Skocz do zawartości

Sonus Faber Chameleon


Mar55

Recommended Posts

Witam,

Trafiłem przypadkowo na taki model Sonus Fabera,firmy znanej ze świetnej jakości audio jak i wykonania kolumn a tu monitory wyglądające jak do pokoju dziecięcego ...

Kto je słuchał i może coś o nich napisać jak to gra i do jakiej muzyki się nadaje ?

dz03NTA=_src_39648-sonus_faber_chameleonB.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krotko na rynku. firma przechodziła wtedy pewną transformację i błądziła.

Próbowali aby to klient decydował o kolorze i panele boczne kupowało i wymieniało się samemu.

W większym modelu spotkałem się z informacją o rezonansach tego płata. Rozumiem że mógł to być skrajny przypadek przez nagminne ściaganie tego.

 

Kwestia ceny.

https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/2530-sonus-faber-chameleon-b

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś nie byłem fanem tych kolumn, o ile do kina domowego w porządku, o tyle podobnie jak starsza seria Principia był to trochę ślepy zaułek w historii Sonus-a jak Piotrek pisał. Ze starszych serii, które świetne były do muzyki to na pewno seria Toy.

Ten model gdybym miał je sklasyfikować do jakiegoś z gatunków muzycznych, to chyba najciekawiej mogło by się to sprawdzić w house, progressiv house, muzyce klubowej z małą ilością wokali. 

Nie zmienia to oczywiście faktu, że każdy ma jakieś wyobrażenie na temat tego w jaki sposób chciałby, aby konkretny kawałek brzmiał (czasem nawet jest to wyobrażenie będące w opozycji do tego co zakładał artysta w studio, ale nie oznacza to w żadnym stopniu, że to jest jakiś błąd, bo ma się to finalnie nam podobać). Jak zawsze proponujemy - warto odsłuchać tych kolumn, aby sobie wyrobić własne zdanie, dlatego moje zdanie możesz potraktować jako wskazówkę, nie mniej jednak to Tobie ma się podobać zestaw. Jest jeszcze jeden aspekt -  w Twoim pomieszczeniu, z Twoim wzmacniaczem (nie mamy tutaj informacji co ma je napędzać), jak będą np. w dobrej cenie, może się okazać, że będzie to akurat fajny wybór.

Jest to dość ogólnie postawione pytanie, żeby jakoś konkretniej odpisać, dlatego też przepraszam za dość długi wywód, ale nie da się krócej (żeby nie odpisać w stylu "to zależy" :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2024 o 07:29, Piotr Sonido napisał:

@Mar55 coś do przodu? Coś się udało zdziałać?

Mam nadzieję ze w poniedziałek uda mi się odsłuchać MA Silver 50 bo niestety na tą chwilę nie mają setek.

Druga opcja to Dynaudio Emit 20.

Mam też na uwadze Focal Chorus 706 lub 706 V. Nie wiem co to V oznacza .

Sporo wydatków nieprzewidzianych to może się skończyć na używanych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mar55 napisał:

Mam nadzieję ze w poniedziałek uda mi się odsłuchać MA Silver 50 bo niestety na tą chwilę nie mają setek.

Druga opcja to Dynaudio Emit 20.

Mam też na uwadze Focal Chorus 706 lub 706 V. Nie wiem co to V oznacza .

Sporo wydatków nieprzewidzianych to może się skończyć na używanych.

Chorus to mocno przeciętne kolumny. ale jeśli będziesz mógł to odsłuchaj.

Silver 50 i 100 to kompletnie inne konstrukcj,e

Jesli masz miejsce i budżet na 100. To odsluch 50  jest bez sensu :) No chyba że chcesz tą wielkość i to ten budżet.

Emit 20 też fajne paczki. Co ciekawe wybierasz kolumny o mocno różnym dzwieku. Moim zdaniem dobrze, będzie lepszy obraz czego szukasz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jestem po odsluchu w salonie. Słuchałem z cd,te same utwory na każdych monitorach.Na pierwszy ogień poszly emity20 i z arcamem nie jest to dobre połączenie. Nie mój dzwięk ale może tu trzeba by je połączyć z innym wzmakiem.

Monitor audio silver 100 trochę mnie przytloczyły,spokojnie by nagłośniły 30m2,u mnie bym nie wykorzystał ich potencjału.

Focal VESTIA 1, niezła średnica,góra poprawna ale bas Nie,Nie,Nie ...

Polk r200,tu bylo najlepiej,niczego nie brakowało,dobrze wypadly zarówno w małym akustycznym składzie jak i żywiołowym repertuarze rockowym nagranym pół wieku temu nie obnazając niedoskonałosci realizacji. Gdyby nie obawa że postawione u mnie blisko ściany co objawi się wzbudzeniem basu to bym kupił.

 

Chcę jeszcze spróbować porównać So us faber i Heco ale tu liczę na Wasze podpowiedzi co do modeli.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mar55 napisał:

Jestem po odsluchu w salonie. Słuchałem z cd,te same utwory na każdych monitorach.Na pierwszy ogień poszly emity20 i z arcamem nie jest to dobre połączenie. Nie mój dzwięk ale może tu trzeba by je połączyć z innym wzmakiem.

Za łagodne?

12 godzin temu, Mar55 napisał:

Polk r200,tu bylo najlepiej,niczego nie brakowało,dobrze wypadly zarówno w małym akustycznym składzie jak i żywiołowym repertuarze rockowym nagranym pół wieku temu nie obnazając niedoskonałosci realizacji. Gdyby nie obawa że postawione u mnie blisko ściany co objawi się wzbudzeniem basu to bym kupił.

 

Chcę jeszcze spróbować porównać So us faber i Heco ale tu liczę na Wasze podpowiedzi co do modeli.

No to jeśli Polki podeszły to z Heco oczywiście Revolution 3 natomiast z Sonusa Sonetto I albo II

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2024 o 21:18, Mar55 napisał:

Witam,

Trafiłem przypadkowo na taki model Sonus Fabera,firmy znanej ze świetnej jakości audio jak i wykonania kolumn a tu monitory wyglądające jak do pokoju dziecięcego ...

Kto je słuchał i może coś o nich napisać jak to gra i do jakiej muzyki się nadaje ?

dz03NTA=_src_39648-sonus_faber_chameleonB.jpg

To co w pierwszej chwili przykuło moją uwagę, to głośniki budową (specyficzny stożek) bardzo podobne do produktów Acoustic Energy 🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.08.2024 o 11:18, Mar55 napisał:

Zbyt wygładzone tak bym określił.

Rozumiem. No to sprawdź wymienione.

Dnia 2.08.2024 o 11:34, Chyba Miro 84 napisał:

To co w pierwszej chwili przykuło moją uwagę, to głośniki budową (specyficzny stożek) bardzo podobne do produktów Acoustic Energy 🤔

Swoją droga AE500 mozna by dopisać do listy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...