Skocz do zawartości

Ocieplenie brzmienia DACiem lub odtwarzaczem sieciowym


JacekWoy

Recommended Posts

11 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Jeśli jednak masz na przykład resztę sprzętu, która gra jak to piszesz metaliczne, bardzo szczegółowo, aż drażniąco dla uszu, to sam DMP A8 nie zmieni ci tego w takie granie jak byś chciał. 

Metalicznie nie jest, jest fajnie i z dnia na dzień coraz lepiej jak Kefy się wygrzewają plus delikatnie modyfikuje ustawienie kolumn. Jest naprawdę dobrze:) Tylko czuje że ten Wiim Pro jest najsłabszą częścią systemu teraz:).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Tomek oceniasz DMP A8 grający po ciepłej czy bardziej analitycznej stronie?

Bo system masz dość jasny więc myslę że nadmiar detalu byś odczuwał.

 

Cholera już mialłem wysłać odpowiedź,coś kliknełem i wszystko się skasowało.Pisze mi się trudno, bo normalna klawiatura mi siadła i muszę pisać klawiaturą ekkranową.

Moim zdaniem DMP A8 gra tak po środku,nie jest to ani mocno ciepłe granie, ani analityczne, choć detaliczne i szczegółowe z bardzo gładkim dźwiękiem.

Mój system gra po jaśniejszej stronie, ale nawet przy długich odsłuchach nie jest to męczące(przynajmniej dla mnie,trzeba pamiętać że mam prawie 61 lat i słuch już trochę ułomny szczególnie w wyższych rejestrach).

Najbardziej za to jasne granie odpowiadają kolumny Cantona. Trochę tego ciepła mi w ich graniu brakuje, ale ostatnio tyle zmian robiłem ,że jeszcze dłuższy czas będą musiały ze mną zostać. Na razie spróbuję powymieniać kable XLR i Usb na takie z samej miedzi bez dodatku srebra, może to ciut pomoże.

Co do wzmaka to jest bardzo mocny, detaliczny(od razu słychać jak dobrze zrealizowany został materiał), ale gdy Tomek czyli @Chmarski był z nim na odsłuchu kolumn w Q21 to obsługa klijenta powiedziała, że gra raczej po cieplejszej stronie.

Wracając do samego DMP A8 to grając z jego daca nie czuję ocieplenia dźwięku  i gdy najdzie mnie ochota by jedak grało trochę cieplej przełączam na granie po cyfrze (kabel Usb)z daca Aurum A9 (po Burr Brownie) i wtedy mam ustawione na DMP A8 na equalizerze podbicie w większości środkowego pasma i brzmi wtedy ciut inaczej,mniej po tej jaśniejszej stronie.

Jeszcze raz wrzucę ten film o DMP A8,gość dokładnie opowiada jak on gra i porównuje go do między innymi R26.

Dla nie znających języka angielskiego,trzeba włączyć napisy i w ustawieniach ustawić język polski. Powtarzam się z tym bo widzę po wpisach że niby zainteresowani ale nie oglądali tego filmu z tlumaczeniem, a gość jest świetny i mowi prawdę a nie jak osoby z filmików mówiące po polsku,które zawsze lukrują i tylko wychwalają dany sprzęt.

 

 

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Tomek!

Pewnie dlatego tez rożne skrajne opinie o nim. Sa osoby oceniajace jako analityczny dokladny a są takie które jako ciepły.

19 godzin temu, artj23 napisał:

Witajcie 

Może wiecie jaki dac/usb jest na kościach Texas Instruments PCM5101?

Ta kość jest DACiem

"TI's PCM5101 is a 106dB Stereo DAC"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2024 o 22:09, JacekWoy napisał:

Poczytam sobie o Eversolo dmp a8. Podoba mi się wizualnie i z tego co poczytałem gra dość ciepło. Może po prostu zamiast szukać daca wymienię Wiim pro na porządny streamer 😀

Jak ma być granie po cieplejszej stronie, to polecę wspomnianego tutaj NuPrime, a konkretnie dwa modele grające najcieplej: DAC-9 lub DAC-9SE + dołożenie dobrego transportu np. NuPrime Stream-9. Pomimo, że DACi te mają gładko podawaną górę pasma, to potrafią bardzo dobrze budować przestrzeń. Średnica nasycona, bardzo przyjemna, niskie tony mocniej podbite, mięsiste, ale przez to trochę wolniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2024 o 07:26, Piotr Sonido napisał:

Ta kość jest DACiem

"TI's PCM5101 is a 106dB Stereo DAC"

Artj23 miał na myśli, które urządzenia korzystają z chipu PCM5101. Znalazłem w sieci odtwarzacz Yamaha CD-N500, który wykorzystuje ww. przetwornik. 

