Skocz do zawartości

Yamaha Rx-V4A


Recommended Posts

Dnia 30.04.2024 o 08:08, ksieciunio3231 napisał:

Po prostu w ciszy gra strasznie płytko.

Tu jest wiele zależności, głośniki, pomieszczenie, a w zasadzie jego akustyka, też trzeba mieć świadomość że przy cichym słuchaniu amplituner/wzmacniacz nie podaje tyle "prądu" do przetworników - szczególnie niskotonowych żeby się rozbujały, dlatego w stereo (w słabszych wzmacniacach) stosuje się filtr loudness, a w systemach kina coś podobnego tyle że każdy producent nazywa to po swojemu (Dynamic EQ, YPAO volume itd.).

Dnia 30.04.2024 o 09:39, bora902 napisał:

po co dla swiezaka ten belkot ?!

zamiast napisac mu ze musi kupic sobie denona x1700h dab     lub x1800h dab       lub x2800h dab   ( !!!)   w zamian yamahy !

entry model denona  bija na glowe inne amplitunery  i tu nie ma sensu sie rozwodzic w temacie...

mam Marantz-a SR5013 i w porównaniu do poprzedniego Onkyo TX-NR686 w kinie jest cienki jak Polsilver. A to grupa Denon-Marantz, nie wskazywałbym tak jednoznacznie Denon-a jako wyznacznika - to że Tobie się podoba nie znaczy że wszystkim będzie odpowiadało. Przyjmiesz na klatę rekompensatę wydatku na Denona jeżeli koledze @ksieciunio3231 nie przypadnie do gustu? Ja bym nie ryzykował tak jednoznacznego wskazania 😃.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz a teraz powiem wam coś. Marantz wziął się stąd że zadzwoniłem do SR Home z Oświęcimia i tam pan powiedział że Yamaha to jedna wielka kpina i przereklamowany produkt nic nie warty. I że niby wszyscy o tym wiedzą którzy znają się na audio. I stąd ja laik miałem wątpliwości. I dlatego zacząłem zastanawiać się nad marantzem bo pan specjalistami bardzo go polecał i powiedział że nie ma w sobie równych w tej cenie. Stąd były moje chwilowe wątpliwości

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, pan się nie ładnie zachował. Jestem ciekaw głębszej argumentacji jego opinii. I czy w momencie kiedy ją wypowiadał mial na stanie yamahe  ? :)
 

S4Home - można prosić o waszą opinie w sprawie tego porównania ?

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, ksieciunio3231 napisał:

I dlatego zacząłem zastanawiać się nad marantzem bo pan specjalistami bardzo go polecał i powiedział że nie ma w sobie równych w tej cenie. Stąd były moje chwilowe wątpliwości

Masz wątpliwości? To bardzo dobrze i wszelakie uprzedzenia odłóż na bok, bo... z pewnością jest wart uwagi i posłuchania! 

https://audio.com.pl/testy/kino-domowe/amplitunery-av/3616-marantz-cinema-70s

 

(ciekawe, bo kiedy od nich kupowałem, to wówczas tak bardzo nie polecali. I w następstwie straciłem czas na poszukiwaniu czegoś lepszego. Co nie znaczy, że nie znalazłem, ale ja podobno nie mam słuchu, jak to ktoś stwierdził na tym forum, bo właśnie twierdzę, że ten Marantz gra wyjątkowo normalnie, czyli b. dobrze)

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam z top HiFi😀

Wiadomo o co chodzi. Mc Donald ma coca cole a KFC Pepsi 😃

Pamiętam jak dzwoniłem zanim kupiłem Yamahę do top HiFi i pytałem czy mają Denona z teufelem i czy poleca... Pan powiedział że jak chce kupować wynalazki to proszę bardzo😄

Pamiętam jak dzwoniłem zanim kupiłem Yamahę do top HiFi i pytałem czy mają Denona z teufelem i czy poleca... Pan powiedział że jak chce kupować wynalazki to proszę bardzo😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Butler napisał:

Jak pojedziesz do @Top Hi-Fi & Video Design usłyszysz dokładnie odwrotne sugestie.

