Skocz do zawartości

Subwoofer w kinie jeden czy może dwa.


tomand987

Recommended Posts

Dnia 17.06.2024 o 08:26, PanKlor napisał:

Na pewno w x800h czy w starszych po update tak jest, nie wiem.

własnie chyba nie, dlatego pogubiłem. Soft jest nieco zmieniony w tych najnowszych seriach.

Dnia 17.06.2024 o 10:09, przemeklbn napisał:

Jak to nie wyjdzie? Wszystko można zmierzyć. Chyba, że mówisz tylko o pomiarach SPL to faktycznie jest jakiś wycinek informacji o graniu.

Jak i kto mierzy barwę subwoofera?

Dnia 17.06.2024 o 11:08, maciek72 napisał:

Mam 8500h , wszystkie small , 80 Hz , sub 120 Hz . Wszystkie monitory (21) identyczne 

Jest super :)

Ale  są na sprzedaz wystawione ? Dobrze kojarzę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie znacie nikogo kto by miał drogie kino na jednym subie, myślę że takich ludzi jest sporo przynajmniej w PL. I tak zaraz nie będzie co oglądać bo rynek płyt Blu-ray się zwija wychodzą tylko nowości, a ścieżka Atmos w kinie komercyjnym to nie ta sama ścieżka która jest ustawiona na płytach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tomand987 napisał:

Czyli nie znacie nikogo kto by miał drogie kino na jednym subie, myślę że takich ludzi jest sporo przynajmniej w PL

Dobre kino na jednym subie? To oksymoron.

10 minut temu, tomand987 napisał:

a ścieżka Atmos w kinie komercyjnym to nie ta sama ścieżka która jest ustawiona na płytach.

Jesteś pewien? Podaj skąd masz takie info. Na płytach nie ma ścieżek Atmos. Jest TrueHD w którym może być (nie musi) zakodowany dźwiek obiektowy Atmos. Ewentualnie DTS-HD MA a w nim DTS:X.

Najprostsza konfiguracja Atmos to 3.1.2, a najbardziej złożona to 24.1.10. Dla obu systemów źródłem będzie ta sama ścieżka TrueHD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie rozumiesz po co jest więcej subów niż jeden. Napiszę najłatwiej jak się da. 

Nie masz pojęcia w tej chwili ile słyszysz z tego jednego suba. Ile do uszu dociera. 

Zmierzył byś to byś wiedział. 

 

Więcej niż jeden dajesz po to żeby do uszu docierało całe pasmo a nie cześć. 

To tak bardzo upraszczając. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomand987 napisał:

Tylko ze ludzie zadowalają się soundbarami i też żyją

Zgadza się. Ale piszemy to o dobrym kinie a nie pokoju z TV u pana Ziutka w Pcimie.

5 minut temu, tomand987 napisał:

A ja tu pisze o jednym SB3000 który kosztuje prawie 7k

Zwykły średniak. Bardzo poprawny, ale nie traktuj go jako hiend

6 minut temu, tomand987 napisał:

wolę jednego SB3000 niż 2 SB1000.

Twój wybór. Wpadłeś na forum audio, spytałeś, jeśli czytasz ze zrozumieniem to też zrozumiałeś na czym polega przewaga dublowania subów. Co z tą wiedzą zrobisz Twoja sprawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2024 o 09:00, Butler napisał:

Myślę że sporo negatywnych odczuć przy referencyjnym poziomie dokłada akustyka pomieszczenia. Nie od dziś wiadomo że w ogarniętym pomieszczeniu da się robić odsłuch na wyższych poziomach VOL.

Słuszna uwaga, od siebie dodam że to ma też związek z tym jak słyszymy różne częstotliwości (krzywe Fletchera-Munsona)

slyszalnosc.png

Do tego dodać trzeba że każdy ma inny słuch  (ja mam np ubytek na lewym uchu) i ciekawie to widać na audiogramie.

Także panowie, ten sam sprzet, te same pomieszczenia a i tak każdy usłyszy to inaczej;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Heathen napisał:

Także panowie, ten sam sprzet, te same pomieszczenia a i tak każdy usłyszy to inaczej;)

Poniekad, ale to sa male roznice zazwyczaj, ludzie z wiekszymi problemami to nie jest czesta sprawa 🙂 Plus w kinie nie o to chodzi zeby uslyszec wszystko idealnie tak samo jak siedzacy obok, a o to zeby miec przednia zabawe 🙂 A w tym drobne roznice w sluchu w niczym nie przeszkadzaja 🙂 Ja mam ubytek przy 4kHz, ale usmiech na buzce mam taki sam jak i reszta towarzystwa, po seansie :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Butler napisał:

Kojarzysz dobrze, ale maciek dostał warna. Jeszcze raz wspomni o tych głośnikach poza giełdą to kick.

Faktycznie, troche przesadzał.

21 godzin temu, przemeklbn napisał:

BTW crossover 80Hz dla tych głośniczków wydaje się bez sensu, bo one tak nisko nie zejdą. Chyba sam producent pisze o 100Hz albo wyżej.

Tak, chodzi o to aby to poszło na suba

I ponawiam pytanie, czy odpowiedź mi umknęła.

Dnia 19.06.2024 o 06:35, Piotr Sonido napisał:

Jak i kto mierzy barwę subwoofera?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

I ponawiam pytanie, czy odpowiedź mi umknęła.

 

Odsyłam do opracowań z zakresu psychoakustyki 🙂 Nie doktoryzowałem się z tego tematu i nie ma sensu wklejać tu definicji. Fale są od dawna dobrze opisane przez matematykę i fizykę. Natomiast jak odbiorca odczuwa 'barwę' tych fal dźwiękowych to na pewno jak bardziej złożone zjawisko niż temat badania SPL. Jeżeli więc pytasz, czy da się zamieścić taki prosty wykres 'barwy' to pewnie nie 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, przemeklbn napisał:

Odsyłam do opracowań z zakresu psychoakustyki 🙂 Nie doktoryzowałem się z tego tematu i nie ma sensu wklejać tu definicji. Fale są od dawna dobrze opisane przez matematykę i fizykę. Natomiast jak odbiorca odczuwa 'barwę' tych fal dźwiękowych to na pewno jak bardziej złożone zjawisko niż temat badania SPL. Jeżeli więc pytasz, czy da się zamieścić taki prosty wykres 'barwy' to pewnie nie 🙂

No wiem że nie :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...