Skocz do zawartości

WiiM Ultra nadchodzi


pavello

Recommended Posts

16 minut temu, marcinmarcin napisał:

Każdy transport mi gra/grał trochę inaczej... nie gra Ci ten Eversolo zbyt ostro? MIałem Z8 przez chwilę i było specyficznie.

Wzmacniacz i kolumny po ciepłej stronie są a Eversolo nie gra jakoś ostro ,jest detalicznie i dobry bas. Miałem coś na AKM kupować ale była okazje w dobrej cenie na Z8 i po studiowaniu recenzji kupiłem ten DAC. Akurat w moich klimatach gitarowych i elektronice nie może byś za kluchowato.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest z nim nie tak na tle WiiM-ów? Bardzo ładny, zgrabny klocuszek. Oprogramowanie świetne, stabilne i sprawdzone. Po DAC jest precyzyjny, transparentny czyli taki jaki być powinien każdy sprzęt hi fi. Nie ma bubel - wyświetlacza, dla takich jak my to ponownie zaleta. Cena? Nie ma 300% narzutu na dilerce i potem jeszcze raz tyle na etapie dystrybucji. Rewelacja. 

Pamiętaj też co napisałeś mi wcześniej, tj. że nie interesujesz się i nie wychodzisz poza WiiMa.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kaczadupa napisał:

A co jest z nim nie tak na tle WiiM-ów? Bardzo ładny, zgrabny klocuszek. Oprogramowanie świetne, stabilne i sprawdzone. Po DAC jest precyzyjny, transparentny czyli taki jaki być powinien każdy sprzęt hi fi. Nie ma bubel - wyświetlacza, dla takich jak my to ponownie zaleta. Cena? Nie ma 300% narzutu na dilerce i potem jeszcze raz tyle na etapie dystrybucji. Rewelacja. 

Pamiętaj też co napisałeś mi wcześniej, tj. że nie interesujesz się i nie wychodzisz poza WiiMa.  

Nie ma P(EQ), korekcji pomieszczenia, nie ma wyjscia na subwoofer, wyjscia USB na DAC, wyswietlacza dotykowego (dla innych niz Ty moze byc przydatny), wyjscia sluchawkowego ze wzmacniaczem, pokretla glosnosci, hdmi, wejscia liniowego i na gramofon, triggera, pilota a to tylko tak na 2 minuty jak rzucilem okiem. Sila WiiM to spojna paczka i spoko software i otwarty ekosystem, w dodatku za mniejsza kase. 

I nie wiem co mnie obchodzi narzut na dilerke czy cokolwiek innego, interesuje mnie produkt i cena jaka place;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tenfilip napisał:

nie wiem co mnie obchodzi narzut na dilerke czy cokolwiek innego, interesuje mnie produkt i cena jaka place;) 

Przeczytaj to co wcześniej napisał do mnie Kolega @ProjectPi   , myśląc o końcowej jakości dźwięku na tle tańszych WiiMów bo mam wrażenie, że akurat jakość dźwięku najmniej Cię interesuje. 

I zastanów się czy nie dopłacasz tylko za ten słabej jakości  wyświetlacz i dodatki, które są tylko na papierze bo ich wartość użytkowa jest zerowa (np. wzmacniacz słuchawkowy).

A o cenie wspomniałem ponieważ  Cambridge to bardzo silna na tle WiiMa marka ze sprawdzonym od lat softem i doświadczeniem w tego typu urządzeniach więc fajnie, że cena nie jest audiofilska. 

Cyt.:

Wszystko zależy od wymagań. Potrzebne USB audio? Wybór prosty, Ultra. Ktoś chce wyjście na sub? Ponownie, Ultra. Wyjście słuchawkowe? Ok, startu do zewnętrznych wzmacniaczy nie ma, ale dramatu również nie, znów Ultra. Jakość wyjść cyfrowych lepsza w Ultrze. DAC? Kwestia gustu. Wyświetlacz można wyłączyć, włączony ma niewielki wpływ, owszem, pomiarowo widoczny. Zasilanie? W Pro Plus swoboda wyboru. W Ultrze już nie i patrząc na bebechy szans na wymianę raczej nie bedzie. Ten SMPS pomiarowo trochę niestety zakłóca, można było zrobić to lepiej moim zdaniem. Zapewne nietoperze to usłyszą.

 

Dochodzą też inne aspekty jak sławetny brak AirPlay w Ultrze. Są też problemy z Chromecast, bo Google wymusza nowe SDK.

Koniec cytatu. 

Oczywiście rozumiem, że jest nowość to jest podnieta ale czy warto? Logika podpowiada, że nie. 

Ps. O korekcji pomieszczenia w tym wypadku też bym się nie wypowiadał. No ale jak się szyby w domu trzęsą po korekcji to chyba jest tak dobra jak  wyświetlacz i wzmak słuchawkowy. Oczywiście kiedyś tam producent z pewnością to dopracuje albo zwinie się z rynku jak wejdzie jeszcze tańsza konkurencja z Chin. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambridge Audio dobra firma ale też w Chinach  produkują swoje sprzęty.Rozwazalem kupno CXN100 ,CxN v2 Eversolo Dmp a6 ale ostatecznie wybrałem Wiim zaważyła oczywiście cena.

Wszystkie te 3 streamer mają Ess Sabre i to Z końcówka M nie Pro .Tylko starszy Cambridge ma wolfsona i najcieplej jako dac gra.

Najchętniej kupiłbym Eversolo DMP a8 ale cena jak za porzadny wzmacniacz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, ProjectPi napisał:

Nie bardzo. Raz, że pewnie w tej cenie go nie będzie, dwa, że przez moje ręce przechodzą głównie WiiMy, więc nie mam właściwej płaszczyzny odniesienia.