W @Top Hi-Fi & Video Design , to dopiero nie mają żadnych hamulców z dyskredytowaniem konkurencji. I robią to po mistrzowsku, nawet bez użycia słów. Samym wzrokiem wbijają w ziemię. Za każdym razem wychodziłem od nich z poczuciem ulgi :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ale tak to już jest ze sprzedawcami, że najczęściej zachwalają albo to co mają na stanie (lub grupę którą handlują) albo to na czym mają dobrą prowizję, najgorsze w tym jest to że potrafią przy okazji dosyć mocno skopać konkurencję - innych producentów. Dlatego najlepszym doradcą jest własne ucho. Jednak w tym wypadku mamy znowu problem z tym że inaczej to zagra w salonie, a inaczej w domu. Z amplitunerem kina jest dodatkowa zagwozdka bo nie wiem czy któryś z salonów zrobi nam odsłuch wielokanałowy, najczęściej sprawa sprowadza się do stereo. Idealne rozwiązanie to wpłacenie kaucji i wypożyczenie sprzętu do domu, ale nie każdy może sobie na to pozwolić.

Co do Marantz-a już się wypowiedziałem, ale dodam że w stereo w trybie Direct gra zdecydowanie ładniej i równiej w porównaniu do byłego Onkyo, to jest jego duża zaleta, że jak na ampli kina (w jego cenie) radzi sobie całkiem dobrze. Być może to wpływa na zbyt łagodny, równy i mniej emocjonalny, żywiołowy przekaz w kinie. Jednak w porównaniu do wzmacniacza stereo który posiadam znów zostaje w tyle. Dlatego rozdzieliłem w pewnym sensie jedno od drugiego. Do stereo mam zintegrowanego Audiolaba 8300A, a do kina póki co Marantz z wykorzystaniem końcówki w Audiolab-ie. Taka powiedzmy "hybryda". Wygodne w użytkowaniu i spełnia moje oczekiwania, no może poza niedomaganiem w kinie, ale to mam nadzieję wkrótce się zmieni i pojawi się najprawdopodobniej RZ50.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie przez pryzmat stereo, wypada dobrze. Nawet stwierdzę, że ten nowy model nadspodziewanie dobrze, bo dorównuje dobrym wzmacniaczom stereo. W kinie, to do głowy nie przyszło robić porównań. Przełączać kabelki, bawić się ustawieniami, ...to bym sobie chyba w łeb strzelił :) 

16 minut temu, tomek72 napisał:

poza niedomaganiem w kinie, ale to mam nadzieję wkrótce się zmieni i pojawi się najprawdopodobniej RZ50.

To daj znać, kiedy zmienisz i czy było warto? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, AutoPirat napisał:

To daj znać, kiedy zmienisz i czy było warto? 

Mam porównanie do poprzedniego TX-NR686 który uległ uszkodzeniu po uderzeniu pioruna (tym sposobem wylądował u mnie Marantz - rok 2021 totalny brak sprzętu na rynku poza Denon/Marantz) i zdecydowanie Onkyo w kinie było jak dla mnie lepsze, mimo gorszego systemu kalibracji/korekcji tam było AccuEQ w porównaniu do Audyssey. Jestem przekonany że RZ50 wypadnie jeszcze lepiej, rozważałem Arcama, ale cena, a poza tym do stereo mam wzmacniacz więc na tym mi nie zależy. Oczywiście przed samym zakupem zrobię sobie rekonesans odsłuchowy, może nawet zdecyduję się na wypożyczenie - tylko testowanie w trybie kina jak sam napisałeś wymaga trochę roboty z ustawieniami, kabelkami etc. - ale wezmę 2 tygodnie urlopu i będę się bawił jak będzie trzeba takie elektro-wczasy 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Ogólnie na S4 home nie mogę narzekać bo kilkukrotnie kontaktowałem się z nimi i byli bardzo pomocni i życzliwi oprócz zniechęcania mnie do Yamahy oczywiście. A co do top hi fi to czułem się kupując moje kino tak samo jakbym przyszedł do eleganckiej restauracji i zamówił same frytki. Takie miałem odczucia dzięki panu z za lady....

Edytowano przez ksieciunio3231
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ksieciunio3231 napisał:

Ogólnie na S4 home nie mogę narzekać bo kilkukrotnie kontaktowałem się z nimi i byli bardzo pomocni i życzliwi oprócz zniechęcania mnie do Yamahy oczywiście. A co do top hi fi to czułem się kupując moje kino tak samo jakbym przyszedł do eleganckiej restauracji i zamówił same frytki. Takie miałem odczucia dzięki panu z za lady....

