Skocz do zawartości

WiiM Ultra | Wszytko co wiemy o urządzeniu


Q21

Recommended Posts

Za dużo negatywnego myślenia. Nie odnoszę się do konkretnych wypowiedzi, ale fora audio to jakieś zgromadzenia marudów 😉 
Zrobili to źle, nie zrobią to też źle. Zrobili proste to źle, jakby zrobili lepsze, to będzie przerost formy nad treścią. A kiedyś gdzieś to inni robili, że ho ho! 
Normalnie nie dogodzisz 😁

Jest funkcja, której mogło w streamerze nie być. Jakby nie było, nawet nikt by nie zauważył. Ale dodali i stopniowo nad nią pracują. Obowiązku korzystania nie ma. Ktoś ma lepsze w innym urządzeniu, to użyje lepsze. 
Ja się cieszę, bo chciałem kupić tylko transport, a tu w gratisie dostałem RC. Proste, ale u mnie nastąpiła poprawa. Żeby dostać coś takiego, musiałbym zainwestować w dodatkowe urządzenie za dużo większe pieniądze, a tu jest przy okazji. 
No i fajnie 😁👍🏼

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, D-Art napisał:

a tu jest przy okazji. 

Nie jest. Zapłaciłeś za pracę informatyka , elektronika , podwykonawcy itd. to w fabryce. A potem w związku z doliczonym kosztem , zapłaciłeś większą marże dystrybutora a następnie salonu .... + VAT od zwiększonej o to ustrojstwo kwoty. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

wprowadzanie w 2024 r. korekcji w tak prymitywnej postaci jest obciachem

Na czym ta obciachowosc ma polegac? Pewnie mogli dodac diraca i podniesc cene o 200 usd wzorem miniDSP, ale to troche nieproporcjonalnie duzy koszt wzgledem ceny samego urzadzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że producent wziął to pod uwagę.

Pierwsza sprawa, to można samemu ustalić sobie zakres pasma, który chcemy skorygować. Np. tylko dolny zakres a reszty nie ruszać, jeśli jest ok.

Druga sprawa, to ograniczenie tylko do urządzeń Apple. Widocznie z ich mikrofonami nie jest tak źle, być może mają w miarę stabilne parametry w odróżnieniu od tysięcy różnych zestawień w Androidzie .

Trzecia kwestia, to znaczna współpraca ze społecznością użytkowników. Odbierają sugestie i dość sprawnie odpowiadają oraz zbierają informacje ze swojego forum. Sam sprawdziłem i szybko otrzymałem poradę od ich supportu.
Sporo ludzi na pewno przekazuje im dane z realnego użytkowania, może też własne pomiary.

Jak widać, może wzorem ze smartfonów, dużo pracy wkładają w ciągłe udoskonalanie softu, dlatego Wiimy mogą się dość długo nie zestarzeć. Bardzo fajna polityka. Wcześniej kupowało się sprzęt i tyle. Nowsze dostały jakąś jedną czy dwie „łatki” softu i koniec. A tutaj cały czas coś się dzieje. Prace są nadal w toku i zobaczymy, co z tego wyjdzie. I póki co, za nowe funkcjonalności jeszcze nikt nie robi abonamentów. Jak nie przymierzając np. w Tesli 😉

Dlatego nie ma co narzekać. A najlepiej wrócić do konkretnego tematu, czyli jak ktoś ma coś do napisania o urządzeniu, to niech pisze. Jak chce tylko poględzić filozoficznie, to niech sobie daruje i nie marnuje wszystkim czasu. Ja też kończę ględzić 🤪

Edytowano przez D-Art
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

jednopunktowy pomiar

Wielopunktowy to znaczne wydluzenie procedury. Jakos nie mam przekonania, ze celem RC jest zniechecac tzw. standard userow.

1 godzinę temu, Kraft napisał:

bez sensownego mikrofonu

Jest troche aplikacji na iOS do pomiarow dzwieku i ponoc te rozwiazania daja rade. No to chyba nie jest tak zle. A wsparcie dla zewnetrznych mikrofonow jest w drodze.

1 godzinę temu, Kraft napisał:

w przypadku większości pasma bezużyteczny

Czemu ma byc bezuzyteczny w przypadku relatywnie niskich czestotliwosci, ktore sa naturalnym celem korekt?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem weryfikację wizji, którą producent roztacza przed klientem zachwalając swój produkt trudno nazwać "filozoficznym ględzeniem". Po prostu programy do korekcji akustyki nie są sobie równe. Są bardziej i mniej zaawansowane. Wiele osób tego nie dostrzega. Myśli, że jak kupi urządzenie z jakimkolwiek  RC to ma temat odfajkowany. No niekoniecznie.

6 minut temu, ProjectPi napisał:

Czemu ma byc bezuzyteczny w przypadku relatywnie niskich czestotliwosci, ktore sa naturalnym celem korekt?

Nie pisałem, że jest bezużyteczny dla niskich częstotliwości. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ProjectPi napisał:

Napisales, ze w "przypadku większości pasma". Wiekszosc pasma poddawawego korekcjom to wlasnie niskie czestotliwosci.

Gdzie w moim tekście widzisz fragment o korekcie? Pisałem o pomiarze,.

2 godziny temu, Kraft napisał:

A na tym, że jednopunktowy pomiar bez sensownego mikrofonu jest w przypadku większości pasma bezużyteczny.  

2 minuty temu, stach_s napisał:

A ja myślę, że rozwiązanie jest na miarę wartości przedmiotowego urządzenia.

Zapewne . Nie przypisujmu mu jednak więcej, kierując się emocjami, sympatią czy interesem, niż rzeczywiście oferuje na tle innych urządzeń. 

