Skocz do zawartości

Pierwsze kino domowe (34m2 salon z kuchnią)


kiks

Recommended Posts

4 minuty temu, Kraft napisał:

A dlaczego? Tak z ciekawości. 

 

lepsze podzespoly na plytkach  uzyte do jego produkcji oraz sama budowa 

kazdy sprzet elektroniczny  wyzszej linii jest bardziej  dopracowany co przeklada sie na dluzszy okres jego uzytkowania 

dziwi mnie ze tego nie rozumiecie a to sa podstawy 😐

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bora902 napisał:

 

nie ma czegos takiego jak doplata bezsensu 🤣

9 czy 11 kanalowy amplituner brzmi zawsze lepiej  nawet jesli glosniki sa przecietne 

powtarzanie bzdur ze  "nie wykorzystasz"  to typowa zazdrosc szopenfeldziarzy ktorzy zachowuja sie jak pies ogrodnika dezinformujac tlum 

identycznie jest ze sprzetem RTV, komputerowym czy flota pojazdow  poniewaz powinno sie kupowac  jak najnowsze/najlepsze w budzecie na jaki sobie mozemy pozwolic  a nie kilka klas nizej myslac ze uda sie przyciac koszt  

 

Kolega pisał że 6100 i 7100 to zbliżone konstrukcje. Jak się nie wykorzysta kanałów to główną korzyścią jest Dirac.

Skąd takie ostre ataki ad personam? Pomijam to, że co to za zasada żeby kupować najlepsze dostępne? Latest and greatest w sprzęcie RTV to czasem ślepa uliczka, nikt dziś nie pamięta o zaokrąglonych telewizorach, HD DVD - gadanie takich którzy kiedyś wydali fortunę na telewizor 3D i chcą rozporządzać kasą innych.

 

1 godzinę temu, kiks napisał:

Widzę, że DIRAC robi zamieszanie. Czy w moich kiepskich warunkach akustycznych zrobiłby robotę? W sumie to jak już skończę dom i wstawię kolumny to mógłbym jeszcze coś przetestować i zostawić zwycięzcę na stałe... Tak się zastanawiam, sufit podwieszany jest już skończony na gotowo, pomiędzy regipsami, a płytami OSB (pióro-wpust) na strychu, jest sporo wełny, czy dam radę przeciągnąć kable do głośników do atmosa, co wcześniej w ogóle mi się nie śniło hehe bo dla samego DIRACA dopłacać 1,5k to troszkę mi szkoda 

SZCZEGÓLNIE w kiepskich! Czytałem na zagranicznych forach, że jak ktoś miał super salkę ekstra zaadoptowaną to ten Dirac to tak średnio pomógł.

A jak masz sufit podwieszany to koniecznie daj kable, co Ci szkodzi? Najtańsze montażowe Magnaty do sufitu to 2 stówki za sztukę (a można też dowolny głośnik użyć). Z 7100 albo tym Pioneerem 9.2 bez problemu zrobisz wtedy 5.1.4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bora902 napisał:

9 czy 11 kanalowy amplituner brzmi zawsze lepiej  nawet jesli glosniki sa przecietne

Pioneer VSX-LX305 pozycjonujesz wyżej jak Anthem MRX 540?

2 godziny temu, kiks napisał:

Tak się zastanawiam, sufit podwieszany jest już skończony na gotowo, pomiędzy regipsami, a płytami OSB (pióro-wpust) na strychu, jest sporo wełny, czy dam radę przeciągnąć kable do głośników do atmosa, co wcześniej w ogóle mi się nie śniło hehe bo dla samego DIRACA dopłacać 1,5k to troszkę mi szkoda

Możesz jeszce kable przeciągnąć bezpośrednio ze strychu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Butler napisał:

Pioneer VSX-LX305 pozycjonujesz wyżej jak Anthem MRX 540?

 

 

widze ze nie zrozumiales przekazu bo pisalem o masowce czyli klasie budzetowej 

ozywiscie ze sa 7 kanalowe sprzety ktore graja lepiej ale tu nie bylo o tym mowy

anthem,mcintosh ,rotel to nie ten watek!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bora902 napisał:

widze ze nie zrozumiales przekazu bo pisalem o masowce czyli klasie budzetowej 

Czary mary... Hokus pokus... Kurczę nie działa. Nie czytam Ci w myślach. Napisałeś jasno - Więcej kanałów to lepsza jakość. Nie dopisuj sobie teraz małym druczkiem czego Twoje myśli dotyczyły. Wspomniany Anthem można spokojnie kupić za mniej jak 6000zł i to jest jak najbardziej "masówka" dla przeciętnego Kowalskiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2024 o 18:32, Q21 napisał:

Swoją drogą, wspomniany Anthem w obecnej cenie to killer jeśli ktoś nie potrzebuje więcej kanałów :) 

 

jaka to cena ?

daj link z oferta Q21 na ten sprzet 

Dnia 19.07.2024 o 17:06, Butler napisał:

Czary mary... Hokus pokus... 

 

harry potter team ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, no_i_fajnie napisał:

https://www.q21.pl/product/search?query=MRX+540
Natrudzilem sie, ale ostatecznie udalo mi sie znalezc, uff. Zajelo mi to pewnie tylko kilka sekund mniej, niz Tobie to pytanie.
 

 rzeczywiscie 5200PLN  cena jak darmo  :

 

https://www.q21.pl/anthem-mrx-540-outlet.html

 

a mowia tu na forum ze w polskich sklepach drogo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bora902 napisał:

 rzeczywiscie 5200PLN  cena jak darmo  :

 

https://www.q21.pl/anthem-mrx-540-outlet.html

 

a mowia tu na forum ze w polskich sklepach drogo...

Na forum piszą raczej. Ja juz wrzucalem ten link, poza tym chyba nikt nie pisal, ze cena jak darmo, co? Znajdziesz taniej, to bierz. Potem chetnie poczytamy, o Twoich odczuciach, moze i ktos inny sie skusi, przy okazji poratuje sklepy. PS Jak wcisniesz razem SHIFT+ENTER, to nie bedzie:

tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe spoko spoko, zerkając na fora zauważyłem, że to normalne 😉 no problem, a nawet fajnie, bo dowiedziałem się nowych rzeczy i jestem wdzięczny każdemu kto wypowiedział się w tym temacie! 

Apropo zwiększenia budżetu na amplituner...

Wymyśliłem, że jeśli surroundy na tylnej ścianie wypadną spoko, to następnie mógłbym przewiercić się przez podwieszany sufit i OSB, kable na strychu w peszle i z powrotem w dół, w bruzdach na docelową ścianę RTV. Trochę roboty będzie, ale jak najbardziej wykonalne. Pytanie czy w tych warunkach akustycznych warto próbować? Nie wiem też czy będę kupować systematycznie filmy na płytach po 100-150pln czy pozostanę przy VOD, to chyba też ma wpływ na jakość Atmosa? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kiks napisał:

Drugi sub nie wchodzi w grę, nie znajdę na niego miejsca, a moje dziewczyny i tak są lekko przerażone jakością basu z 12 calowej membrany :)

To taki przykład bym jedynie.

Chodziło o koszty.

Ale tak na wiase mówiać z drugim subem nie wiaze sie tylko ilosc basu. ale jego jakość.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...