Skocz do zawartości

WiiM Ultra nadchodzi


pavello

Recommended Posts

2 godziny temu, Dedal napisał:

Sporo osób twierdzi że transporty nie grają , więc zapytam tych co słyszą.

Jaką sygnaturę mają te Wiimy? 🤔

Ja mam tylko Mini, więc nie wiem czy interesuje Cię to urządzenie i opinia. A ostatnio to tylko do radyjek i po Jack-Rca słucham. Wcześniej po optyku oczywiście sporo słuchałem więc taką opinię również posiadam. Zresztą za chwilę ktoś może złapać mnie za słówka i spytać, czy opisuję sygnaturę Wiima czy zewnętrznego DACa. A

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne, że jest nadzieja na Ultrę plus 🤣

Osobiście nie kumam tylko po co to phono lepiej mogli zostawić wejscie coax...

Bo fajnie jak mamy coaxiala, optyka i ewentualnie to HDMI Arc dla co niektórych Kolegów 

Ale Kolega gęsikuper ma rację - gdyby nie takie Eversolo czy Wiim byśmy byli zdai na drogie Luminy, Auralici i nowsze CXN-ny za kolejne kilka tysi więcej od poprzedniej generacji.

Konkurencja skośnooka mocno przetasowała rynek i jakość, która jeszcze niedawno kosztowała 10tysi dzisiaj jest dostępna za ułamek ceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bawiłem się dsp, co w tym złego? Moc obliczeniowa procków tanieje, dzisiejsze dsp jest tak dobre, że nie widzę przeszkód by z niego korzystać. Zdaje się że większość ludzi zapomina o jednej ważnej rzeczy, tor audio nie kończy się na kolumnach, czy słuchawkach. Nasze uszy którymi słuchamy, i mózg którym słyszymy, jest ostatnim elementem tej układanki. Większość skupia się na fetyszu liniowości dźwięku, na etapie kolumn/słuchawek, a najważniejsze jest by usłyszeć tą liniowość w naszej głowie. Jako że słyszymy głównie średnicę, to należy skompensować braki basu i sopranu. Wtedy usłyszymy fizjologiczny, czyli dopasowany do charakterystyki naszego słuchu pełny liniowy dźwięk. Kto zapomina o tym, będzie wiecznie przewalał sprzęt, zamiast słuchać muzyki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, michaudio napisał:

Kto zapomina o tym, będzie wiecznie przewalał sprzęt, zamiast słuchać muzyki. 

Nigdy się tyle sprzętu nie naprzewalalem plus pomiary i różne setupy jak za czasów używania DSP. Ślepa droga. Czy korekty FIR czy IIR , czy małe Q czy większe,  czy mała ilość taps czy duża, zawsze słyszałem DSP w torze i dla mnie psuło jakość w większym stopniu niż poprawiało cokolwiek. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michaudio ja też nie widzę przeszkód , a co tak napisałem ? 

Zauważyłem że dla niektórych DSP to jak złoty przycisk w mam talent "jesteś w półfinale " właśnie w półfinale bo o finale to mogą pomarzyć nieliczni 😉

Mnie nie pasuje to co się dzieje z dźwiękiem po korekcji  , o ile pomoc przy ogarnięciu kwestii modów pomieszczenie niskich częstotliwości uważam za pomocne to ogólnie co się dzieje z muzyką juz nie . 

Nie lubię liniowego dźwięku ,tak dla ścisłości .

Zrozumiałem że korzystasz z dsp cały czas?

Pzdr

 

 

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystam obecnie wcale, nie chodzi mi o to żeby wywrócić sygnaturę dźwięku do góry nogami, ale lekka korekta nie zaszkodzi. Problem jest inny, producenci audio budują sprzęt który gra liniowo w pomiarach, a nasz słuch nie jest liniowy, nie słyszymy jak mikrofony, słyszymy jak ludzie. To niedopasowanie sprzętu do naszych potrzeb powoduje że większość sprzętu brzmi dla nas tak samo mdło, obojętnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to korekcja dsp dąży do liniowego przekazu , czyż nie.

Liniowo w pomiarach a wstawia sie do swojego pomieszczenia i....?

Tam dołek tu górka , później dsp by wyrównać .

Czyli Ty trafiłeś z brzmieniem bez dsp , myślę że inni też mogą 🤗

Pzdr 

15 minut temu, ProjectPi napisał:

To śmiesz przypuszczać mylnie.

Za dużo o innych myślisz . 

Czas sobą się zająć 🤗

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wygładzania, jak to czasem bywa w internetach i folderach reklamowych. Na „niskie” sub się wcina. 

4015A8F9-10D7-464D-BB3E-06DBE2B8EE41.jpeg

Jeśli ten wiim posiada dsp, to fajnie jest z tego skorzystać.

Bez dsp na sub, niskim i średnim basie niefajnie mi było podczas odsłuchów. 

Na resztę pasma dobrze jest wspomóc się pochłanianiem/dyfuzją. Liniowo już nie musi być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracamy do punktu wyjścia, jako człowiek chcę słyszeć liniowy dźwięk w mojej głowie, więc z kolumn w akustyce mojego pokoju, powinien się wydobywać dźwięk który skompensuje nieliniowość mojego słuchu, czyli nie płaski, a chociaż przypominający krzywą Harmana z podbitym basem i dalej opadającą w stronę sopranów. Dopiero taki dźwięk, po przejściu przez nasze uszy, które zasadniczo słabiej słyszą bas, przy niższych poziomach głośności, da nam w głowie liniowy dźwięk. Czy to tak trudno zrozumieć? Niegdysiejszy filtr kontur/loudness był czymś naturalnym, i jego stosowanie nie było niczym dziwnym bo jest to podparte naukowo. A teraz producenci audio produkują wzmacniacze bez żadnej korekcji, i wmawiają nam że tak ma być. To podobna bzdura jak jak to że trzycycylindrowy silnik w aucie jest tak samo dobry jak czterocylindrówka. Wciskają nam ciemnotę, a sami liczą zyski, bo sprzedają nam wybrakowany towar w cenie porządnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, michaudio napisał:

Nie mam neuropatii, mój słuch mieści się w normie wiekowej. Projectpi, chcesz mi powiedzieć że krzywe Fletchera-Munsona ciebie nie dotyczą? Słyszysz idealnie równo wszystkie częstotliwości, niezależnie od poziomu głośności? 

Skądże, słyszę co najwyżej przeciętnie, zgodnie z wiekiem i nie mam tu żadnych nadludzkich mocy.

22 minuty temu, Dedal napisał:

Ale to korekcja dsp dąży do liniowego przekazu , czyż nie.

Nie. Dąży do odwzorowania zamysłu tego, kto z niej korzysta.

23 minuty temu, Dedal napisał:

Za dużo o innych myślisz . 

Czas sobą się zająć 🤗

Bez obaw, to wciąż jakiś promil :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...