Skocz do zawartości

Podejście do Kina vol. 2 - pomoc w doborze sprzętu.


Recommended Posts

Dnia 6.08.2024 o 20:36, gutozaur napisał:

 Czy to mógłbyć problem? Umie tu ktoś odszyfrować rok produkcji z numeru seryjnego żeby mieć pewność że mój egzemplarz jest wolny od problemów z HDMI?

 

 

PXL_20240731_095916457.MP.jpg

 

karton z numerem seryjnym pochodzi z roku 2021 wiec jest to jakis lezak magazynowy 

yamaha sie zaczyna od modelu A6A w gore kolego 

niska modelowo jamaszka jest jak szajsung dlatego ja osobiscie nie dotykam obu marek 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bora902 napisał:

 

karton z numerem seryjnym pochodzi z roku 2021 wiec jest to jakis lezak magazynowy 

yamaha sie zaczyna od modelu A6A w gore kolego 

niska modelowo jamaszka jest jak szajsung dlatego ja osobiscie nie dotykam obu marek 🤣

Niestety, czy Ci sie to podoba, czy nie, to sa nizsze modele Yamahy i tysiace ludzie maja na nich zbudowane kina. Mysle, ze wola ogladac filmy i sie z tego cieszyc, niz czekac, az uzbieraja 10k+ na najwyzsze modele. Bardzo dobrze, ze nie dotykasz tej marki, bo na tym forum, to Ty jestes, jak szajsung, kolego. Tylko jesli Ty czegos nie dotykasz, to moze przestan odradzac innym, bo tak naprawde, to Twoje rady mozna potraktowac, jak lezak magazynowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, no_i_fajnie napisał:

 Bardzo dobrze, ze nie dotykasz tej marki, bo na tym forum, to Ty jestes, jak szajsung, kolego. Tylko jesli Ty czegos nie dotykasz, to moze przestan odradzac innym, bo tak naprawde, to Twoje rady mozna potraktowac, jak lezak magazynowy.

znow kolejny raz zasmiecasz watek nie majac pojecia o budowie modeli entry yamaha czy samsung ktore sa zlozone z najtanszych komponentow dlatego twoja obecnosc na forum powinna byc przez moderatorow limitowana a wypowiedzi filtrowane ze wzgledu na dobro pozostalych uzytkownikow forum

 

 

 

 

apdejt:

takie smarki  jak ty mnie smiesza bo wiem ze nie znasz na sprzecie,instalacjach czy nawet prostej selekcji przewodow 🤣

niestety kazde forum jest pelne takich "specjalistow"  i inni musza z tym zyc  wiec  strzel z rozpedu glowka w smietnik i zmierz rezonans jaki wtedy powstanie 😘

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, PanKlor napisał:

Niedrogo to Pioneer LX305/Onkyo 7100, Denon X3800 z Amazona albo używki. Ale raczej w przypadku nowych mówimy tu o kwotach ok 4000 PLN.

Nie no to bez sensu.

 

15 godzin temu, PanKlor napisał:

Skoro robisz 2 Atmosy to możesz zignorować wymaganie nastawnego kosza/kopułki. Kup do kompletu jakieś Heco i będzie ok

Super, dzięki.

6 godzin temu, bora902 napisał:

karton z numerem seryjnym pochodzi z roku 2021 wiec jest to jakis lezak magazynowy 

Leżak nie znaczy że zły. Ważne żeby był już bezproblemowy a tego nie wiem.

5 godzin temu, no_i_fajnie napisał:

Niestety, czy Ci sie to podoba, czy nie, to sa nizsze modele Yamahy i tysiace ludzie maja na nich zbudowane kina. Mysle, ze wola ogladac filmy i sie z tego cieszyc, niz czekac, az uzbieraja 10k+ na najwyzsze modele.

Ja tu bym jeszcze dodał że większość ludzi nie zobaczy różnicy a już na pewno nie takiej ktora jest warta 8 dodatkowych tysięcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, gutozaur napisał:

Nie no to bez sensu.

Ostatnio dla córki kupiłem Pioneer LX305 za 2000zł, jeszcze na gwarancji. Warto obserwować rynek, OLX, Amazon itd.

36 minut temu, gutozaur napisał:

Ja tu bym jeszcze dodał że większość ludzi nie zobaczy różnicy a już na pewno nie takiej ktora jest warta 8 dodatkowych tysięcy.

Mógłbym polemizować z tym stwierdzeniem. Pomijając fakt że amplitunery są lepiej i gorzej wyceniane, to różnica między modelami entry 2000-2500zł, a takimi za 10000zl jest ogromna. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Butler napisał:

Ostatnio dla córki kupiłem Pioneer LX305 za 2000zł, jeszcze na gwarancji. Warto obserwować rynek, OLX, Amazon itd.

Tak, ale nigdy nie ma gwarancji jak ktoś traktował sprzęt.

