Skocz do zawartości

Audio do sypialni


halo

Recommended Posts

Witam serdecznie szacowne grono, potrzebuję pomocy w wyborze głośników do sypialni, ściek promocyjny serwowany przez wyszukiwarki skłonił mnie do zapytania na aktywnym jak mi się wydaje forum, gdzie można liczyć na w miarę obiektywne opinie. Sypialnia niewielka bo póki co około 9 m kw. (z opcją zmiany na większą).  Jak to bywa w sypialni muzyka ma przede wszystkim utulać do snu czyli ma być soczyście ale cicho, z momentami dziennego odsłuchu. W innym pokoju zamiast soundbara mam podpięte do TV  Edifier r2600, które ma swoje wady i zalety. Stąd moje pierwotne poszukiwania głośników skierowane były w głośniki aktywne Edifiera. Szum informacyjny kierował mnie na coraz wyższe modele Edifiera i bardziej cenionych marek. Odsłuchy w marketaach, bo gdzie obecnie można posłuchać,  ograniczyły się do głośników przenośnych usb, boomboksów itp., które słabo wypadły. Zakładany budżet to 2k, ale z opcją rozwinięcia jeśli jest tego faktycznie warta (lubię po prostu dobry dźwięk, bez wkurzania się na ewidentne zniekształcenia i braki). Czytałem gdzieś wątek jak z pułapu podobnego ktoś doszedł do 7k, ale są granice rozsądku (dotyczyło większej przestrzeni i muzyki odtwarzanej od podstaw pełną gębą). Z założenia muzyka ma być odtwarzana z telefonu  (czyli airplay, bt) lub innych źródeł. Lubię niskie tony ale niewymuszone, nie zniekształcone. Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne korekty:

Witam serdecznie szacowne grono, potrzebuję pomocy w wyborze głośników do sypialni, ściek promocyjny serwowany przez wyszukiwarki skłonił mnie do zapytania na aktywnym jak mi się wydaje forum, gdzie można liczyć na w miarę obiektywne opinie. Sypialnia niewielka bo póki co około 9 m kw. (z opcją zmiany na większą).  Jak to bywa w sypialni muzyka ma przede wszystkim utulać do snu czyli ma być soczyście (bez wynaturzenia) ale cicho, z momentami dziennego odsłuchu. W innym pokoju zamiast soundbara mam podpięte do TV  Edifier r2600, które ma swoje wady i zalety. Stąd moje pierwotne poszukiwania głośników skierowane były w głośniki aktywne, kierowałem się w coraz wyższe modele Edifiera i bardziej cenionych marek. Odsłuchy w marketach, bo gdzie obecnie można posłuchać,  ograniczyły się do głośników przenośnych usb, boomboksów itp., które słabo wypadły. Zakładany budżet to 2k, ale z opcją rozwinięcia jeśli jest tego faktycznie warta (lubię po prostu dobry dźwięk, bez wkurzania się na ewidentne zniekształcenia i braki). Czytałem gdzieś wątek jak z pułapu podobnego ktoś doszedł do 7k, ale są granice rozsądku (dotyczyło większej przestrzeni i muzyki odtwarzanej od podstaw pełną gębą). Z założenia muzyka ma być odtwarzana z telefonu  (czyli airplay, bt) lub innych źródeł. Lubię niskie tony ale niewymuszone, nie zniekształcone. Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiej malutkiej sypialni to ja bym ci polecił Kef LSX II czyli koniecznie drugiej generacji.

Kosztują niestety  około 4500zł za parę, ale to naprawdę najbardziej audiofilskie granie z tych aktywnych kolumienek.

Po za tym są malutkie i łatwo je dobrać pod kolor mebli, bo występują w wielu kolorach.Mają bardzo fajną apkę do obsługi.

Nie brał bym tej minimalnie tańszej wersji LT bo ona jest zubożona w funkcje.

Te beżowe są śliczne.Jeśli możesz wydać taką sumę, to na pewno będziesz zadowolony.

https://www.ceneo.pl/Kolumny_podstawkowe;szukaj-kef+lsx+ii?se=zhPHoDb7_5F89y8lDEbzU68MyUcF_Qmx&gad_source=1&gclid=CjwKCAjwoa2xBhACEiwA1sb1BMeK063qaGUCY_l4tx-NsHrAEnZu5Zt9XsAscIOOjwTVMvHO1RC70xoCeucQAvD_BwE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Chmarski napisał:

Vifa Copenhagen 2.0

Nie dopisałem, że przestrzeń mogę zagospodarować różnymi zestawami w granicach rozsądku - niekoniecznie bardzo kompaktowe. Wrzuciłem w googla i pierwszy akapit: "Ani ten, ani żaden inny głośnik Bluetooth nie zastąpi systemu z parą kolumn, gdy zależy nam na "prawdziwej" stereofonii, jednak pozostałe aspekty dojrzałego, zrównoważonego brzmienia głośnika Vifa Copenhagen 2.0 opanował z sposób godny tradycji marki Vifa. " wygląda nieźle. 

