Skocz do zawartości

Pylon Saphhire 25


jabar

Recommended Posts

23 godziny temu, jabar napisał:

Kurcze, mimo wszystko troche slabo. Membrany wykonane sa jednak z materialow, ktorych jakosc ulega pogorszeniu pod wplywem czasu np. guma. 

Guma nie ulega pogorszeniu pod wpływem czasu.

Natomiast nie chcesz to oddaj. JA tylko mówie. Nie jestem przedstawicielem Pylona. Tu na forum wystarczy już ich :D

10 godzin temu, jabar napisał:

Tak wyglada guma dookola. Tylko trzeba przyblizyc. 

Chodzi ci o ten jasniejszy nalot?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jabar napisał:

Tak.

No i w tym miejscu to nie najlepiej wygląda. Jakby było chropowate. 

 

Przechwytywanie.JPG

Oj z tym się nie zgodzę.

Po zdjęciu trudno jednoznacznie określić, ale wygląda to tak jakby warstwa jakiegoś lakieru (czy coś w tym stylu) się łuszczyła. Wg mnie nie powinno tak być w przypadku nowych kolumn prosto ze sklepu.

Zwróć do sklepu, albo napisz do Pylona w tej sprawie. Pylon sprawnie takie tematy załatwia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te kolumny Sapphire 25 od 4 lat grają z Nad 356 i Dac CA Magic 200. 

Ogólnie podoba mi sie ich granie szczególnie w rocku jak Pink Floyd,Led Zepellin,Dire Strite jest piękne gitarowe granie . Dużo od siebie daje Dac Magic 200 przed nim miałem Magic 100 i było bardziej ciepłe granie teraz więcej detalu i szybszy , dynamiczniejszy dźwięk. Jak podłączę daca jako Preamp to więcej góry słychać i jest jeszcze bardziej szczegółowo . Steruje zestawem wtedy za pomocą pilota Wiim Pro Plus. Ale większość czasu  gram na Nadzie jako integrze  wygodniej. Zasilanie daca mam liniowe wzmacniacz lepszy kabel zasilajacy i listwa z dc blockerami.

Wokal jest wysunięty do przodu ale to wina raczej wzmacniacza bo gra po angielsku średnicą czasami to denerwuje jak wole tez jak podkład instrumentalny słychać bardziej a nie darcie japy. Natomiast fajnie grają gitary elektryczne w muzyce rockowej.

Trochę gupi sie ten zestaw Sapphire 25,Nad 356  w szybkim żle nagranym metalu jest trochę bałagan jazgot w dźwięku. Nie wiem może tak ma być. Ogólnie kazdy źle nagrany utwór wychodzi na tym secie słychać to. Nie ma upiększania.

Rap,Muzyka klubowa, Elektronika bardzo fajnie brzmi jest bas raczej twardy niż miękki.

Po 4 latach myślę oprzejściu na Diamond 28 tylko nie wiem czy na jedynki czy te nowe 2 na razie za mało testów i ta cena 10 tysięcy odstrasza do tego  z tego co mówią koc na wysokich tonach. Raczej kupie starszą wersje ceny juz w okolicach 6 tysięcy .

 

Po 4 latach nie widzę nic złego, z gumą nic sie nie dzieje

Kolumny jak nowe ale są szanowane

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

A napisz do Pylona że chcesz je wymienić przez ten nalot zobaczysz co odpiszą.

Daj znać.

Dzwoniłem już w zeszłym tygodniu, dzień po zakupie. Powiedzieli, że nic się nie będzie dziać i że mógłby dać na te gumy nawet 10 lat gwarancji. Zapewniał, że nie mam się czym martwić.

Dam znać jeszcze dla sprzedawcy, może sam zaproponuje wymianę. Ostatecznie możliwe, że je zostawię, bo nie chce mi się już bawić w transporty, wnoszenie na 3 piętro itp.

 

2 godziny temu, Sławomir Unknown napisał:

Ogólnie kazdy źle nagrany utwór wychodzi na tym secie słychać to.

U mnie grają z Wiim ampem i jest identycznie. Dobrze zrealizowane nagrania brzmią bardzo dobrze, ale przy gorzej nagranych, szczególnie w rocku, słuchać lekki jazgot. 

 

2 godziny temu, Sławomir Unknown napisał:

Rap,Muzyka klubowa, Elektronika bardzo fajnie brzmi jest bas raczej twardy niż miękki.

Z tym też się zgodzę. Elektronika i klubowa nawet gorzej nagrana brzmi nadal dobrze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2024 o 07:54, jabar napisał:

No i w tym miejscu to nie najlepiej wygląda. Jakby było chropowate. 

 

Dnia 26.04.2024 o 10:48, _A_R_T_ napisał:

Wg mnie nie powinno tak być w przypadku nowych kolumn prosto ze sklepu.

