Skocz do zawartości

WiiM Ultra nadchodzi


pavello

Recommended Posts

Niestety wynikły problemy z moimi urządzeniami Wiim, które wydają mi się poważne: 

1) Przy słuchaniu radia z Wiim Pro, który jest podłączony kablem coaxial do DAC (Cambridge Audio DacMagic 100 podłączony do wzmacniacza kablami RCA) - wyłącza się czasami DAC. Tak jakby zadziałało zabezpieczenie.

2) Przy słuchaniu z TIDALA na Wiim Ultra podłączonym kablem USB do DAC (Pro-Ject Pre Box S2 Digital podłączony do wzmacniacza kablami RCA) - wyłącza się czasem wzmacniacz (Roksan Kandy K1 mk3). Tak jakby zadziałały zabezpieczenia we wzmacniaczu. 

Co może być istotne DAC CA DacMagic 100 ma osobne zasilanie i przycisk on/off, natomiast DAC Pro-Ject jest zasilany przez kabel USB i nie ma przycisku on/off.

Co o tym sądzicie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2024 o 08:45, Doniu99 napisał:

Właśnie za pierwszym i drugim razem była cisza. Za trzecim pojawił się monit o skanowaniu danych z usb. Tak też zrobiłem, sprawdził ilość utworów i teraz śmiga wszystko.

Dziwne.

A ten problem się potem dalej pojawiał? Czy już nie odpinasz?

Dnia 29.08.2024 o 11:41, temp napisał:

We wtorek wieczorem zamówiłem na Amazon, wczoraj (czyli w czwartek) odebrałem paczkę. Zamieniłem go jako źródło z Bluesound Node z zasilaniem od PD Creative, ale że za DAC-a robi Topping D90SE to zgodnie z oczekiwaniami różnicy w dźwięku ja nie słyszę (zależało mi na innych funkcjach).
Mam z nim za to kilka problemów - po pierwsze, jest praktycznie niewidzialny dla naszych telefonów, gdy podpinam go przez Ethernet. Aplikacja na Windowsa go widzi (działająca na laptopie, który jest podpięty po WiFi tą samą siecią, co telefony!), muzyka gra, ale telefony tracą go z oczu. Zauważyłem przez przypadek, że podobnie jest z Bluesoundem i Spotify - gdy jest podpięty po WiFi Spotify w telefonie go widzi, gdy wepnę w Ethernet - Spotify przestaje widzieć, ale apka Bluesound w telefonie działa z nim bez problemu. Nie mniej jednak wracając do WiiM to WiiM Home na telefonach (oba z Androidem) nie widzi WiiM Ultra podpiętego po Ethernecie. Ma ktoś pomysł na to...?
Drugi problem to gapless, który nie działa, albo przynajmniej nie na słuchanych przeze mnie płytach. Podrzućcie mi proszę nazwę jakiegoś albumu, który u Was na Ultra działa bez przerw (najlepiej jakieś koncertowe).
I trzecia sprawa - niestety pomimo usypiania się sprzętu czy nawet wyłączania go z pilota mój DAC dalej pozostaje aktywny, dopiero fizyczne odpięcie WiiM Ultra od zasilania powoduje, że Topping samoczynnie się wyłącza, a więc pomimo zapewnień producenta, do którego w tej sprawie pisałem, że port USB po uśpieniu streamera traci sygnał (co miało pozwalać na samoczynne wyłączanie się DAC-a, posiadającego taką funkcję), w praktyce tak nie jest. Póki co moje Toppingi (E50 i D90SE) wyłączają się skutecznie tylko po podpięciu ich do kompa, aczkolwiek tego problemu raczej sami nie rozwiążemy, tu musi zadziałać producent, do którego zgłoszę ten problem.

Poza w/w rzeczami wszystko działa pięknie, także w tej cenie można śmiało polecać!

Może to konfikt sieci 2,4 / 5?

