Skocz do zawartości

Telewizor OLED do 50 cali.


Martin Gora

Recommended Posts

3 godziny temu, Butler napisał:

Poczekaj aż Sony ujawni ceny Bravia 9. Kapcie ze skarpetkami nam spadną.

 

chyba wam wielbicielom tureckich soniakow spadna bo producent nie przewiduje sprzedazy modeli '55 i '65 w EU 😝

tak poza tematem oled od sony musi kosztowac 16000pln's by miec podobne kolory jak LG za 8000 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG było by fajne gdyby nie soft. Żadna inna marka nie ma takich problemów z kompatybilnością formatów. Jak nie DTS, to DV. Jak nie DV to MKV (MP4). Wtajemniczeni doskonale wiedzą o czym mówię. Telewizor dobry dla miłośnika świetnego obrazu, ok. Ale nawet jak będzie kosztować x2 czy x3 mniej od konkurencji i tak bym go nie kupił bo to upośledzony funkcjonalnie złom.

Dobrze ze chociaż DTS wróciło, ale posiadaczom poprzednich serii postaje smuteczek. Filmy 4K TrueHD odpali, ale cały kontent FHD na płytach BR to voice over AC3 oraz DTS-HD Master Audio.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
7 godzin temu, Butler napisał:

LG było by fajne gdyby nie soft. Żadna inna marka nie ma takich problemów z kompatybilnością formatów. Jak nie DTS, to DV. Jak nie DV to MKV (MP4). Wtajemniczeni doskonale wiedzą o czym mówię. Telewizor dobry dla miłośnika świetnego obrazu, ok. Ale nawet jak będzie kosztować x2 czy x3 mniej od konkurencji i tak bym go nie kupił bo to upośledzony funkcjonalnie złom.

Dobrze ze chociaż DTS wróciło, ale posiadaczom poprzednich serii postaje smuteczek. Filmy 4K TrueHD odpali, ale cały kontent FHD na płytach BR to voice over AC3 oraz DTS-HD Master Audio.

Zupełnie mnie nie obchodzi jaki w TV jest soft, bo dla mnie to ekran. Podłączam do niego Apple TV i Nvidia Shield Pro, i pozamiatane. Żaden TV nie ma oprogramowania które daje taki komfort jak te dwa urządzenia. W sumie jestem zdziwiony że ktoś jeszcze używa do czegokolwiek softu w TV, bo dla mnie czy to Samsung, Sony czy LG wszystko to taki sam nie do przyjęcia syf. Warto zaopatrzyć się coś porządnego. Poza tym takie Apple TV to sama wygoda - używam od lat tylko telewizory zmieniam, a wszystko działa tak samo. Szczerze polecam każdemu, dla mnie używanie gołego TV bez porządnego zewnętrznego playera jest bez sensu.

 

Edytowano przez Martin Gora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Martin Gora napisał:

Podłączam do niego Apple TV i Nvidia Shield Pro, i pozamiatane

Od miesiąca jestem użytkownikiem projektora i... wymiata wszystko co wcześniej widziałem. Bez Nvidia Shield Pro to by nie działało jak należy O Apple TV nic nie wiem. Napiszesz coś więcej, czym się różni. Wady i zalety jednego i drugiego?

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

To jakby pisać czym się różni najnowszy Samsung Galaxy od najnowszego iPhone. Po prostu dwa systemy. Oba urządzenia są dobre.

W domu pracuję na urządzeniach Apple (komputery, tablety, telefony) wiec głównie używam Apple TV, wszystko  się ładnie i prosto integruje z kontem w Apple, jest przyjazne, wygodne, jest przemyślany interface użytkownika, nie ma natłoku reklam, i jest wygodny pilot.

Shield Pro kupiłem jako dodatek bo na androidzie można samemu wrzucać sobie aplikacje (w Apple TV tylko ze sklepu Apple), a ponieważ przebywam za granicą nie chciały mi się zainstalować  apki typu Player czy Polsat Box Go (mam normalnie wykupiony abonament w obydwu). Na Shield to nie problem, wrzuciłem te aplikacje sam, połączenie z siecią przez VPN, i wszystko śmiga. 

Edytowano przez Martin Gora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Martin Gora napisał:

W domu pracuję na urządzeniach Apple (komputery, tablety, telefony) wiec głównie używam Apple TV, wszystko  się ładnie i prosto integruje z kontem w Apple, jest przyjazne, wygodne, jest przemyślany interface użytkownika, nie ma natłoku reklam, i jest wygodny pilot.

