Skocz do zawartości

Kef LS50 Meta. Wzmacniacz i streamer do 4 tys. złotych.


Hanna Nowak

Recommended Posts

Cześć Wam. 

Od piątku (17.05.) grają u mnie Wiim Amp i tytułowe Kefy, które stoją na oryginalnych standach.  Jeśli chodzi o kolumny to w moim metrażu (16m²) się sprawdzają, basu absolutnie nie brakuje, nic nie dudni, dźwięk jest czysty i bardzo wyrównany. Jeżeli chodzi o Wiim Amp to funkcjonalność tego malucha, jak dla mnie to mistrzostwo świata, nic mi tutaj więcej do szczęścia nie potrzeba. Dźwięk, biorąc pod uwagę cenę tego urządzenia jest całkiem przyzwoity, choć przy zerowych ustawieniach korektora wypada dość przeciętnie. Pół roku temu słuchałem tych Kefów z Bluesound Powernode i miałem wrażenie, że ten zestaw grał bardziej dynamicznie, dźwięk był pełniejszy, bardziej nasycony i to bez grzebania w ustawieniach. Różnica była zwłaszcza przy cichym, wieczornym słuchaniu, muzyka na Tidalu brzmiała jakoś lepiej. Może trochę przesadzam, nie mam w tej chwili bezpośredniego porównania, ale tak zapamiętałem Bluesounda. Zanim podejmę ostateczną decyzję czy zostawić Wiima chciałbym się Was poradzić, czy w budżecie do 4 tys. złotych znajdę wzmacniacz i streamer, który wyciśnie coś więcej z tych Kefów? Sprzęt chciałbym przed ewentualnym kupnem najpierw wypożyczyć, więc używki odpadają, chyba, że z outletu. 

Adam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hanna Nowak napisał:

Cześć Wam. 

Od piątku (17.05.) grają u mnie Wiim Amp i tytułowe Kefy, które stoją na oryginalnych standach.  Jeśli chodzi o kolumny to w moim metrażu (16m²) się sprawdzają, basu absolutnie nie brakuje, nic nie dudni, dźwięk jest czysty i bardzo wyrównany. Jeżeli chodzi o Wiim Amp to funkcjonalność tego malucha, jak dla mnie to mistrzostwo świata, nic mi tutaj więcej do szczęścia nie potrzeba. Dźwięk, biorąc pod uwagę cenę tego urządzenia jest całkiem przyzwoity, choć przy zerowych ustawieniach korektora wypada dość przeciętnie. Pół roku temu słuchałem tych Kefów z Bluesound Powernode i miałem wrażenie, że ten zestaw grał bardziej dynamicznie, dźwięk był pełniejszy, bardziej nasycony i to bez grzebania w ustawieniach. Różnica była zwłaszcza przy cichym, wieczornym słuchaniu, muzyka na Tidalu brzmiała jakoś lepiej. Może trochę przesadzam, nie mam w tej chwili bezpośredniego porównania, ale tak zapamiętałem Bluesounda. Zanim podejmę ostateczną decyzję czy zostawić Wiima chciałbym się Was poradzić, czy w budżecie do 4 tys. złotych znajdę wzmacniacz i streamer, który wyciśnie coś więcej z tych Kefów? Sprzęt chciałbym przed ewentualnym kupnem najpierw wypożyczyć, więc używki odpadają, chyba, że z outletu. 

Adam

Witam,
Nie wiem co wypadnie jeszcze lepiej ale na pewno bym jeszcze raz sprawdził w domu powernoda, 
od tego bym zaczął. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnym konkurentem jest na pewno Powernode ( zwłaszcza jeżeli ma to być wzmacniacz ze stremerem i HDMI ) tracisz pilot, chociaż można dokupić i trochę funkcji ale dostajesz gniazdo słuchawkowe i inne oprogramowanie.

Jeżeli chciałbyś rozbić to np na oddzielny streamer powiedzmy Wiim Pro Plus i zrezygnować z wbudowanego HDMI to możesz wybierać wśród wzmacniaczy do około 3 tys. Ja ostatnio jestem fanem Yamahy.

