Skocz do zawartości

WiiM Ultra nadchodzi


pavello

Recommended Posts

13 minut temu, MariuszZ napisał:

Trudno mi uwierzyć, że dałeś sobie coś wmówić i unikasz odpowiedzi 😉

Słusznie, ale owo słuchanie wykresów jakoś chwyciło mnie za serce.

14 minut temu, MariuszZ napisał:

Szczerze napiszę, że trudno mi uwierzyć, że Ultra gra gorzej od Evera i próbuję się dowiedzieć czegokolwiek ponad to co mówią i piszą ludzie z branży.

Pomiarowo, porównując z publicznie dostępnymi dla Eversolo, jest gorzej, choc to trochę złożony problem. Ale jak wiadomo pomiary nie grają. Wątpię bym osobiście odróżnił odsluchowo Eversolo od Ultry, acz to teoretyzowanie jest.

18 minut temu, MariuszZ napisał:

Gdyby sprzedawca powiedział, że Ultra jest super to drogie leżaki zgniłyby na półkach. 

Stąd pojawia się niezawodne "jak na swoją cenę", i problem rozwiązany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ProjectPi napisał:

To co piszesz, to właśnie przedszkole.

Nie napiszę, bo mi się nie chce robić tego dla ciebie. I tyle.

Ja od samego początku doskonale zdawałem sobie sprawę że nie wiesz. ;)

21 godzin temu, tomek4446 napisał:

Fakt , trochę dziwne te zakresy.

A nie można po prostu zrobić pomiar REW-em , wygenerować filtry i porównać z tymi z Wiima ?

Zdaje się że nikt nie ogarnia czym są.

Dziwne.

15 godzin temu, Tenfilip napisał:

Zalozona krzywa wynikowa, tzn. suma korekty i pomiaru. 

Czyli target jest jedynie poziomą linią do której chciałby dążyć. Ale realnie jest to predicted?

14 godzin temu, Tenfilip napisał:

Mozna na Androidzie uzyc zew. mikrofonu pomiarowego, ja uzylem interfejs Focusrite i mikrofon pomiarowy od iLoud MTM, podpiete przez USB OTG, czulosc na godzinie 3:00. Dzialalo od strzala.

 

Krzywa HK, zakres od 28 Hz do 19 kHz, max 10 dB. Screenshot_20240822_161925_WiiMHome.jpg.ce09fd3e2d42fc33646b60251e43c59e.jpgScreenshot_20240822_161821_WiiMHome.jpg.fefe436f959cea06f46253423b42b125.jpg

Ok po tym wykresie zdaje się to być faktyczne co mówisz. Fajnie że wyjaśniłeś to także Projectowi Pi. :)

Dziekuje.

 

12 godzin temu, Palmos napisał:

Też byłem zdziwiony że zobaczyłem Tomka na filmie od Topa. Fajny gość to z nim w @Q21 dzialalem odsłuchując i kupując sprzęt.

Ale to było już parę miesięcy temu jak dobrze kojarzę.

Transfer. To się zdarza. Teraz ma swój czas. Nie dzieli go z Pawłem.

10 godzin temu, Tomai napisał:

Muszę odszczekać to co pisałem o Room Corection.

Sytuacja zmieniła się jak pożyczyłem na chwilę tablet Apple i zrobiłem korekcję.

Efekt jest taki że na Androidzie bas jeszcze podbijało, a na Apple basu jeszcze odjeło.

Pierwsze wrażenie że basu za mało ale w rzeczywistości jak teraz słucham to bas jest lepszy jakościowo, lepszy Punch, jest mocny bez podbarwień.

Wokal jakby pełniejszy, wysokie tony są podobne.

No działa 😎👍

Na Androidzie działa. Czyli to co było pisane od początku z telefonami Androida to tak średnio mocno na jeża.

9 godzin temu, ProjectPi napisał:

I co teraz będzie? Się @Piotr Sonido HAHAHA zapłacze :)

Nie mam 6 lat jak Ty. Nie bawie się w takie rzeczy. Przeczytaj cały post. Na Android nie działa.

 

9 godzin temu, Tenfilip napisał:

Mam taki stary: 

 

Screenshot_20240817_130430_WiiM Home.jpg

Wynik jest zgoła inny.

@ProjectPi zapłacze bo nie działa.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Czyli target jest jedynie poziomą linią do której chciałby dążyć. Ale realnie jest to predicted?

Tak. Predicted to jest "przewidywane" po korekcji. 

11 godzin temu, tomasz1w napisał:

OK już obejrzałem ten materiał. DMP A6 wg autora jest lepszy.

