Skocz do zawartości

Test Chińszczyzny czyli Wiim ultra oraz Fosi V3 mono z Dynaudio x34


Szymek3392

Recommended Posts

Witam,

Postanowiłem zakupić z ciekawości na test Wiim Ultra oraz Fosi v3 mono. Z założenia taki zestaw ma u mnie grać jako tania alternatywa dla all in one. Jako niedawny posiadacz Music Hall a70.2 z Toppingiem d70s oraz maliną postanowiłem rozglądać się z all in one aby wygodniej słuchać muzyki. Gościłem u siebie niedawno takie sprzęty jak Marantz 40n oraz quad artera solus play. Każdy z tych sprzętów miał swoje wady i zalety ale finalnie przegrywał z Music Hall. Jakiś czas temu kilkukrotnie przymierzałem się do WiiM, mając mini, pro oraz pro plus. Żaden jednak mnie nie urzekł. Aha, przed Fosi grałem również na Emotiva a2 + wiim ultra. Emotiva rozczarowała mnie jakością dźwięku w połączeniu z Dynaudio. Teraz testuję te tanie chińskie monobloki i jestem mega pozytywnie zaskoczony tym co oferują w swojej cenie. Zaraz po podłączeniu stwierdziłem, że to gra przyjemniej niż emotiva pomimo, że to klasa D, a równie dobrze kontroluje dźwięk. Kiedyś testowałem Sabaj a30a no i to było słabe szorstkie granie więc byłem nieco sceptycznie nastawiony do Fosi bo mimo, że Sabaj to nie klasa D to również cyfra. Za kilka dni, jak sprzęt się wygrzeje i posłucham więcej to podzielę się wrażeniami. W planach mam dalsze testy różnych all in one ale taki tani zestaw może okazać się świetną alternatywą. Po puszczeniu muzyki na telefonie Fosi samo się złącza itd. Wszystkim można sterować apką wiim z telefonu co funkcjonalnie jest bardzo podobne i przyjemne jak w Marantz 40n, na czym mi zależało. Źródło to Amazon Music UHD oraz Tidal Hifi i Pioneer pd-30ae. Potestuję również z Topping d70s jako dac. 

IMG_4159.jpeg

Edytowano przez Szymek3392
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Szymek3392 napisał:

Potocznie tak się mówi ;) 

Słyszałem, że adidasy od Nike są lepsze, a jeepy Land Rovera psują się częściej niż inne. Określenia "Rower" używamy w Polsce dlatego, że największą popularnością cieszyły się bicykle marki Rover.

O ile w przypadku powyższych "potoczności" możemy się zastanawiać nad ich zrozumieniem, tak w przypadku klasy D nie można. To po prostu złe zrozumienie litery D, która nie ma nic wspólnego ze słowem "digital". 

Edytowano przez Chmarski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
2 minuty temu, Chmarski napisał:

Słyszałem, że adidasy od Nike są lepsze, a jeepy Land Rovera psują się częściej niż inne. Rower w Polsce używamy dlatego, że największą popularnością cieszyły się bicykle marki Rover.

O ile w przypadku powyższych "potoczności" możemy się zastanawiać nad ich zrozumieniem, tak w przypadku klasy D nie można. To po prostu złe zrozumienie litery D, która nie ma nic wspólnego ze słowem "digital". 

Dzięki za zwrócenie uwagi i wyjaśnienie.

Edytowano przez Szymek3392
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Szymek3392 napisał:

Kiedyś testowałem Sabaj a30a no i to było słabe szorstkie granie więc byłem nieco sceptycznie nastawiony do Fosi bo mimo, że Sabaj to nie klasa D to również cyfra

Na drugim forum jest całe mnóstwo entuzjastów Sabaja A30A, jesteś jedną z pierwszych osób której A30A nie podszedł. Poza tym zawsze wydawało mi się, ze Sabaj to jednak klasa D ;)

Masz porównanie FOSI V3 stereo z monoblokami tego modelu? Jeden monoblok jest sporo droższy od stereo, ostatecznie zabawa w monobloki jest 2.5-3 razy droższa - czy idzie za tym wyraźnie lepsze brzmienie?

Może ktoś na forum robił takie porównanie?

 

 

Edytowano przez Tweeter2016
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
22 minuty temu, Tweeter2016 napisał:

Na drugim forum jest całe mnóstwo entuzjastów Sabaja A30A, jesteś jedną z pierwszych osób której A30A nie podszedł. Poza tym zawsze wydawało mi się, ze Sabaj to jednak klasa D ;)

Masz porównanie FOSI V3 stereo z monoblokami tego modelu? Jeden monoblok jest sporo droższy od stereo, ostatecznie zabawa w monobloki jest 2.5-3 razy droższa - czy idzie za tym wyraźnie lepsze brzmienie?

Może ktoś na forum robił takie porównanie?

