Skocz do zawartości

Głośniki aktywne / podłogowe / jakie polecacie?


Eldorado9

Recommended Posts

Powitać Szanownych!

Doradźcie proszę bo zaczynam się gubić. Poszukuję zestawu dwóch głośników podłogowych, aktywnych, z bt i opcjonalnie wifi, plus fajnie jakby była obsługa airplay.

na tą chwile rozważam

- focal easya, tu tylko używki, a i to ciężko znaleźć,

- triangle elara ln05a, choć w ciągu 2-3 mcy ma powstać aktywny set oparty na BR08,

- dali oberon 7c

 

z tego co czytałem to kef ls60 bije wszystko na głowe ale nie ten budżet...

 

z góry wszystkim dziękuje za pomoc, sugestie i komentarze!

 

pozdrawiam

Eldorado

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Z naszej ofert, możesz rzucić okiem na fajne kolumny podłogowe od Audio Pro :)

Mniejsze A38 https://www.tophifi.pl/multiroom/audio-pro/audio-pro-a38.html

Większe A48 https://www.tophifi.pl/glosniki-bezprzewodowe/glosniki-multiroom/audio-pro-a48.html

Streaming, HDMI, optyk, BT i wiele innych na pokładzie, brzmią łagodnie, są lekko ocieplone, dość przestrzenne.

Nie są drogie, a mogą zaskoczyć. Zapraszamy jakbyś znalazł chwilę :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QAcustic ma podłogowe modele bardzo ciekawe rozwiązane na schowanych głośnikach basowych. ładne, fajnie grające ale malo dostepne. A nóż się uda.

A tak z ciekawości czemu nie mogą być oasywne a do tego wzmacniacz mały w klasie D których obecnie pełno. Nawet monobloki by się znalzły :P

Wiesz że będzie wiekszy wybor?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Piotr Sonido napisał:

QAcustic ma podłogowe modele bardzo ciekawe rozwiązane na schowanych głośnikach basowych. ładne, fajnie grające ale malo dostepne. A nóż się uda.

A tak z ciekawości czemu nie mogą być oasywne a do tego wzmacniacz mały w klasie D których obecnie pełno. Nawet monobloki by się znalzły :P

Wiesz że będzie wiekszy wybor?

Dzięki za podpowiedź, zerkne na QAcustic.

pasywne i klocki odpadają, nie chce zestawu budować bo wiem czym się to skończy, nie jestem bardzo wymagający więc aktywne i strumieniowanie z tidala mi wystarczy, brak kabli, brak klocków, duuuuuużo zaszczędzonej kasy😏

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Eldorado9 napisał:

Dzięki za podpowiedź, zerkne na QAcustic.

pasywne i klocki odpadają, nie chce zestawu budować bo wiem czym się to skończy, nie jestem bardzo wymagający więc aktywne i strumieniowanie z tidala mi wystarczy, brak kabli, brak klocków, duuuuuużo zaszczędzonej kasy😏

Ale tu mówimy o małych i tanich klockach, praktycznie tym samym co masz w takich kolumnach.

Weź pod uwagę że te kolumny i ich aktualizację albo dzwięk są takie sobie no

One mocno traca na wartości.

Pomyśl taki Wiim AMP schowasz go gdzieś nikt nie będzie wiedział że masz pasywne.

A ma co chcesz.

A Fosi na przykład ma modele które są monoblokami.

Serio.

Zalezy ci na dobrym dzwieku i funkcjach a to w kolumnach aktywnych nie idzie w parze zbyt często.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Eldorado9 napisał:

Dzięki za podpowiedź, zerkne na QAcustic.

pasywne i klocki odpadają, nie chce zestawu budować bo wiem czym się to skończy, nie jestem bardzo wymagający więc aktywne i strumieniowanie z tidala mi wystarczy, brak kabli, brak klocków, duuuuuużo zaszczędzonej kasy😏

Główny problem sprzętów aktywnych to niewielki wybór w niektórych budżetach. Wspomniany WiiM Amp, Octavio Amp, Harman Kardon Citation Amp, czy jakikolwiek inny niedrogi wzmacniacz sieciowy otwiera znacznie więcej możliwości na wybór sprzętu i dopasowanie go do swojego gustu przy zachowaniu minimum kabli :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, zaczynacie mnie przekonywać, że zestaw aktywny nie jest dobrym pomysłem😏.

