Skocz do zawartości

Kolumny ze świetnym detalem | Film


Q21

Recommended Posts

Po filmach o sprzęcie basowym nadszedł czas na te, które skupiają się na jak najlepszej detaliczności. Dziś przedstawimy Wam pięć zestawów głośnikowych, które naszym zdaniem zasługują na uznanie w tej materii. W filmie znajdziecie propozycje od Focala, Dali, ATC, Audiovectora, a także Monitor Audio. 

Pamiętajcie też, że mogliśmy w filmie zmieścić tylko kilka par, które wpasowują się w tytuł. Jak zawsze zapraszamy również do kontaktu i umawiania się na odsłuchy, bo wszystkie modele z filmu, jak i znacznie więcej znajdziecie na bieżąco w naszym salonie.

Które kolumny z tych przedstawionych w filmie byście wybrali? A może zdecydowalibyście się na coś całkiem innego? Dajcie znać w komentarzach pod filmem! 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

Daliście kolumny od 8 do ponad 20k za parę, w ten przedział cenowy wpisuje się oczywiście wiele innych podłogówek, ale chciałem zapytać o:

- Heco Celan Revolution 9

- KEF R7 META

....czy tym brakuje detalu (też je macie u siebie w ofercie) na tle wymienionych? 

Nie brakuje, ale KEFy prezentują go w inny sposób, przez co nie każdy odbiera je za bardzo detaliczne :)

PS. Same Bowersy są wspomniane ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

w jakim pomieszczeniu grasz? I czy miałeś wcześniej inne Yamaszki? Będziesz zmieniał również na Yamaszkę?

Gram w salonie 35 m2.

Sofa 2,5 metra od linii kolumn. W pokoju mam grube dywany, zasłony, sporo tapicerki meblowej. Salon nie jest pustawy :) 

Wcześniej miałem 602-kę i 701-kę. Będę zmieniał na kolejną Yamahę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypytuje dość szczegółowo, bo sam mam Yamaszkę i jestem z niej cholernie zadowolony, a dostała "kopa" jak dokupiłem DAC. Gra bardzo dobrze, myślę, że u mnie największym ograniczeniem w systemie są kolumienki ( Focal Aria 906 ). Podobno Yamaszki nowe z serii x200 grają jeszcze lepiej, wyczytałem, ze mają "lepiej ułożone" i "bardziej neutralne" brzmienie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Tweeter2016 napisał:

wyczytałem, ze mają "lepiej ułożone" i "bardziej neutralne" brzmienie

Po przesiadce z 701 na 1200 granie stało się delikatniejsze, takie jakby "bardziej aksamitne", mniej tranzystorowe.

52 minuty temu, Tweeter2016 napisał:

bo sam mam Yamaszkę i jestem z niej cholernie zadowolony

A jaką masz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2024 o 10:26, Q21 napisał:

Nie brakuje, ale KEFy prezentują go w inny sposób, przez co nie każdy odbiera je za bardzo detaliczne :)

A które z wymienionych: Kef R3, Opticon 6 MK2, Diamond 25 MK2 - byłyby najlepszym kompanem dla wzmacniacza lampowego i DACa z analogiem lampowym ? Oczekiwania to granie detaliczne, ale i muzykalne, barwne i jednocześnie nieco rozrywkowe, nie nudne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2024 o 12:35, Tweeter2016 napisał:

Wypytuje dość szczegółowo, bo sam mam Yamaszkę i jestem z niej cholernie zadowolony, a dostała "kopa" jak dokupiłem DAC. Gra bardzo dobrze, myślę, że u mnie największym ograniczeniem w systemie są kolumienki ( Focal Aria 906 ). Podobno Yamaszki nowe z serii x200 grają jeszcze lepiej, wyczytałem, ze mają "lepiej ułożone" i "bardziej neutralne" brzmienie.

 

Grają tylko ta cena:/ chodź w niemczech widac widmo lepszych cen.

Dnia 20.04.2024 o 19:53, Wito76 napisał:

A które z wymienionych: Kef R3, Opticon 6 MK2, Diamond 25 MK2 - byłyby najlepszym kompanem dla wzmacniacza lampowego i DACa z analogiem lampowym ? Oczekiwania to granie detaliczne, ale i muzykalne, barwne i jednocześnie nieco rozrywkowe, nie nudne.

Opticon.

KEF i Diamond słabo do lampy.

Takie moje zdanie. Ale to pewnie wiedziałeś :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2024 o 19:53, Wito76 napisał:

A które z wymienionych: Kef R3, Opticon 6 MK2, Diamond 25 MK2 - byłyby najlepszym kompanem dla wzmacniacza lampowego i DACa z analogiem lampowym ? Oczekiwania to granie detaliczne, ale i muzykalne, barwne i jednocześnie nieco rozrywkowe, nie nudne.

Do lampy moim zdaniem Opticony wypadną najciekawiej, ale też zależy jaki dokładnie masz wzmacniacz ;) Do Silver Luny od Fezza spokojnie podpinałbym R3 lub Pylony. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...