I to tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kraft napisał:

Gdzie w moim tekście widzisz fragment o korekcie? Pisałem o pomiarze,.

Widze jakos, cytuje, "wprowadzanie w 2024 r. korekcji w tak prymitywnej postaci jest obciachem". Jak podejrzewam przyklad pomiaru mial byc uzasadnieniem.

No to odnosisz sie do korekcji bedacej owym obciachem, czy nie odnosisz?

W RC WiiMa pomiar jest immanentna czescia procesu korekcji, jako ze z nim samym nic zrobic poza korekcja nie mozna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może tak. Skoro jakość pomiaru dla części pasma jest watpliwa, to korekra wykonana na jego podstawie jest również odpowiednio wątpliwą. 

PS choć jej wynik może się nawet podobać, ale to już na zasadzie losowości. 

Co to za linijka, co raz pokazuje, że patyk ma10 cm, a innym razem, że 9 albo 12? 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kraft napisał:

To może tak. Skoro jakość pomiaru dla części pasma jest watpliwa, to korekra wykonana na jego podstawie jest również odpowiednio wątpliwą. 

PS choć jej wynik może się nawet podobać, ale to już na zasadzie losowości. 

Co to za linijka, co raz pokazuje, że patyk ma10 cm, a innym razem, że 9 albo 12? 

 

 

Normalna ta linijka, gdy przyklada sie ją do patyka na rozne sposoby wzglednie mierzy zbior podobnych, ale nie identycznych patykow.

Ale abstrahujac od tego jak i od przedstawionej implikacji, uargumentujesz samą teze "jakość pomiaru dla części pasma jest watpliwa"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby fajnie, gdyby zaczęli się wypowiadać ludzie używający tego urządzenia i RC. Teoretyków na forach zawsze był dostatek 🙂

Najlepsze jest to, że prawdopodobnie większość ludzi, nawet tych posiadających sprzęt za bardzo grube pieniążki, nigdy w życiu nie robiła jakichkolwiek pomiarów i wszystko sobie dobierają i ustawiają „na ucho” według własnych upodobań, osłuchania i doświadczenia. Zapewne w bardzo wielu przypadkach super liniowy dźwięk bit perfect i direct source 😉 zmieniany jest w pomieszczeniu w „kaszankę”. I nikomu to nie przeszkadza i jest fantastycznie. 
Mnie wcześniej moje granie w miarę się podobało. Teraz zmiana na Wiima, zabawa z RC, pomiary wielokrotne w nocy, porównywanie w apce HouseCurve, niestety czy stety tylko iphonem. No i szybko się dowiedziałem, że jednak miałem rozbabrany bas, który teraz jest dużo lepszy i czytelniejszy. Wystarczy poobserwować szybką centralkę w dobrym metalowym bandzie. Ogólnie przejrzystość muzyki i lokalizacja źródeł na plus. 
I wielce mnie guzik obchodzą wszelkie dywagacje i sprzeczki. 
Może nie doskonale, ale przy pewnej dbałości w jakimś stopniu to działa i tak czy siak, u mnie jest lepiej. Praktycznie sprawdzone.
Jak to będzie u kogoś innego, nie wiadomo. Też pytanie, czy ten ktoś podejdzie poważnie do sprawy, czy bardzo będzie chciał udowodnić, że to gówno. Wtedy na pewno mu się to uda.  I znowu warto powtórzyć, RC jest cały czas w opracowywaniu.

Ja życzę każdemu, żeby miał dobre efekty. A jeśli nie będzie miał, to może ma aż tak dobry sprzęt i akustykę, że nie potrzebuje. Tym bardziej gratuluję 🥂 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem ile było trzeba nie wiedząc, że będę miał taki ficzer w pakiecie. Nie mając go też bym tyle zapłacił, bo to i tak niedrogi sprzęt. 
Wniosek, dostałem RC w gratisie, czyli jeszcze na tym zarobiłem😁👍🏼

 Myślę, że na flaszkę starczy 🤣

Edytowano przez D-Art
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałem z zamówienia na Wiiim Ultra bo dopiero w  połowie sierpnia miałbym u siebie.

Za to kupiłem sobie nowy Dac od chińczyków Eversolo Dac Z8 zobaczymy co to za cudo.

CA Dac Magic 200  jest do sprzedania jak ktos jest zainteresowany z zasilaczem Tomanek

Czekam do sierpnia na lepszą dostepność  Wiim Ultra .

Chyba ze bedzie kasa na Eversolo DMP 6

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno z Amazon US mozna już zamawiać. Ktoś zamówił? Czeka?

20 godzin temu, Sławomir Unknown napisał:

Za to kupiłem sobie nowy Dac od chińczyków Eversolo Dac Z8 zobaczymy co to za cudo.

CA Dac Magic 200  jest do sprzedania jak ktos jest zainteresowany z zasilaczem Tomanek

A skąd wiesz że bedzie ciekawszy od CA?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Podobno z Amazon US mozna już zamawiać. Ktoś zamówił? Czeka?

A skąd wiesz że bedzie ciekawszy od CA?

Już za mną pierwsze odsłuchy Eversolo dac Z8 i jest lepiej niż CA Magic 200  miedzy innymi bas mocniejszy i lepiej kontrolowany ,doszło jeszcze więcej detali etc.

Dac ten łączy techniczne granie z ciepłym analogowym . Do rocka,metalu ,elektoniki jak znalazł. Nie jest tak ciepły jak AKM Velvet ale nie tak suchy jak CA Dac Magic 200.

Jak to chińczyki zrobili  ze w takiej cenie sie zmieścili a słychać ze to juz jest z wysokiej półki dac

Teraz tylko Wiim Ultra i koniec zabawy na przynajmniej 2 lata z audio😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...