Ale i tak uwazam, że Ultra to dobry wybór i że w swojej cenie raczej nie ma konkurencji.

Nie wiem gdzie pisałeś o jakości wyjść cyfrowych, ale skoro Adam zacytował to wierzę, że gdzieś taki wpis zrobiłeś. Mnie głównie interesuje ta jakość wyjść cyfrowych. Czyli Wiim Pro, Wiim pro plus oraz Wiim ultra różnią się jakością z wyjścia coaxial? Jesli tak, to wchodzi na to, że zera i jedynki to mit. Do brzegu, jaki transport z tidal connect po coaxialu do dac uważasz za bardzo dobry, a nie tylko dobry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, soberowy napisał:

Nie wiem gdzie pisałeś o jakości wyjść cyfrowych, ale skoro Adam zacytował to wierzę, że gdzieś taki wpis zrobiłeś. Mnie głównie interesuje ta jakość wyjść cyfrowych. Czyli Wiim Pro, Wiim pro plus oraz Wiim ultra różnią się jakością z wyjścia coaxial? Jesli tak, to wchodzi na to, że zera i jedynki to mit. Do brzegu, jaki transport z tidal connect po coaxialu do dac uważasz za bardzo dobry, a nie tylko dobry?

Zdajesz sobie sprawe, ze cytat, ktorym sie posluzyles, znaczy jedynie, ze w kwestii testow WiiMy stanowia u mnie wiekszosc, a zatem inne to mniejszosc? Ze to nie to samo, co, cytuje "tj. że nie interesujesz się i nie wychodzisz poza WiiM"?

WiiM Pro i Pro Plus niczym sie nie roznia w kwestii jakosci wyjscia coaxial, Ultra sie rozni. W jaki sposob prowadzi to do konkluzji "wchodzi na to, że zera i jedynki to mit" nie mam pojecia.

3 godziny temu, kaczadupa napisał:

I zastanów się czy nie dopłacasz tylko za ten słabej jakości  wyświetlacz i dodatki, które są tylko na papierze bo ich wartość użytkowa jest zerowa (np. wzmacniacz słuchawkowy).

Jakos sie dziwnie, chyba, nakreciles. Skad ten "słabej jakości  wyświetlacz"? Wyjscie na sub ma zerowa wartosc uzytkowa? Wyjscie USB audio rowniez?

Pomysł, ze jesli wyjscie sluchawkowe nie jest tak dobre jak w dedykowanych, zewnetrznych wzmacniaczach, to jego wartosc uzytkowa jest zerowa, ma jakos zwiazek, z, cytuje "dla takich jak my"?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ProjectPi napisał:

Jakos sie dziwnie, chyba, nakreciles

Bez przesady. Już nie przeszkadzam i nie czepiam się pewnego braku konsekwencji w przypadku wybranych produktów. 

Dodam, że warto mieć świadomość, iż jest bardzo silna konkurencja. A takie wątki jak ten to głównie  marketing z którego widzę nawet branża chce skorzystać bo pewnie poszło duże zamówienie... Życzę wszystkim udanego biznesu.  :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kaczadupa napisał:

Bez przesady. Już nie przeszkadzam i nie czepiam się pewnego braku konsekwencji w przypadku wybranych produktów. 

Dodam, że warto mieć świadomość, iż jest bardzo silna konkurencja. A takie wątki jak ten to głównie  marketing z którego widzę nawet branża chce skorzystać bo pewnie poszło duże zamówienie... Życzę wszystkim udanego biznesu.  :)

 

No dobrze, znaczy sie, pusciles bąka, kolokwialnie rzecz ujmujac, ale juz nie przeszkadzasz, drugiego puszczajac zatem cichaczem. Ok, niech bedzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ProjectPi napisał:

WiiM Pro i Pro Plus niczym sie nie roznia w kwestii jakosci wyjscia coaxial, Ultra sie rozni. W jaki sposob prowadzi to do konkluzji "wchodzi na to, że zera i jedynki to mit" nie mam pojecia.

Cytuję tylko część Twojej wypowiedzi. Czym się różni wyjście coaxial w Wiim Pro od tego w modelu Ultra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, soberowy napisał:

Cytuję tylko część Twojej wypowiedzi.

No nie do konca cytujesz, nie kojarze w niej nic o zerach i jedynkach. Pomozesz?

40 minut temu, kaczadupa napisał:

Jednak kasa najważniejsza... Życie.

Masakra. Insynuacje to jednak marny sposob dyskusji.

 

4 godziny temu, kaczadupa napisał:

A o cenie wspomniałem ponieważ  Cambridge to bardzo silna na tle WiiMa marka ze sprawdzonym od lat softem i doświadczeniem w tego typu urządzeniach więc fajnie, że cena nie jest audiofilska. 

Z ciekawosci, zanim pojawily sie WiiMy to tez byly takie nieaudiofilskie u nich ceny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już spokój...

Zauważyłem, że w jednej odpowiedzi Wiim Support do jednego z użytkowników napisał tak 
"The sub-out works with optical and Coaxial digital output now, but it doesn't work with USB audio output yet."

No to jak "yet" to znaczy, że sub out będzie działał przy USB out. Także to kwestia czasu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ProjectPi napisał:

No nie do konca cytujesz, nie kojarze w niej nic o zerach i jedynkach. Pomozesz?

Poinformowałem, że cytuję tylko część Twojej wypowiedzi, żebyś mi nic nie zarzucał. Następnie zadałem pytanie o różnice w wyjściach coaxial obu modeli Wiim. Pomogłem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...