Też działam na urządzeniach apple. Rozumiem to, że jest wygodne i przemyślane.

Jak wygląda sprawa na Apple TV z podłączaniem dysku zewnętrznego i oglądaniem filmów, AVI, MKV etc.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Martin Gora napisał:

Zupełnie mnie nie obchodzi jaki w TV jest soft, bo dla mnie to ekran. Podłączam do niego Apple TV i Nvidia Shield Pro, i pozamiatane. Żaden TV nie ma oprogramowania które daje taki komfort jak te dwa urządzenia.

Zgadzam się. Ale to jest patologia że mamy TV potocznie nazwijmy SMART, a systemy posiadają zupełnie niefunkcjonalne. Tego sie nie da, tamtego się nie da, chore.

1 godzinę temu, Martin Gora napisał:

W sumie jestem zdziwiony że ktoś jeszcze używa do czegokolwiek softu w TV, bo dla mnie czy to Samsung, Sony czy LG wszystko to taki sam nie do przyjęcia syf.

Wszystko zależy od preferencji. Mając Plexa na Sony brakuje mi wyłącznie TrueHD i DTS-HD MA. Poza tym śmiga DV, śmiga MKV, śmiga DTS. Na LG można o tym zapomnieć, los decyduje że coś działa. Też mam dwa playery zewnętrzne, Zidoo oraz najnowszego Amazon Sticka który mnie pozytywnie zaskoczył. Prostota obsługi dla moich dzieciaków jak sobie są coś chcą oberzeć jest jednak bezcenna, wszystko obsługuja z poziomu TV. Jak robimy seans rodzinny to w ruch idzie player, rozwijam ekran i odpalam projektor. Zdaję sobie sprawę że wielu osobom zupełnie nie przeszkadzają wady LG, dla mnie są jednak nie do przyjęcia.

 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Butler napisał:

Zdaję sobie sprawę że wielu osobom zupełnie nie przeszkadzają wady LG, dla mnie są jednak nie do przyjęcia.

Kolega ma OLED Panasonica, ma też LG. Chwali LG za bezproblemowość i możliwości ;)

Ja na LG korzystam ze wszystkich streamingów (N, D+, AP). Gęste formaty przez zewnętrzny player z Kodi i Plex. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, AutoPirat napisał:

Też działam na urządzeniach apple. Rozumiem to, że jest wygodne i przemyślane.

Jak wygląda sprawa na Apple TV z podłączaniem dysku zewnętrznego i oglądaniem filmów, AVI, MKV etc.?

Nigdy nie próbowałem. Watpię czy się da (a w każdym razie czy się da wygodnie i bez kombinowania), to tak jak z odtwarzaniem swoich mp3 na iphone 🙂 Apple to zamknięty system i tyle.

Używam Apple TV do serwisów serwisów streamingowych, filmy z mojej lokalnej biblioteki oglądam na Shield.

8 minut temu, Butler napisał:

Zgadzam się. Ale to jest patologia że mamy TV potocznie nazwijmy SMART, a systemy posiadają zupełnie niefunkcjonalne. Tego sie nie da, tamtego się nie da, chore.

To prawda. Mam podobne odczucia. Dlatego właśnie Apple TV / Shield. Telewizory "smart" to w sumie porażka. Zraziłem się kiedy kilka lat temu Sony Bravia na androidzie po roku od zakupu przestała się uaktualniać, nawet menu działało tak wolno trzeba było czekać sekundę / dwie aby przełączyć się między ikonkami na ekranie, aplikacje typu Netflix otwierały się kilka minut albo wcale i TV się resetował. Generalnie producenci TV wsadzają tam bardzo kiepskie podzespoły jeżeli chodzi o procesory i tak dalej. Od tamtego czasu używam TV tylko jako ekranu, zaraz po zakupie wybieram źródło sygnału jako HDMI1 i to jest koniec mojej interakcji z softem telewizora.

Poza tym jest jeszcze inna sprawa - elektronika starzeje się szybciej niż ekran. Nawet TV z dobrym ekranem po kilku latach robi się wolny. Taki zewnętrzny player załatwia sprawę, zawsze można kupić nowszy player a zostawić ten sam TV. Dlatego wszystkie funkcje "smart" w telewizorach zupełnie mnie nie obchodzą, dla mnie to pic na wodę i nic więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Butler napisał:

Zgadzam się. Ale to jest patologia że mamy TV potocznie nazwijmy SMART, a systemy posiadają zupełnie niefunkcjonalne. Tego sie nie da, tamtego się nie da, chore.

