Skocz do zawartości

Jakie kolumny i wzmacniacz na początek ?


brko

Recommended Posts

1 godzinę temu, brko napisał:

Kolumienki się u mnie na pewno nie sprawdzą, muzyki słucham bardzo głośno, nie siedząc w jednym dedykowanym do tego miejscu tylko sprzątając, gotując (mam kuchnie połączoną z salonem) czy robiąc jakiekolwiek inne czynności natury domowej, można powiedzieć że muzyki słucham cały czas.

Salon jest duży, przestronny, nie ma w nim dużo mebli. Wychodzi on na taras który również jest dosyć duży a chciał bym żeby tez tam było dobrze słychać muzykę. 

Nie wiem skąd masz tą wiedze, ale najwyraźniej wiesz lepiej co kupuję niż ja sam

Najczęściej laptop poprzez złącze Jack 3mm, czasem z odtwarzacza CD

Te kolumienki napewno nie.

Właśnie mały test zrobiłem.

Poprzez te moje kolumienki, volume na 28 z możliwych 40. Wiem nic Ci to nie powie.

Dos głośno,  nigdy tak nie słucham. 

Też jakieś 40 metrów, otwarty plan.

I te malutkie, na ręce się mieszczące głośniczki,  produkują dźwięk który słychać na 2gim piętrze i jakieś 10 metrów w ogrodzie. 

No nie uwierzę ze któreś z tych kolumn które podałem nie zagrają głośniej i wciąż beż zniekształceń.

Moim zdaniem powinienes sprawdzic.

Chyba że jakieś używane większe znajdziesz z lepszą specyfikacją,  bardziej nadające się do tego co lubisz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Audiofile, wszystkie Wasze troski, zmartwienia, podpowiedzi na bok można, ponieważ będzie słuchane w całym mieszkaniu. 

My tu dźwięki na atomy rozkładamy. My tu co do centymetra sweet spot wyznaczamy🤪. Mody chcemy oszukać, mięsa i energii w górnym basie szukamy. 
Temat do zamknięcia 😏

Dzień dobry i dobrego dnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, brko napisał:

Najczęściej laptop poprzez złącze Jack 3mm, czasem z odtwarzacza CD

Może takie połączenie troszkę ponad budżet.

https://www.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz-cyrus-one-hd-i-cd-cyrus-dad-1-5-CID99-ID11bCkd.html 

Można też przez USB. 

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-klipsch-r820f-CID99-ID10JQRJ.html 

 

20 minut temu, AudioTube napisał:

My tu dźwięki na atomy rozkładamy. My tu co do centymetra sweet spot wyznaczamy🤪. Mody chcemy oszukać, mięsa i energii w górnym basie szukamy. 
Temat do zamknięcia 😏

Dzień dobry i dobrego dnia.

Nie trzeba się poddawać trzeba koledze pomóc 🙂

Edytowano przez RLC2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.08.2024 o 18:59, Artur Brol napisał:

Z nowych na pewno warte odsłuchania, grają z dobrą dynamiką, bas potrafi zejść bardzo nisko, przy nagraniach rockowych oddać siłę grania, bardzo przestrzenne granie, specyficzne dla konstrukcji bipolarnych, góra żywo grającą, mocniej podbita w stylu Klipscha.

Dnia 4.08.2024 o 18:59, Artur Brol napisał:

Też warte wzięcia po uwagę z nowych, mocniej podbity dół pasma z dobrym zejściem, góra lekko pobita, niezła przestrzeń i rozdzielczość, bardzo dobrze znoszą bliskość ściany, łatwe w ustawieniu. Z używanych do 40m2 można nawet celować w model Rti A7.

Plus nowych że można przyjść do naszego salonu posłuchać paru modeli, a który najbardziej podpasuje wypożyczyć do domy i sprawdzić w swojej akustyce,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...