 

13 minut temu, Butler napisał:

Mógłbym polemizować z tym stwierdzeniem. Pomijając fakt że amplitunery są lepiej i gorzej wyceniane, to różnica między modelami entry 2000-2500zł, a takimi za 10000zl jest ogromna. 

Zgadzam się ale ludzie którzy kupują sprzęt w marketach mają to w nosie a jest ich większość. Ci co są na forum rozumieją różnice tak jak np. ja ale świadomie podejmuje swój wybór, dlatego że efekt będzie całościowo podobny a mnóstwo pieniędzy w kieszeni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, gutozaur napisał:

np. ja ale świadomie podejmuje swój wybór, dlatego że efekt będzie całościowo podobny a mnóstwo pieniędzy w kieszeni.

To trochę jak z autami... Fiatem też dojedziesz na miejsce (więc efekt będzie podobny) ale pewnie przyjemniej bedxie Ci się podróżować Mercedesem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, PanKlor napisał:

To trochę jak z autami... Fiatem też dojedziesz na miejsce (więc efekt będzie podobny) ale pewnie przyjemniej bedxie Ci się podróżować Mercedesem.

Dokładnie dlatego gdybym robił 30 tysięcy kilometrów rocznie kupiłbym mercedesa, a oglądając 2 filmy tygodniowo wybieram fiata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2024 o 15:17, gutozaur napisał:

Dokładnie dlatego gdybym robił 30 tysięcy kilometrów rocznie kupiłbym mercedesa, a oglądając 2 filmy tygodniowo wybieram fiata.

Wiesz ...jak napijesz się lepszej wódki  ,to następnego dnia  wstajesz bez bólu głowy ,bez  kaca i miło wspominasz wieczór ,a po jakiejś belberówie to tylko  łeb napier....żygać się chce  i niesmak pozostaje. Kto co lubi😁

Edytowano przez Gmow1977
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2024 o 14:05, gutozaur napisał:

Zgadzam się ale ludzie którzy kupują sprzęt w marketach mają to w nosie a jest ich większość. Ci co są na forum rozumieją różnice tak jak np. ja ale świadomie podejmuje swój wybór, dlatego że efekt będzie całościowo podobny a mnóstwo pieniędzy w kieszeni.

Efekt całościowo wcale nie będzie podobny i każdy laik to wyraźnie usłyszy. Nie wiem skąd te wnioski, że przeciętny odbiorca nie ma sensu kupować nic poza budżetowymi, marketowymi zestawami bo i tak nie odczuje dużej różnicy. Zacznimy od tego, że te 30 tys. na całość to nie jest żaden kosmos tylko totalnie średnia półka na zachodnich rynkach.

Co nie znaczy, że nie ma sensu kupować zestawu za kilka tysięcy.

Edytowano przez przemeklbn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, przemeklbn napisał:

Efekt całościowo wcale nie będzie podobny i każdy laik to wyraźnie usłyszy.

Bardziej chodziło mi o to że będzie dźwięk przestrzenny. Ktoś kto kupuje zestaw w markecie nie ma żadnych wymagań. Oczywiście da się w tych pieniądzach marketowych zrobić to lepiej jeśli się ktoś zna. Taki był mój zamysł.

3 godziny temu, przemeklbn napisał:

Zacznimy od tego, że te 30 tys. na całość to nie jest żaden kosmos tylko totalnie średnia półka na zachodnich rynkach.

No nam to jeszcze daleko do zachodu. Jakbyś zapytał 100 przypadkowych mężczyzn czy 30 tysięcy to mało, średnio czy dużo na kino domowe to może dwóch by powiedziało że średnio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, gutozaur napisał:

No nam to jeszcze daleko do zachodu. Jakbyś zapytał 100 przypadkowych mężczyzn czy 30 tysięcy to mało, średnio czy dużo na kino domowe to może dwóch by powiedziało że średnio.

Na tej samej zasadzie możesz zapytać czy 100 tys. zł za (nowy) samochód to mało czy dużo. Jakie by nie były odpowiedzi to nie zmienia faktu, że to teraz dolna półka. I tak, jest to duża kwota.

Edytowano przez przemeklbn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2024 o 15:55, Gmow1977 napisał:

Wiesz ...jak napijesz się lepszej wódki  ,to następnego dnia  wstajesz bez bólu głowy ,bez  kaca i miło wspominasz wieczór ,a po jakiejś belberówie to tylko  łeb napier....żygać się chce  i niesmak pozostaje. Kto co lubi😁

Nie mam argumentów do tego 😄

 

7 godzin temu, przemeklbn napisał:

Na tej samej zasadzie możesz zapytać czy 100 tys. zł za (nowy) samochód to mało czy dużo. Jakie by nie były odpowiedzi to nie zmienia faktu, że to teraz dolna półka. I tak, jest to duża kwota.