@artj23 czemu interesuje Cię akurat ten konkretny chip?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2024 o 11:28, soberowy napisał:

Artj23 miał na myśli, które urządzenia korzystają z chipu PCM5101. Znalazłem w sieci odtwarzacz Yamaha CD-N500, który wykorzystuje ww. przetwornik. 

@artj23 czemu interesuje Cię akurat ten konkretny chip?

 

A może. To źle zrozumiałem. CDN 500 to bardzo stare urządzenie.

Dnia 30.08.2024 o 15:28, artj23 napisał:

Interesuje mnie jakie ma brzmienie  najlepszy układ na texas instrument i czy jest lepsza od ess sabre czy akm?

Sama kość nie gra. Całą implementacja ma znaczenie pod kątem dzwieku.

Wiec jeśli ktoś Ci naopowiadał o dobrej kości to trzeba na to poniekąd troszke patrzeć przez palce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopierając przetwornik D/A, jak kolega wspomniał nie można kierować się samym producentem kości i na stałe przypisywać jej danego brzemienia. W jaki sposób została wykorzystana w danym urządzeniu, narzuca potem styl gry, więc należy patrzeć całościowo. Dla przykłada Musical Fidelity M3scd na kości Burr-Brown TI PCM1796, gra bardzo neutralnie, przejrzyście, bez podbarwień i na pewno nie wprowadzi on ocieplenia do naszego systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.09.2024 o 17:14, rms.pl napisał:

U nas są już wyprzedane, może jeszcze któryś salon ma na stanie DAC-9SE. Obecnie mam tylko aktualną serię DAC-9X.

Wypożyczyłem nuprime dac 9 i ani ja ani żona różnicy nie słyszymy. Może nastawiałem się na zbyt spektakularne elekty, a może ten dac w Redze jest po prostu dobry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)PRZETWORNIK D/A Zastosowany w testowanym wzmacniaczu przetwornik cyfrowo-analogowy ma swoje „własne” brzmienie. Także i on skupia naszą uwagę na środku pasma, ale robi to podobnie, jak gramofony. Czyli lekko podcinając bas i nieco gasząc wyższy środek...

Wolfson 8742

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, rajdek napisał:

Może warto sprawdzić dac-9x/dac-10 z iFi Audio ZEN Stream. Ten w Redze będzie tak ciężki do pobicia.

Nie, chyba po prostu odpuszczę temat wymiany DACa. Ewentualnie rozważę zwiększenie budżetu i wypożyczenie eversolo dmp a8. Będzie dobry streamer i przetwornik w jednym, a w przyszłości upgrade wzmacniacza, bądź może sama wymiana na samą ciepło grającą końcówkę mocy. Napewno chciałbym to wszystko mieć włączane wyłączane i najlepiej sterowane z jednego pilota. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, AudioTube napisał:

A czy ma być także detalicznie, selektywnie, czysto, klarownie?

Nie wiem czy dobrze rozumiem wszystkie te branżowe pojęcia. Chcę żeby dźwięk był wciągający, czarujący a górą żeby nie kluła tylko żeby była bardzo bardzo delikatna. Możliwe że wypożyczę Unison Research Simply Italy i zobaczę jak to się zgra z Kefami zamiast Regi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, AudioTube napisał:

Ależ jestem upierdliwy.

Oststnie, przysięgam. Jaką płytkę/cd/plik zabrałbyś na bezludną wyspę? Gdyby tylko jedną można było. 

@JacekWoy

Hmm jeśli chodzi o album to myślę że Ritchie Blackmore’s Rainbow - Rainbow. A jeśli jeden utwór to Deep Purple - Soldier of fortune lub The Eagles - Hotel California. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...