Mam do wzięcia za około 2,2 pln - JMLAB COBALT 816 INKAUSTIK JUBILEE 25, używki, ale z bardzo pewnego źródła, wiem jak były użytkowane, miałem przyjemność ich słuchać w konfiguracji z naim i primare (nie pamiętam modeli, ale niskie modele, w naim odzielnie jest przedwzmacniacz i końcówka + cd ręcznie otwierane + magnesik 😉 i w obu było bardzo ok, do tego strimer yamach.

pytanie brzmi czy te kolumny "zasilone" wspomnianymi wyżej all-in-one urządzeniami, będą grać jak z naim?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Eldorado9 napisał:

No dobrze, zaczynacie mnie przekonywać, że zestaw aktywny nie jest dobrym pomysłem😏.

Mam do wzięcia za około 2,2 pln - JMLAB COBALT 816 INKAUSTIK JUBILEE 25, używki, ale z bardzo pewnego źródła, wiem jak były użytkowane, miałem przyjemność ich słuchać w konfiguracji z naim i primare (nie pamiętam modeli, ale niskie modele, w naim odzielnie jest przedwzmacniacz i końcówka + cd ręcznie otwierane + magnesik 😉 i w obu było bardzo ok, do tego strimer yamach.

pytanie brzmi czy te kolumny "zasilone" wspomnianymi wyżej all-in-one urządzeniami, będą grać jak z naim?

uuuu...

uważaj, łatwo się możesz wpakować "w problemy". Byle czym nie napędzisz tych głośników, nie będzie efektów. 

Z all in one żeby to zagrało to trzeba będzie wydać kilka dobrych tysięcy, moim zdaniem Yamaha RN1000 albo  CA EVO 75....

inaczej to lepiej pójdź w te aktywne i zaoszczędź sobie kasę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest właśnie ta droga, którą nie chciałem iść 😂

"problemy" przy klockach będą zawsze, a to może wymieńmy wzmacniacz a to końcówkę, oooo ale mega fajna cena na dac'a, kurcze ten kabel ma 0,0000001 g więcej srebra niż mój, muszę go kupić bo z nim to dopiero będzie efekt...😂, oczywiście żartuje, ale wiem czym się skończy budowanie z klocków.

a ja po prostu chce od czasu do czasu posłuchać niezłej jakościowo muzyki, gdzie znany od 30 lat smoke on the water będzie brzmieć delikatnie inaczej😏

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Eldorado9 napisał:

No i to jest właśnie ta droga, którą nie chciałem iść 😂

"problemy" przy klockach będą zawsze, a to może wymieńmy wzmacniacz a to końcówkę, oooo ale mega fajna cena na dac'a, kurcze ten kabel ma 0,0000001 g więcej srebra niż mój, muszę go kupić bo z nim to dopiero będzie efekt...😂, oczywiście żartuje, ale wiem czym się skończy budowanie z klocków.

a ja po prostu chce od czasu do czasu posłuchać niezłej jakościowo muzyki, gdzie znany od 30 lat smoke on the water będzie brzmieć delikatnie inaczej😏

Dlatego zapraszamy Cię raz jeszcze na odsłuchy aktywnych głośników jeśli chcesz kupić sprzęt audio w wersji "minimalnej" :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2024 o 21:29, Eldorado9 napisał:

Okolo 34-40 mkw

Do takiej wielkości Triangle Elara ln05a będę za małe, chyba że wesprzesz granie subwooferem. Tutaj zdecydowanie odpowiednie będę wspomniane na początku Borea BR08 aktywne, natomiast termin premiery nie jest dokładnie znany i mają się pojawić po wakacjach.

Na chwilę obecną mogę polecić zestaw Triangle BR08 + wzmacniacz z wbudowanych odtwarzaczem strumieniowym NuPrime Omnia A200. W razie chęci przetestowania zapraszam do salonu na odsłuch i ewentualną wycenę zestawu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2024 o 10:14, Eldorado9 napisał:

No dobrze, zaczynacie mnie przekonywać, że zestaw aktywny nie jest dobrym pomysłem😏.

Nie tyle nie dobrym co ograniczonym.

Dnia 11.06.2024 o 10:14, Eldorado9 napisał:

Mam do wzięcia za około 2,2 pln - JMLAB COBALT 816 INKAUSTIK JUBILEE 25, używki

To nie jest okazja.

 

Dnia 15.06.2024 o 21:29, Eldorado9 napisał:

Okolo 34-40 mkw

Monitor audio Silver 10 + Magnat MR780 / MA 900 / Atoll IN 100

ELAC 407 w pierwszej edycji + Primare I15

W świetnej cenie ostatnio byl Marant PM 7000n za 3K. Zaewne będzie jeszcze do dostania w tym budzecie

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...