3k, warte? Może źle szukam.

50 minut temu, Chmarski napisał:

Vifa Copenhagen 2.0

 

Nie przejmuję się wyglądem ani gabarytami, ma dobrze grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak weźmiesz dwa to możesz z nich zrobić stereo.

Czy warty 3k pln? Nie wiem. Ja swój kupiłem taniej.

WiFi, BT, wejście stereo poprzez jack 3.5mm z funkcją złącza optycznego , złącze usb dla pen drive'a. Poza tym nadal przenośny sprzęt, choć już spory i trochę waży.

Gra dobrze. Nie jest to głośnik BT od JBLa.

U mnie robił za głośnik pod namiot, soundbar w sypialni podłączony do tv po BT lub optyku, głośnik do multiroomu, głośnik BT albo podłączony jackiem 3.5mm do notebooka.

Od kiedy mam Polka Magnify w sypialni trochę się Vifa nudzi i czeka w gościnnym jako soundbar do innego tv.

Lepszego głośnika przenośnego BT nie słyszałem. No i zastosowań może mieć sporo innych. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Do takiej malutkiej sypialni to ja bym ci polecił Kef LSX II czyli koniecznie drugiej generacji.

Kosztują niestety  około 4500zł za parę, ale to naprawdę najbardziej audiofilskie granie z tych aktywnych kolumienek.

Po za tym są malutkie i łatwo je dobrać pod kolor mebli, bo występują w wielu kolorach.Mają bardzo fajną apkę do obsługi.

Nie brał bym tej minimalnie tańszej wersji LT bo ona jest zubożona w funkcje.

Te beżowe są śliczne.Jeśli możesz wydać taką sumę, to na pewno będziesz zadowolony.

https://www.ceneo.pl/Kolumny_podstawkowe;szukaj-kef+lsx+ii?se=zhPHoDb7_5F89y8lDEbzU68MyUcF_Qmx&gad_source=1&gclid=CjwKCAjwoa2xBhACEiwA1sb1BMeK063qaGUCY_l4tx-NsHrAEnZu5Zt9XsAscIOOjwTVMvHO1RC70xoCeucQAvD_BwE

Właśnie też KEF brałem pod uwagę, ale miało jakieś ujemne niuanse i pozostawałem przy edifier kilka miesięcy temu, już nie pamiętam z jakiego powodu.  Chyba jakieś negatywne opnie, ale jeszcze raz się nad tym pochylę. Jeśli możesz to napisz proszę coś więcej. Lubię naturalne niskie tony, wkurza mnie jak tego brakuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, halo napisał:

Właśnie też KEF brałem pod uwagę, ale miało jakieś ujemne niuanse i pozostawałem przy edifier kilka miesięcy temu, już nie pamiętam z jakiego powodu.  Chyba jakieś negatywne opnie, ale jeszcze raz się nad tym pochylę. Jeśli możesz to napisz proszę coś więcej. Lubię naturalne niskie tony, wkurza mnie jak tego brakuje.

No jakiegoś mocnego basu to się nie spodziewaj, chociaż w aplikacji możesz go podkręcic.W sypialni bas nie jest taki ważny, jak w normalnym pokoju odsłuchowym.

Ja miałem te Kefy tylko jeszcze pierwszej generacji i w pokoju 20m2 mi basu nie brakowało.Jedne sprzedałem, drugie mam jeszcze w Niemczech ,służą mi do odsłuchu muży z Qobuza i Tidala, oraz jako polepszenie dzwięku z tv.

Mogę ci wrzucić filmik ,tylko trzeba brać pod uwagę, że to tylko nagrywane telefonem w nie zbyt sprzyjających warunkach, ale basu nie brakuje.ŻEBY BYŁ JAKO TAKI EFEKT TO TRZEBA SŁUCHAĆ NA SŁUCHAWKACH.

Ale tak naturalnego dzwięku z innych kolumn aktywnych nie otrzymasz.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niedużej sypialni polecam Triangle Borea BR02 Connect niskie tony z lekkim podbiciem, ale szybki i nieźle kontrolowane, góra i średnica czysta, ale wyważona aby nie drażnić. Bardzo dobra w tej klasie cenowej stereofonia. Dodatkowo wbudowany jest equalizer, który pozwali na drobne korekty dołu i góry pod Twoje preferencji. Duży wybór wejść cyfrowych i analogowych oraz Bluetooth ze wsparciem kodeka aptX HD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...