Przepraszam za wtręt. Z całym szacunkiem , ale mówimy o zawieszeniu przetwornika w kolumnie , a nie dziele sztuki w stylu " Straży Nocnej " Rembrandta. To ma po prostu emitować fale akustyczne i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

 

Przepraszam za wtręt. Z całym szacunkiem , ale mówimy o zawieszeniu przetwornika w kolumnie , a nie dziele sztuki w stylu " Straży Nocnej " Rembrandta. To ma po prostu emitować fale akustyczne i tyle.

Spoko, bez urazy😉 Ale tak to jest jak jest sie lekkim pedantem i perfekcjonista😃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wing0 napisał:

Heheh Tomek okien koledze byś już nie sprzedał

Cieszę się , że zareagowałeś , bo mnie rozumiesz. Tak przyznam , powstrzymałem się przy okazji prezentowania tej " skazy" zawieszenia przed pewnym komentarzem. Michał , nadchodzą czasy , że tylko wygląd się liczy. Jak drzwi , okno nie będzie dorównywało kunsztem wykonania freskom w Kaplicy Sykstyńskiej, czy Piety Michała Anioła , to już klient będzie mógł spokojnie reklamować :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, i współczuję, tak pedantyzmu jak i konieczności współpracy z roszczeniowymi klientami. Obie strony nie mają lekko, jako weteran handlu komórkami z nowobogackimi klientami z lat dziewięćdziesiątych, domyślam się, jak to bywa. Mógłbym napisać książkę składającą się z samych opowieści o fantazji klientów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michaudio powiem tak. To co było jeszcze pięć , osiem lat temu to pikuś w porównaniu z obecnymi wymaganiami. Ostatnio byłem świadkiem pół godzinnej awantury jaką inwestorka zrobiła architektce o odcień i kształt posłania dla psa :) 

@jabar nie bierz tej naszej pisaniny do siebie. Po prostu kiedyś trzeba się wypłakać :) 

Wracając do Pylona. Skorzystaliśmy swego czasu z zaproszenia / Zlot Forum/ właścicieli fabryki. Zwiedziliśmy linię produkcyjną. Jakość wykonania skrzynek tych kolumn jak dla mnie jest ponadprzeciętna. Tak samo jak zaangażowanie w zrobienie dobrego produktu. Wg. mnie jak Ci odpowiadają Pylony dźwiękowo to na resztę nie ma co narzekać :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, kolego Jabar nie bierz tego do siebie. Z własnego doświadczenia podpowiem ci, że też kiedyś miałem podobny  zgryz. Używane kolumny miały obicie, pozbyłem się ich, i do dziś żałuję. Bo teraz nie mogę ich dostać. Zanim zdecydujesz, dobrze się zastanów, bo jeśli ich dźwięk ci siadł, to możesz potem długo i kosztownie szukać ich zastępstwa. Polecam pod rozwagę i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

 nie bierz tej naszej pisaniny do siebie

Luzik😉 Sam walcze z tym jak moge, ale czasami nie wychodzi. Z wiekiem coraz bardziej odpuszczam, bo tak na prawde po krotkim czasie takie rzeczy juz nie maja znaczenia. 

Tak na marginesie to moi koledzy stawiali, ze glosniki bede wybierac dwa lata😅 Chociaz zapewne nie jeden tyle wybieral, z tym, ze tutaj chodzi glownie o brzmienie, a nie wyglad. 

Na dzien dzisiejszy brzmieniowo szafiry mi odpowiadaja biorac tez pod uwage trudna akustyke i jak na razie koncze poszukiwania. 

17 minut temu, tomek4446 napisał:

moje paczki , pod względem designu wg. obecnych norm estetyki

Te akurat same w sobie mi sie podobaja, bo wygladaja jak klubowe😉 Sam bym takie chcial, ale moze nie do mieszkania w bloku 😅

2 godziny temu, michaudio napisał:

Mógłbym napisać książkę składającą się z samych opowieści o fantazji klientów. 

To juz masz zajecie na emeryturze😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Wojciech Pacuła napisał o tych kolumnach, że na „dzień dobry” mają czystość, a uderzenie, atak, gładkość podtrzymania i dokładne wybrzmienie powodują, że dowolna, słuchana za ich pomocą płyta zamienia się w spektakl.

I dostały nagrodę.

I co chcieć więcej, jeśli przysuwanie ich do ściany ładnie wypełnia niski środek. No tak pisze Pan Wojtek.

Pamiętam, że na zdjęciu Aurory przyklejone do ściany były. Sweet spotem należy dostroić brzmienie, a cyfrową korekcją wspomóc niski bas, o ile będzie trzeba.

Gratuluję wyboru i czekam na opis wrażeń i jak tam się brzmienie podoba. Za kilka tygodni.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...