może być bardzo jakieś ( mega gęste, mega ociężałe, mega ciepłe) i w takim przypadku wręcz rozjaśniony, analityczny DAC może się okazać lepszym wyborem jako kontra do reszty toru. Tylko odsłuch u siebie w domu. Osobiście Caspiana M2 widzę tylko z paczkami grającymi lekko, szybko, konturowo. On sam z siebie jest bardzo ale to bardzo gęsty, ciepły, miękki, spokojny. Jest wyjątkowy w swoim charakterze, tak bardzo daleki jak się tylko da od tzw. drutu ze wzmocnieniem. Piękne granie ale bardzo specyficzne i wymagające odpowiedniego doboru reszty toru. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kaczadupa napisał:

Musisz wypożyczyć jednocześnie wzmaka i DAC i sam ocenić. Już samo połączenie Caspiana M2 z Twoimi paczkami może być bardzo jakieś ( mega gęste, mega ociężałe, mega ciepłe) i w takim przypadku wręcz rozjaśniony, analityczny DAC może się okazać lepszym wyborem jako kontra do reszty toru. Tylko odsłuch u siebie w domu. Osobiście Caspiana M2 widzę tylko z paczkami grającymi lekko, szybko, konturowo. On sam z siebie jest bardzo ale to bardzo gęsty, ciepły, miękki, spokojny. Jest wyjątkowy w swoim charakterze, tak bardzo daleki jak się tylko da od tzw. drutu ze wzmocnieniem. Piękne granie ale bardzo specyficzne i wymagające odpowiedniego doboru reszty toru. 

Słuchałem Roksana Caspiana M2 razem z Cambridge cxn V2 na ma gold ale 100. ( Wtedy nie miałem jeszcze 200) Podobało mi się te połączenie. Jak miałem diamond 28 to było za grubo na basie ale to przez akustykę i niszczyło to cały przekaz. Jednakże jakościowo był to krok do przodu ale nie na tyle aby zrezygnować z arcama sa30 i diraca. Ale tutaj się tak nie martwię bo Goldy ogarniają bass znacznie lepiej niż Diamondy. Więc nie wiem czy Dirac będzie mi na tyle potrzebny. 

Słuchałem także z Cambridge azur 851a oraz cxn i odziwo grało to fajnie. Było bardziej otwarte brzmienie ( pomimo że nie lubię wzmacniaczy Cambridge) jednakże nie była to taka różnica aby zrezygnować z wygody i Diraca e sa30.  No i nie wiem czy to otwartość by mnie z czasem nie irytowała.  Biorąc pod uwagę że lubię ciepłe, gęste brzmienie ale zależy mi żeby instrumenty miały swój blask. Dlatego między innymi pokochałem ma gold bo to moim zdaniem oferują. Ale gdybym się zdecydował na Cambridge to wziąłbym zestaw 851a/n. 

W sumie biorąc pod uwagę że arcam mi się podoba i chyba się na niego zdecyduję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubakk napisał:

No tak, ale za to jaka cena 😉

Zamówiłem Arcama sa30 bo dostałem bardzo dobrą ofertę. A że planuję przeprowadzkę i do końca nie wiem jakie będzie pomieszczenie także dirac się przyda. 😉 + Zależało mi na jak najbardziej minimalistycznym sprzęcie. A wszystkie opcję to conajmnjej musiałbym dopłacić x3. 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2024 o 10:01, Q21 napisał:

Cześć, Arcam SA30 i Caspian to dwa różne brzmieniowo wzmacniacze :) Roksan jest znacznie cieplejszy i gęstszy, a Arcam bardziej otwarty i ma Diraca, więc jest spora kontrola nad akustyką ;) Ale skoro zamówiłeś Arcama, to daj znać, jak Ci się spodobał :) 

Zamówiłem, chwilowo słucham na AVR 10 I gra to bardzo dobrze. Znacznie lepiej niż na sa30 i Roksan Caspian M2 + Cambridge cxn V2 na kolumnach pylon diamond 28. Instrumenty brzmią znacznie bardziej realnie i góra nie kuje. Jest jej mniej ale za to lepszej jakości. Diamondy grały matowo i ślepo wysokimi sypały co niszczyło przekaz. No i im dłużej je miałem to tym bardziej żałowałem że je mam.  A na początku zrobiły efekt wow. Wokale również zupełnie inna liga no i bass w ma gold nigdy nie zamula jest pod pełną kontrolą. Ogólnie ma gold 100 również fajnie grały ale brakowało tego zejścia. Teraz nawet nie myślę o żadnym subie bo Goldy 200 schodzą nisko i mają bardzo dobrej jakości ten bass. Ogólnie miałem ciężki wybór bo również myślałem o elac vela 😃

Kupiłem również Nuprime dac 10 I będę testował. Jeżeli zagra na wyższym poziomie niż dac w sa30 to będę myślał nad końcówką mocy typu Cambridge azur 851w i do tego wiim mini. Co wygra to czas pokaże. A z tego co czytałem to ten Nuprime dac 10 ma bardzo dobry pre-amp.  

ale skoro bardzo mi się podoba brzmienie na AVR 10 to na sa30 się nie zawiodę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2024 o 10:43, Rafał S napisał:

Widzę, że testowanie długo nie trwało (Nuprime już wystawiony). DAC w SA30 aż tak dobry? ;)

Wystawiłem bo nie jestem zdecydowany 😉 i nie wiem w jakim kierunku iść. Dlatego jak się sprzeda to się sprzeda. 

W arcamie mam Dirac, a planuję przeprowadzkę i nie wiem jak będzie z akustyką i uważam że trzymanie go to bezpieczna opcja. 

Zaś z drugiej strony kusi mnie dokupienie 2x NuPrime ST-10M i do tego wiim mini. 

 

A Goldy 200 są tak dobre że cieszą mnie nawet z odsłuchem na AVR 10. 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...