 

2 godziny temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

1) Przy słuchaniu radia z Wiim Pro, który jest podłączony kablem coaxial do DAC (Cambridge Audio DacMagic 100 podłączony do wzmacniacza kablami RCA) - wyłącza się czasami DAC. Tak jakby zadziałało zabezpieczenie.

Sprawdzałeś kabel?

2 godziny temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

2) Przy słuchaniu z TIDALA na Wiim Ultra podłączonym kablem USB do DAC (Pro-Ject Pre Box S2 Digital podłączony do wzmacniacza kablami RCA) - wyłącza się czasem wzmacniacz (Roksan Kandy K1 mk3). Tak jakby zadziałały zabezpieczenia we wzmacniaczu. 

Ok czyli to samo co wyżej tylko inny DAC i inny kabel?

A RCA w obu przypadkach masz te same?

2 godziny temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

Co o tym sądzicie? 

Czy:

Przed wiim coś miałeś na dokładnie takich samych elementach reszty toru?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Dziwne.

A ten problem się potem dalej pojawiał? Czy już nie odpinasz?

Może to konfikt sieci 2,4 / 5?

 

Sprawdzałeś kabel?

Ok czyli to samo co wyżej tylko inny DAC i inny kabel?

A RCA w obu przypadkach masz te same?

Czy:

Przed wiim coś miałeś na dokładnie takich samych elementach reszty toru?

Kable mam te same w obydwu zestawach. Wcześniej orzed urządzeniami Wiim były podłączone serwery muzyczne HP i nie było takich problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Dziwne.

A ten problem się potem dalej pojawiał? Czy już nie odpinasz?

 

Odpinam i już problem się nie pojawia. Mało tego sprawdziłem z exFAT i o wiele większą pojemnością pendrive - zadziałał na strzała i jest wszystko git. Podpinam na wyłączonym urządzeniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując Wima Ultra z Eversolo A6 w zakresie radzenia sobie z elektromagnetycznym smogiem Wiim wyprzedza o klasę Evera. 

U mnie wzmacniacz lampowy jest w I klasie ochronności (uziemiona obudowa). Ever zasilany jest wtyczką trzybolcową, Wimm dwubolcową zatem z wiimem istnieje prawdopodobieństwo, że nie będzie udziału w globalnej pętli masy systemu audio. 

Po podłączeniu mojego lampowca do Klipsch Heresy III o efektywności 99dB po przyłożeniu ucha do tuby tweetera słychać leciutki hiss gdy wzmacniacz sterowany jest Everem. Nie ma tego zjawiska w przypadku Ultry. Obrazowo pisząc z Ultrą jest czarne tło niemal idealne. Nawet z kilku cm nic w tubie nie słychać.

Może to być też przyczyną, że odniosłem wrażenie, iż z Ultrą muzyka wydaje się bardziej detaliczna i przejrzysta, bo mój wzmak lampowy podczas odtawarzania muzyki intermodulował ten hiss z nutami muzyki pogarszając jakość dźwiękowych detali.

Niestety wzmacniacz nie jest technicznie zbyt idealny i zniekształcenia intermodulacyjne ma jak większość wzmacniaczy SET bez ujemnego sprzężenia zwrotnego. 

Do takich wzmacniaczy Ultra będzie lepszym wyborem patrząc na ten widoczny ślad zakłóceń wcz. 

Na gifie pomiar "ciszy" mikrofonem telefonu włożonym w tubkę tweetera apką Spectroid. Z odległości pół metra tego hissu w konfiguracji z Everem już nie widać i nie słychać ale po przyłożeniu ucha jest dość wyraźny. Z Ultrą nawet z uchem przy tubce nic nie słychać prócz "ciszy".

 

wiim vs ever.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomek4446 napisał:

Piotr , piszesz z damą . Którą notabene miałem przyjemność poznać i pozdrawiam. :) 

Juz kilka razy probowalem, zeby poznal chociaz roznice miedzy chodz i choc, ale bez efektu. Ciezko sie czasami czyta. Moze faktycznie ciezko sie skupic, na czytaniu, kiedy pisze sie na kazdy temat, na jednym i drugim forum.