Może i racja ale Dacia też jest dobra jeśli robi to czego oczekujemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.08.2024 o 19:56, gutozaur napisał:

Jeszcze nie wiem co to ale sprawdzę

Pełne pasmo

Dnia 7.08.2024 o 19:56, gutozaur napisał:

Jak mniemam nie full band

Zgadza się.

Dnia 7.08.2024 o 19:56, gutozaur napisał:

Ale sztywno 6 Ohm czy od 6 do 8?

Nie masz ustawień od Do. Masz ustawienie jedno. Minimalne. W gorę to nie problem.

Dnia 9.08.2024 o 12:19, gutozaur napisał:

No dobra, a dla takiego laika jak ja, który ledwo ogarnia nazewnictwo warto w to iść czy lepiej zostać przy dwóch amplitunerach?

Z czasem. Żebyś poznał różnice.

 

Dnia 11.08.2024 o 06:58, bora902 napisał:

yamaha sie zaczyna od modelu A6A w gore kolego 

niska modelowo jamaszka jest jak szajsung dlatego ja osobiscie nie dotykam obu marek 🤣

Co masz na mysli?

Model V6A jest fajny. Model A4A jest udany.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, gutozaur napisał:

Czy Marantz 70s może być bezpośrednio porównany z Yamaha 6va?

Porównać można wszystko. Z takich podstawowych rzeczy to Marantz 70s ma komplet wyjść PRE więc jest możliwość update-u o końcówki mocy dla wszystkich kanałów - czy będziesz chciał lub miał potrzebę to tak rozbudowywać? Yamaha ma PRE dla frontów, więc dodanie w przyszłości wzmacniacza żeby mieć lepsze stereo też jest możliwe. Marantz ma korekcję Audyssey, a Yamaha YPAO - oba systemy są inne i mają zarówno zwolenników jak przeciwników. Z pewnością są jeszcze różnice funkcjonalne, ale to długi temat.

Brzmienie - a to chyba najważniejsze, najlepiej posłuchać jednego i drugiego. Wiem jest to trudne, bo w salonie i tak podłączone to będzie tylko w trybie stereo, w domu i tak zagra inaczej. Ale ogólnie Yamaha zagra jaśniej, żywiej, bardziej emocjonująco w kinie, Marantz będzie bardziej "poukładany" równiejszy. Obydwa sprzęty mają swoje zalety i "wady" jeśli można to tak określić.

Przytoczę (nie wiem który już raz na tym forum 😉) sytuację na własnym przykładzie i od razu podkreślam to są moje osobiste wrażenia i preferencje, ktoś inny może to odbierać wręcz odwrotnie. Miałem Onkyo TX-NR686, w 2021 (pandemia) uległo uszkodzeniu, z braku sprzętu na rynku kupiłem Marantz-a SR5013, jest fajny, ale w kinie to nie to co robiło Onkyo. Onkyo było pełne życia, dynamiki, kopa, jak w filmie toczy się akcja to potrafi sprawić że podskoczę na fotelu, przy Marantz-u niestety nigdy nie odniosłem tego wrażenia. Są efekty, jest dźwięk przestrzenny, wszystko jest pięknie, ale brakuje mi tego czegoś co było w Onkyo.

Yamaha brzmieniowo będzie bliżej Onkyo niż Marantz-a. Marantz może wypaść lepiej w stereo (tak też było u mnie). No musiałbyś posłuchać, trudno jednoznacznie wskazać, no i trzeba mieć na uwadze że Marantz 70S to ~1000 zł więcej, a w tym budżecie pojawia się już Yamaha RX-A2A bądź Onkyo TX-NR6100, tudzież Denon X2800 (to akurat "jedna" korpo Denon i Marantz, chociaż Denon z pewnością zagra nieco inaczej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2024 o 18:28, gutozaur napisał:

Zostało kilka dni na decyzję. Z dwójki denon 970 i Yamaha 6va wybrałem Yamahę, ale jeszcze jeden z użytkowników zaproponował marantza. Czy Marantz 70s może być bezpośrednio porównany z Yamaha 6va? Któryś jest wyraźnie lepszy w funkcjonalności lub brzmieniu?

To raczej niższy model.

Jesli będziesz go używał jako pełnoprawny amplituner do nagłaśniania do jest dużo słabszy, mniej wydajny. No to ne jest ten poziom.

On się fajnie sprawdza pod rozbudowę o końcówkę. Z drugiej strony Yamaha tez ma taką mozliwość.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2024 o 18:28, gutozaur napisał:

Któryś jest wyraźnie lepszy w funkcjonalności lub brzmieniu?

Marantz gra nieco cieplej, nieco spokojniej, nie ma aż tak dużej mocy. Jedni wolą Heosa, drudzy Musiccasta, do obu podepniesz końcówkę. Designem moim zdaniem wygrywa Marantz, ale to kwestia indywidualna ;) W razie czego zapraszam na wycenę, może ten czynnik zadecyduje :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...