3 godziny temu, Hanna Nowak napisał:

Pół roku temu słuchałem tych Kefów z Bluesound Powernode i miałem wrażenie, że ten zestaw grał bardziej dynamicznie, dźwięk był pełniejszy, bardziej nasycony i to bez grzebania w ustawieniach.

Pamięć jest zwykle bardzo złudna / zawodna w takich sprawach, zwłaszcza jeżeli słucha się w innych warunkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Wiim amp z Kefami Q350. Osobiście mam takie same spostrzeżenia jak autor tematu. Funkcje sieciowe są na najwyższym poziomie jednakże wzmacniacz sam w sobie jest bardzo przeciętny, dlatego go zwróciłem i szukam dalej. Na horyzoncie jest wersja wiim amp Pro z dac dobrej jakości na pokładzie. Wracając do tematu od siebie mógłbym powiedzieć że super rozwiązaniem może być Sabaj a30a i do tego IFI zen stream. Za nowe lub outletowe dasz około 3500 zł. Miałem takie zestawienie i uważam że jest to bardzo dobre połączenie. Problemem będzie jednak wypożyczenie takiego z Sabaja. Na Amazon cena jest wyższa około 2500 zł ale ze zwrotem nie ma problemu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Naturalnym konkurentem jest na pewno Powernode ( zwłaszcza jeżeli ma to być wzmacniacz ze stremerem i HDMI ) tracisz pilot,

Pomyłka, bo pilot stanowi standardowe wyposażenie Powernode.

Tylko w przypadku Node trzeba za niego dopłacić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomasz1w napisał:

Pomyłka, bo pilot stanowi standardowe wyposażenie Powernode.

Tylko w przypadku Node trzeba za niego dopłacić.

Nie, pilota kupuje się osobno lecz jest zupełnie nie potrzebny z dwóch powodów.

Po pierwsze, aplkacja jest świetna i wystrasza w zupełności zwłaszcza gdy się człowiek już przyzwyczai z nawyku obsługi pilotem.

Po drugie, można za pomocą aplikacji zaprogramować każdego pilota wpisując mu dowolną funkcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, coyote napisał:

Nie, pilota kupuje się osobno lecz jest zupełnie nie potrzebny z dwóch powodów.

Po pierwsze, aplkacja jest świetna i wystrasza w zupełności zwłaszcza gdy się człowiek już przyzwyczai z nawyku obsługi pilotem.

Po drugie, można za pomocą aplikacji zaprogramować każdego pilota wpisując mu dowolną funkcję.

Mea culpa. Mam Powernode'a i mam też do niego oryginalnego pilota. Ale zupełnie zapomniałem o tym, że go dokupiłem. Faktycznie oryginalny pilot Bluesound nie jest w komplecie z Powernode. Nawet NAD C700 jest bez tego pilota. Dopiero NAD M10 V2 ma go w cenie, .

@Tomasz S.Przepraszam za pomyłkę. Starość nie radość;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomasz1w napisał:

Mea culpa. Mam Powernode'a i mam też do niego oryginalnego pilota. Ale zupełnie zapomniałem o tym, że go dokupiłem. Faktycznie oryginalny pilot Bluesound nie jest w komplecie z Powernode. Nawet NAD C700 jest bez tego pilota. Dopiero NAD M10 V2 ma go w cenie, .

@Tomasz S.Przepraszam za pomyłkę. Starość nie radość;)

Zgadza się z tymi pilotami jest tam namieszane :]

https://www.tophifi.pl/akcesoria/akcesoria-hi-fi/bluesound-rc1.html?tduid=5df38cb346ab1a5492370b45e480ba7e

za 299.

Powernode gra niewiele gorzej a niż C700, warto posłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Powernode gra niewiele gorzej a niż C700, warto posłuchać.

Wydaje mi się, że Powernode gra co najmniej równie dobrze, jak C 700, który ma dodatkowo wyświetlacz i trochę inną obudowę. Jakieś inne różnice wpływające na dźwięk?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomasz1w napisał:

Wydaje mi się, że Powernode gra co najmniej równie dobrze, jak C 700, który ma dodatkowo wyświetlacz i trochę inną obudowę. Jakieś inne różnice wpływające na dźwięk?

W moim odczuciu, są drobne cechy w kierunku C700. Na przykład oddech w nagraniach, ale znowu w Powernode prezentacja jest bardziej masywna, to może się podobać bardziej. 