Brakuje tutaj informacji jak słuchał. Czy po dac urządzeń czy cyfrowo bo to może kwestia daca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bijcie proszę za lamerskie pytanie ;) Obecnie źródłem muzyki jest u mnie zestaw Bluesound Node (z zasilaniem od PD Creative) działający jako transport, podpięty przez USB do Toppinga D90SE. Ponieważ potrzebuję drugiego streamera do biura, a w BS strasznie brakuje mi wyświetlacza, myślę, by go zastąpić WiiM Ultra (streamer w biurze będzie sterowany z kompa, więc problem braku wyświetlacza odpada).
Czy dobrze rozumiem, że skoro z tej pary za dźwięk (w dużym uproszczeniu) odpowiada przede wszystkim Topping, to nie powinienem stracić przy tej zmianie na jakości brzmienia? Z góry dziękuję za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Palmos napisał:

Tak. Predicted to jest "przewidywane" po korekcji. 

Tak, na to wychodzi.

13 minut temu, temp napisał:

Nie bijcie proszę za lamerskie pytanie ;) Obecnie źródłem muzyki jest u mnie zestaw Bluesound Node (z zasilaniem od PD Creative) działający jako transport, podpięty przez USB do Toppinga D90SE. Ponieważ potrzebuję drugiego streamera do biura, a w BS strasznie brakuje mi wyświetlacza, myślę, by go zastąpić WiiM Ultra (streamer w biurze będzie sterowany z kompa, więc problem braku wyświetlacza odpada).
Czy dobrze rozumiem, że skoro z tej pary za dźwięk (w dużym uproszczeniu) odpowiada przede wszystkim Topping, to nie powinienem stracić przy tej zmianie na jakości brzmienia? Z góry dziękuję za pomoc!

Jedni słysza transporty drudzy to negują.

Pytanie po co Ci streamer w biurze skoro masz kompa. Dlaczego to on nie jest transportem. W takim przypadku :) Prawda?

Po co Ci wyświetlacz?

Ale jeśli tak to produkt dla Ciebie.

Jest tez nowy Node ktory ma ekran ale droższy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Pytanie po co Ci streamer w biurze skoro masz kompa. Dlaczego to on nie jest transportem. W takim przypadku :) Prawda?

Po co Ci wyświetlacz?

Otóż na kompie zajmuję się obróbką grafiki i generalnie co do zasady im mniej tam się dzieje innych rzeczy, tym lepiej dla wydajności, do tego sygnał z kompa nie jest jakościowo tak dobry jak ze streamera, a że mam tam wzmak od Cambridge Audio z kolumnami Monitor Audio to już słychać różnicę. Poza tym czasem słucham tam muzy przy wyłączonym kompie, ale wówczas jakoś przeboleję brak wyświetlacza ;)

A w salonie często słucham jakichś byczych playlist, tworzonych przez lata i lubię rzucić okiem by przypomnieć sobie nazwę danego utworu. Wiem, że wyświetlacz jest mały, ale choć mam wadę wzroku i noszę okulary, to w tych okularach mam dosłownie sokoli wzrok i bez problemu przeczytam na nim wszystko. Node Icon za drogi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Nie mam 6 lat jak Ty. Nie bawie się w takie rzeczy. Przeczytaj cały post. Na Android nie działa.

Wyraźnie zapomniałeś już treść swego "HAHAHA pytanie w punkt" jak i treść postu, do którego się odniosłeś. Ale nie martw się, bywa.

 

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Tak, na to wychodzi.

Brawo :) Mówiłem, że tłumacz pomoże :)

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Ok po tym wykresie zdaje się to być faktyczne co mówisz. Fajnie że wyjaśniłeś to także Projectowi Pi. :)

Dziwnie wyrażasz swoją wdzięczność, ale grunt, że ci się może rozjaśniło :)

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Ja od samego początku doskonale zdawałem sobie sprawę że nie wiesz. ;)

Serio tak to sobie wydumales? No to słaba ta predykcja :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie warto się sprzeczać :) Każdemu z nas zależy na tym aby sprawdzić czy sprzęt jest godny uwagi i czy bedzie dla nas satysfakcjonujacy 😊

A jak ktoś już wspomniał - wykresy nie grają 😁

A do do testów na "ucho" postaram się taki zrobić za 2 tyg gdy będę miał mx10 wiim ultra i dodatkowo dac wbudowany w cxa81mk2 gdzie będzie podłączony pod usb do pc. Zobaczymy co z tej trójki najlepiej zagra. 😊

Obecnie gdy zrobiłem test:

- PC usb vs tel BT vs tv optyk to najlepiej wypada pc usb 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Akustyka.pl napisał:

Warto sprawdzić nasz najnowszy film o WiiM Ultra

Nie jesteście na bieżąco.