 

akurat to czeste w sklepach specjalistycznych  i nie tylko z branzy muzycznej ze sa nastawione pod konkretne grupy zawodowe ktore im ufaja i placa bez zmrugniecia okiem  za towar 😜

najwazniejsze przy zakupie jakiegokolwiek sprzetu jest danie sobie czasu na wybor  lub zamowienie go poprzez internet ktory daje nam dodatkowa tarcze ochronna w postaci extra terminu na zwrot sprzetu lub jego wymiane na inny model 

co ciekawe ten sam sklep moze miec super serwis wysylkowy online a kiepski punkt sprzedazy fizycznej  z czym sie kazdy zapewne sam spotkal 

plusem sklepow fizycznym sa przedmioty demo lub lezaki magazynowe ktore mozna kupic przypadkowo w bardzo dobrej cenie ale to tez nie regula ze idac po kolumny wyjdziemy z telewizorem  😝

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.05.2024 o 06:57, AutoPirat napisał:

W @Top Hi-Fi & Video Design , to dopiero nie mają żadnych hamulców z dyskredytowaniem konkurencji. I robią to po mistrzowsku, nawet bez użycia słów. Samym wzrokiem wbijają w ziemię. Za każdym razem wychodziłem od nich z poczuciem ulgi :) 

 

Może jakiś faktyczny przykład? bo napisać to można sobie wszystko :)

 

Dnia 2.05.2024 o 22:27, Butler napisał:

Jak pojedziesz do @Top Hi-Fi & Video Design usłyszysz dokładnie odwrotne sugestie.

Zgadza się, to logiczne.

Aczkolwiek warto jest podejść do temu, czasem bardziej obiektywnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Zgadza się, to logiczne.

Oczywiście że to logiczne. To normalne że w handlu pogardza i ośmiesza się konkurencyjne produkty by sprzedać "swój", często spotykana sytuacja. Mimo iż to mało etyczne i przykre, to jednak naturalne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Może jakiś faktyczny przykład? bo napisać to można sobie wszystko :)

Bardzo proszę, tu jest ich znacznie więcej. Życzę miłej lektury - doprawdy niektóre wpisy, to ciekawie się czyta. Od strony klienta , to można się zrelaksować, śmiejąc się z absurdów i porównań :D :D :D 

Google -> Top HiFi Kraków opinie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AutoPirat napisał:

Bardzo proszę, tu jest ich znacznie więcej. Życzę miłej lektury - doprawdy niektóre wpisy, to ciekawie się czyta. Od strony klienta , to można się zrelaksować, śmiejąc się z absurdów i porównań :D :D :D 

Google -> Top HiFi Kraków opinie

Liczyłem na Twój indywidualny przykład. Może go jednak nie ma ;)

 

5 godzin temu, Butler napisał:

Oczywiście że to logiczne. To normalne że w handlu pogardza i ośmiesza się konkurencyjne produkty by sprzedać "swój", często spotykana sytuacja. Mimo iż to mało etyczne i przykre, to jednak naturalne. 

Wyrwałeś część mojego zdania, doczytaj całe...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Liczyłem na Twój indywidualny przykład. Może go jednak nie ma ;)

Oczywiście, że jest, ale pewne szczegóły (...) zostawię dla siebie, żeby ktoś opatrznie nie wykorzystał tego przeciwko mnie :) Natomiast konkretnie, to żeby nie było, to:

 

Umówiona wizyta na odsłuch B&W oraz Elac. A żeby się jeszcze zgrać w terminie, to co najmniej tydzień naprzód należy się umawiać.

Z niecierpliwością człowiek czeka, przyjeżdża i dowiaduje się na miejscu od "sprzedawczyka" mającego minę: olewacko-zatroskaną, że Elac w tym czasie się sprzedały. 30km jazdy (w jedną stronę) i 2h stracone, bo to centrum Krakowa - psu na budę!

Myślę sobie, żeby czas nie był do końca zmarnowany, to poprosiłem oprócz B&W o inne Elac. "Sprzedawczyk" spojrzał na mnie z miną (...) i rzekł coś w stylu: -ale one kosztują ponad 20kPLN! I z miną (...) wniósł do sali odsłuchowej. 

Naprawdę, odechciało się słuchać tych głośników. Jak stamtąd wyszedłem... i zobaczyłem słońce, to poczułem rzeczywistą ulgę.

Czy podać jeszcze termin, kiedy była dokładnie umówiona ta wizyta? ...bo nie rozumiem po co te dociekliwości?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, AutoPirat napisał:

Oczywiście, że jest, ale pewne szczegóły (...) zostawię dla siebie, żeby ktoś opatrznie nie wykorzystał tego przeciwko mnie :) Natomiast konkretnie, to żeby nie było, to:

 

Umówiona wizyta na odsłuch B&W oraz Elac. A żeby się jeszcze zgrać w terminie, to co najmniej tydzień naprzód należy się umawiać.

Z niecierpliwością człowiek czeka, przyjeżdża i dowiaduje się na miejscu od "sprzedawczyka" mającego minę: olewacko-zatroskaną, że Elac w tym czasie się sprzedały. 30km jazdy (w jedną stronę) i 2h stracone, bo to centrum Krakowa - psu na budę!