 

 

Sabaj grał u mnie z Dynaudio x32, Fosi z x34. Fosi według mnie dużo lepiej radzi sobie z tymi kolumnami. Bas jest mocny aż trudno uwierzyć, ze z takich małych pudełeczek to gra. Sabaj miał płytki i krótki bas wraz z szorstką średnicą. Fosi według mnie gra minimalnie ciepło, dźwięk jest pełny, wysokie tony nie przeszkadzają. Gra przyjemnie. Bas jest dobrze kontrolowany, mocny, szybki, gra jak z dobrej integry. Jest podobny do tego co było w Music Hall a70.2 ale jest chyba lepiej odczuwalny przy niższych poziomach głośności. Sabaj jak dla mnie nie radził sobie z Dynaudio. Na dłuższą metę nie dało się tego słuchać. Nie podszedł mi w ogóle ale wiem, że ma entuzjastów. Sabaj to nie klasa D, nie jestem elektronikiem, ale to jest ponoć dac ze wzmocnieniem, do poczytania w internecie i na forach. Niestety nie mam porównania do wersji stereo od Fosi. 

Edytowano przez Szymek3392
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
29 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Gdzieś, ktoś pisał, że najlepiej się spisuje 48 V i 5 A (???) - jeśli dobrze zapamiętałem ;)

U mnie gra z dwoma zasilaczami 48V 5A i póki co nie zauważyłem niczego niepokojącego. Teraz podłączyłem Daca Topping d70s no i słychać, że jednak 2 x akm4497 to wyższa klasa niż ess9038q2m. Chociaż ultra gra też bardzo dobrze, ma więcej basiska, gra trochę cieplej ale szczegolow, przestrzeni i dynamiki Topping daje więcej :) różnica jest tak niewielka, że gdybym nie miał Toppinga to nawet nie szukałbym chyba zewnętrznego daca do WiiM ultra. Zależy też kto co lubi. Miałem jakiś czas temu kilka tanich dac, Topping e30II na podwójnej kości, Topping e50, Topping d30s i ten dac w Ultra gra mniej więcej na poziomie tej trójki. Gdy kiedyś porównywałem D70s z dacem w wiim pro plus to tam różnica była kolosalna na plus dla D70.

Edytowano przez Szymek3392
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
45 minut temu, maciek72 napisał:

Jak tam kolego @Szymek3392 , dalej bawisz się Fosi mono ?

Czy już wystawiłeś na sprzedaż ? :)

Tak, nadal bawię się i chyba zagoszczą u mnie na długo  bo jakość, którą oferują w swojej cenie i rozmiarze jest dla mnie zdumiewająca. Zabieram się do dłuższego odsłuchu. Póki co chciałem aby pograły kilka dni i się ułożyły. Miałem obawy czy poradzą sobie z Dynaudio. Jak się okazuje niepotrzebnie. Żadna integra, która do tej pory zestawiałem z x34 nie dawała tak satysfakcjonującego dolnego pasma. Zarówno pod względem jakości  jak i ilości. Tak samo górne pasmo. Wysokie tony są delikatne i szczegółowe. Nie sypią na siłę, a wszystko słychać i blachy pięknie wybrzmiewają.  Srednica nic nie koloryzuje, a mimo to przyjemnie się jej słucha. Wyśmienicie słychać głosy wokalistów oraz dialogi w filmach. Muszę też zaznaczyć, że te maleństwa naprawdę potrafią zagrać głośno i mocno. Fosi z Dynaudio x34 gra na tyle uniwersalnie, że w żadnym gatunku nic nie przeszkadza i niczego nie brakuje. Nie żeby to był najlepszy wzmacniacz na świecie ale wydaje mi się, że obecnie aby dogonić jakością, integra musi kosztować z 10k. Dla  mnie te maluchy grają lepiej jakościowo z Dynaudio niż Marantz 40n. Podejrzewam jednak, że wiele osób łączy takie tanie wzmacniacze z tanimi kolumnami i tam efekt może być mizerny gdyz one niczego nie podkręca i nie wyciągną tylko obnaża ich słabości.  Pokażą natomiast możliwości lepszych i droższych kolumn. Integry, które łączyłem do tej pory z Dynaudio zawsze miały jakiś duży minus. Jak budowały przestrzeń i miały ładne wysokie tony typu Roksan K3 to bas był słaby itd. Jak bas był dobry to znowu wysokie słabe lub średnica nie taka. Każdy miał jakiś charakter. Emotiva a2 miała kopa i grała głośno ale wysokie tony były słabe i bas grał dosyć płytko mimo uderzenia. Tutaj póki co nie zauważyłem czegoś co by mi nazbyt przeszkadzalo. Zawsze byłem mocno wyczulony na sybilanty i to w pierwszej kolejności skreślało wzmacniacz. Tutaj nie ma takiego czegoś. 

Edytowano przez Szymek3392
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tweeter2016 napisał:

@Szymek3392 - gdzie kupiłeś te monoblocki?? Pytam się gdzie najkorzystniej jest kupić. W krajach islamskich, np. we Francji jest za 140 Euro z zasilaczem <<ponoć tym najlepszym>>

https://www.audiophonics.fr/en/power-amplifiers/fosi-audio-v3-mono-tpa3255-p-19171.htm

 

 

Ja zakupiłem na alledrogo bo akurat były dostępne dwie sztuki w komplecie z zasilaczami 48v 5a. Nie wiem gdzie jest najkorzystniej. Ja zapłaciłem 699 za sztukę. Pewnie przepłaciłem ale szybko dotarło, a też nie byłem pewien czy mi podpasuje i chodziło o szybki bezproblemowy zwrot. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...