Już wczoraj go ktoś wrzucił tutaj i nawet są do niego juz komentarze. Może warto się zapoznać?

Bo chyba nie jest tak że zrobiliście jakiś film i wrzucicie go gdzie popadnie... 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam. No i gra, zauważalna poprawa szczególnie po korekcie pomieszczenia. Musiałem przeprowadzić ją kilkanaście razy, aż zmierzony sygnał był jak najbardziej liniowy. Pierwszy lepszy przypadkowy pomiar robił więcej zamieszania. 

Gra to podłączone to amplitunera onkyo tx-8250. +Focal chorus 826v + Rel Ht1205. 

W porównaniu do samego Onkyo, jak do tej pory używałem to przytempreowałem górę, nie kłuje już tak w uszy. Średnica zyskała na wypełnieniu, bas bardziej różnorodny. Dużo więcej szczegółów w całym paśmie. Za to straciłem trochę sceny i szerokości. W ogólnej ocenie duży plus. 

Połączenie z urządzeniem szybkie i stabilne, w porównaniu do Onkyo przepaść. 

Podłączyłem tv LG przez hdmi arc, działa jak powinno. Sub też bezpośrednio do Wiima, cross w aplikacji na 60hz. 

Teraz tylko wymienić ampli na jakiś prawdziwy wzmak. 

Pozdrawiam. 

 

17244307466955988193958857015615.jpg

Edytowano przez Jacek Łuczak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Room Corection zrobiło robotę , jestem zadowolony.

Ale....

Chyba jeszcze urządzenie nie jest dopracowane...w sensie soft.

Przy słuchaniu CD nie było problemu , ale przy dźwięku z tv LG puszczonym po HDMI ARC , 2 razy już musiałem robić RESET ( odłączyłem z prądu) bo dźwięk albo przerywał albo był dziwnie zwolniony/ zniekształcony. Dobrze że RESET pomaga. Jak na razie liczę na to że jakieś aktualizacje pomogą, w końcu to nowe urządzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I troszkę właśnie tego się boję w tym modelu. Funkcjonalnie bije na głowę mxn10 od cambridge ale z tymi nowinkami może być przez dluugi czas problem jeśli chodzi software. 

Niepokojącą oznaka że są takie akcje po hdmi arc...

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co Wiim wymyśli w przyszłości , może jakiś sam DAC na R2R ale to raczej niszowe i sie nie sprzeda.

Dla ludzi lepiej kupić wszystko w jednym i spokój.  

Co do Wiima Ultra zastanawiam sie nad kablem zasilającym ósemka Wireworld Mini Stratus ale to raczej zbędne 3 stówy w streamerze to nic nie da, tym bardziej ze używam tylko jako transport dźwięku nie ulepszy.

To raczej do wyglądu i tego że wszystkie kable zasilające mam w audio poprawione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Doniu99 napisał:

I troszkę właśnie tego się boję w tym modelu. Funkcjonalnie bije na głowę mxn10 od cambridge ale z tymi nowinkami może być przez dluugi czas problem jeśli chodzi software. 

Niepokojącą oznaka że są takie akcje po hdmi arc...

 

WiiM tak ma, że jest w ciągłym rozwoju, co ma swoje plusy i minusy. Jeśli ktoś oczekuje pełnej stabilizacji, tak pod względem stabilności jak i funkcjonalności, powinien raczej spojrzeć w inną stronę. Ewentualnie wdrożyć u siebie blokadę aktualizacji FW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Doniu99 napisał:

I troszkę właśnie tego się boję w tym modelu. Funkcjonalnie bije na głowę mxn10 od cambridge ale z tymi nowinkami może być przez dluugi czas problem jeśli chodzi software. 

Niepokojącą oznaka że są takie akcje po hdmi arc...

 

Pokombinuj z ustawieniami w TV. Też mam LG, model C3 i u mnie w sumie wszystko gra. Słyszałem jednak, że niektórzy musieli coś tam pogrzebać w ustawieniach, aby zadziałało bez problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Doniu99 napisał:

I troszkę właśnie tego się boję w tym modelu. Funkcjonalnie bije na głowę mxn10 od cambridge ale z tymi nowinkami może być przez dluugi czas problem jeśli chodzi software. 

Niepokojącą oznaka że są takie akcje po hdmi arc...

 

Jak na razie wybaczam, nowe urządzenie,  aktualizacje powinny zrobić robotę.

Może dlatego że bez korekcji nie da się słuchać, ( moze trochę przesadzam ),  taką dużą zmianę wprowadziła że nie chce inaczej.

Ps. Gra teraz kilka godzin naprzemiennie CD, TIDAL, TV, bez problemu.

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...