Myślę sobie, żeby czas nie był do końca zmarnowany, to poprosiłem oprócz B&W o inne Elac. "Sprzedawczyk" spojrzał na mnie z miną (...) i rzekł coś w stylu: -ale one kosztują ponad 20kPLN! I z miną (...) wniósł do sali odsłuchowej. 

Naprawdę, odechciało się słuchać tych głośników. Jak stamtąd wyszedłem... i zobaczyłem słońce, to poczułem rzeczywistą ulgę.

Czy podać jeszcze termin, kiedy była dokładnie umówiona ta wizyta? ...bo nie rozumiem po co te dociekliwości?

 

Ok, jest to dla nas informacja. Dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Ok, jest to dla nas informacja. Dzięki.

Mam nadzieję, że zostanie "pozytywnie" wykorzystana.

Dlatego żal pozostał do dzisiaj, że poniekąd z braku wyboru, wybór padł na Dynaudio, ale widocznie "LOS" tak chciał. Pozdrawiam.

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Ja wspomniałem, że warto podejść do oceny obiektywnie.

Tak tak. I na pewno oprócz ampli Yamaha i NAD macie coś więcej do zaoferowania. Baju baju.

Macie profil taki a nie inny, nic mi do tego. Ale nie zaklinaj rzeczywistości że realia są inne jak napisałem. Nikt u Was nie zaproponuje Denona, Onkyo czy Arcama.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, AutoPirat napisał:

Mam nadzieję, że zostanie pozytywnie wykorzystana.

Dlatego żal pozostał do dzisiaj, że poniekąd z braku wyboru, wybór padł na Dynaudio, ale widocznie "LOS" tak chciał. Pozdrawiam.

Każda opinia jest ważna, będziemy więc starali się to poprawić aby podnosić jakość.

1 minutę temu, Butler napisał:

Tak tak. I na pewno oprócz ampli Yamaha i NAD macie coś więcej do zaoferowania. Baju baju.

Macie profil taki a nie inny, nic mi do tego. Ale nie zaklinaj rzeczywistości że realia są inne jak napisałem. Nikt u Was nie zaproponuje Denona, Onkyo czy Arcama.

Wyłącznie miałem na myśli, aby obiektywnie wyrażać się o markach, których nie prowadzimy w sprzedaży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.05.2024 o 08:50, ksieciunio3231 napisał:

Tak jak pisałem powyżej. Podłączalem demona. Muzyka grała łukowato. Ale nie miałem dużo czasu i mikrofonu do kalibracji więc grałem na ustawieniach ach kolegi. Może to miało jakieś znaczenie 

*mułowato

Denona? Ale jakie musiał by mieć ustawienia?

Dnia 2.05.2024 o 08:36, bora902 napisał:

dla mnie x1700h dab  gra w kinie przyjemniej od x2800h  😜

(ofkors na RP od klipsch bo tylko w tej konfiguracji to odsluchalem)

A to ciekawe ,dlaczego?

Dnia 2.05.2024 o 08:36, bora902 napisał:

od kiedy tez v4a jest sprzetem tej samej klasy co x1700h dab ?

Od zawsze od czasów kiedy seria X1xxx była jeszcze AVR17. Dobrze pamiętam?

Dnia 2.05.2024 o 08:36, bora902 napisał:

No i co Ci to pokazuje?

Dnia 2.05.2024 o 21:00, ksieciunio3231 napisał:

A teraz a teraz powiem wam coś. Marantz wziął się stąd że zadzwoniłem do SR Home z Oświęcimia i tam pan powiedział że Yamaha to jedna wielka kpina i przereklamowany produkt nic nie warty. I że niby wszyscy o tym wiedzą którzy znają się na audio. I stąd ja laik miałem wątpliwości. I dlatego zacząłem zastanawiać się nad marantzem bo pan specjalistami bardzo go polecał i powiedział że nie ma w sobie równych w tej cenie. Stąd były moje chwilowe wątpliwości

To są jego słowa? Kurcze aż nie chce mi się wierzyć. Serio.

Oj, to wiele się zmieniło odkąd mnie nie ma :(

10 godzin temu, AutoPirat napisał:

Bardzo proszę, tu jest ich znacznie więcej. Życzę miłej lektury - doprawdy niektóre wpisy, to ciekawie się czyta. Od strony klienta , to można się zrelaksować, śmiejąc się z absurdów i porównań :D :D :D 

Google -> Top HiFi Kraków opinie

JA jestem z Krakowa, jeżdze do innych Topów :(

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...