Wszystko zależy od preferencji. Mając Plexa na Sony brakuje mi wyłącznie TrueHD i DTS-HD MA. Poza tym śmiga DV, śmiga MKV, śmiga DTS. Na LG można o tym zapomnieć, los decyduje że coś działa. Też mam dwa playery zewnętrzne, Zidoo oraz najnowszego Amazon Sticka który mnie pozytywnie zaskoczył. Prostota obsługi dla moich dzieciaków jak sobie są coś chcą oberzeć jest jednak bezcenna, wszystko obsługuja z poziomu TV. Jak robimy seans rodzinny to w ruch idzie player, rozwijam ekran i odpalam projektor. Zdaję sobie sprawę że wielu osobom zupełnie nie przeszkadzają wady LG, dla mnie są jednak nie do przyjęcia.

 

Zdecydowanie przesadzasz z tymi wadami w tv LG.  

Z kolei tv Sony , to przerost formy nad treścią - zdecydowanie . Płacić tyle hajsu już za samo Logo? - oj nie .

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluid81 napisał:

Zdecydowanie przesadzasz z tymi wadami w tv LG.  

Obiektywnie wymieniłem wady. Zwróciłem też uwage że niektórym mogą nie przeszkadzać. To nie są wydumki tylko realne roblemy użytkowników. Śmiać mi się aż chce jak czytam płacz o MP4 bo MKV nie idzie i z kombinacji by DV zadziałało.

5 minut temu, fluid81 napisał:

Z kolei tv Sony , to przerost formy nad treścią - zdecydowanie . Płacić tyle hajsu za samo Logo? - oj nie .

Mam TV Sony, ale wcale nie jestem fanem marki. Metodą eliminacji wykluczyłem inne TV. Niecałe 7 koła za 75" nie było jakimś nieracjonalnym wydatkiem porównując do konkurencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz , dla mnie  najważniejszym czynnikiem w przypadku tv, jest jakość generowanego obrazu.

Multimedia są na drugim miejscu.Brak  możliwości odtworzenia jakiegoś tam kodeka lub problemy z jego odtworzeniem - to nie problem (bynajmniej dla mnie ) .

7 koła za 75" z logo Sony - to zaskakująco mało!

Co to za model ? 😉

Ja byłem zdecydowanie fanem Sony/Panasonica . Mam 2 plazmy panasa i kupując pierwszego oleda w 2019 roku również celowałem w Panasonica , ale na tamtą chwilę nie implementował hdmi 2.1 w swoich oledsch  . Bralem pod uwagę oleda od Sony , ale ktoś dobrze siedzący w materii wytłumacz mi , dlaczego nie warto bulić tyle hajsu za Sony  .

Poza tym w 2019 flgowy oled Soniaka generował najgorszy obraz spośród wszystkich marek .

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Butler napisał:

Konkretny obraz od Sony w tej przekątnej kosztował bedzie raczej 2x tyle . 

W tym przypadku robotę robi przekątna,  bo 75" to już kawał obrazu 😉

Pamiętam jak , kiedyś wpadłem do salonu Sony w poszukiwaniu ich pierwszego oleda . Nie pamiętam,  co to byl za model , ale jakość generowanego obrazu robiła wrażenie.  Obok stał model zd9 (świetny obraz , ale nie ten oledowy) , z tym że te 10 cali więcej.  Z tych dwóch zdecydowanie zabrał  bym do domu tego leda . 

Przekątna daje wiekszą frajdę,  niż jakość. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konkretny obraz w sony zaczyna sie od 16000PLN's  jak juz wam wczesiej pisalem 

sony i panasonic,philips czy TCL  uzywa tej rodziny SOC  w  telewizorach :

https://www.mediatek.com/products/smart-home/digital-tv

(po ustaleniu konkretnego SOC mozna sprawdzic  jaka klase przedstawia dany odbiornik TV sony/panasonic  ! )

 

LG   i samsung maja swoje autorskie konstrukcje  ale plyty glowne szajsungow psuja sie szybciej  niz LG 😜

w LG jesli cos sie psuje to matryca oled ktora jest uzywana w zbyt wilgotnych,zimnych lub cieplych warunkach !

jednostka wewnetrzna klimatyzacji nie powinna byc montowana obok telewizora tak jak i nawilzacz 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...