2 godziny temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

Wiimy to się muszą wygrzewać?

Nie przesadzajmy juz :) Tym bardziej czytajac, w jakiej konfiguracji je traktujesz.

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

Niestety wynikły problemy z moimi urządzeniami Wiim, które wydają mi się poważne: 

1) Przy słuchaniu radia z Wiim Pro, który jest podłączony kablem coaxial do DAC (Cambridge Audio DacMagic 100 podłączony do wzmacniacza kablami RCA) - wyłącza się czasami DAC. Tak jakby zadziałało zabezpieczenie.

2) Przy słuchaniu z TIDALA na Wiim Ultra podłączonym kablem USB do DAC (Pro-Ject Pre Box S2 Digital podłączony do wzmacniacza kablami RCA) - wyłącza się czasem wzmacniacz (Roksan Kandy K1 mk3). Tak jakby zadziałały zabezpieczenia we wzmacniaczu. 

Co może być istotne DAC CA DacMagic 100 ma osobne zasilanie i przycisk on/off, natomiast DAC Pro-Ject jest zasilany przez kabel USB i nie ma przycisku on/off.

Co o tym sądzicie?

Może to DC protection. Jeśli tak, to znakomicie że zabezpieczenia działają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MariuszZ napisał:

Zrobiłem jak sugerowali ale nic nie pomogło. 

A zapłaciłeś za internet ? :)

2 minuty temu, MariuszZ napisał:

U mnie wiim ma problem z odtwarzaniem Tidala w hi res.

Dla mnie Tidal to dziadostwo. Takie problemy o jakich piszesz miałem dwa m-ce temu na Eversolo. Jak się okazało / po wpisach na różnych forach / nie była to wina A6. Obecnie jest ok. na jak długo nie wiadomo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, tomek4446 napisał:

Dla mnie Tidal to dziadostwo. Takie problemy o jakich piszesz miałem dwa m-ce temu na Eversolo. Jak się okazało / po wpisach na różnych forach / nie była to wina A6. Obecnie jest ok. na jak długo nie wiadomo.

Na malinach  (Volumio, MoOde) ani też na Volumio Primo ani przez chwilę nie było żadnego problemu... odkąd pamietam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, MariuszZ napisał:

U mnie wiim ma problem z odtwarzaniem Tidala w hi res. Przy 96kHz dostaje czkawki. Na Amazonie hi res odtwarza prawidłowo.

U mnie tak było po aktualizacji softu, zrobiłem przywrócenie ustawień fabrycznych i teraz zero problemu.

12 godzin temu, no_i_fajnie napisał:

Juz kilka razy probowalem, zeby poznal chociaz roznice miedzy chodz i choc, ale bez efektu. Ciezko sie czasami czyta. Moze faktycznie ciezko sie skupic, na czytaniu, kiedy pisze sie na kazdy temat, na jednym i drugim forum.

Czepiasz się ludzi, a sam piszesz bez polskich liter, więc w sposób podobnie problematyczny. Robić komuś łaskę a robić komuś laske to nie to samo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MariuszZ napisał:

Po resecie do domyślnych wgrałeś nowy soft?

Odwrotnie, sprzęt przyjechał, niedługo po podłączeniu zawołał aktualizację, po aktualizacji zaczął przerywać na wysokich rozdzielczościach, wtedy zrobiłem factory reset i po tym śmiga bez żadnych przerw na wszystkim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MariuszZ napisał:

Po resecie do domyślnych wgrałeś nowy soft?

 

11 minut temu, temp napisał:

Odwrotnie, sprzęt przyjechał, niedługo po podłączeniu zawołał aktualizację, po aktualizacji zaczął przerywać na wysokich rozdzielczościach, wtedy zrobiłem factory reset i po tym śmiga bez żadnych przerw na wszystkim.

Może i ja zrobię przywracanie do ustawień fabrycznych jeśli to pomaga :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...