Pamiętajmy, że dla niektórych ten wyświetlacz może być zbawienny :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie CXA81 również byłby tutaj dobrą opcją stawiającą na dynamiczne i precyzyjne granie.  Jeśli oczekiwałbyś barwnego grania z łagodniejszą górą to masz jeszcze Audiolaba 6000a, który bardzo dobrze zgrywa się z LS50 Meta.  Pomiędzy miałbyś także Cyrus One, który dynamiką będzie podobny do CXA81 aczkolwiek barwą bliżej będzie mu do Audiolaba. Taki kompromis :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Hanna Nowak napisał:

A myślisz, że Cambridge Audio CXA81 też by się nadawał? Wyszła nowsza wersja, starszą można dostać za 3,5 tys. za nówkę. 

Tak, jak najbardziej warto. Otworzy te Kefy i doda im nieco energii w graniu.

 

 

Edytowano przez Piotr Sonido
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Padło tu kilka propozycji, za które dziękuję. Zapytam jeszcze inaczej, który z tych wzmacniaczy zagra najlepiej przy cichym, wieczornym odsłuchu, bez ingerencji w korektory itp. i zapewni najwięcej detali, smaczków i basu? Przypomnę, że kolumny to Kef LS50 Meta. 

Propozycje wzmacniaczy z tego wątku:

Bluesound Powernode, Sabaj a30a, Nad C700, Arcam A5, Cambridge Audio CXA81, Audiolab 6000a i Cyrus One. 

Wczoraj byłem w lokalnym sklepie audio, chciałam wypożyczyć CXA81, ale powiedzieli, że nie wypożyczają sprzętu, chociaż kilka tygodni temu mówili co innego... 

Ewentualnie może być sprzęt używany, przejrzę OLX i może uda się coś odsłuchać u mnie w Bydgoszczy. 

Adam

Dnia 21.05.2024 o 22:29, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Pamiętajmy, że dla niektórych ten wyświetlacz może być zbawienny :)

 

Ja akurat nie potrzebuję wyświetlacza, dźwięk to priorytet 😊

Edytowano przez Hanna Nowak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2024 o 09:08, Hanna Nowak napisał:

Padło tu kilka propozycji, za które dziękuję. Zapytam jeszcze inaczej, który z tych wzmacniaczy zagra najlepiej przy cichym, wieczornym odsłuchu, bez ingerencji w korektory itp. i zapewni najwięcej detali, smaczków i basu? Przypomnę, że kolumny to Kef LS50 Meta. 

Propozycje wzmacniaczy z tego wątku:

Bluesound Powernode, Sabaj a30a, Nad C700, Arcam A5, Cambridge Audio CXA81, Audiolab 6000a i Cyrus One. 

Wczoraj byłem w lokalnym sklepie audio, chciałam wypożyczyć CXA81, ale powiedzieli, że nie wypożyczają sprzętu, chociaż kilka tygodni temu mówili co innego... 

Ewentualnie może być sprzęt używany, przejrzę OLX i może uda się coś odsłuchać u mnie w Bydgoszczy. 

Adam

Ja akurat nie potrzebuję wyświetlacza, dźwięk to priorytet 😊

Zgoda.

Pamiętaj, że są różne grupy klientów. Dla niektórych ten ekran to wszystko :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2024 o 09:08, Hanna Nowak napisał:

Padło tu kilka propozycji, za które dziękuję. Zapytam jeszcze inaczej, który z tych wzmacniaczy zagra najlepiej przy cichym, wieczornym odsłuchu, bez ingerencji w korektory itp. i zapewni najwięcej detali, smaczków i basu? Przypomnę, że kolumny to Kef LS50 Meta. 

Propozycje wzmacniaczy z tego wątku:

Bluesound Powernode, Sabaj a30a, Nad C700, Arcam A5, Cambridge Audio CXA81, Audiolab 6000a i Cyrus One. 

Arcam

Dnia 24.05.2024 o 09:08, Hanna Nowak napisał:

Wczoraj byłem w lokalnym sklepie audio, chciałam wypożyczyć CXA81, ale powiedzieli, że nie wypożyczają sprzętu, chociaż kilka tygodni temu mówili co innego... 

To wypozycz z innego :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...