Skocz do zawartości

zestaw stereo/kolumny aktywne 8/9m^2


Cointreau

Recommended Posts

Witam

Szukam zestawu stereo do małego pokoju ok. 8/9m^2, budżet do 4000zł 

Mam mały problem z podjechaniem do salonu na odsłuch ze względu na pracę (pracuje w nocy, 6dni w tygodniu) a na dodatek często interesujące mnie produkty, znajdują się w salonach oddalonych o ok 200km.

Nie jestem audiofilem czy innym melomanem, szukam zestawu który zapewni odsłuch muzyki na przyjemnym poziomie i nada się do filmów.

Zależy mi na hdmi arc i opcji streamingu.

Aktualnie skłaniam się ku kef lsx ii lt, chociaż w modelach aktywnych martwi mnie ich ewentualny serwis pogwarancyjny.

W grę wchodzi również zestaw wzmacniacz aio + kolumny pasywne, tutaj pojawia się drugi problem nie znana jeszcze data premiery wiim amp pro ( w 2 salonach otzrymałem odpowiedź że powinien się pojawić w końcówce lipca ale nie jest to potwierdzone).

Proszę o jakieś polecajki i opinie na temat ww. kefów lsx

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) KEFy LSX II LT to bardzo dobry wybór jeśli lubisz względnie neutralne granie, szybkie, ale przy tym nieostre. Warto też sprawdzić Argon Audio Forte A5 MK2, które są żywsze, ale nie mają takiej sceny i detaliczności. Do tego WiiM Mini, by mieć usługi sieciowe. W razie czego zapraszam, mamy je u siebie do odsłuchu :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Cointreau napisał:

Witam

Szukam zestawu stereo do małego pokoju ok. 8/9m^2, budżet do 4000zł 

Mam mały problem z podjechaniem do salonu na odsłuch ze względu na pracę (pracuje w nocy, 6dni w tygodniu) a na dodatek często interesujące mnie produkty, znajdują się w salonach oddalonych o ok 200km.

Nie jestem audiofilem czy innym melomanem, szukam zestawu który zapewni odsłuch muzyki na przyjemnym poziomie i nada się do filmów.

Zależy mi na hdmi arc i opcji streamingu.

Aktualnie skłaniam się ku kef lsx ii lt, chociaż w modelach aktywnych martwi mnie ich ewentualny serwis pogwarancyjny.

W grę wchodzi również zestaw wzmacniacz aio + kolumny pasywne, tutaj pojawia się drugi problem nie znana jeszcze data premiery wiim amp pro ( w 2 salonach otzrymałem odpowiedź że powinien się pojawić w końcówce lipca ale nie jest to potwierdzone).

Proszę o jakieś polecajki i opinie na temat ww. kefów lsx

Pozdrawiam

 

Cześć,

KEF`y są na prawdę ok. Zgadzam się z powyższą opinią w stu procentach. Niemniej jednak WiiM AMP / PRO jest aktualnie najfajniejszym "klockiem" typu all - in - one w klasie budżetowych rozwiązań. W zależności od oczekiwań brzmieniowych mógłbyś połączyć go z Dali Oberon 3 lub Elac Carina BS243.4 ze świetną wstęgą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.07.2024 o 12:26, Cointreau napisał:

a macie Panowie informacje od producenta odnośnie wiim amp pro, kiedy będzie dostępny? Szkoda kupować starą wersje kiedy, być może lada dzień pojawi się nowa, ulepszona.

Niestety konkretów nie ma, powinien mieć premierę w tym kwartale, ale trzeba doliczyć trochę czasu aż będzie szerzej dostępny w PL. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Sonidowłaśnie to mnie martwi, tzn. brak serwisu pogwarancyjnego. 
I sam zestaw wzmak+kolumny pasywne daje możliwość przyszłościowej rozbudowy czy to do systemu 5.1 czy wymiany jednego z elementów na lepszy. 
kupując używane/po zwrocie kolumny też są większe możliwości np. wyżej wspomniane elac carina/pylon diamond 18/ focal aria 906 i wiele więcej.

Pozostaje jeszcze dostosowanie pomieszczenia, gdyż dwie ściany, ta na której znajduje się telewizor i docelowo głośniki oraz przyprostokątna (dłuższa ściana) są puste, a na podłodze panele . 
 

Mam jeszcze pytanko, czym się różnią podstawki producenta czy innych znanych marek od takich za 200/300zł z allegro, prócz wykonaniem i designem 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.07.2024 o 12:26, Cointreau napisał:

wiim amp pro, kiedy będzie dostępny?

Ze stanowiska firmy wynika,że będzie taka sama moc i wygląd. Główne zmiany to dołożenie PFFB, zmiana DAC ES9038 , Bluetooth 5.3 i Wi-Fi 6E. Możliwe ,że wcale ich nie zauważysz ( zwłaszcza na takiej powierzchni a raczej będzie droższy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz S. pytanie ile droższy, i co będzie z cenną podstawowego. Jak różnica będzie ok 200zł to mimo wszystko uważam że warto postawić na lepszy model, być może cenna zwykłego wiima spadnie np do 1400 bez promocji. Zaraz amazon prime day, ciekawe czy i jaka będzie promocja na zwykłego wiima, obstawiam, że ok 1300zł, a w tej cennie to chyba warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cointreau w dolarach to bodajże 299 za Amp i 369 za Amp pro. Raczej cena taka pozostanie bo w przypadku Wiim Pro i Pro Plus tak było. Tak czy owak można poczekać na prime days. Może się trafić bo już raz czy dwa była promocja na 1360 chociaż nigdy nie wiadomo co tam będzie. Ultra według niemieckiej strony ma być w końcówce lipca / początek sierpnia więc może Amp Pro podobnie. 

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...